Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hıncal Motosikletlilerden Özür Dile!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    biz birbirimize kıl da oluruz kavga da ederiz. söveriz de barışırız da.
    elin kerameti kendinden menkul herifi laf söylerse, kimse kusura bakmasın. 2 tekerin üstünde kim varsa, ben ondan yanayım.
    ölende biziz, yaralanan da. bir de terörist olduk.
    ben yolda kalsam o herif dönüp suratıma bakmaz. yardım edecek olan gene o terörist.
    abeciMotoru ve dış mihrak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Yazdığı yer belli. Okuyanı yok, dikkat çekip gündem yaratmak için sivri dilli yazılar yazıp, sağa sola sataşıyor. Görmezden gelin. Böyleleri kaale alınmaya değmez.
    dış mihrak bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    "Çılgın Proje" tanımlamasının mucididir kendileri, takmayın kafanıza. Ertekinle ortaköyde gezsin tozsun..
    dış mihrak ve HeruNolweo bunu beğendiler.

rebitek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200 r
    bunlar sadece hıncal'ın başına gelen şeyler değil. ve ne yazık ki çoğu o kadar şanslı olmuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    imza kampanyası ne gidip fularından asalım,her aksam ortaköyde Ertekin'in yerine takılıyor bu.
    Yapmayın beyler,
    ortada bir motosiklet terörü var,
    İstanbul ne ki?
    Ben Çorlu'da günde on tanesine ana avrat sövmemek icin kendimi zor tutuyorum.
    Sabah bir kaç yerel gazete dağıtan çok afedersiniz "piç" var,adamlar sadece kaldırımdan gidiyor,motordan inmeden dükkanlara gazete dağıtıyorlar.
    Bir simit fırınının motorla simit dağıtan elemanı var,o da kaldırımda.bi de yürüyenlerden milletten yol vermelerini bekliyorlar.
    Kaldırım nedir arkadaşlar,sakin sakin hiç bir tehlike olmayan yürüyebileceğiniz alandır,aklınıza bir sey takılır zırt diye geri dönersiniz,vitrinde gözünüz bir seye ilişir o tarafa saparsınız,kaldırım yayanın güvenlik alanıdır,vasıtalardan korunduğu alandır.Burada motosiklet ne zaman çıkar,ya o kaldırımdan gecip garajına gidersin,ya da hiç bir sekilde yaya trafiğini aksatmayacak bir kuytu köşe varsa oraya parkedersin bu sonuncuya da mevzuat izin vermese de toplum pek sesini çıkarmaz.
    Başka yerlerde pek görmedim Çorlu'da motosikletten fazla elektrikli bisiklet var,onlar ayrı bir tehlike,ne geldiği belli ne gitti,vızzzt uçup gidiyor.gece akü bitmesin diye farları söndürüp gezeni burada görebilirsiniz. Gece arabayla ezseniz adam sayılacak.Oysa adamın canı bir akünün şarjı kıymetinde.
    Burada Her kebapçının,çig köftecinin önü plakasız motor dolu,Polisi görünce topuklayıp kaçıyorlar.Kim takip edecek,hiç kimse.
    kaldırımda gezen,ters yola giren,Polisten rahatlıkla kaçan 14-15 yaşındaki velet kaldırımdaki insanı mı düşünecek ya da bir diğerinin can güvenliğini mi ?
    Üçyüzbin nüfuslu bir kasaba irisinde bunlar oluyorsa,beni deli ediyorsa,hayatında hiç motor kullanmamış bir ihtiyarı ne yapar.
    Sabah gibi okumaya değmeyecek bir gazetede yazan ve günahım kadar sevmeyeceğim adamın bile kısmen haklı olması da dikkate değer tabii.
    Öyle yazmasaydı böyle yazsaydı demek de afaki bir yaklaşımdır,adam hepimizin yaşı kadar yazıyor.İyi yazıyor,kötü yazıyor.
    Kendince yazıyor,ben söylesem farklı mı yazacak ?.Ben adamın yazdığı gazeteyi bedava verseler okumam,yazdığına karışsam ne olacak yazmış işte.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hayatımda böyle pervasız yazı az okudum. Yazmaya yeni yeni niyetlenen, dünya görüşü yeni yeni oluşmaya başlamış kardeşlerimizden de çok daha gerekli konular üzerine yazılar okudum.

