Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bu motorların altınızda dağılması sizi hiç mi rahatsız etmiyor?Gazı ayar tutmaz,freni ayar tutmaz,her yolculuktan sonra motorun muhtelif yerlerinden vidalar eksilmiştir.Sırf ucuz diye bu ölüm makinalarını mı savunuyorsunuz?
    hiç çinli motor kullandın mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    İyide problem sadece motorlardaymış gibi anlatıyosun. Bu bahsettiğin apaçilere japon versen nolur ? yine aynı terane 1000 lik hondaya binipte kask mask takmayanları görüyoruz değilmi ? en az şu çinli cg lere binen apaçiler kadar var sayıları Öyle bi anlatmışssın ki sanki çin malı motor alırken yemin ettiriyolar kask yok mont yok aynayıda sökücen falan diye :D Ayrıca anlattığın kadar da kötü değil. Bendede scooter var henüz öyle yolda giderken dağılan bi parçası olmadı
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi gel dogru noktada bulusalım.

çinliler ucuz mu ?

evet ucuz

parca kalıtesi kötümü ?

evet japona göre kötü.

ölüm makinası derken durman gerek.

çinli motor insanı öldürmez.

ölüm getiren: kendinin ve motorunun limitlerini bilmeyen sürücüler ve onların hatalarıdır.

bende de çinli motor var. 2 seneyi gecti .

ne yolda bıraktı nede gazı freni ayar tutmamazlık yapmadı.

gayette memnunum ve bu tarz arayanlara hep tavsiye ediyorum, etmeyede devam edecegim.

gel görki daha dün yası dolmus , ehliyeti bile olmayan, yada olan , yarıs meraklısı,

hız delisi genclere yada kendini bilmeyenlere

değil japaon, alman motoru, 4teker ferrari versen gene kaza ölüm getirir.

hersey kullanıcıda biter.

motor bu, sürücüsü olmadan hareket etmeye bile, dengede durmaya bile gücü yetmez sonucta iki teker
    bi abimiz var 40 lı yaşlarda 2 senedir yuki cup motor kullanıyor kilometresini bilmiyorum günlük 50 60 km yol yapıyor işe gidip gelmek için. 1 kere lastiği patladı bunun dışında bir problem yaşamadı. bakınca bende problem çıkaracağını sanmıyorum.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede asgari ücretin az olması sebebiyle çin üretimi motorlar tercih ediliyor.
    Motosikletin bakımlarını eksiksiz yapılırsa hiç bir motor üzmez kimseyi kolay kolay.
    Yavaş gidersin gideceğin yere er yada geç ulaşırsın, hızlı gidersin ecele de hızlı gidersin.
    Motosiklet ulaşım aracıdır fazlasını beklemesinler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi abimiz var 40 lı yaşlarda 2 senedir yuki cup motor kullanıyor kilometresini bilmiyorum günlük 50 60 km yol yapıyor işe gidip gelmek için. 1 kere lastiği patladı bunun dışında bir problem yaşamadı. bakınca bende problem çıkaracağını sanmıyorum.
    bu alıntıyı bana değilde konuyu acan arkadasa yapsanız daha olumlu olurdu.

genede aynı fikirdeyiz
    dyavol-77 ve halilom bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    bu alıntıyı bana değilde konuyu acan arkadasa yapsanız daha olumlu olurdu.

genede aynı fikirdeyiz
    Şimdi bu Cenk Kardeşimde 15,900 lirası olsa bilmez mi almayı 2014 Yamha WR250r; zaten Avrupa'da Çin satılmıyor-çünkü ahalinin alım gücü yerinde...
    Ayriyetten Çin'i savunan arkadaşların durumları olsa eminim ki para ya kıyıp bir Yamaha,Suzuki,Kawasaki yada Honda alırlar...
    cenkito bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu Cenk Kardeşimde 15,900 lirası olsa bilmez mi almayı 2014 Yamha WR250r; zaten Avrupa'da Çin satılmıyor-çünkü ahalinin alım gücü yerinde...
    Ayriyetten Çin'i savunan arkadaşların durumları olsa eminim ki para ya kıyıp bir Yamaha,Suzuki,Kawasaki yada Honda alırlar...
    adım CEM ama sunu da belirteyim para olsa WR 250 R alsam dahi bu çinliyide atmam da satmam da.

