Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

her an intihar edebilirim !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    içimi döktüm rahatlamak için !
    çok güzel yorumlar sundunuz !
    hepsini not aldım aklıma geldikçe okuyucam .
    teşekkürler herşeyin bir çözümü mutlaka vardır ben umutsuzluğa karamsarlığa düşünce aklım gidip geliyo olmayan aklım !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben evlenene kadar motora binmem diyodu, şimdide indiremiyorum. Vardır bi çaresi. Sen vazgeçemiyosan karşındakini tiryaki yapacaksın.
    motora zaafı var şakasını bile adını bile duymak istemiyor çok denedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    yenisini bulmadan eskisini bırakma. şimdilik he de geç. yenisinede motorun olduğunu baştan söyle. ben olsam sıkıntıya gelmezdim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaw manita için intahar edilirmi hiç bin motora bas gaza
    acayüp bunu beğendi.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    geçen yaz bir abimle geziye çıktık yolda giderken yağmur başladı yağmurluklarımız vardı giymek için durdum oda durdu ben giydim abi dedim neden giymiyosun Yol ile arama bişey sokmak istemiyorum dedi kendini rüzgara bırak özgürce yaşa :D

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 senedir özel bir klinikte psikolojik tedavi görüyorum. motor hayatım başladığı andan itibaren hayattan yeniden zevk almaya başlamıştım. motosikletime binince sanki başka bir dünyada yaşıyor tüm dertleri herşeyi unutuyordum motor sürerken. karşıma geçenlerde akrabanın düğününde bir bayan çıktı. etkilendim beğendim evlilik adına birşeyler için çıkmaya karar verdik.
    motora karşı zaafı varmış ! ya motor ya ben dedi. ilk başta bırakamadım hatta yalvardım beni motorumla kabul et diye. oda ben evlecenğim eşimi merak edemem dedi . durumu anlattım ozaman arabaya ucaga da binmeyelim vs.. dedim.
    bir ara onsuz yapamayacağımı anladım tamam motoru evlenirsek satıcam dedim bidahada binmiycem dedim yemin edip söz verdim. ama daha şimdiden alışmaya çalışıyorumda olmuyor !!!. tıpkı bir sigara gibi eroin gibi günde 10 dk binsem bile yetiyor bana. binmediğim gün sıkıntı basıyor. bendeki tutku aşk heves tiryakilik her neyse olmuyor. çözümü varmı sizce? herşeyi denedim ! ben yavaş sürüyorum full ekipman geziyorum vs.. anlamıyor. motorsuz bir hayat düşünemiyorum .aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
    az öncede duygu sömürüsü yaptı sen beni özlemiyon motorunu özlüyon diye (en nefret ettiğim şey bir bayanın duygu sömürüsü yapması). işin içinden çıkamıyorum hayat şimdiden zindan oldu motorumla ben mutluyduk. şimdi sıkıntılıyım. iyice bunalmaya başladım !!!.durum iyi deyil

Arkadaşım öncelikle Allah kolaylık versin . Ilk söylemek istediğim bir bayan duygu sömürüsü yapmaz sadece size öyle gelir çünkü duygularınızla aranızda duvarlarınız var. Kadınlar nasıl hissederlerse onu söylerler , bu sömürü değil gerçekliktir anlamaya çalışmanızı diliyorum!
    Biraz arkadaşınıza da hak vermek lazım hatırladığı kötü bir anısı olabilir Yada gerçekten motorla trafik kazasından korkuyordur . Ne kadar dikkatli olsanızda kaza yaparsanız motorla yapmış olacaksınız . Kötü örnekleri çok ülkemizde!!
    Bir bayan olarak evden çıkan eşin başına ne gelir diye düşünmek kolay bir şey değil.( tekrar söylüyorum ne kadar dikkatli olsanız tüm ekipmanlarınızı kullsanız bile!) çocuğunuzu istanbulun orta yerinde bırakmak gibi birşey bu, korumacı yaklaşması gayet normal , anaç sonuçta
    5 yıl sonrasını Düşünün onsuz motorla mı mutlusunuz yoksa Motors'un onunla mı ?? Burda tercih gerçekten sizin !