Ortada bir yerde tek cümleyle düzgün kullananları tenzih etmesi bu yazıyı aklamaz.

Ucundan köşesinden sosyoloji ne demek bilen, en azından arada bir gazete okuyan, okuma yazma bile bilmese az çok vicdanı açık bir kişi böyle bir yaftanın sonuçlarını bilir.

Şahsen emniyet şeridine girmek ve duran trafikte yavaş yavaş aralardan geçmek dışında söylediklerinin hiçbirini yapmıyorum. 1-2 kere park için kaldırıma çıktıysam da yayaları engellemeyecek kenar köşeye utana sıkıla bırakıyorum motoru. Zaten emniyet şeridinde de taş çatlasa 50km/s ile giderim. Bu pervasız fular fetişi adamın kendince düzgün kullananları tenzih ederek eleştirdiği hareketlere de çokça laf etmişliğim vardır. En azından önceki mesajlarıma bakabilrisiniz, daha geçenlerde böyle bir konu üzerine ağzıma geleni yazdım kötü sürücülere. Çünkü en az bu adam kadar motosiklete karşı nefreti körükleyen tiplerdir benim gözümde.

Çok dert ediyorsan aç telefonun kamerasını kaydet, gönder emniyete. Az bir emekle kayda değer bir fayda sağlamış olursun yayalara saygı açısından.

Şimdi ben yolda bir araba gelip sıkıştırdı diye bütün otomobil şoförlerini terörist mi ilan edeceğim? Sinyal verdiğimde gaz kesip yol verenler ne olacak? Bazısı kural tanımıyor diye bütün taksicileri topa mı tutacağım? Aküm bittiğinde taksisinden inip motoru ittiren ne olacak? Senin gibi bir faydasız gazete köşesinde otobüsteki teyze muhabbeti yapıyor diye bütün gazetecileri de boş beleş mi ilan edeceğim? Yıllardır beni aydınlatanlara ayıp olur...

Öncelikle bu adamın yerinde bir eleştiri yapabilmesi için motosiklet kullanıyor olması, hiç yoktan motosiklet kültürünün içine az da olsa girmiş olması gerek. Zaten öyle olsaydı bu gereksiz yazı yerine gider bin türlü faydalı organizasyon ve kortej düzenleyen gruplardan bahseder, motosiklet kültürünün aslını özendirirdi. Şu durumda motosiklet türlerini 1)kebapçı 2)kurye 3) yarış motoru diye sınıflandıranlardan hiçbir farkı yoktur. Bu yazıyı okuyan kendisi gibi motosiklet kültürü olmayan birisinin "Ulan zaten ben de kıl oluyordum bunlara" dedikten sonra yolda iyi-kötü kullanan ayrımı gözetmeden bütün motosikletlere az ya da çok miktarda terör estireceği su götürmez gerçektir!

Aramızda vakit ayırabilecek avukat vs. varsa lütfen nefret suçları kapsamında şikayet etsin bu herifi.

İş ilerlerse de kimse motorlara emniyeti kullanma demez merak etmeyin. He yok aralardan kontrolsüzce geçenlere, kaldırımlara çıkanlara müdahele eder mi? Etsin, kökünü de kurutsun. Yarın öbür gün ben de kaldırımda yürüyor olacağım. Ama emniyet şeridinde kimsenin yürüyeceğini sanmam. Arada fark var.

"Adam doğru söylüyor yaaa, bak zaten düzgün kullananları ayırmış" diyen arkadaşlarım, konuya kendileri kadar etraflı bakamayacak olan otomobil sürücülerinin bu yazıyla biraz daha fevrileşip ne seviyede bir tehlike oluşturabileceğini bir daha düşünsün lütfen.

