Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motorun değil de kullanıcının ne mal olduğu daha önemli kanaatindeyim.Sadık beyin dediği gibi limitleri zorlamayacaksın aga.125 lik aldıysan 250 cc hızı 600cc sesi beklemenin alemi yok.Onlara harcayacak paraya full koruma alınması daha mantıklı.Onları tamamladıktan sonra altın kaplama eksoz yaptır istersen.Önce can sonra zevk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Arkadaşım sen ne sanıyorsun çin malı diyince? Tamam parça kalitesi büyük markalara göre illaki düşük olacak ama bu deemek değil ki yolda giderken teker fırlayacak egzozu düşecek, gidonu çıkacak, kendi kendine gaz verecek vs. Sen insan gibi kullanırsan (ben öyle kullanıyorum) hiçbir sorun çıkarmaz. Allaha şükür daha hiç yüzümü kara çıkarmadı 2 bine aldığım motor. 2 bin lira ne demek 10 bin 15 binlerin yanında
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Günümüz modern kapitalist toplumlarında artık rekabetçi piyasa hakim.Motosiklet piyasaı monopol bir piyasa fakat içinde yine rekabat unsurunu barındırıyo yani: Japon malı diye birşey yok artık hepsi çin. honda friableyi japonyada üretiyo olabilir bak ona emin değilim

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    çin malı motorlar olmasa şu an motosiklet kullananların yüzde doksanı motosiklet alamazdı fiyatları çok uygun geçen 1250 tlye lifan tay 100 cc aldım 2012 model 6500 km de gayette sağlam bir motosiklet motosiklet kullanmaya başlayanlar ve şehir içi için biçilmiş kaftan parça fiyatları şaka gibi japonun parça ve işçiliğinin 10da 1 i limitlerini zorlamadınmı bakımınıda yaptınmı tıngır tıngır gez işte daha ne olsun

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    eyvallah sürücü sürücü değilse kaza kaçınılmaz ama çinli dandik motorların kalite problemleri sayesınde olan kazalarda mevcut insan hiç mi ani fren yapamaz hele ki büyük sehir trafıklerı konu olunca...
    ben sırf malzeme kalıtesı yuzunden ılk motorumu pert ettim.her zaman söylerim 0 km çin alacagına 15 yaşında japon al en bakımsız hali bile 5 çeker arkadaş japonların
    dyavol-77 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri tutturmuş japon japon diye para var da biz mi almıyoruz

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Bak şimdi bu forumda "IRKÇILIĞI" yakıştıramadım...

Ya arkadaş senin düşünce tarzın ile düşünüldüğünce tek haklı tarafı motorsiklete kolay ulaşılması ve apaçiliğin artması. cenkito arkadaşımız süper demiş kendini bilmez insana japon motorda versen, ferrari arabada versen kaza yapar.
    cenkito bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    x-treme max almayı düşünürken 3850 olmasaydı fiyatı birden, bende çinli motor alacaktım. ikinci el falan temiz bulursam yine almak istiyorum. japonla çinli aynı garaja girince sıkıntı etmiyor diyolla, siz de çok takılmayın. pata pata apaçi kardeşler sayesinde çinli moto kültürü yerlerde..
    turkish39 bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Arkadaş çok haklı. Polisler bir japon motoru durdurup denetleme yapmamalı. Çok ayıp. Nerde Çinli motor görürlerse anında denetleme yapsınlar. Çünkü sadece Çin malı motorlar kaza yapıyor. Ben bunların sürücülerinin de Çin malı olduğundan kuşkulanıyorum.
    Hoş geldin 23 Nisan...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günümüz modern kapitalist toplumlarında artık rekabetçi piyasa hakim.Motosiklet piyasaı monopol bir piyasa fakat içinde yine rekabat unsurunu barındırıyo yani: Japon malı diye birşey yok artık hepsi çin. honda friableyi japonyada üretiyo olabilir bak ona emin değilim
    Honda Friable ne ???
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Arkadaşlar param olsa bu forumdaki tüm çin malı motor sahiplerine italyan,japon yada alman malı motor alıp hediye etmek isterdim.Bu konuyu açmamın başlıca sebebi bizleri üçüncü dünya ülkesi yerine koyup(bazı konularda hala öyleyiz)avrupaya satamadıkları motorları bize layık görmeleriydi.Bu bir motorsever olarak inanın benim çok gücüme gidiyor.Çocuk heves ediyor birbir biriktirip 1500 tl ye bir çin malı motor alıyor.Daha bayiden çıkalı 200 metre olmadan motorun fren merkezi yerinden fırlıyor.Ben buna bizzat şahit oldum.Yanımda çalışan çocuk 2013 mondial aldı,işe her gelişinde motorun bir parçası eksiliyor,yollarda düşüyor.Ben bizleri buna layık görmüyorum ama sizler maalesef sırf ucuz diye kendinizi bu sıfır hurda adaylarına layık görüyorsunuz.
    dyavol-77 ve cenkito bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar param olsa bu forumdaki tüm çin malı motor sahiplerine italyan,japon yada alman malı motor alıp hediye etmek isterdim.Bu konuyu açmamın başlıca sebebi bizleri üçüncü dünya ülkesi yerine koyup(bazı konularda hala öyleyiz)avrupaya satamadıkları motorları bize layık görmeleriydi.Bu bir motorsever olarak inanın benim çok gücüme gidiyor.Çocuk heves ediyor birbir biriktirip 1500 tl ye bir çin malı motor alıyor.Daha bayiden çıkalı 200 metre olmadan motorun fren merkezi yerinden fırlıyor.Ben buna bizzat şahit oldum.Yanımda çalışan çocuk 2013 mondial aldı,işe her gelişinde motorun bir parçası eksiliyor,yollarda düşüyor.Ben bizleri buna layık görmüyorum ama sizler maalesef sırf ucuz diye kendinizi bu sıfır hurda adaylarına layık görüyorsunuz.
    Dünyanın en büyük 2. ekonomisi çinken neden bu tavır? Türkiye nin avrupa ülkesi olduğunu falan mı düşünüyorsunuz? Yıllardır gelişmekte olan 3. dünya ülkesiyiz biz.. Herkes bütçesinin belirli bir bölümünü motosiklete ayırıyor.. Kaldı ki uygulanan vergilerde gelir yerine ürün bazında.. Fransa da bir kişi asgari ücretle 240kg et alabilirken türkiye de 30kg bu miktar.. Dandik motora binmeyip de ne yapacağız?
    cang00 ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    az kaldı olacak :)
    Sorunun %100 ü bizim insanımızın ,altına herangi bir araç alınca sanıyoki altında son model bi canavar var kendide mükemmel bir sürücü evet çinli çok karışıyor kazalara ama neden ?
    Ülkemizde ne tür motorlar daha fazla arkadaşlar bir zamanlar baya tofaş vardı piyasada özellikle taksiden çıkarılınca trafikteki baya kazalarda tofaş görürdük tofaş kötü sıkıntılı gibi bi ön yargı olmuştu (alınır alınmaz orasını tartışmayalımda) onun hesap piyasadaki çinli japon iyi kötü maldan önce bizim insanımızda sorun ben bunun kanısındayım.

