Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deneyelimlilerin fikri daha bi kıymetli.Aydinlatin bizi ustalar :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Öncelikle 2sorum var 2başlık açmak istemedim çok yoğunluk olmaması için.Direk sorularima geleyim
    1)Caberg v2rr kask nasıldır bilgisi olan
    2)En önemlisi tecrübelerinize dayanarak 2.el motor alırken nelere dikkat etmek lazım.Cbr 125 almayı planlıyorum hafta sonu nasipse bi aksilik cikmazsa.
    Teşekkürler kıymetli forum üyeleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    Kask olarak agv,shoei,arai,bell den sasma.2.sorunun cevabi motoru bildigin guvendigin bi ustaya gotur.baktirt olmadi motor rolantide calisirken dinle duru bir ses olmasi lazim ve balatalarina,zincirine,tekerler durumuna, iyice bak onlar zaten herseyi anlatir.Eger yine anlamadiysan altin elbiseli adam(barkin abi) videosu var siddetle izle derim.

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    caberg güzel kask 5 yıldızlı,aynı fiyatta racing motoruna daha çok yakışıcak ve ergonomisi uyucak olan bell ide dusunmenı ısterım,ikinci el tam muamma bilen biriyle gitmek göstermek faydalı olucaktır.karenajlı motorlarda bu işler biraz daha zor karenajları sökmeden alma derim sökturup bi bak içine.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Kask konusunda @nabukat adlı arkadaşa katılıyorum o markalara bakmanı tavsiye ederim ben + olarakta nolanda bakabilirsin..
    2. Sorun için bilen biriyle girmelisin bu işin içine yani sen motordan çok iyi anlıyo olabilirsin ama yanındaki başka bir bilen kişiyle senin göremediğin noktaları göstericektir sana bence daha sağlıklı olur bu şekilde alınan kararlar..
    nabukat bunu beğendi.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    v2rr güzel kask. agv k4 e de bir bak derim. agv lerin formu benim kafa yapıma uygun olduğu için rahat ediyorum. v2rr, agv k4 ya da bell m1 al. ama kesinlikle dene ve kafa yapına uygun olduğuna emin ol. yanaklarını biraz sıksın, nasıl olsa açılacak biraz yanaklar. ama kafanı sıkmasın mengene gibi.
    cbr 125 te eksozun altına bak, paslanma ve yıpranma gibi şeyler çoksa motor iyi muhafaza edilmiyor olabilir. o yüzden karenajın altında da bir çok yerde paslanma olabilir demek.
    amortisör keçelerine dikkat et, ağırlık ver-al yağ sızıntısı varmı yok mu dikkat et. bir de en önemlisi, motoru dinle. böyle saat gibi fıtı fıtı ses çıkarması lazım düzenli. soğuk çalıştırmada biraz devri yüksek, 2 dakika sonra da yavaş yavaş devri düşük rölantiye geçmesi lazım. ama her zaman düzenli ritmik bir sesi olacak.
    ya da 50 lira ver bi ustaya göster

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)

Motosikleti
    Tanimadigim bi yere gidecem bakmak için Honda bayisi yeterli olur mu.dediklerinizin hepsini yapacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caberg güzel kask 5 yıldızlı,aynı fiyatta racing motoruna daha çok yakışıcak ve ergonomisi uyucak olan bell ide dusunmenı ısterım,ikinci el tam muamma bilen biriyle gitmek göstermek faydalı olucaktır.karenajlı motorlarda bu işler biraz daha zor karenajları sökmeden alma derim sökturup bi bak içine.
    Bell kullanıyor musunuz ve kalitesine guveniyorsunuz demi

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bende yeni bell aldım konum buralarda kafa yapına uygunsa kesinlikle bell tavsiye ederim. ( Birçok markayı inceledim o fiyatlarda daha iyisi zor)

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yeni bell aldım konum buralarda kafa yapına uygunsa kesinlikle bell tavsiye ederim. ( Birçok markayı inceledim o fiyatlarda daha iyisi zor)
    sanırımm bende m1 dusunmeye baslıcam.memnun musun nerden hangi model aldın acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v2rr güzel kask. agv k4 e de bir bak derim. agv lerin formu benim kafa yapıma uygun olduğu için rahat ediyorum. v2rr, agv k4 ya da bell m1 al. ama kesinlikle dene ve kafa yapına uygun olduğuna emin ol. yanaklarını biraz sıksın, nasıl olsa açılacak biraz yanaklar. ama kafanı sıkmasın mengene gibi.
    cbr 125 te eksozun altına bak, paslanma ve yıpranma gibi şeyler çoksa motor iyi muhafaza edilmiyor olabilir. o yüzden karenajın altında da bir çok yerde paslanma olabilir demek.
    amortisör keçelerine dikkat et, ağırlık ver-al yağ sızıntısı varmı yok mu dikkat et. bir de en önemlisi, motoru dinle. böyle saat gibi fıtı fıtı ses çıkarması lazım düzenli. soğuk çalıştırmada biraz devri yüksek, 2 dakika sonra da yavaş yavaş devri düşük rölantiye geçmesi lazım. ama her zaman düzenli ritmik bir sesi olacak.
    ya da 50 lira ver bi ustaya göster
    agv 4 yıldız m1 5.sanırım 2 sı arasında kalacaktım ama sharp benı m1 e yonlendırdı

