Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 125 almalımıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bir kaç gün içinde ilk motorumu alacağım İnşAllah ama kafamı karıştıran sorular var ben hiç motor kullanmadım bazıları tekerleği çok kötü yağmurda kayar falan yazmış açıkçası almaktan korktum , ve başlangıç motoru olmaya ideal bir motormu , ayrıca ilçeden şehire bununla gitmeyi dşnüyorum uzun yol için idealmı iyimi ayrıyeten çok mu yavaş gider 110 la falan gidemezmiyim ve alınca bunun motorunu yükseltebilirmiyim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Tekerlekler janta kaynaklı değil ya değiştirir kalitelisini alırsınız.

YBR ile dünya turu yapanlar var. İlçeden merkeze sizi rahat rahat götürür.
    halilom, hasanrs, rambomert ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük cc bütün motorların fabrikasyon lastikleri kayar, zaten düşük bütçe motorları olduğu için lastiğin de en ucuzuna dolayısıyla dandiğine kaçılmıştır. Bir takım iyi lastik alırsanız sorun kalmaz.
    Uzun yol için 80-90 km hızla her yere tek kontak gider, bir sıkıntı yapmaz.
    Motorunu yükseltebilirmiyim kısmını anlamadım, cc büyütmekten bahsediyorsan ybrler cc büyütünce verimli olmuyor, randuman alınmıyor.
    tayfungun45 ve halilom bunu beğendiler.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    uzunyolda sizin ve motorun sıhhati için ybr 125 ile stabil olarak en fazla 80 km ile gidebilirsiniz. ybr 125 max son hızı zaten 110 dur.

başlangıç motoru için idealdir fakat gezi ve uzun yollar içinse tam tersine. motorunu yükseltemessiniz hazır kitler var fakat sağlıklı deil.

eğer acemiliğimi atıcam 80 yeter zaten şehir içi dolaşcam diosanız
    tayfungun45 ve halilom bunu beğendiler.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TVS Apache, CBF150 ve YBR125 kullanmış birisi olarak CBF150 almanı öneririm.
    hasanrs ve halilom bunu beğendiler.

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    motora yeni başlayacak biri olarak iyi tecrübe edinmeden yağmurda binme zaten derim
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 2008
    Doğrudur lastikleri yağmurlu havalarda kayar. Başlangıç motoru olmaya ideal mi dersen kesinlikle tavsiye etmem çünkü hiç motor kullanmadım diyorsun debriyajlı motor çok zordur ve alışılana kadar ciddi bir beceri ister. Fakat öğrenildikten sonra çok güzel bir motordur. ARDA KARACA abimin de dediği gibi dünya turu yapanlar var çok sağlam ve dayınıklı bir motordur. Yolda bırakmaz hızına gelince şahsen 2008 model ybr 125 kullanıyorum 2 kişi 100 gördüm. Tek kişi fazla denemedim ama 130-140 gördüğünü bildiğim arkadaşlarım var. Uzun lafın kısası kolay öğrenirim diyorsan al dostum

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Bende ilk defa motosiklet kullanmaya YBR 125 ile başladım. Hayatımda bisikletten başka 2 Tekerlekli bir araca binmemiştim. Şekli şemali kişiden kişiye beğeni olarak değişebilir. Ama kontrol kolaylığı, hafifliği, yedek parça ve yakıt ekonomisi, ikinci elde kaybı en az motorlardan birisi olması nedeniyle tercih edebilirsin. Hani derler ya mantık evliliği öyle bir şey bu YAMAHA YBR 125.

Uzun yolda sıkıntı yaratmıyor. Geçen hafta Çorlu'dan çıktım Tekirdağ,Muratlı,Babaeski,Kırklareli,Pınarhisar,Sa ray şeklinde gezerek Çorluya geri döndüm. Yaklaşık 300 kmlik yol. Son 50 km sinde yağmura yakalandım. Evet lastikler kayıyor ama bunun yolla da çok etkisi var belediyenin yapmış olduğu tabiri caizse kaymak asfaltta kayıyor. Karayollarının yapmış olduğu şehirler arası yolda biraz daha fazla dikkatli giderek hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yağmurda bardaktan boşanırcasına yağan yağmur olduğu halde.

Tüm bunlardan sonra tek bir şey kalıyor. Karar senin...
    halilom ve crxforever bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok iyi bir motor'dur iyi lastik alarakta kaymayı engellersin tavsiye ederim

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    100-125-150 cc commuter tipi motorların hepsi başlangıç motoru için idealdir. İl den ilçeye gideceğiniz için genellikle mevcut lastikler hayli işinizi görecektir. 110 km hız yazmışsınız bu hızlar yazdığım CC motorlar için limittir zaten siz en fazla 90 ile fıtı fıtı sağdan sağdan gidin. bütçenize göre güzel de bir kask ve diğer güvenlik ekipmanlarını almayı ihmal etmeyin. Şimdiden hayırlı olsun kazasız günler.

en iyi lastik hangisi ? ,bana başlangıçta motor kullanırken ne önerirsiinz, Uzun yol dediğim 20 km falan çat taşlasın 30 km olsun o kadar dediğim gibi ilçeden il'e gideceğim kafam iyice karıştı bazıları uzun yol için ideal diyor bazısı değil ??? :( acaba titreme oluyormu yolda gittiğini hissetmezsin diyorlar doğrumu ?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı faruk05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi lastik hangisi ? ,bana başlangıçta motor kullanırken ne önerirsiinz, Uzun yol dediğim 20 km falan çat taşlasın 30 km olsun o kadar dediğim gibi ilçeden il'e gideceğim kafam iyice karıştı bazıları uzun yol için ideal diyor bazısı değil ??? :( acaba titreme oluyormu yolda gittiğini hissetmezsin diyorlar doğrumu ?
    en iyi lastik michelin ve metzeller markasıdır. pirelliyi kullanmadım iyi olduğunu söylüyorlar. ekonomik çözüm için irc de takabilirsin. harikalar yaratmaz ama üzerindeki sabun köpüğü lastiklerden birkaç kat iyidir.

20 -30 km ybr için mesele değil. 300 km ve üzeri için de tercih sana bağlı. 125 cc ile uzun yol yorucu da olsa yapılır. elde imkan olsa büyük motor ile yapmak daha iyi tabi ama ekonomik rakiplerine göre konforlu ve problemsiz bir motorla uzun yol yapılır. dünyayı gezen bile var.
    http://www.re-moto.com/the_motorcycles.php?lang=eng

ist- düzce
    ist- çanakkale
    ist-bursa-mudanya çanakkale-tekirdağ gittim ve beni üzmedi.
    sabırlı bir sürücü her yola gelir.

100km/s üzerini ybr pek sevmez. en ideal hızı 80-90 km arası. zaten senin gideceğin 30 km yolda da kazanacağın zaman en fazla 2 dk olacak .
    titreşim konusunda iddialı bir motosiklettir. sınıfının en az titreyeni diyebiliriz.
    motor yükseltme modifiye gibi şeyleri pek sevmiyor ybr yapan var gerçi ama bence deymez.
    halilom bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    tatava yapma ybr 125 al, michelin lastik tak, 3 bin kmde bakım yap ve castrol power1 10w40 ya da ipone rs4000 kullan, 2-3 bakımda bir hava filtreni ve 5 tllik ngk bujini değiş ömür boyu bin
    halilom ve wampaa bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR ile 20-30 km yolu rahatlıkla gelip gidersin.Hatta bu motorlarla dünya turuna çıkanlar bile var motosiklet dayanıklı.20-30 km uzun yol sayılmaz.Uzun yol dedin mi insanların aklına en azından 100-200 km ve fazlası geliyor.O mesafeleri de sorun çıkarmadan rahatlıkla gider YBR ama hızı çok fazla olmadığından biraz sıkıcı olabilir.Bir de tabii oturuş pozisyonu bir touring yada cruiser kadar rahat değil çok çok uzun mesafelerde çok uzun sürüşlerde insanı yorabilir.Kısaca 20-30 km gidip geleceksen gözün kapalı al sorun olmaz.80 km sabit hızla gider gelirsin.Titreşim konusunda bildiğim kadarıyla YBR,125 cc sınıfında en titreşimsiz motorlardan bir tanesi.Tabii 125 cc bir motordan araba konforu bekleme.Lastik konusunu da YBR sahipleri cevaplarsa daha iyi olur.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Yamahanın çevredeki bayilerini aradım hiç birinde yok ! :( Ben getiremem o motor hiç tutulmadı ... v.b motorcular Onun yerine 180 Z-ONE S al diyor kesinlikle titreşim olmaz ben kefilim diyor. İyice kafam karıştı uzun yoldan da motorsikleti getiremem ki :(

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl yani ybr mi tutmamış?

evet öyle diyor hiçbir yerde yok bulamadım Nevşehir de zaten yok Kayseri , Niğde ve Aksaray dakiler aynı yanıtı verdiler :( İstanbuldan falanda alamam ki mecbur modial 180 Z-ONE S alacağım

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Dostum 20 km bisiklet için uzun yol sayılabilir ama 50cc lik mobiletler için bile uzun sayılmaz ki ybr ile aynı gün içerisinde 400 km yapmışlğım var. İlk motorun olacaksa ve ybr istiyorum diyorsan gözü kapalı al. Ha 0 km de başka öneri istersen bajaj discover e bir bak derim.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Kardeş bence seni birileri kandırıyo farkında değilsin . ybr nın bulunmadığı yer falan olamaz yamaha bayiinde ybr den başka ne satılır zaten . gidipte ybr yerine çin malı zone midir ne alırsan sana ilk motorunlar sevgiler .

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    bajaj boxer al ya 10 numara motor diyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)