kolay yapısı, ucuz yedek parcası ,kolay tamiratı oldugundan eminimki WR yi caddede

iyice kendime güvenene kadar da bu çinliyi arazide sürmeye devam ederdim

malum düşme kalkma sonucu kırılan parcalarda para gerektirmekte

ne yazıkki pahalı bir hobi secmiş bulunmaktayım, bazı seyleri heryönden düşünmem lazım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    Resmen motosikletime hakaret etmişsin bişey yazarken iki kere düşünmeli insan.. Benim motosikletim çin malı olabilir ama ben bakımları zamanında yaptırdım hep. + Kasksız ve korumalıksız trafiğe çıkmadım ve kazayada sebebiyet vermedim + Mondial 150 Mr Vulture ile çook uzun yollar gittim. Burada sıkıntı motorun çin malı olması değil. Sürücüsü apaçiyse abartı egsoz varsa, yere çökük bir sele ve aynalarda yoksa ondan kaç.. Ama Motosikletime laf etme.. Çünkü ben ve motorum çoğu motosiklet kadar trafiğe ve çevreye uygundur

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    5 para ederler.ama 10 değil bunu bilmek cok önemli.

ben japonla kıyaslamıyorum zaten.

paran yoksa simit yersin varsa kebap yersin.

ama simit yiyenede, ben yiyince midem de yanma oluyor simit yenmez diyemezsin.

evet kalitesi düşük. ama erişilebilir, ilk mesajımda da belirttim;

kendini bilmez insana japon motorda versen, ferrari arabada versen kaza yapar.

AMA kendi limitlerini bilen, altındaki malın kalitesini ve limitlerini insana çinlide versen güvenlidir.

yanlıs anlasılma olmasın.

bu çinliler sadece çinde yada TR de satılmıyor.

neredeyse tüm dünyada satılıyor.

kaza ve ölüm olaylarına bakılacak olursa benim sıgır ve bilinçsiz ülkemde baska sorunlar aramak lazım.

motor sadece amac için aractır.

asıl önemli olan kullanıcının amacıdır
    evet bu çinliler sadece tr de satılmıyor ama şunu da unutmamak lazım çinde bi üründen 7 kalite üretilir
    yani ülkelerin kriterlerine göre mal gönderilir mesale almanya veya ingiltereye giden mondial bize gelenden bir tık daha kaliteli çünkü onlar 1.sınıf ülkeler
    aynı politika honda yamaha suzuki de de mevcuttur
    mesela avrupa ülkelerinde satılan modeller bize gelmez gelse de daha düşük kalitede olanı gelir...
    cenkito bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    benim kuzenimde 125 cc mondial uag var ön arka kampana fren
    90.000 km yol yaptı motorla daha yeni sekman gömlek değiştirdi

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu çinliler sadece tr de satılmıyor ama şunu da unutmamak lazım çinde bi üründen 7 kalite üretilir
    yani ülkelerin kriterlerine göre mal gönderilir mesale almanya veya ingiltereye giden mondial bize gelenden bir tık daha kaliteli çünkü onlar 1.sınıf ülkeler
    aynı politika honda yamaha suzuki de de mevcuttur
    mesela avrupa ülkelerinde satılan modeller bize gelmez gelse de daha düşük kalitede olanı gelir...
    tabi ki çinde 1 den 10 a kadar her kalitede ürün yapılıyor bunu bende biliyorum.

ben üretimde değil kullanıcıda sorunun oldugunu söylüyorum.

çin de 1.sınıfta 10 .sınıfta imal yaptırabilirsin, maddiyatına göre.

ben çinden TR ye gelen malları övmüyorum, sadece kullanım amcına göre kullanılabilirse

uzun süre kullanılabilir diyorum.

çünkü aynı urunu ben de kullanıyorum
    skygo23 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga vitesliler bi nebze iyi de dediğin gibi sukıtırlar harbi hurda yığını ben işyerinde bi tane kullanıyorum alsalar 600 700 ee vereceğim arkadaş her ay mutlak gaz teli değişimi yapıyoruz arada fren teli kopar lastik patlar far yanmaz ooo daha neler neler..

