Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aracıma arkadan çarptırttım

Motovento
    REKLAM ALANI
    sevilesiadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yenibosna yan yoldan çıkmıştım sefaköy'e doğru gidiyordum. Yanımda kuzenim vardı.
    Önümde kahverengi doblo ilerliyordu motosiklet araba ile bariyer arasından geçerken üstüne kırdı motosikletlinin. Motosiklet sürücüsü sakin biriymiş birşey demedi gitti ama benim içime oturdu onun o hareketi yapması.
    Sefaköyün oradaki yokuşa gelmeden dobloyu solladıktan sonra kurallara uygun biçimde önüne geçtim biraz ilerledikten sonra asıldım frene arkadan vurdu doblo sürücüsü. Benim ehliyetim olmadığı için hemen kuzenimle yer değiştirdik. Herif bağırdı çağırdı ama yapacak bir şeyi yoktu tutanak tutup yolumuza devam ettik.
    ramcixx, yusufozugenc, ensonduro ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Mobese kaydı vs varsa kasten yapıldıgını adam kanıtlarsa problema. Ama onun dısında başarılı sevdim

Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobese kaydı vs varsa kasten yapıldıgını adam kanıtlarsa problema. Ama onun dısında başarılı sevdim
    Oralarda bildiim kadarıyla kamera vs. yok.
    Gazladığım yerlerde kamera olup olmamasına dikkat ederim
    İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.
    Bu hesap iki kişiliktir.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Demek o konuyu açan sendin(DH)

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Nasıl bir zeka bu arabasına çarptırmak bu kadar ucuz mu canınız yada bedavamı buluyorsunuz?
    Vulture24 bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kanım dondu, yazacak bişey bulamadım...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manyak mısın?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    çok iyi yapmışsın kardeşim safını belli etmişsin ;)

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yer ve doblonun rengi uyuyor. Plakası vn gibi bir şey miydi? Sanırım geçenlerde bi motosikletin sürekli önüne geçip fren yapan, düşürmeye çalışan motosiklet düşmanı o... evladına vurdurmuşsunuz, eğer oysa en iyisini yapmışsınız, beter olsun şerefsiz.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Senin gibi dostum olsun,dünyaya borcum olsun.Alnından öperim böyle adamı.sakın korkma,hiçbir şey yapamaz.
    ensonduro bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadan çarptırmakmı Yapma öyle alışkanlık yapar.! Allah muhafaza...
    rogget ve bms23 bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı sevilesiadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenibosna yan yoldan çıkmıştım sefaköy'e doğru gidiyordum. Yanımda kuzenim vardı.
    Önümde kahverengi doblo ilerliyordu motosiklet araba ile bariyer arasından geçerken üstüne kırdı motosikletlinin. Motosiklet sürücüsü sakin biriymiş birşey demedi gitti ama benim içime oturdu onun o hareketi yapması.
    Sefaköyün oradaki yokuşa gelmeden dobloyu solladıktan sonra kurallara uygun biçimde önüne geçtim biraz ilerledikten sonra asıldım frene arkadan vurdu doblo sürücüsü. Benim ehliyetim olmadığı için hemen kuzenimle yer değiştirdik. Herif bağırdı çağırdı ama yapacak bir şeyi yoktu tutanak tutup yolumuza devam ettik.
    Kanım ısındı sana.. psikopatlık var sende...
    Potenza ve novablue bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Niye böyle bişey yaptın?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobese kaydı vs varsa kasten yapıldıgını adam kanıtlarsa problema.
    Her araç kullanıcısı önündeki aracın kasten dahi olsa aniden durabileceğini öngörmek zorunda.

Öngörerek gerekli takip mesafesini bırakmak zorunda. Demekki duramayacak kadar yakın takipteymiş.

Ama bir tek bu konuda haklı arkadaş

Esas mevzu, arkadaş ehliyetsizmiş ve trafiğe çıkmış. Türkiye Cumhuriyeti kurallarını hiçe sayma, yasalara karşı çıkma çiğneme,

suç işleme, suça teşvik, zorunlu suç işlettirme ( yan koltuktaki arkadaş için söylüyorum arkadaki araç değil)

devleti yanıltma, yalancı şahitlik... ... var oğlu var, ispatlanırsa iş yaş

Gelelim işin farklı yönlerine. Kendi hayatına kastetmek günah, yok yere arkadaşının hayatına kasıt dahada... suçlu bile olsa bir başkasının hayatına kasıt...

Birinin kul hakkını çalan hırsızdır, bu hakkı çalan adamdan çalanda hırsızdır.

Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ile yönetilen bir hukuk devletidir. Senin kimseyi cezalandırma hakkın yok.

Ama tüm yönetim biçimlerinde olduğu gibi anayasal hakkın olmayan birşeyi yapıyorsan, sonuçlarına katlanmayı göze almışsın demektir.

Benim tavsiyem, önce ehliyetsiz kullanmayı bırak, bu iş çocuk oyuncağı değil!

Birdaha böyle bir durumla karşılaşırsan, fotoğraf veya görüntü ile delillendir mevzuyu, şikayet et ve sonuçlanıncaya dek takip et hepsi bu, kazalara falan gerek yok.

Yanlış anlama bazı şeyleri ciddiye alda başına birşey gelmesin diye bunları yazdım. Geçmişolsun kaza kazadır.
    emrecenk bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ben yolda giderken önümdeki aracın önünde kendisine vurdurma amacı güden birisi olabileceğini nasıl anlayacağım.
    Ya o doblonun arkasında da başka bir motosikletli olsaydı .

Çok gereksiz bir hareket.

