Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

lifan discovery 150 , yuki 150 , salcano wolf 125 hangisini tavsiye edersiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150 scooter
    Selam arkadaşlar bütçem 2400 liraya kadar elveriyor aşağıdaki üç motor salcano wolf jianshe yamaha fabrikasında üretiliyormuş motoru aynıymış fiyat 2400 , yuki fiyat 2200 lira , lifan ise oda kaliteli bir marka çinde amerika brezilya vs. bir çok ülkeye satış yapıyor bu üç motordan birini almayı düşünüyorum ikinci el veya 4-5 milyarlık motor almayı düşünmüyorum bu üçünden biri olacak heralde tavsiyelerinizi bilgilerinizi bekliyorum günde 85 km uzun yol yapabilir miyim bu motorlarla salcano ile kurye bir arkadaş 93.000 km yaptığını yazmıştı bilgilerinizi bekliyorum.

WOLF
    EURO 3

MOTOR KAPASİTESİ : 124 cc
    ARAÇ BOYU : 1990 mm
    ARAÇ GENİŞLİĞİ : 765 mm
    ARAÇ YÜKSEKLİĞİ : 1110 mm
    ARAÇ NET AĞIRLIK : 114 kg
    MAX. GÜÇ : 11 Hp
    MOTOR TİPİ : TEK SİLİNDİR, HAVA SOĞUTMALI, 4 ZAMANLI
    ÇALIŞTIRMA : ELEKTRİK VE AYAKTAN MARŞLI
    ATEŞLEME : ELEKTRONİK C.D.I
    YAKIT DEPOSU : 17 LİTRE
    AKÜ : 12V-7AH
    FREN : KAMPANA
    ÖN LASTİK : 2,75 - 18
    ARKA LASTİK : 90/90
    VİTES : 5 VİTES

Yuki Üstad 150 cc

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyutlar: 2075*750*1135
    Ağırlık : 115 kg
    Motor Tipi: Tek silindir 4 zamanlı
    Silindir Hacmi: 149 cc
    Maksimum Güç: 13 HP/8500r/min
    Maksimum Tork: 9.5/5250
    Maksimum Hız: 120 km/h
    Şanzıman : 5 Vites
    Ön (Arka) Lastik : 2.75-18* (3.00 - 18)
    Fren Ön (Arka) Disk (Kampana)
    Yakıt Sarfiyatı : 2.4 lt / 100 km
    Yakıt Tankı : 11 lt

lifan 150

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

? ? ? ? ? ? ? ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Öncelikle selamlar ! dostum 2400 tl bitçem var demişsin bence biraz daha zorla 3000 tl civarında çok temiz ybr bulabnilirsin yada cbf 150 bu tercihlere de bakmanı öneririm
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    bakmış olduğun motorların içerisinde araştırma yaptığın zaman en mantıklı olanı ve nispeten diğerlerine göre motor özellkileri vs gibi detayları salcano wolf en iyi seçenek gibi duruyor..bu arada salcano wolf,kanuni nin yeni çıkarttığı puma modelinin aynısı..kanuni adı altında almak çok daha mantıklı olacaktır servis açısından..fiyatı da uygun ve benim incelediğim kadarı ile de iyi bir motor..bunların dışında sana aynı paralara 1-2 motor önermek isterim..

1*kanuni windy s 125 yada yeni motorlu versiyonu olan windy s 150

2*temiz bakımlı ve tvs apachi rtr

3*keeway speed 150

tvs kullanan birçok arkadaşım gerçekten çok memnunlar fakat diğerlerine oranla daha pahalı,keeway speed aslında en cazip olanı,nedenine gelince arka disk ve gazlı amartisör kullanıyor,işçilik te fena değil.windy s ise sağlamlık ve görüntü olarak ybr ye en yakın olanı.ama şunu da belirteyim kullanan arkadaşlarımın tavsiyeleri ve çok memnun olmaları konusunda benim ilk tercihim tvs olurdu..gücüm yetmiyorsa kanuni puma güzel bir motor olmuş 2.tercihim olurdu..yani senin de düşündüğün salcano olan model