Motosikleti
    dealim daystar 250
    hocam motor senin problemin değil, müstakbel eşinin problem ettiği bir konu, onun çözümü onda sende değil.hep başkalarının problem ettiği konuları sen çözmeye çalışırsan bir bakarsın dünyada başkaları için varsın.dunyada kendin için varolmayı bileceksin,varlığın içinde başkalarının varolmasına da müsaade edeceksin,onların uydusu olmadan.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle Allah kolaylık versin . Ilk söylemek istediğim bir bayan duygu sömürüsü yapmaz sadece size öyle gelir çünkü duygularınızla aranızda duvarlarınız var. Kadınlar nasıl hissederlerse onu söylerler , bu sömürü değil gerçekliktir anlamaya çalışmanızı diliyorum!
    Biraz arkadaşınıza da hak vermek lazım hatırladığı kötü bir anısı olabilir Yada gerçekten motorla trafik kazasından korkuyordur . Ne kadar dikkatli olsanızda kaza yaparsanız motorla yapmış olacaksınız . Kötü örnekleri çok ülkemizde!!
    Bir bayan olarak evden çıkan eşin başına ne gelir diye düşünmek kolay bir şey değil.( tekrar söylüyorum ne kadar dikkatli olsanız tüm ekipmanlarınızı kullsanız bile!) çocuğunuzu istanbulun orta yerinde bırakmak gibi birşey bu, korumacı yaklaşması gayet normal , anaç sonuçta
    5 yıl sonrasını Düşünün onsuz motorla mı mutlusunuz yoksa Motors'un onunla mı ?? Burda tercih gerçekten sizin !
    size kesinlikle katılmıyorum
    nasıl bir erkeğin bir kadının hayatına hükmetmesine karşı isem
    bir kadının da erkeğin hayatına hükmetmesine karşıyım
    ben buyum arkadaş sen de bu sun
    ben nasıl senin yaptıklarına kısıtlama getirmiyorsam
    sen de benimkine getirmeyeceksin
    ben karım ile tanıştığımda 10 yıllık motosiklet sürücüsüydüm
    ya ben ya motor dedi ben tabi ki motor dedim
    şimdi birlikte şehirler arası yolculuk yapıyoruz
    hiç kimse kusura bakmasın hiç kimse diğerinin emir eri değil
    yok endişe ediyorum yok bilmem ne bunlar külliyen yalan
    Arda_Karaca, tinerci, wolrath ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Psikologunla konus dostum. Burada farkina varmadan yanlis yonlendiren biri de cikabilir. Herkesin kosullari kendine ozeldir. Kimse kendinden ornek vererek sana tavsiyede bulunmamali. Ayrica sevgiyi bilmeyen her ahkami kesebilir. Sevdigi istemiyor diye ya da bir cocugu olunca motoru birakan cok kisi gordum. Sonra tekrar baslayan da oldu baslamayan da. Hicbiri dunyanin sonu degil.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Motosiklete normal trafikte değilde, örneğin plakasız kros motoru al arazide bin arasıra evinde dursun hergün bakım yaparsın haftasonlarıda pikapla götürüp binersin yada pist motoru al trafikte kullanma bu şekilde eşin kabul edebilir.
    Arda_Karaca bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Benim sevgilim bana motoru bırak diyecek
    Ya motor ya ben diyecek
    Motora binersen benle evlenemezsin diyecek

Ona Esra Erol un yolunu gösteririm

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    kardeş ya motoru bırak yada onu motora alıştır başka yol görünmüyo ben 2. olanı dene derim