Muhtemelen o araçta bir kişi vardı sen iki yada daha fazla kişiydin.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Nutkum tutuldu inanamıyorum, şu zihniyeti okuyunca aklıma İlber Ortaylı geldi direk acımasız olduğunu düşünüyordum,haklıymış. Bir gün farkında olmadan bi hata yaptığında birisi seni ağır bi şekilde döverse veya farklı bir şekilde hesabını sorarsa umarım anımsarsın bu yaptığını,anlarsın belki o zaman.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her araç kullanıcısı önündeki aracın kasten dahi olsa aniden durabileceğini öngörmek zorunda.

Öngörerek gerekli takip mesafesini bırakmak zorunda. Demekki duramayacak kadar yakın takipteymiş.

Ama bir tek bu konuda haklı arkadaş

Esas mevzu, arkadaş ehliyetsizmiş ve trafiğe çıkmış. Türkiye Cumhuriyeti kurallarını hiçe sayma, yasalara karşı çıkma çiğneme,

suç işleme, suça teşvik, zorunlu suç işlettirme ( yan koltuktaki arkadaş için söylüyorum arkadaki araç değil)

devleti yanıltma, yalancı şahitlik... ... var oğlu var, ispatlanırsa iş yaş

Gelelim işin farklı yönlerine. Kendi hayatına kastetmek günah, yok yere arkadaşının hayatına kasıt dahada... suçlu bile olsa bir başkasının hayatına kasıt...

Birinin kul hakkını çalan hırsızdır, bu hakkı çalan adamdan çalanda hırsızdır.

Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ile yönetilen bir hukuk devletidir. Senin kimseyi cezalandırma hakkın yok.

Ama tüm yönetim biçimlerinde olduğu gibi anayasal hakkın olmayan birşeyi yapıyorsan, sonuçlarına katlanmayı göze almışsın demektir.

Benim tavsiyem, önce ehliyetsiz kullanmayı bırak, bu iş çocuk oyuncağı değil!

Birdaha böyle bir durumla karşılaşırsan, fotoğraf veya görüntü ile delillendir mevzuyu, şikayet et ve sonuçlanıncaya dek takip et hepsi bu, kazalara falan gerek yok.
    Hocam çok doğru söylemişsiniz. Fakat unuttuğunuz başka şeyler var.
    Şahit olduğum bir kazadan örnek vericem.
    Araç sürücüsü motosikletlinin önüne kırdı motosikletli acemiydi arabaya çarpmamak için oda sola kırdı bariyerlere çarpıp yere düştü. Arkasındaydım her ikisininde durdular polis çağırıldı polis hiç bir şey yapmadı. Arkadaş mahkeme açtı ama mahkemede nasıl olduysa araç sürücüsü hiç bir ceza almadı
    Ehliyetsiz trafiğe çıkmam yanlış farkındayım. Yol boş olunca ne zamandır araba kullanmıyordum kuzenimde 2 gündür uyumuyor sen geç direksiyona deyince kabul ettim.
    Fotoğraf veya görüntü hiç bir işe yaramıyor. Daha önce deneyen olmuştu.
    Ayrıca kul hakkıysa bu milyonlarca kişinin bu trafik yüzünden birbirinde hakkı kalmıştır. Bu mantığa göre araç sürücüleri sayesinde tüm motosikletliler cennetlik

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadan çarptırmakmı Yapma öyle alışkanlık yapar.! Allah muhafaza...
    Tecrübe konuşuyor

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manyak mısın?
    Biraz

Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yer ve doblonun rengi uyuyor. Plakası vn gibi bir şey miydi? Sanırım geçenlerde bi motosikletin sürekli önüne geçip fren yapan, düşürmeye çalışan motosiklet düşmanı o... evladına vurdurmuşsunuz, eğer oysa en iyisini yapmışsınız, beter olsun şerefsiz.
    Araç kahverengi dobloydu plakaya bakmadım hocam

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir zeka bu arabasına çarptırmak bu kadar ucuz mu canınız yada bedavamı buluyorsunuz?
    Hocam o hızlarda bir şey olacağını sanmıyorum.

Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nutkum tutuldu inanamıyorum, şu zihniyeti okuyunca aklıma İlber Ortaylı geldi direk acımasız olduğunu düşünüyordum,haklıymış. Bir gün farkında olmadan bi hata yaptığında birisi seni ağır bi şekilde döverse veya farklı bir şekilde hesabını sorarsa umarım anımsarsın bu yaptığını,anlarsın belki o zaman.
    Bu ihtimal her zaman var

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yolda giderken önümdeki aracın önünde kendisine vurdurma amacı güden birisi olabileceğini nasıl anlayacağım.
    Ya o doblonun arkasında da başka bir motosikletli olsaydı .

Çok gereksiz bir hareket.

Muhtemelen o araçta bir kişi vardı sen iki yada daha fazla kişiydin.
    Araçta iki kişi olduğumuzu söyledim konuda.
    Farkındayım bencillik yaptım bir anlık sinirle
    İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.
    Bu hesap iki kişiliktir.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    eğer o doblocu bir motorcuyu düşürse, yaralasa; bu arkadaşa çok da fazla hak verirdiniz diye düşünüyorum. Çocuk oyuncağı mı bu iş. sürekli sıkıştırıp duruyor araç sürücüleri bizleri. Bizlerin de ailesi, işi gücü, hayatı var!!! Anladığım kadarıyla arkadaş araç sürücüsünün kasıtlı hareketlerinden dolayı girmiş bu işe. Yoksa neden yapılsın ki bu iş, değil mi?

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sevilesiadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline ayağına sağlık. Hep aklımda olan birşeyi yapmışsın. Acımayacağım bir araba alıp bu işe tahsis edeceğim yakında bende. Arkadan çarpan her zaman suçludur bu arada çok doğru bir hareket.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)