Herkese keyifli ve güvenli sürüşler.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Zatın kendi sözünü aktarayım

-Motosikletli, bu ülkede terörist demektir. Yasa, kural, ahlak ve vicdan taşımayan..-

İnsan gibi kullanan alınmasın kıvırmasına kanıp bu lafı yutacaksanız diyecek bir sözüm yok. Adam tüm motorsiklet kullanıcılarını hedef göstermiş.

Tekrar altını çiziyorum bu adamın derdi tehlikeli motor kullananlar değil motosiklet kullanılması.
    dyavol-77 bunu beğendi.

dış mihrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hayatımda böyle pervasız yazı az okudum. Yazmaya yeni yeni niyetlenen, dünya görüşü yeni yeni oluşmaya başlamış kardeşlerimizden de çok daha gerekli konular üzerine yazılar okudum.

Ortada bir yerde tek cümleyle düzgün kullananları tenzih etmesi bu yazıyı aklamaz.

Ucundan köşesinden sosyoloji ne demek bilen, en azından arada bir gazete okuyan, okuma yazma bile bilmese az çok vicdanı açık bir kişi böyle bir yaftanın sonuçlarını bilir.

Şahsen emniyet şeridine girmek ve duran trafikte yavaş yavaş aralardan geçmek dışında söylediklerinin hiçbirini yapmıyorum. 1-2 kere park için kaldırıma çıktıysam da yayaları engellemeyecek kenar köşeye utana sıkıla bırakıyorum motoru. Zaten emniyet şeridinde de taş çatlasa 50km/s ile giderim. Bu pervasız fular fetişi adamın kendince düzgün kullananları tenzih ederek eleştirdiği hareketlere de çokça laf etmişliğim vardır. En azından önceki mesajlarıma bakabilrisiniz, daha geçenlerde böyle bir konu üzerine ağzıma geleni yazdım kötü sürücülere. Çünkü en az bu adam kadar motosiklete karşı nefreti körükleyen tiplerdir benim gözümde.

Çok dert ediyorsan aç telefonun kamerasını kaydet, gönder emniyete. Az bir emekle kayda değer bir fayda sağlamış olursun yayalara saygı açısından.

Şimdi ben yolda bir araba gelip sıkıştırdı diye bütün otomobil şoförlerini terörist mi ilan edeceğim? Sinyal verdiğimde gaz kesip yol verenler ne olacak? Bazısı kural tanımıyor diye bütün taksicileri topa mı tutacağım? Aküm bittiğinde taksisinden inip motoru ittiren ne olacak? Senin gibi bir faydasız gazete köşesinde otobüsteki teyze muhabbeti yapıyor diye bütün gazetecileri de boş beleş mi ilan edeceğim? Yıllardır beni aydınlatanlara ayıp olur...

Öncelikle bu adamın yerinde bir eleştiri yapabilmesi için motosiklet kullanıyor olması, hiç yoktan motosiklet kültürünün içine az da olsa girmiş olması gerek. Zaten öyle olsaydı bu gereksiz yazı yerine gider bin türlü faydalı organizasyon ve kortej düzenleyen gruplardan bahseder, motosiklet kültürünün aslını özendirirdi. Şu durumda motosiklet türlerini 1)kebapçı 2)kurye 3) yarış motoru diye sınıflandıranlardan hiçbir farkı yoktur. Bu yazıyı okuyan kendisi gibi motosiklet kültürü olmayan birisinin "Ulan zaten ben de kıl oluyordum bunlara" dedikten sonra yolda iyi-kötü kullanan ayrımı gözetmeden bütün motosikletlere az ya da çok miktarda terör estireceği su götürmez gerçektir!

Aramızda vakit ayırabilecek avukat vs. varsa lütfen nefret suçları kapsamında şikayet etsin bu herifi.