Burada geçen çevre yolunda motorun önünü kaldırayım derken çocuk düşmüş boynunu kırıp ölmüş e motor gidip diğer araca vurdu karşıdan oda kazaya karıştı aynı gün içinde çocuğun arkadaşlarından gördüm yollarda ön kaldıra kaldıra gidiyordu .
    Geçen akşam 2 cocuk cup motor ile kaldırıma üzerime çıkıyordu ne kendilerini neden çevreyi düşünüyorlar yazık sadece.Çinli motorların sadece bu olaya şöyle etkisi var benim gözümde ucuz diye alıyor bu insanlarda.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

arkadasım elbet herkes en iyisine kendini layık görür ama imkanlar cercevesinde insanın her istediği olmuyor.

senin elemana fabrika hatalısı montajdan kaynaklı sıkıntılı olanı düşmüş olabilir.

seninde anlamadıgın nokta hepsini aynı kefeye koymaman gerekli.

senin elemanın aldıgı çinli de bendeki mondial japon uretimimi?

değil oda çinli.

sen bugun bisiklete bile binince zincirini yaglamazsan göbekleri yaglamazsan

motora göre daha az güce maruz kaldıgından oda belli süre sonra cortlar.

akord ayarı yaptırmazsan bir cukura girince teker 8 olur.

benim savundugum nokta sizin ve piyasada herkesin anlattıgı kadar kötü değil bu çinliler.

evet kimisi japona göre daha sımarık ( sımarık cocuk gibi ilgiyi cok istiyor)

ama ilgilenirsen de oda buyuyup gidiyor.

hiç mi zaengin sıpası yok memlekette ilgiden yoksun uyusuturucu batagında daha 16-17 sinde can veriyor.

diyecegim oki az yada cok hersey ilgiyle alakalı
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Hersey tamamen maddi imkanlarla alakali... Herkez herseyin en guzelini ister ama su da bir gercek, cin mali motorlar olmasa, motosikletler insanimiz icin bir luks olacakti. Ancak uzaktan bakip ic gecirecektik...

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Bakarsan çinlidir,bakmazsan kötü çinlidir..Çinli motorlarda kalite olarak,birbirlerinden ayırılırlar..Sizin elemana denk gelen gibisi de var,bakımlarını yaptığında asla yolda bırakmayan yıllarca dayanan da var.Alırken biraz araştırıp almak lazım..
    Motor çinli,üstündekide çinli olunca,ne bekliyorsunuz ki ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

Malesef bu dediğinize katılamıyorum.Çin motosikletlerini alıp full korumayı bırak kask takan,plakalı ve ehliyetli kaç kişi gördün.Çoğu sadece benzine ve modifiyeye parasını harcar.Diğer büyük çoğunluğu ise işini görsün diye ucuz olduğundan bu motosikletleri tercih eder.Onlarda polis ceza yazmasın diye baret tarzı bişey ya takarlar ya takmazlar.Kendileri bile buna değer vermezken Diğer taşıtlar motorlara değer versin.Zaten görüyorsunuz motorlar bakımsızlıktan dökülüyor,kendi kendilerine bakım yapamazlar çünkü.Benim japon malı motosiklet almama sebebim bilhassa küçük cc motorların şu anki fiyatlarını haketmiyor olmalarıdır.Misal Honda...döviz yükselsin yükselmesin,faizler yerinde saysın,ötvye kıla tüğe zam gelmesin yılda en az üç kere 4 kere zam yapar.İnsanlar da hiç sormaz noluyo diye ve marka fanatikliği yüzünden toz kondurmazlar.20 yıldır motosiklet kullanırım.Motoruma bişey olursa kendi salaklığımdan olmuştur hep,bazı şeyleri önemsememişimdir ya da gereksiz atraksiyonlara girmişimdir.Misal 4. vitesten 1. vitese geçmek.İsterseniz japonda da deneyebilirsiniz.Eğer bişey olmazsa o zaman takdir ederim harbiden 5500 tl veririm o motora.Bence bütün sorun motoru sevmemekte.Seven adam ona göre kullanır.Onu parlatıp temizlemek sevmek demek değildir.Eğer bir ustaya bile götürdüğünüzde,o usta motoru orta sehpadan laaaak diye indirdiğinde içinizin acımasıdır,ustaya dalmak istemenizdir motoru sevmek.Heves edip motor almak başka,motoru alıp onu layıkıyla kullanmak başka.Lütfen bunu ayırd edelim,karıştırmayalım.

shooter1, nokiaxxx ve cenkito bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bu dediğinize katılamıyorum.Çin motosikletlerini alıp full korumayı bırak kask takan,plakalı ve ehliyetli kaç kişi gördün.Çoğu sadece benzine ve modifiyeye parasını harcar.Diğer büyük çoğunluğu ise işini görsün diye ucuz olduğundan bu motosikletleri tercih eder.Onlarda polis ceza yazmasın diye baret tarzı bişey ya takarlar ya takmazlar.Kendileri bile buna değer vermezken Diğer taşıtlar motorlara değer versin.Zaten görüyorsunuz motorlar bakımsızlıktan dökülüyor,kendi kendilerine bakım yapamazlar çünkü.Benim japon malı motosiklet almama sebebim bilhassa küçük cc motorların şu anki fiyatlarını haketmiyor olmalarıdır.Misal Honda...döviz yükselsin yükselmesin,faizler yerinde saysın,ötvye kıla tüğe zam gelmesin yılda en az üç kere 4 kere zam yapar.İnsanlar da hiç sormaz noluyo diye ve marka fanatikliği yüzünden toz kondurmazlar.20 yıldır motosiklet kullanırım.Motoruma bişey olursa kendi salaklığımdan olmuştur hep,bazı şeyleri önemsememişimdir ya da gereksiz atraksiyonlara girmişimdir.Misal 4. vitesten 1. vitese geçmek.İsterseniz japonda da deneyebilirsiniz.Eğer bişey olmazsa o zaman takdir ederim harbiden 5500 tl veririm o motora.Bence bütün sorun motoru sevmemekte.Seven adam ona göre kullanır.Onu parlatıp temizlemek sevmek demek değildir.Eğer bir ustaya bile götürdüğünüzde,o usta motoru orta sehpadan laaaak diye indirdiğinde içinizin acımasıdır,ustaya dalmak istemenizdir motoru sevmek.Heves edip motor almak başka,motoru alıp onu layıkıyla kullanmak başka.Lütfen bunu ayırd edelim,karıştırmayalım.
    Çin malı scooter sahibiyim,
    Ehliyetim var,
    LS2 kaskım var,
    Motosikletin plakası, sigortası, vizesi var,
    Bakımlarımı kendim yapıyorum,
    29 yaşındayım
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    hd200 evo
    Motorun markasına bakacağına sürücüye baksan diyorum

Motosikleti
    pulsar ns200
    çin malı scooter sahibiyim ve bu sene içinde vitesli olarak drift alma niyetindeyim mali durumum el verir ise bajaj pulsar 200ns drift i alıp 200cc yapmayı düşünüyorum ybr cbf tvs sürdüm tamam güzel motorlar ama ben drift te fiyat ve performans olarak tatmin oldum büyük bir ihtimal yine çin malı alıcağım vidaları düşmüyor. beni tek üzen motor mondial mash oldu sıfır aldığım halde çok ittirdi kendisini . buda demek oluyorki çin mallarında model bazında kulanıcı gözünde kendini kanıtlamış örneğin mh drift gibi motorsikletlere yönelinir ise büyük bir sorun çıkacağını sanmıyorum .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)