Motosikleti
    cbf150
    abiler bende konuyu görmüşken katılmak isterim müsade ederseniz şuan altımda kanuni breton 125 cc çin türk karışımı bir motorsikletim var 3.5 senedir kullanıyorum 0 aldım ancak şunu söylemek isterim ki tamam demişsiniz ki bakımlarını yaptır dağa taşa vurma 10 sene bin ben bu 100 kg ağırlığındaki 2.300 tl 0 ı olan motorun fren balatalarını özel 15 tl lik balatalarından alıp üstüne michelin street lastikler takıp yerden hafif alçalttığımda ne rüzgar etkiliyor ne başka bişey ama gel gelelim ki bizim ülkemizde motorlar için en büyük tehlike yollar kaymak gibi yolu var abs olmayan araç ani frende durmuyor abs si olanı daa 7000 10000 hernese öncelikle sürücüde hangi yolda kaç km hızla gideceği önemli ilk kural bu ancak biraz da ülkemizde motorlara saygı duyulup düşünülüp sıkıştırılmadan yolları yapılı bir şekilde olsa çok sığır sürücü olmadıktan sonra ölen düşen olmıcak sırasıyla 1.motor kalitesi 2.insan düşüncesi 3.yollar 4. motor düşmanları bunların hepsi 1 bence.ama dediğiniz gibi iş her zaman için sürücüde olsada burası türkiye ve türkiyede MOTORA SAYGI YOK...bu böyle oldukça çok motorlu ölecek çok motorcu sakat alacak .. ALLAH hepimizi kazadan beladan korusun.

saygılarımla
    search16 ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer700
    çin malı motorsiklet kullanıyorsan motorsiklet tamirinden anlayacan birde sadece motorsiklette değilde bakımlarını yapan servisteki usta denen zatların nasıl bir usta olduğu dahada önmeli bende çin malı vardı servisten çıkamıyodum sürekli sorun yapıyodu öyle bir kaç saatlik gezilerde turlarda değilde uzun gezilerde sıcak havaalrda falan çok sorun çıkartıyodu ne zamana motorun parçalarını arızlarını kendimiz yapmaya karar verdim bu işten anlayan motorcu bir arkadaşımla motorsiklet düzeldi kendini geldi bence servisi baktırdığın zatlar daha önemli gibi

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    valla 3 yıldır asyanın 150-12 ksr sini kullanıyom maşallah banamı denk geldi nedir tık demedi allah nazardan saklasın. arkadaşların dediği gibi bence olay sürücüde kardeşim.

skygo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skygo-125-9
    bnde çinli kullanıyorum ve onlar olmasa türkiyenin belkide dünyanin yarısı motor zewkinin tadına varamazdı bakın bajajın bi tanıtımında yetkili biriyl yapılan konusmada türkiyeye yapılan ihracatın bi nedeni oldugu acıklanıyor hala türkiyede motor kültürü aşlanmamış adamlar bunn arastırmasını yapmışlar izleye bilirsiniz ben NTV programında izemiştim yanlış hatırlamıyorsam kendim biraz anladıgımdan yagıymış iste filitreler felan bnlarla kendim ugrasıyorum birisi laftik demiş allah aşkına gidin 100 milyarlık arac alın üstündeki tekeri göreceksiniz bu butun araçlarda böyledir yok kullandım lastigin içi yandı F54 SEN MOTORSİKLET ALIYORSUN LASTİK DEGİL çinli dige küçümsenn motorlarla insanlar binlerce kilomete yapmış türkiyenin güzelliklrini görmüş içimizde bu insanlar çok.
    halilom bunu beğendi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    çin malına 5 yıl bindim tık demedi ben ybr sordum ozaman 3.500 tl dediler cbf sordum 4000 tl dediler belderia fenchi 125 aldım 1200 tl ye 1 gün bile yolda bırakmadı 20.000 k.m yol yaptım,

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    afedersiniz ama japon diye alınan 7-8 bin liralık motorlarda bile menşei çindir

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Alıntı skygo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde çinli kullanıyorum ve onlar olmasa türkiyenin belkide dünyanin yarısı motor zewkinin tadına varamazdı
    Vatandaş özetlemiş durumu. Kendimden örnek vereyim 250 cc lik sıfır bi japon alacak imkanım var ama gerek duymuyorum ve motorumu seviyorum. Tıpkı bi japon almış gibi motoru korur bakımlarını aksatmazsanız oda sizi aksatmaz
    skygo23 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin markası ve üretildiği yer ancak teknik verileri, konforu, gücü ve malzeme kalitesi ile karşılaştırılabilir.
    Sürücü yapar kazayı, motorunu binmeden kontrol etmezse, altındaki makinenin yapabileceklerinden fazlasını isterse kaçınılmaz son maalesef.
    Çin malı motosiklet ile 4 günde 750 km. yol yaptım ortalama 70 km.yi geçmedim, iki kişi çatır uyku tulumları ve kamp malzemelerim dahil 150 cc' lik bir çin malı motor.

Şimdi ise Japon Malı 650 cc' lik bir motor kullanıyorum, benim için çok fazla bir şey değişmedi. İkisinin farkları limitleri. İkisininde limitlerini zorlamıyorum.

Sizde yapmayın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    cenkito ve halilom bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)