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Kask alırken asla fazla para vermekten çekinmeyin.Alırken Çarpma testinden kaç yıldız aldığınada bakın..Düştüğünüzde sizi koruyan,en önemli koruma parçasıdır kask.Düştükten sonra bu önemin farkına varmanızı istemem..İkinci el motosiklet alırken,öncelikle sizin anlamanız yetmez.Yanınızda mutlaka motosiklet'ten anlayan.Mümkünse usta olmasına dikkat edin,motosikletinizi götürdüğünüz servisin ustasından da ricada bulunursanız gelebilir sizinle..
    Size önereceğim kasklar en başta Arai,yukarda arkadaşların tavsiye ettiği markalarda gayet iyiler..Aldığınız kask fullface olsun,çene açılır kaskları tavsiye etmem.Kazasız sürüşler dilerim,saygılar..

Motosikleti
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask alırken asla fazla para vermekten çekinmeyin.Alırken Çarpma testinden kaç yıldız aldığınada bakın..Düştüğünüzde sizi koruyan,en önemli koruma parçasıdır kask.Düştükten sonra bu önemin farkına varmanızı istemem..İkinci el motosiklet alırken,öncelikle sizin anlamanız yetmez.Yanınızda mutlaka motosiklet'ten anlayan.Mümkünse usta olmasına dikkat edin,motosikletinizi götürdüğünüz servisin ustasından da ricada bulunursanız gelebilir sizinle..
    Size önereceğim kasklar en başta Arai,yukarda arkadaşların tavsiye ettiği markalarda gayet iyiler..Aldığınız kask fullface olsun,çene açılır kaskları tavsiye etmem.Kazasız sürüşler dilerim,saygılar..
    Kesınlıkle full face dusunuyorum zaten bell m1 tercıhım olacak sanırım.5yıldız almıs.ılk motorum olacak ne ustam var nede cevremde motordan anlayan birisi.sanırsam barkın abıye ve honda servısıne kalacaz.Servıse goturup baktıracam motor baska carem yok

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesınlıkle full face dusunuyorum zaten bell m1 tercıhım olacak sanırım.5yıldız almıs.ılk motorum olacak ne ustam var nede cevremde motordan anlayan birisi.sanırsam barkın abıye ve honda servısıne kalacaz.Servıse goturup baktıracam motor baska carem yok
    Götüreceğiniz servisle,motorun sahibi tanışıyor olmasınlar mümkünse..Aralarında anlaşmış olabilirler..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Götüreceğiniz servisle,motorun sahibi tanışıyor olmasınlar mümkünse..Aralarında anlaşmış olabilirler..
    Orasi biraz sansima kalmis sanirim çünkü kucuk bi yer ve başka yok.adam kendinden cok emin oralarda taniniyorum sikinti olursabubulursun dedi gazeteci kendisi

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Orasi biraz sansima kalmis sanirim çünkü kucuk bi yer ve başka yok.adam kendinden cok emin oralarda taniniyorum sikinti olursabubulursun dedi gazeteci kendisi
    İnşallah dürüst birine denk gelirsin,hakkında hayırlısı kardeşim..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    İnşallah dürüst birine denk gelirsin,hakkında hayırlısı kardeşim..
    Hesap sorulur ama hocam 1saat yakinlikta daha 5bin km de

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hesap sorulur ama hocam 1saat yakinlikta daha 5bin km de
    İnşallah hesap sormanı gerektirmeyecek bir motosiklettir..

Motosikleti
    İnşallah hesap sormanı gerektirmeyecek bir motosiklettir..
    Agzindan bal damlıyor usta 5bin km nasil13model

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Agzindan bal damlıyor usta 5bin km nasil13model
    2013 5 bin iyidir,tabi 1 yıldır motosikleti kullandığını hesap ederek diyorum..3 ayda 5 bin yapanda var..

Motosikleti
    2013 5 bin iyidir,tabi 1 yıldır motosikleti kullandığını hesap ederek diyorum..3 ayda 5 bin yapanda var..
    Sanirim bende yaparım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Caberg v2rr ve bell m1 arasinda kaldim.sirf vizor yüzünden. Sizce?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Sanirim bende yaparım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Caberg v2rr ve bell m1 arasinda kaldim.sirf vizor yüzünden. Sizce?
    Vizör yüzünden derken..? Renkli olduğu içinse,o sorun değil..Alır sizde takarsınız..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)