Motosikleti
    tvs kullanan birçok arkadaşım gerçekten çok memnunlar fakat diğerlerine oranla daha pahalı,keeway speed aslında en cazip olanı,nedenine gelince arka disk ve gazlı amartisör kullanıyor,işçilik te fena değil.windy s ise sağlamlık ve görüntü olarak ybr ye en yakın olanı.ama şunu da belirteyim kullanan arkadaşlarımın tavsiyeleri ve çok memnun olmaları konusunda benim ilk tercihim tvs olurdu..gücüm yetmiyorsa kanuni puma güzel bir motor olmuş 2.tercihim olurdu..yani senin de düşündüğün salcano olan model [/QUOTE]

arakdaşım windy 125 te balansör yok titreşim sorunu varmış o yüzden onu elemiştim motorcuda aynısını söyledi windy 150 dede balansör yoksa oda otomatikman elenmiş olur , puma modelide 3150 lira evet güzel bir motor bütçeyi biraz zorlarsam onu düşünücem , salcano fiyat olarak 2400 cazip geliyor tvs de 3700 falan ama parça ve tamirci sıkıntısı var buralarda beni baya kazıklarlar kırklarelide yaşıyorum ufak bir yer burası lifan 150 için bilgin var mı ? lifan hakkında fazla bilgi edinemedim ikinci el motor almayı düşünmüyorum ybr 400 tvs 3700 liralar bana pahalı geliyor şu anda en mantıklısı salcano gibi duruyor 2400 iyi fiyat ybr ile aynı fabrikadan çıkıyor sonuçta ve puma ile

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Windy S ile Windy 125 aynı motor değil. S olanda titreşim yok diye biliyorum. Ayrıca 150 cc Windy S'te de yokmuş. Windy S başlığının son sayfalarında bu motoru almış arkadaşların yorumları mevcut.

Motosikleti
    kararımı verdim gibi salcano en iyi seçim ybr ile aynı fabrika jianshe firmasının motoru diğer motorlardan daha kalite olduğu kesin pumayla arasındaki 750 liralık fiyat farkıda beni salcanoya yöneltti parçalarıda ybr ile tutucaktır tahmin ediyorum 93.000 yaptım diyen kurye arkadaş vardı en iyi seçim bu bütçeme göre.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı fatihkosova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kararımı verdim gibi salcano en iyi seçim ybr ile aynı fabrika jianshe firmasının motoru diğer motorlardan daha kalite olduğu kesin pumayla arasındaki 750 liralık fiyat farkıda beni salcanoya yöneltti parçalarıda ybr ile tutucaktır tahmin ediyorum 93.000 yaptım diyen kurye arkadaş vardı en iyi seçim bu bütçeme göre.
    salcano al çok memnun kalacaksın sana tavsiye ederim ben şahsen kullanıyorum ve memnunum ybr ile aynı motoru fiyatına göre çok çok iyi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sym yi de bu listeye eklesen fena olmaz ondada teknoloji üst seviyede bana kalırsa ortalama 3 bin tl ye 2009 ybr bak inan bunlar dan 10 kat daha sağlam 2. el olsada bunları zamanla geçecektir kalite ve sorunsuzluk anlamında
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym yi de bu listeye eklesen fena olmaz ondada teknoloji üst seviyede bana kalırsa ortalama 3 bin tl ye 2009 ybr bak inan bunlar dan 10 kat daha sağlam 2. el olsada bunları zamanla geçecektir kalite ve sorunsuzluk anlamında
    arkadaşım aynı fabrikadan çıkıyor motoru zaten ybr motoru ikinci el aldım daha önce çok canım yandı hayatta ikinci ele veya sıfırına 4 milyar vermem plakası vergisi araba parasına geliyor www.yamahajianshe.com/ motorda jianshe marka yamaha motoru var üzerinde aynı fabrikanın ürünü ybrden farkı olcağını düşünmüyorum tek farkı var oda fiyat olsa gerek

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen daha iyi bilirsin ama ybr nin 100000 km motoru olsa satılır yaşı fark etmez peki salcano yu satabilirmisin ben de biliyorum salcano nun nerde kim tarafından üretildiğini ama gerçek bu ybr bu katogaride 1 numara bende yok fakat 1 yıla kadar almayı düşünüyorum 2. el olsada fark etmez bakımlı ybr olsun km 40000 olsun fark etmez ybr nin ölüsü bundan daha ii ben marka fanatiği değilim ama bu gerçekleri görmemezlikten gelemiyorum mantıklı olmak ta fayda var bence