İş ilerlerse de kimse motorlara emniyeti kullanma demez merak etmeyin. He yok aralardan kontrolsüzce geçenlere, kaldırımlara çıkanlara müdahele eder mi? Etsin, kökünü de kurutsun. Yarın öbür gün ben de kaldırımda yürüyor olacağım. Ama emniyet şeridinde kimsenin yürüyeceğini sanmam. Arada fark var.

"Adam doğru söylüyor yaaa, bak zaten düzgün kullananları ayırmış" diyen arkadaşlarım, konuya kendileri kadar etraflı bakamayacak olan otomobil sürücülerinin bu yazıyla biraz daha fevrileşip ne seviyede bir tehlike oluşturabileceğini bir daha düşünsün lütfen.

Ağzınıza sağlık, söylediklerinize tamamen katılıyorum.
    "Umutsuzluk manevi bir intihardır" J.Sartre

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    özür dile bizden hıncal abüüüüü..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Şu change org dan da onlarca ankete imza attık biride bir işe yaramıyor.Varsa yoksa adamlar bizden para kazanıyor girdikçe

Motosikleti

Teşekkür ederim arkadaş.

Bu yazıyı okuyan kendisi gibi motosiklet kültürü olmayan birisinin "Ulan zaten ben de kıl oluyordum bunlara" dedikten sonra yolda iyi-kötü kullanan ayrımı gözetmeden bütün motosikletlere az ya da çok miktarda terör estireceği su götürmez gerçektir!
    === Eğitim Şart ===

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250

yüzde yüz katılıyorum

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Bu yazıyı bir motorsever yazsaydı bu kadar tepki çekmeyecekti, adam sert yazmış , yok herkese demiş, yok bilmem neymiş, yazıyı fazla sert bulmuş olabilirsin uslupla ilgili sıkıntı olduğu doğrudur ama söylediği şeyler ne yazık ki doğru , bence söylenenlere, düşünmeden saldırmak yerine çuvaldızı kendimize batıralım, mesleklerinin gereği olduğunu iddaa edip deli gibi motor kullanıp , kaldırımdan gidip, ters yönden gelip olmayacak yerden makasa girip sonra kaza yapıp ölüp birde kimse bizi görmüyor, düşünmüyor v.s diye bir taraflarını yırtan bir kesim var , ee kardeşim sen önce kendini düşün sonra başkaları seni düşünsün, birileri çıkıp taksileri minibüsleri neden yazmıyor demiş , onların yazılacak yanları kalmamış ne yazık ki kanun yapıcılar da bu konuyla ilgilenmiyorlar, belki motorlarda bu olayın başındayken durduruz diye yazıyı yazmış adam, kendim motor kullandığım için ve o bahsettiği tayfa yüzünden devamlı aynı muameleyi gördüğüm için bu adama hak veriyorum, ne kendisini tanırım nede bir hayranlığım vardır ama ne yazık ki doğru söylüyor. bir grup ekmek parası adı altında bizim çok severek kullandığımız bir aracın adını çok ama çok kötü olarak lanse ediyor ve kimse buna müdahale etmiyor.

Yazıya hak verenlere sazan falan bilmem ne yazan arkadaşım günün birinde gerçekten haklı olduğun bir konu olursa inan senide sonuna kadar desteklerim.

Diyen arkadaşım zaten bu herifler her dakka fevri durumdalar sırf bunlardan çekinip gerçekten haklı olan adama haklı diyemeyeceksek, biz bu sevdadan vazgeçelim, gidelim araba alalım o zaman.

Ben sırf bu heriflerin imajından kendi zihnimde kurtulmak için elimden geldiğinde herkese yol verip saygı göstermeye çalışıyorum , ama sonra ben ışıkta beklerken bir bakıyorum herif önce kaldırıma çıkıyor sonra yaya geçidinden aradan yoluna devam ediyor sizde kalkmışsınız bu adamları savunuyorsunuz, ya sizde aynı onlar gibisiniz yada yalnızca işin içinde motor olduğu için tarafsız olamıyorsunuz.