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben herkes siz motorumla mutluyum. 5 yıl sonrasını düşününce sabah işe gidip gelen eşim yanımda arabamla dünya trafiğini çekmek zorunda kalan bir tatilin bile eziyet olacağını düşünmek dahi istemiyorum. Ben 5 yıl sonrasında sevdiğim kadın yanımdayken güney sahillerine sürmek istiyorum. Yolda güzel manzaralara bakıp gün batımını izlemek istiyorum. Yazın sıcağında uzun ince bir yolda asfalttan çıkan duman eşliğinde sürmek istiyorum. Çoğu kişiye az çok öğrettiğim gibi onada motosiklet kullanmasını öğretmek ve geri kalan hayatımızın yolculuklarını onun kendi motoruyla beraber peşi sıra gelmesini istiyorum. Çok ta şey istemiyorum bu hayattan. Sadece motoruma karışmasın kimse yeter.Sonuçta beni öyle tanıdı.

Şu iki replik olayı biraz olsun açıklıyor.

8 senedir özel bir klinikte psikolojik tedavi görüyorum. motor hayatım başladığı andan itibaren hayattan yeniden zevk almaya başlamıştım. motosikletime binince sanki başka bir dünyada yaşıyor tüm dertleri herşeyi unutuyordum motor sürerken. karşıma geçenlerde akrabanın düğününde bir bayan çıktı. etkilendim beğendim evlilik adına birşeyler için çıkmaya karar verdik.
    motora karşı zaafı varmış ! ya motor ya ben dedi. ilk başta bırakamadım hatta yalvardım beni motorumla kabul et diye. oda ben evlecenğim eşimi merak edemem dedi . durumu anlattım ozaman arabaya ucaga da binmeyelim vs.. dedim.
    bir ara onsuz yapamayacağımı anladım tamam motoru evlenirsek satıcam dedim bidahada binmiycem dedim yemin edip söz verdim. ama daha şimdiden alışmaya çalışıyorumda olmuyor !!!. tıpkı bir sigara gibi eroin gibi günde 10 dk binsem bile yetiyor bana. binmediğim gün sıkıntı basıyor. bendeki tutku aşk heves tiryakilik her neyse olmuyor. çözümü varmı sizce? herşeyi denedim ! ben yavaş sürüyorum full ekipman geziyorum vs.. anlamıyor. motorsuz bir hayat düşünemiyorum .aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
    az öncede duygu sömürüsü yaptı sen beni özlemiyon motorunu özlüyon diye (en nefret ettiğim şey bir bayanın duygu sömürüsü yapması). işin içinden çıkamıyorum hayat şimdiden zindan oldu motorumla ben mutluyduk. şimdi sıkıntılıyım. iyice bunalmaya başladım !!!.durum iyi deyil
    Sana gelecek olursak barodi hocam. Aklınla kalbin çatıştığı durumlarda ben hala hangisin seçilmesi gerektiğini çözemedim. Ama babamın birkere bunun muhabbeti geçti.Diyalog aynen şu şekilde idi.

BEN - x şahıs motoru bırakıyormuş.
    BABAM - Neden.?
    BEN - Evlenecek miş kız arkadaşı motor kullanmasını istemiyor muş.
    BABAM - Çok geç olmadan kız arkadaşını bıraksın o halde.

Bizim ailede olay bundan ibaret. Şu hayatta zevk alabileceğimiz çok şey var ki biz en büyük yaşam sevincimizi, gözümüzde ki o pırıltıyı motosiklet sayesinde kazandık. Benim bu hayatta başka yeteneğim başka bir zevkimde yok ayrıca. Çok sağlam dostlarım çok sağlam bir babam çok sevdiğim yanbakışlım var. Karnım tok sırtım pek yaşayıp gidiyorum. Beni bu yoldan çevirecek biriside varsa kusura bakmasın hiç tanışmayalım.

Fakat dediğim gibi bu benim hayatım senin hayatın sana kalmış ben sadece benimkinin nasıl olduğunu yazdım. Sen seninkinin nasıl olacağını kararlaştır.

