Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Bayan CBR 250 kullanıcısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadınlı (bayanlı) başlıklardaki yorum popilasyonunun erkekli başlıklara oranla daha yüksek olması motosiklet net tez konusu olabilir bence
    Bunda şaşılacak ne var ki, sayıları tektük olsada yollarda görmekten mutluluk duyuyorum. Tezlik bir durum yok neden böyle düşünüyorsunuz? Asıl böyle düşünenler için bir tez yazmalı Toplum olarak o kadar cinsiyetçiyiz ki burada sanal bir ortamda bile sıradan bir durum gibi algılamıyor uzaylı görmüş köylü vaziyeti alıyoruz hemen. Alışın, alışalım hep beraber. Aramızda görmek bizi şaşırtmasın ben bayan arkadaşlarımı destekliyorum ve mesaj yazarken bu desteği açıkça belirtiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Nufus sayimi yapiliyor zannedersem burada.
    Linwelin bunu beğendi.

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "SEN KIZSIN ALSANA Bİ TANE ARABA,MOTORU NAPICAKSIN GÜCÜN YETMEZ DÜŞERSİN"
    http://www.youtube.com/watch?v=mUxvdlBeQg4
    sanırım aşık oldum

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Ben olsam 250 cc ile başlamazdım..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Camper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunda şaşılacak ne var ki, sayıları tektük olsada yollarda görmekten mutluluk duyuyorum. Tezlik bir durum yok neden böyle düşünüyorsunuz? Asıl böyle düşünenler için bir tez yazmalı Toplum olarak o kadar cinsiyetçiyiz ki burada sanal bir ortamda bile sıradan bir durum gibi algılamıyor uzaylı görmüş köylü vaziyeti alıyoruz hemen. Alışın, alışalım hep beraber. Aramızda görmek bizi şaşırtmasın ben bayan arkadaşlarımı destekliyorum ve mesaj yazarken bu desteği açıkça belirtiyorum.
    Sen çok yanlış gelmişsin abicimCinsiyetçilikten bahsederken bayan kelimesini kullanmanız bile başlı başına bi muamma. Erkeğe erkek demekten gocunmazken kadına "bayan" demek ne oluyor acaba? Hiç bay motosiklet kullanıcısı diye bişey duydunuz mu? Erkek motosiklet kullanıcısı dersiniz. Kadına "kadın" demenin kabalık olduğunu düşünüp daha kibar olduğu için bayan kullanıyorum diyen bi insanın toplumu cinsiyetçilikle eleştirmesi ne kadar doğru. Neyse benim yazdığım şey mt'de böyle 100lerce başlık var hepsinde 2-3 cevap ya var ya yok istisnalar vardır elbet ama kullanıcı kadın olunca başlıklar çoşuyor 6-7 sayfa yazı yazılıyor başlık 1 hafta üstlerde geziyor sürekli. Ben de bunu eleştirdim kendimce. Burda uzaylı gören ben değil siz oluyorsunuz normalde erkek başlıklarına cevap yokken kadın görünce cevap yazarak. Yani özet olarak ben durumu garipsemiyorum ali mehmet osman ne yazdıysa ayşe fatma da o karşımdakini sadece insan olarak görüyorum cinsiyeti beni ilgilendirmiyor. Ha birde pozitif ayrımcılık var ona hiç girmeyelim
    chopperrider bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hoşgeldiniz bağyan.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı mecho86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmi barutçu var. oda güzel eğitmendir.uzman tv den izleyebilirsin ama a.e.a gibi değil. çok detaya inmez videolarında. bi tavsiyem daha var youtube ye girebilirsen, bileği bükmek diye bir eğitim videosu var. yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor. onu izle alt yazılı. keith code adam 250 cc gp dünya şampiyonu. oda yetmezse türkçeye çevrilmiş kitabı var. yaklaşık 50 tl.ben bu dediklerimi kendim yaptım. videoyuda izledim, kitabıda aldım. bunlarla başlarsın gis akademi eğitimine veya hondanınkine gidersin. alt yapın sağlam olur. 10 bin 20 bin km den sonrada california superbike school eğitimi alırsan ki bütçe önemli (2 gün 5 bin tl) çok mükemmel bişey olur. ama ilk önce motosiklettende önce ekipman!!! motosikletin sıfır kilometre cbr 250 olmasın, ikinci el kurye çıkması cbf 150 olsun önemli değil ama ekipmanın tam ve sağlam olsun. her ay birini alırım deme kesinlikle.botu 5 ay sonraya atarsın ilk düşmende bileğini kırarsın. keşke ilk bot alsaydım dersin. bence konuşmamız gereken ilk önce alacağın yada alacağımız motosiklet değil ekipman olmalı. ekipmanların tammı arkadaşım? kusura bakmayın uzun yazıyorum. bana kimse tavsiyede bulunmadı 20 liralık kaskla çok gezdim.
    Bu bilgileri kullanacağım,teşekkür ederim...Kaskımı 2 yıl önce almıştım zaten.Ama şimdi daha sağlamını almak istiyorum.Bir de şunu sormak istiyorum; Yazın hangi güvenlik ekipmanlarını kullanıyorsunuz? Yani bir botu yazın giyemeyiz herhalde...

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilgileri kullanacağım,teşekkür ederim...Kaskımı 2 yıl önce almıştım zaten.Ama şimdi daha sağlamını almak istiyorum.Bir de şunu sormak istiyorum; Yazın hangi güvenlik ekipmanlarını kullanıyorsunuz? Yani bir botu yazın giyemeyiz herhalde...
    1- En az 400-500 liralık bir kask alman lazım. Öyle cbr250'ye binip, 100 liralık kask takmak olmaz, söyleyeyim yani. Ek olarak kask alırken güneş vizörlü olması ayrıca müthiş kolaylık sağlar.

2- Uzun bot olmasa bile en azından bileği koruma amaçlı korumalı kısa bot giymek şart.
    3- Eldiven her türlü giymek şart. Ama yazlık eldiven olmalı ve bilek koruması olursa daha iyi. Kışlıklar çok terletiyor.
    4- BUFF takmak şart. Çünkü boyundan arı, böcek giriyor. Buff takınca sıcak basıyor, arı falan girmez diyordum ama 2 gün önce koynumdan küçük arı çıktı
    5- Mont zaten şart. Işıklarda falan durunca terletiyor ama yola çıkınca sorun yok, gayet havadar oluyor.
    6- Ek olarak korumalı pantolon olsa çok iyi olur. Ama olmazsa en azından dizlik şart.
    7- Reflektif yelek bence şart. Görünürlüğü arttırıyor ve sizi polis zannedenler yol veriyor
    Didem17 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Bu bağyan bi an önce yollara çıkmalı yoksa bu konu yıllarca sürecek..
    Zuzuuw ve OnurTr bunu beğendiler.

ingilizceci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Ben yeni basladim motora, ilk motorun cub motordu yari otomatikti yükü yk100 a arkadaş almistim. 2 ay kullanıp acemiligimi attiktan sonra simdi mondial 100ukh aldim. Debriyaja bununla iyice alistiktan ve yeterli param olduktan sonra daha yuksek ozelliklerde birsey alacagim. Küçük cc ile baslamanizi tavsiye ederim.
    cenkito ve Didem17 bunu beğendiler.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    şöyle bi örnek vereyim küçük bebeler bile düzgün yürümeden önce totolarının üstüne düşerler bende de öyle oldu motor hayatımın başlandığı ıslak yolda ön fren sıkıp düşmeler virajlarda frene çok asılıp arka tekeri kaydırmalar vs.vs. ben düşe kalka öğrendim düşmemeyi kaza yapmamayı ama benim yanımda kimse yoktu motoru öğretecek yada tecrübesini anlatacak gittim "cg titan es" dedikleri motordan aldım bin tl miydi ne ozmn verdiğim para motorun piston ayarlarını dağıtmadan krank milini bozmadan öğrenemedim düzgün sürmeyi devirli gitmeyi ondan sonra honda activa'larda dolaştım tabiki onlarla da düştüm kalktım ama benim her düşmem annem babamda korku bende hırs ve tecrübe kazandırdı. benim annem babam hala motor alma der ama içime işlemiş bi kere onun kimyası kimse durduramaz Allah büyük kazalardan korusun tüm motosiklet sürücülerini ama emin ol küçük motordan başlayıp tecrübeni motor cc'si ile büyütmek her zaman daha da sağlamlaştırıyor seni bana şimdi 600cc racing verseler binmemki korkarım doğruya doğru hayatımda bir kez R1'e artçı olarak bindim 2. vitese geçtiğinde motor 85 km hızı geçiyordu o günden beri gözüm yok hızlı motorda güçlü motorda kendi demini iyi bileceksin ona göre ilerleyeceksin. ohh be amma dolmuşum içimi döktüm resmen :D
    Didem17 bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Millet 7 sayfa ve 33 gündür yardımcı oluyor. Valla helal olsun. Keşke kadın-erkek ayırmadan herkes böyle birbirine yardımcı olsa. Birde merak ettim. Saat çok geç araştırmaya üşendim. Bu motor meraklısı arkadaş gibi kaç kişi benzer bir konu açıpta 7. sayfayı görebildi? Kadın olmanın farkı bu olsa gerek. Ayrıca çok da büyütmeye gerek yok. Alt tarafı motor. Uçak kullanmak gibi olmasa gerek.
    Belki yanlış anlaşılabilirim ama hakikaten samimiyetsiz bir konu olarak görüyorum bunu.
    Herkese hayırlı geceler...
    HanzoLife bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet 7 sayfa ve 33 gündür yardımcı oluyor. Valla helal olsun. Keşke kadın-erkek ayırmadan herkes böyle birbirine yardımcı olsa. Birde merak ettim. Saat çok geç araştırmaya üşendim. Bu motor meraklısı arkadaş gibi kaç kişi benzer bir konu açıpta 7. sayfayı görebildi? Kadın olmanın farkı bu olsa gerek. Ayrıca çok da büyütmeye gerek yok. Alt tarafı motor. Uçak kullanmak gibi olmasa gerek.
    Belki yanlış anlaşılabilirim ama hakikaten samimiyetsiz bir konu olarak görüyorum bunu.
    Herkese hayırlı geceler...
    Yeryüzünde benimle aynı anda aynı şeyleri düşünen bir insan evladı varmış.

Bir başka espiride motorun CBR olması. Yoksa Gonyalı İngilizceci arkadaşa bu kadar ilgi gösterilmedi. Niye? Motor 100 lük cup da ondan.

Çakma bir profil açıp ''izmirde yaşıyorum, dans hocasıyım çapırdan sıkıldım, bana hareket verecek, ruhumu bu ızdıraptan kurtaracak 1000'lik bakıyorum

ama CBR 1000 RR mı yoksa BMW S1000 mi aklım karıştı. birde CBR'da hız kesici var diyollaa püff :'( '' yazsam forum yıkılır. Ankaradan yardımcı olmak isteyenler kendi aralarında kortej oluşturup izmire gelirler vallaha.
    HanzoLife, RAMİREZ, JafJaf ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler