Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce grenajimi boyatmali miyim yoksa kaplatmali miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba abilerim,kardeşlerim.
    Uzun suredir foruma giremiyorum universite dolayisiyla,işime yariyor olmasi ve her yonden ekonomik ve rahat olmasindan dolayi scooter imi bulundugum sehire getirdim.Giris kat bir daire de oturuyorum ve bulundugum yer de pek motor olmadigindan ve guvenemedigimden evin icine aliyorum motorumu. İceri girip cikarken grenajlari baya bi cizdim zaten boya rengi hosuma gitmediginden boyatmak istiyordum ve vizeler bitiminden de bu ise kalkismak istiyorum.

Simdi gelelim asıl konuya;
    sizce bu plastik grenaj kisimlari boyatmalimiyim yoksa beyaz renk kaplama malzemesi ile kaplatmalimiyim?

Aklima takilan sorular;
    Kaplattigim kisimlar en ufak cizilme de direk soyulur mu ?
    Kaplatma isleminden sonra yikama vb. durumlarda kavlama soyulma gibi olaylar yasanir mi ?

http://r1311.hizliresim.com/1h/l/upd7k.jpg

Tecrubeli cevaplarinizi bekliyorum.Saygilar
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tavsiyesi olan yokmu acaba ?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    kaplatan bir arkadaşımda zamanla ufak şişikler meydana geldi hava yapmış ufak ufak.

ayrıca kaplama oldugu çokda belli oluyor boyanın yerini hiç bir şey tutmaz diyorum.

Güneşte parlamıyor bile.

bazı arabalara özel kaplama yapılıyor profosyonel şekilde o biçimde yaptırcaksan ona sözüm yok.. onunda fiyatı ateş pahası.

Anladim hocam ama resme baktiysaniz bundan daha kotu duramaz diye dusunuyorum ayrica boya isinin ustesinden gelebilirmiyim tam olarak emin degilim aslinda. Boyacilarda cok fazla fiyat cekiyorlar

Bu yontemleri denemis tecrubeli yorumlari da bekliyorum :(

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    al eline zımpara kazı boyayı, macun çekip bi tur daha zımpara. çek bi astar 2 kat, 2 kat da boya at. üstüne bas verniği. can olur can..

en kötü 1 pazarını yer.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plasti-dip yap

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    plasti-dip çabuk atıyor forumda bir arkadaş yapmıştı onu bir araştır istersen aslında kaplayabilceksen güzel olur ama kaplama biraz beceri ister

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Boyatmak daha uygun olur. istanbulda isen bunu uygun fiyata boyarlar.

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    kaporta ustası kolayca halleder sanırım. eğer istanbul'da isen sadece motosiklet kaporta boya işleri yapan bir arkadaşım var. ona yönlendirebilirim. Değilsen bulunduğun yerde güvenilir bir usta bul düzeltir, macun, boya vs. eski hali gibi olur. ustanın işçiliği ve kullandığı malzeme kalitesi de önemli tabi. büyük kasalı bir motorun kaporta boyasını komple yenilemiş biri olarak şahsen ben çok memnun kaldım.
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Malesef Ankara dayim arkadaslar. Boya ustasi bu is icin tahmini ne kadar alır acaba eger benim yapacagim maliyetin 2 katina fiyat soylerse kesinlikle kendim yaparim ama kaplama daha iyi ve kolay olur gibime geliyo. Ankara da onerebileceginiz bi yer var mi acaba ?

Ankarada önerebileceğiniz ucuz yollu grenaj boyayacak bir usta varmıdır acaba?

kpnk50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni cross 150
    bende motoru boyattım ama ucuz yollu boyattım yaklaşık 1000 km olmuş sayulmaya başladı boyatacaksan kaliteli boya kaliteli işçilik kullan derim

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Ben eski motorumu mat siyah folyo ile kendim kaplamıştım tek yapılacak iş değil ama kaliteli folyoyla gayet güzel görüntü almak mümkün ufak sürtmelerde sorun olmaz gergin kaplanırsa kabarmada yapmaz benzin vs. kimyasal değmemesi gerek tabi, boya işine gelirsek grenajları sen sök götür sanayiye 200 250 lira anca fazlasını verme bence kendinde uğraşma gerçekten değmiyor adamlar boşuna usta değil yani tecrübeyle sabit.Ama illa uğraşıcam dersen nalburdan polyester macun al kullanımı oldukça basit sür-kurut-zımparala-boya-cilala-parlat
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

yeni grenaj al tak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)