Son olarak çokta bunalırsan söyle bir ara çay içelim biryerde. YZF aşkını giderirsin en azından.
    cluuberzone bunu beğendi.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Beraber psikoloğa motorla gidin korumalarınız full olsun,hatta sonra çıkışta pikniğe gidin gezin biryerlerde birşeyler yapın,bak bakalım sonra ne oluyor,dahada indiremezsin motordan :D

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

aynen daha şimdiden tercihler yapmaya zorluyor. kendi dayalı döşeli evim varken başka yerden ev istiyor ailesine yakın olmak istiyor.
    motora karşı zaafı varmış ! ya motor ya ben dedi. ilk başta bırakamadım hatta yalvardım beni motorumla kabul et diye. oda ben evlecenğim eşimi merak edemem dedi .
    Müstakbel eşiniz şimdiden böyle isteklerde bulunuyorsa evlenince bunların dozajı daha da artabilir.
    Sizi siz yapan değerleri kabul etmeli,değiştirmemeli. Sizin mutluluğunuzu gerçekten isteyen biri sizi mutlu kılan şeyleri kısıtlama yoluna gitmemeli.

Bence profesyonel anlamda müstakbel eşinizle birlikte destek alın.İlişki ve evlilik terapisi veren bir uzmandan destek almanız sorunlarınızın çözümüne katkıda bulunabilir.

Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Müstakbel eşini üzme..
    Bırakmış gibi yap..
    Arada bir motorunla gez toz,ama belli etme..
    Gizli saklı gezilerin birinde erkenden terk-i diyar etmezsen eğer, artık yaşlanıp motora binemez duruma geldiğinde seni aldattım ama motorla deyip helallik istersin..

Not: Benim başıma gelse böyle yapardım,sadece bir öneri benimki..Kötü örnek olmak istemem

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size kesinlikle katılmıyorum
    nasıl bir erkeğin bir kadının hayatına hükmetmesine karşı isem
    bir kadının da erkeğin hayatına hükmetmesine karşıyım
    ben buyum arkadaş sen de bu sun
    ben nasıl senin yaptıklarına kısıtlama getirmiyorsam
    sen de benimkine getirmeyeceksin
    ben karım ile tanıştığımda 10 yıllık motosiklet sürücüsüydüm
    ya ben ya motor dedi ben tabi ki motor dedim
    şimdi birlikte şehirler arası yolculuk yapıyoruz
    hiç kimse kusura bakmasın hiç kimse diğerinin emir eri değil
    yok endişe ediyorum yok bilmem ne bunlar külliyen yalan
    Bende bayanın yaptıklarına katıldığımı söylemedim insanı değiştirmemekten bahsediyorsunuz ama onun motor korkusundan vazgeçmesini istiyorsunuz! Herkes birbirini olduğu gibi kabul etse çok daha güzel olurdu ama çiftler uyum sağlamak için bazen birşeylerden vazgeçmeyi bilmeliler. Motor kullanmak kötü birşey değil belki evet kumar içki gibi değil ama korkuyorsa da yapacak birsey oldugunu düşünmüyorum. Başkalarını bilemem de ben özellikle birebir yaşadım evlenmeden onu kabul etmem bunu etmem diyoruz bekara karı boşamak kolay gelir derler aynen öyle ! Ama evlenince değişiyor herşey fikirler tavırlar vs. Yapmam asla denilen şeyler yapılabiliyor bunun sebebi de elbet sevgi.
    Değişebilir de değişmeyebilirde bayan arkadaşın fikirleri evlendikten sonra ama ilk başta bu kadar da ısrar etmemek gerek . Sevgiliyle motor bir tutulmaz! Biri tutku evet belki ama diğeri çocuklarınızın annesi olacak, birlikte herşeyinizi paylaşacağınız eşiniz!
    Eğer gerçekten seviyorsanız vazgeçmeye değecek şeyler vardır.
    Yıllar sonra( belki de bir motor üstünde ) başkasının karısı olarak gördüğünde kendi yanında da motoru olduğu için mutlu olacaksa eyvallah .
    Benim eşimde korktuğu için kabul etmiyordu ama şimdi daha ılımlı bakıyor! Bazen insanlara zaman vermek gerek.
    Uzun yazdığım için özür dilerim bu arada ama ben olsam motor gibi birsey de konu yapmam ama hadi diyelim yaptım motoru seçen biriyle evlenmezdim
    Allah mutluluk versin bu arada

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    evlenirken ya motor ya ben,evlenırsın halı saha ya ben,bekar arkadaşlar ya ben,hep annenden yanasın ya o ya ben,sorun motor yada araba vb..degil..evlenirken birşeyden vazgecersen cok seyden vazgeçtin demektir....eşin bile olsa buna hakkı yok.(gerekli bi sebebi olmadıkca saglık,vb...)

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben herkes siz motorumla mutluyum. 5 yıl sonrasını düşününce sabah işe gidip gelen eşim yanımda arabamla dünya trafiğini çekmek zorunda kalan bir tatilin bile eziyet olacağını düşünmek dahi istemiyorum. Ben 5 yıl sonrasında sevdiğim kadın yanımdayken güney sahillerine sürmek istiyorum. Yolda güzel manzaralara bakıp gün batımını izlemek istiyorum. Yazın sıcağında uzun ince bir yolda asfalttan çıkan duman eşliğinde sürmek istiyorum. Çoğu kişiye az çok öğrettiğim gibi onada motosiklet kullanmasını öğretmek ve geri kalan hayatımızın yolculuklarını onun kendi motoruyla beraber peşi sıra gelmesini istiyorum. Çok ta şey istemiyorum bu hayattan. Sadece motoruma karışmasın kimse yeter.Sonuçta beni öyle tanıdı.

Şu iki replik olayı biraz olsun açıklıyor.

http://4.bp.blogspot.com/-kv0otNKHSp...aybedenler.jpg
    http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos...86037373_n.jpg
    .
    Herkessiz motorla mutluyum diyorsunuz ama yanınızda eşinizle hayaller kuruyorsunuz ki bu çok güzel birşey!
    Ben bayanın söylediği yaptı doğru demiyorum. Biraz da onu anlamak gerek dedim . Evlilikte iki tarafında alttan alması gerek bazen zamanla zaten herşey oturuyor çünkü . Ama ilk seferde seçimi kadından yana değilde motordan yana kullanmak belki de bir ömür mutlu olacağı insanı kaybetmesine sebep olabilir.
    Gerçi arkadaş intihar edecek durumda!
    Zamanla orta yol bulunması her iki tarafı daha mutlu eder!
    Oz. bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    İntiharın sebepleri bu kadar basit değil,olmamalı,8 yıl rehabilitasyon demişsin,uzun süre,peki rahatsızlığına ne tanı konuldu yazmamışın ?
    Eğer yazdıklarında ciddiysen orta yolu bulmalısınız,tatlı dil+deneyim herşeyin çaresidir.İntihar süreci ağır bir olgudur kaybecek hiçbir şeyin olmadığına inanıyorsan ve yaşadığın her an sana zulüm gibi geliyorsa hiç bir şekilde hayattan tad alamıyorsan,çıkmazdaysan vs.intihar düşünülür,böyle sevgilim motor istemiyor hadi intihar ediyom trajikomik olur.
    OokareenoO bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Aslında ortada öyle pek de abartılacak bi sorun görmüyorum, kızla zaten yeni tanışmışsın ve geçmişine bakarsan motor sana özgürlük mutluluk vermiş , kız ne vermiş ? sadece kısıtlamalar. kızı terket önüne bak ! Allah ın verdiği var olma nimetinin tadını çıkar . acısıyla tatlısıyla hayat yaşamaya değer.

Sanırım olaylar değişmiş biz geç kalmışız yazmak için

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)