Motosikleti
    sen daha iyi bilirsin ama ybr nin 100000 km motoru olsa satılır yaşı fark etmez peki salcano yu satabilirmisin ben de biliyorum salcano nun nerde kim tarafından üretildiğini ama gerçek bu ybr bu katogaride 1 numara bende yok fakat 1 yıla kadar almayı düşünüyorum 2. el olsada fark etmez bakımlı ybr olsun km 40000 olsun fark etmez ybr nin ölüsü bundan daha ii ben marka fanatiği değilim ama bu gerçekleri görmemezlikten gelemiyorum mantıklı olmak ta fayda var bence
    2400 e almışım neden satayım kullanırım 4 milyara alıp 2,5 milyara satınca kar mı etmiş olunuyor ben satmak için almayacam ybr motoru var üstünde aksamı aynı fabrikası aynı hala tutturmuşsun ybr diye hangi motoru yazsak ybr alın diyenler var yapmayın böyle tamam iyidir hoştur vs. bişey demiyorum ama bok atmayın bari diğer motorlara herkes baksın kendi işine biz ne soruyoruz siz ne söylüyorsunuz 7 yıldır lifan 100 cub var altımda taş gibi hala gidiyor ama size sorsak hepsi çin malı hepsi kötü dersiniz

Motosikleti
    kardeş seninde haklılık payın var ama satış yönünde sadece alıp 1 sene bile kullanmadan satacaksan salcano değil ybr alınması taraftarıyım 2 el ancak sıfır alıp 3-5 sene motor değiştirmeyi düşünmüyorum diyorsanızda salcano derim ucuz olmasından dolayı bende gerçekten ybrnin sıfırına 4000 tl vermem şahsen :D

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2400 e almışım neden satayım kullanırım 4 milyara alıp 2,5 milyara satınca kar mı etmiş olunuyor ben satmak için almayacam ybr motoru var üstünde aksamı aynı fabrikası aynı hala tutturmuşsun ybr diye hangi motoru yazsak ybr alın diyenler var yapmayın böyle tamam iyidir hoştur vs. bişey demiyorum ama bok atmayın bari diğer motorlara herkes baksın kendi işine biz ne soruyoruz siz ne söylüyorsunuz 7 yıldır lifan 100 cub var altımda taş gibi hala gidiyor ama size sorsak hepsi çin malı hepsi kötü dersiniz
    zaten sıfır bi araç aldığında normal olarak 100/20 bi değer kaybı olur ybr kullananlara sor 5 yıl kullansın adam zarar etmiş mi etmemiş mi hiç yolda kalmaz yağ balata lastik zincir dışında bi parça değişimi olmuş mu adam gibi kullandıysa hiçbirşey olmaz tabi salcanoda aynı ama kalite yıllar ilerledikçe ortaya çıkar ilk aldığında kar ettiğini düşünsende zamanla 1 liraya aldığın cöpe gider fakat 2 liraya aldığın hala garaj da durur

Motosikleti
    zaten sıfır bi araç aldığında normal olarak 100/20 bi değer kaybı olur ybr kullananlara sor 5 yıl kullansın adam zarar etmiş mi etmemiş mi hiç yolda kalmaz yağ balata lastik zincir dışında bi parça değişimi olmuş mu adam gibi kullandıysa hiçbirşey olmaz tabi salcanoda aynı ama kalite yıllar ilerledikçe ortaya çıkar ilk aldığında kar ettiğini düşünsende zamanla 1 liraya aldığın cöpe gider fakat 2 liraya aldığın hala garaj da durur
    ben sıkılgan adamım beni 20 sene götürcek motordanda sıkılırım 6-7 yıl beni götürsün sonra garaja koyarım lifanda garajda çünkü sıkıldım 2400 nere 4000 nere daha bunun plaka ruhsatı sigortası var satma taraftarıda değilim o yüzdne salcanoyu tercih edicem 1750 liraya 2004 te lifan cub 100 aldım hala duruyor hiçbir sakatlık bozukluk çıkarmadı denilenin aksine yani illa honda innovaya 3 milyar verip onlamı gezmek lazım ,ben gidip çin malı en çöp motoru almayacam sonuçta salcanoda aynı fabrikanın ürünü lifanda kaliteli bir motor adamlar mini cooper bile üretiyor fabrikasında kamyon otobüs üretiyor lifan ayrıca amerikadada satılıyor o yüzden bu motorları buraya yazdım zaten işimi görecekse 2400 e alırım lifan veya salcanoyu benim lifanda 7 yıl oldu hala garajımda duruyor yani bu motorlarda hurda değiller arkadaşım

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş seninde haklılık payın var ama satış yönünde sadece alıp 1 sene bile kullanmadan satacaksan salcano değil ybr alınması taraftarıyım 2 el ancak sıfır alıp 3-5 sene motor değiştirmeyi düşünmüyorum diyorsanızda salcano derim ucuz olmasından dolayı bende gerçekten ybrnin sıfırına 4000 tl vermem şahsen :D
    peki doğru diyelim fakat bunca ybr alan insanlar keriz mi? ybr ye o kadar para veriyor gitsin salcano alsın 1500 tl de cebinde kalsın bir de ilk olarak çin li alıp ağzı yandıysa ybr ye 5000 tl bile verir insan bunlar benim şahsi düşüncelerim kimse yanlış anlamasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 ----------

ben sıkılgan adamım beni 20 sene götürcek motordanda sıkılırım 6-7 yıl beni götürsün sonra garaja koyarım lifanda garajda çünkü sıkıldım 2400 nere 4000 nere daha bunun plaka ruhsatı sigortası var satma taraftarıda değilim o yüzdne salcanoyu tercih edicem
    senin bileceğin bi durum ben sadece düşüncelerimi paylaştım artık karar senin

Motosikleti
    peki doğru diyelim fakat bunca ybr alan insanlar keriz mi? ybr ye o kadar para veriyor gitsin salcano alsın 1500 tl de cebinde kalsın bir de ilk olarak çin li alıp ağzı yandıysa ybr ye 5000 tl bile verir insan bunlar benim şahsi düşüncelerim kimse yanlış anlamasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 ----------

senin bileceğin bi durum ben sadece düşüncelerimi paylaştım artık karar senin
    valla kardeş sen motoru kullanmadığın ve almadığından böğle konuşuyorsun ve zaten piyasada kimse salcanoyu kullanıp sürmediği için bilemiyor ben bu motorla2 kişi 1325 km yol yaptım gezi turu çadır ne arasan vardı 200-250 kg arası yüklüydü motor banamısın demedi Allah nasip edersede yaza istanbul tarafı olmadı izmir tarafına gideceğim burada ybr kullanan arkadaşlar var motora bindiler aynı yhr diyorlar farkını bile bilen yok daha yeni hava filtresi sipariş verdim ybrnin hava filtresinden onu takacam yani parça sıkıntısıda yok bak ben bunu satsam gene sıfır motor alacak olsam salcano wolf125 alırım 125 lik sınıfın içinde

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    fatih arkadaşım,benim uzun zamandır bu katagoride ybr ye alternatif olabılecek incelemelerim oldu.birçok markanın 125 cc motorunu kendimce test ettim.yakıtı,parça bulunurluğu,servis hizmeti,motorun karakteristik özelliği ve tabiki kalitesi ve işçiliği..0 km motor olsun uzun süre binerim diyorsan keeway speed 150 benim kendi görüşümdür ybr alamayacak bir arkadaşa en iyi alternatiftir,ki artıları bile vardır ( arka disk fren ve gazlı amortisör ) bunun dışında çin üretimi olmayışı macar çıkışlı oluşu ve keeway in diğerlerine oranla bir adının,pazar payının oluşu emin ol 2.el de de seni çok üzmeyecektir...

Bu arada cvp yazan arkadaşlara da sert çıkışma derim,nedenine gelince buradaki kimse kimsenin kötü mal sahibi olmasını istemez.herkesin ortak kanısı 0 km bir çin menseili alıp sorunlarıyla motor zevkinden soğumamandır.tabiki bütçe ile alakalı ama 2.el temiz bir ybr senin işini emin ol yıllarca ve sorunsuzca görecektir..dediğim gibi heveslisindir belki şu an ama iyi düşün,artı ve eksilerini değerlendir ve en iyi seçimi bulmaya çalış..Son olarak yineliyorum Keeway speed 150 yi de araştır git gör incele..fikirlerin değişecektir.. ;)
    saygılar...