Hepinize saygılar ve sevgiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Hınçal Uluç'un yorumlarını sevdiğim söylenemez fakat bu konuda kesinlikle haklı. burada kimse çıkıp da özür falan beklemesin özür isteyen ve bu konuda Uluç'u haksız gören önce kendisini sorgulasın. kuralsız sürücülerden gına geldi. ortada pervasızca motosiklet kullanan kendini bilmezler yüzünden çoğu vatandaş motosiklet kullananların tümünü aynı kefeye koyuyor.

Motosikleti
    Hedef göstermesi ile sıkıntı duyuyoruz "pekbipicadam".
    servis şöförünün bilerek motorun üstünden geçerek öldürmesi üzerinden daha kaç gün geçti?

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    hıncal uluc un yazısını bende okumuştum. zerre kadar acıkcası umursamadım. adamı ülke capında takan kaç kişi varda biz takalım. boş verin bu adamı. bir imza kampanyası yapılacak ise motorsikletlerimizi park etmek için ve belediyelere verilecek bir dilekçe için kampanya düzenlensin.
    ectuna, hamzarat ve redlion999 bunu beğendiler.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    şu adam yerine koyupta uğraştığınız yaşam formuna daha ne kadar prim verceksiniz.allahaşkına hiç işiniz gücünüz, yapacağınız,araştıracağınız,göreceğiniz,bakacağını z bişeyler yok mu abicim.neden böyle her elinde hıyar olana tuzla koşuyorsunuz.neden böyle tiplerin amacına ulaşmasına vesile oluyorsunuz.böyle yaşam formlarına cevap veripte ne gibi bir geribildirim aldınız.şu anda bende üzülerek bunu yaptım ama şu halinize çok üzülüyorum be abi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hedef göstermesi ile sıkıntı duyuyoruz "pekbipicadam".
    servis şöförünün bilerek motorun üstünden geçerek öldürmesi üzerinden daha kaç gün geçti?
    Amacım tartışmak değil kesinlikle ama, motorun üzerinden geçen adamın zihniyeti zaten bu yazıyla dahada vahşileşecek bir yapıda değil dir., zaten o yaratığın aklı senin benim gibi çalışmıyor. Zaten bizleri sevmiyorlar bu yazıyı okuyup ulan zaten sevmiyorduk Hıncal abide destek verdi hadi gidip öldürelim diye düşünen bir adamın, bu yazı olmadan da bizlere zarar verecek akıl sağlına sahiptir zaten.

Herif iyi veya kötü bir şekilde yazmış keşke haklı olmasa da bende severek hatta aşkla bağlı olduğum motoruma laf söyledi diye bir şekilde saldırsam ama haklı herif öyle de böyle de haklı.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Tüm otomobil şoförleri, taksi şoförleri, servis şoförü, minibüs şoförü, otobüs şoförleri insan kanına doymayan katiller sürüsüdür, 30 yılda 160 bin kişinin canını alarak dünyanın en büyük terörist örgütünü kurmuşlardır. Hiç bir ahlak ve vicdanları yoktur..

4 tekerli aracını canı gibi sevenler ve insan gibi kullananlar bu sözlerimden alınmasınlar.. Onlar kimleri kast ettiğimi biliyorlar.

yav he he
    heia2654 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tüm gençler de.
    Cep telefonları da bu teröristlerin silahlarıdır.
    Hiç bir ahlak ve vicdanları yoktur..

4 tekerli aracını canı gibi sevenler ve insan gibi kullananlar bu sözlerimden alınmasınlar.. Onlar kimleri kast ettiğimi biliyorlar.

http://www.yokboylebirsey.com.tr/vid...l#.U1E00_l_sus

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm otomobil şoförleri, taksi şoförleri, servis şoförü, minibüs şoförü, otobüs şoförleri insan kanına doymayan katiller sürüsüdür, 30 yılda 160 bin kişinin canını alarak dünyanın en büyük terörist örgütünü kurmuşlardır. Hiç bir ahlak ve vicdanları yoktur..

yav he he
    draggy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)