Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ikinci el saçmalığı yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Arkadaşlar bir süredir cruiser tarzı motor araştırmaktayım ilk motorum olucak forumda bir çok sayfada gördüğüm genel kanı 2. El bir motorla başla önerisi üzerine malum siteden piyasaya bakyım dedim. Şöyle bi tur attıktan sonra böyle bi saçmalık olamaz dedim adam sıfırı 6.5 olan makinenin 2006 sına 5.5 fiyat çekiyor.genel olarak 2. Elde durum bu herkes zararı minumuma indirme derdinde hem 10 yıl kullancak hem parasını geri çıkartıcak abim . Daha beteri var adam custom bu diye 0 ına tur bindircek nerdeyse fiyatta. Yani motorcu abilerim durum buyken halen 2. El al diyormusunuz önerileriniz nedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sıfırı 6.500 liraysa, 5 küsür bin lira verip bence ikinci el alma. Az daha sık dişini, git mis gibi 0 al. "En azından rodajı nasıl yapıldı?", "Zorlandı mı?", "Kırdı mı acaba motoru eski sahibi" gibi, ustaya götürmek gibi uğraşman gereken konuların olmaz. Kafan rahat olur. İkinci el piyasasında hem bu konuyu savunacak hem de savunmayacak olanlar birazdan gelir konuya. Bence senin durumunda en mantıklısı sıfıra yürümek.
    Bir de 2006 model ile 2016 arasında 10 sene fark var. Bence kesin ama kesin biriktirerek falan da olsa sıfıra yürümelisin. Hayırlı olsun şimdiden.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Bende öyle düşünüyorum. Mesele bütçeyle ilgili değildi zaten yatırmıyan motorcu yoktur deniyor ya bende sıfır motoru dağıtmayım diye düşündüm ama ikinci ellerin halleri ortada.

Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle düşünüyorum. Mesele bütçeyle ilgili değildi zaten yatırmıyan motorcu yoktur deniyor ya bende sıfır motoru dağıtmayım diye düşündüm ama ikinci ellerin halleri ortada.
    İstediğiniz makine için koruma demiri var mı bilmiyorum ama koruma demiri taktırırsanız gönül rahatlığıyla kırabilirsiniz işin şakası tabii. Size kalmış bir şey. 1000 lira iyi bir para ama 10 sene için değeceğine inanıyorum ben. Hele sıfır için.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir süredir cruiser tarzı motor araştırmaktayım ilk motorum olucak forumda bir çok sayfada gördüğüm genel kanı 2. El bir motorla başla önerisi üzerine malum siteden piyasaya bakyım dedim. Şöyle bi tur attıktan sonra böyle bi saçmalık olamaz dedim adam sıfırı 6.5 olan makinenin 2006 sına 5.5 fiyat çekiyor.genel olarak 2. Elde durum bu herkes zararı minumuma indirme derdinde hem 10 yıl kullancak hem parasını geri çıkartıcak abim . Daha beteri var adam custom bu diye 0 ına tur bindircek nerdeyse fiyatta. Yani motorcu abilerim durum buyken halen 2. El al diyormusunuz önerileriniz nedir.
    Hocam ikinci el 10 yaşında V motor alma, sıralı çift silindir motor alma.

En azından gibip bir kt150 alırsın, depoyu yan kapakları boyar seleyi kaplatırsın ucuz yoldan custom motor olur paşa paşa sürersin. Parçası var, hemen her yerde bulursun, parçası ucuz, işçiliği kolay, bakım istemez yağını bujisini hava filtresini değiştir devam...
    https://www.youtube.com/watch?v=oU6zRKNqxwg
    https://www.youtube.com/watch?v=oU6zRKNqxwg" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ikinci el 10 yaşında V motor alma, sıralı çift silindir motor alma.

En azından gibip bir kt150 alırsın, depoyu yan kapakları boyar seleyi kaplatırsın ucuz yoldan custom motor olur paşa paşa sürersin. Parçası var, hemen her yerde bulursun, parçası ucuz, işçiliği kolay, bakım istemez yağını bujisini hava filtresini değiştir devam...
    https://www.youtube.com/watch?v=oU6zRKNqxwg
    [video]https://www.youtube.com/watch?v=oU6zRKNqxwg[/url]

Alıcağım motor rks blackster zaten sadece 2.el öneren arkadaşlara bir seslenişte bulunyum dedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)