Motosikleti
    dünyada ybr den başka motor alan herkes keriz o zaman senin fikrine göre banane ybr den kardeşim benim bütçeme göre olan motorların hangisi iyiyse performansı iyiyse onu alırım ben şartmı ybr almam canın istiyorsa git al ybr gez beni ilgilendirmez zevkin motora kötüde demedim 7 yıl oldu o dağılıp dökülür dediğiniz motorlardan lifan var altımda hala işimi görüyor bırakın bu bahsi beni ybr kullananlar ilgilendirmiyor ben yukardaki 3 motor için açtım bu bölümü ybr için gidip ybr bölümünde fikrinizi yazarsınız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:06 ----------

Bu arada cvp yazan arkadaşlara da sert çıkışma derim,nedenine gelince buradaki kimse kimsenin kötü mal sahibi olmasını istemez.herkesin ortak kanısı 0 km bir çin menseili alıp sorunlarıyla motor zevkinden soğumamandır.tabiki bütçe ile alakalı ama 2.el temiz bir ybr senin işini emin ol yıllarca ve sorunsuzca görecektir..dediğim gibi heveslisindir belki şu an ama iyi düşün,artı ve eksilerini değerlendir ve en iyi seçimi bulmaya çalış..Son olarak yineliyorum Keeway speed 150 yi de araştır git gör incele..fikirlerin değişecektir.. ;)
    saygılar...[/QUOTE]

haklısın bende ybr iyi bir motor onu almak isterim ama bu ay yeni işe başlıyorum ve hemen motor alayım istiyorum maaşımda ne gelcek belli değil ve bir iki ayda hemen alabileceğim motor salcano wolf 125 85 km yol yapacağım düşüncem bu işe motorla gitmeyi düşünüyorum duble yol oldu babaeski çorlu arası 24 24 çalıştığım için sabah erken çıkarım boş yolda giderim diye düşünüyorum yukardaki arkadaşın 1325 km çift kişi gezmesi , kuryenin 93 bin yaptım demesi benim için bir teminat oldu lifan 150 yide düşündüm eminim ybr iyi ve güzel keewayi inceleyecem burada chopper tipi olanı var gördüğüm 150 lik sağlam bir motor oda ama fiyatta beni yakıyor işte

Motosikleti
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih arkadaşım,benim uzun zamandır bu katagoride ybr ye alternatif olabılecek incelemelerim oldu.birçok markanın 125 cc motorunu kendimce test ettim.yakıtı,parça bulunurluğu,servis hizmeti,motorun karakteristik özelliği ve tabiki kalitesi ve işçiliği..0 km motor olsun uzun süre binerim diyorsan keeway speed 150 benim kendi görüşümdür ybr alamayacak bir arkadaşa en iyi alternatiftir,ki artıları bile vardır ( arka disk fren ve gazlı amortisör ) bunun dışında çin üretimi olmayışı macar çıkışlı oluşu ve keeway in diğerlerine oranla bir adının,pazar payının oluşu emin ol 2.el de de seni çok üzmeyecektir...

saygılar...
    abi senin fikrine de katılıyorum ancak bende şuna çok kızıyorum mesela bu fatih arkadaşımız 3 motordan biri alacam hangisini önerirsiniz diyor hemen herkes ybr ve diğer markalı motorların ismini söğlüyor tamam kötü motor almaması için öneriyorsunuz ancak onlarda çinli ne aynı fabrikanın malı olan salcanoyu al dediğimizde ya keriz mi millet diyorlar evet sıfır alırlarsa ben keriz diyorum şuandan itibaren ne bu ybr cbf hastalığınız türk halkı olarak bu motorları biz böğle el üstünde çok tutarsak bunların sıfır fiaytları 5 bini de geçer diyeyim size bakın eğer ybr ve cbf alımları dursun bakın bakalım motorların fiyatları nasıl aniden düşüyor

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...aska-yok/detay

bak buradan azda olsa fikir edinirsin..0 km ve 3000 TL ;) kalite ve işçilik olarak emin ol salcano vs..den iyidir.. ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)