Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bayan CBR 250 kullanıcısı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR125R REPSOL , KTM DUKE250 ABS
    Bu ikisini kullanıp kullanmadığını bilmiyorum. Yazılı veriler ne kadar kullanışlı olur bizim için ? biraz düşünmen lazım. Iki motoru da kullandığım için söyledim. Ama akletme yeteneğin ne kadar bilmiyorum ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    En az 19 sayfa yorum bekliyoruz
    www.erkakurye.com

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Cb125e alirsin ilk once. 10.000 km devir sonra gelsin cbr250

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar hevesliyseniz bu işe mutlaka başlayacaksınız demektir. O zaman bunu planlı yapmakta fayda var. Öncelikle orta vadedeki nihai hedefiniz anladığım kadarıyla cbr 250 . Fakat bu alet sizin ilkmotorunuz olmamalı. Motora binen mutlaka düşer ve en çok düşme acemilik zamanlarında olur. Bu kadar para verip aldığınız motordan acemilik hatası ile düşerseniz olaydan soğursunuz, hem de ekonomik olarak maliyetli olur.

İlk motorunuz cc olarak daha düşük, daha hafif ve hata tolere eden,manevra kabiliyeti daha fazla, fiyatta ve elden çıkarırken sizi üzmeyecek bir makine olmalı. Bu da ybr 125 olur cbf 150 olur. Bu makineyle çekinmeden, korkmadan sürüş yaparsınız. Şu kadar km kullandıkan sonra değiştirin diye bir matematik hesaba girmiycen, siz zaten yüksek cc ye geçiş zamanınızın geldğini anlarsınız. Başlangıç eğitimi mutlak şart değil ama çok çok faydaeın görürsünüz.
    Planlı yapmalıyım bunu çok doğru söylemişsiniz...Cbr 250 görünüş olarak beni cezbediyor işte ve tam benim tarzım.Spor motor hariç başka motora binmeyi hiç düşünmemiştim ama bu düşünmeyeceğim anlamına gelmiyor.Hedefime ulaşmak için istemeyerek de olsa ybr 125 veya cbf 150'yi sadece acemiliğimi atlatmak için alabilirim ama alıştığımı görünce hemen satıp fuardan gidip bi 2015 model cbr 250 yada yzf250(çıkar herhalde ozamana dek) alırım...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Tecrübe şart,gördüğüm kadarıyla korkunuz pek yok ama korkunuz her daim olsun.Başlangıç için 125 cc viteslide olur tabikide eğitimle 250 cc de kullanabilirsiniz.Yakınlarda Honda eğitim programı başlıyor,forum içindede konusu var.İnşallah ileride Deniz kardeşim gibi olursun.

Takdir etmemek elde değil...
    Didem17 bunu beğendi.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    125-250 r alabilirsiniz,öncesinde hondanın eğitimini alırsanız çok rahat edersiniz,eğitim ve full ekipmanla direk cbr 125r veya 250r ile başlayabilirsiniz,bu endişeler tamamen üstüne bindiğinizde yok olacak,tabi dediklerimi yaparsanız.
    msgnrn bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Hedefime ulaşmak için istemeyerek de olsa ybr 125 veya cbf 150'yi sadece acemiliğimi atlatmak için alabilirim ama alıştığımı görünce hemen satıp fuardan gidip bi 2015 model cbr 250 yada yzf250(
    çıkar herhalde ozamana dek) alırım...

Gayet mantikli aynisini su an cocukluk arkadasim yapiyor.

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok tecrübeli değilim. Size akıl veremem. Sadece 14 yaşında kızım olduğundan belki öyle dedim size de. Baba sözü dinleyin derken kendi kızım için temennide bulunuyordum aslında.
    Size ancak kendi deneyimlerimi aktarabilirim.
    Ben GİS in eğitimine gittim. Faydasını gördüm. Şimdi de Honda nın 2. kademe eğitimi için boş yer bakıyorum. İlk fırsatta ona da gitmek istiyorum.
    Yıllarca scooter kullandım. Buna rağmen YBR ile başladım. vitese iyice alıştıktan sonra gittim 250 lik inazuma aldım.
    YBR ile başlamanın da çooook faydasını gördüm. Hafif olması gaz tepkimesinin rahat olması hep hatalarımı örttü.
    sadece frenleme meselesi de değil, yokuşta kalkış, panik fren çalışması, motoru ayağa indirme kaldırma, zincir yağlama, hepsine kolayca alıştım.
    vites küçültme ve hızlı vites geçişleri sırasında tüm hatalarımı hep affetti hiç yüzüme vurmadı YBR.
    satarken de bayi bile aldığım fiyata benden geri aldı. Hiç zarar da etmedim. (az km 2. el almıştım. Aynen gitti)
    Böyle bir alışma döneminin sizin için de faydalı olacağını düşünürseniz deneyin. 5-6 ay dediğin nedir hemen geçer. Hazır hissettiğinizde ne istiyorsanız gider alırsınız.
    Bugün inazumaya bindim ve sanki yıllardır biniyormuş gibi rahat ettim. Hatta YBR den daha rahat. (boyum 1.90 olunca)
    sizde istediğiniz zaman cc yükseltebilirsiniz.
    Sitede de çok tecrübeli arkadaşlar var. Onlara kulak verin bence. Ben hangisine, ne sordu isem sabırla cevap verdi hepsi. Acele etmeden tüm aklınızdakileri sorun. Forumdaki geçmiş konuları araştırın. Sizin aklınıza gelmeyen soruların sorulmuş ve cevaplanmış olduğunu göreceksiniz.
    Gerisi size kalmış
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Kendi çocuğunuzu düşünerek yazdığınızı farkettim sıkıntı yok...Zaten benim ailem de bana zarar gelmesinden korktukları için cbr 250 ile başlamamı tehlikeli buluyorlar.
    Bir arkadaş cbr125 in cbf 150 den daha hafif olduğunu söyledi :/ Gülüp geçtim..Neyse genel olarak bu site çok faydalı gerçekten...Motor dilinden iyi anlayan kişilerin yorumlarını bekliyorum
    Deneyimlerinizi paylaşmışsınız bana faydası olacak bunların.Teşekkürler...

Bence cbr250 alin. Baslangic motoru olarak alinabilir. Abartmaya gerek yok. Babanizin vitesli motosikleti ile 1 hafta yeter. Ben istedigim motoru almadim gittim cbf150 aldim hondadan guvenli surus egitimide aldim. Yollarda gezecegime bu sitede hangi motora gecsem diye forumu okuyorum. Al cbr ni yollarda ol.

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy kilo nedir? Bu konuda pigme değilsen çok sıkıntı olmaz yavaş yavaş alışır gidersin.
    Boy 170 kilo 50... "pigme" miyim bilemiyorum

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy 170 kilo 50... "pigme" miyim bilemiyorum
    Boy 172 kilo 53 olduğum zamanlarımıda bilirim sıkıntı yok Gerçi şu anda da 58 kiloyum gene sıkıntı yok Eğer Hondanın eğitimine gidemezsen Baban biraz sabırla sana iyi bir hoca olur kanaatindeyim.
    Didem17 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125e alirsin ilk once. 10.000 km devir sonra gelsin cbr250
    Başlangıç olarak cbr 250'ye göre hangi özelliği rahat kullanmamı sağlayacak? cbr125 ile deneyim kazanmak daha mı mantıklı?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    250'lilikle başla. Öyle ahım şahım bir gücü yok 250'liliklerin. Işıklarda pati falan çekemezsin durduk yerde. Korkulacak birşeyi yok. Ki 125'liğe göre daha rahat hissedeceksin kendini. YZF125 harici, 125lik düşünme. YZF125'te sadece görüntüsünden ötürü yani.

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe şart,gördüğüm kadarıyla korkunuz pek yok ama korkunuz her daim olsun.Başlangıç için 125 cc viteslide olur tabikide eğitimle 250 cc de kullanabilirsiniz.Yakınlarda Honda eğitim programı başlıyor,forum içindede konusu var.İnşallah ileride Deniz kardeşim gibi olursun.

Takdir etmemek elde değil...
    https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/...02057442_n.jpg
    Teşekkürler inş

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    CBR600 kullanan 50 kilo ağırlığında mini mini minicik bir hatun var çokça sevdiğim.... korkma çekinme sende kullan ama dedikleri gibi CBF150 veya daha da önemlisi belki Scooter ile başla ama asla vazgeçme kimseyi de ciddiye alma bu konuda

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Bu konuda bilir kisi olamam ( en azindan şimdilik )
    20 yila askin yol tecrubem var 10 yildir motor hayatimin bir yerlerinde oldu ..
    Baslangic motorun naked bir motor olur ise çok daha rahat eder ve daha HIZLI alisirsin .
    Oturuş pozisyonu daha rahat direksiyon turu daha fazla + düşer isen Grenaj maliyetin olmayacak .
    Tercih ve tutkun ne ise o yönde bir eylemde bulun ama hic bir zaman riske girme !!
    Hayat uzun her istediğini alacak yaşayacak kadar zamanin olacaktir .
    Hos geldin aramiza .

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 19 sayfa yorum bekliyoruz
    hahaha bu siteyi çözmüşsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

bence burda bizimle dertleşeceğine ailenle açık açık konuşmayı dene.motor sevdanı ve duygularını, vazgeçmeyeceğini ailene anlat, baban senin ne kadar kararlı olduğunu anlayınca sana zaten en uygun motoru kendi söyleyecektir.
    inzell bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı jimpam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha bu siteyi çözmüşsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

bence burda bizimle dertleşeceğine ailenle açık açık konuşmayı dene.motor sevdanı ve duygularını, vazgeçmeyeceğini ailene anlat, baban senin ne kadar kararlı olduğunu anlayınca sana zaten en uygun motoru kendi söyleyecektir.
    Benim amacım dertleşmekten öte burdaki "bilinçli insanların" da fikirlerini almak.Yoksa yarın gidip cbr 250 mi alabilirm ama alıp da evimin önüne süs diye koymak istemem.Benim kararlılığımı bilmeyen yok zaten artık bunları anlatmayı değil fikir almayı tercih ediyorum...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    1 sezon ybr cbf sonra cbr 250

Motosikleti
    Ducati monster 696
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim amacım dertleşmekten öte burdaki "bilinçli insanların" da fikirlerini almak.Yoksa yarın gidip cbr 250 mi alabilirm ama alıp da evimin önüne süs diye koymak istemem.Benim kararlılığımı bilmeyen yok zaten artık bunları anlatmayı değil fikir almayı tercih ediyorum...
    İnsan ilk önce inanmalı, eger inanıyorsan yapabilirsin. Fakat her zaman küçük cc'den baslamak mantıklıdır. Cbr 125 al bi süre kullan derim. Benim tanıdığım bir tane kız var çoğu erkeğe göre daha iyi enduro kullanıyor. Kısacası olay sende biter fakat ilk önce gücü fazla olmayan motor almalısın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler