Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Yağlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Herkese Hayırlı Günler Sevgili Abilerim ve Kardeşlerim Forumda zincir temizliği konusu çok konuşulmuştu ve bende dün 100lük motorumun bi zincirine baktım sözde servis yağlamıştı 3500km önce zincirde hiç yağ kalmamış önce kapakları söküp bi güzel sıcak suyla yıkadım sonra zinciri yağ sökücü ile temizledikten sonra zincirimi kauçuklu gress yağı ile yağladım en çok merak ettiğim konu değecekmiydi ? Sonuç olarak motosiklette artık zincir sesi duyulmuyor bide sanki motorun gidişide değişti

Bu arada sol baş parmağımı dişliye kaptırdım sitede uyarmışlardı :D tırnağım morardı korna ve sinyalleri kullanamıyorum

Buda resmi Bence kapaksız güzel duruyor lakin jantı ve binecek artçıyı düşününce vazgeçtim + toz su derken hergün temizlemek zorunda kalmak istemiyorum....

Bu arada 100MFH motorumla 4200kmye geldim sadece 500bakımını servise yaptırdım onada pişman oldum tüm bakımlarını ben yapıyorum maşallah daha tık demedi (Vida Gevşeme Hariç) tabi mfhın koltuğunun altında 8-9 10-11 ve yıldız tornavida yanımda taşıyorum bazen apaçiliğim tutarsa hava filtresi iptali vs :D Bu motosikletin üretiminide mondial 2013 senesinde durdurdu ve piyasadada denk geldiğimde çoğu kişi ile konuştum herkes memnun lakin yeni çıkarttığı sfs ve bi önceki versiyor snappylere berbat demek az bile kalır ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    3500 km de zincirde zaten yağ falan kalmaz zinciri kullanım alanına göre 500 ile 1000 km arasında temizleyip yağlamalısın, mesela ben 1 hafta önce zinciri yağladım ama toprak yollarda uzun süre kullanmak zorunda kaldım şuanda çamur içinde, tekrar temizlemeye ve yağlamaya inicem aşağıya..

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Filtreyi cikarma, gomlek cizersin..
    Gevseyen vidalar icin ise vida yapistiricisi kullan.
    cenkito bunu beğendi.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Zincir icin egeğer uzun km yaglamayacaksan 500 gibi bakla burçları zarar görebilir. Oring varsa zate zaten kurur kırılır. Gres o kadar derine inmez. Güzel gidiyor gibi gelir. Bir bakmissin zincir sıkışmış kopmuş vs. Paraya kiyip zincir spreyi alın. Ve en gec 200 kmde bir yaglayin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir icin egeğer uzun km yaglamayacaksan 500 gibi bakla burçları zarar görebilir. Oring varsa zate zaten kurur kırılır. Gres o kadar derine inmez. Güzel gidiyor gibi gelir. Bir bakmissin zincir sıkışmış kopmuş vs. Paraya kiyip zincir spreyi alın. Ve en gec 200 kmde bir yaglayin.
    kompe zincir dişli seti benim motor için 30lira spreylerin iyisi 20 lira komple sıfır set takarım takarım :D Zincir yağlama konusu daha çok Oğuz abi gibi kullanıcılar için önemlidir... Çinliler için uğraşmaya değmez lakin ben genede her türlü bakımını yapıyorum can sıkıntısından

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kompe zincir dişli seti benim motor için 30lira spreylerin iyisi 20 lira komple sıfır set takarım takarım :D Zincir yağlama konusu daha çok Oğuz abi gibi kullanıcılar için önemlidir... Çinliler için uğraşmaya değmez lakin ben genede her türlü bakımını yapıyorum can sıkıntısından
    dediklerinde çok haklsın fakat...eğer zincirin yolda giderken koparsa inşallah bi tarafa sıkışıpta arka tekeri kitlemez...
    zincir yağlama onun bunun için önemli değil herkesin kendi güvenliği için önemli.çinliler için uğraşmaya değmezse o zaman yarın öbür gün yok şurası bozuldu yok burası bozuldu sonra bu çinlilerin hepsi böyle diye konuları görürüz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediklerinde çok haklsın fakat...eğer zincirin yolda giderken koparsa inşallah bi tarafa sıkışıpta arka tekeri kitlemez...
    zincir yağlama onun bunun için önemli değil herkesin kendi güvenliği için önemli.çinliler için uğraşmaya değmezse o zaman yarın öbür gün yok şurası bozuldu yok burası bozuldu sonra bu çinlilerin hepsi böyle diye konuları görürüz.
    Hocam zaten sitede tek çinlileri destekleyen benim motorum tam 1 senelik oldu sokakta her gören sıfırmı aldın diyor yani motoruma çok değer veriyorum bir çinliye verilmeyecek kadar şuan 4200de akşama şimdi fotoları atacam hedefim 100.000km ... ---__---__--- Ve çinliler içinde en çok sorunlu olarak görünür cuplar ama ben bu yargıyı kırmayı hedefliyorum...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Hocam zaten sitede tek çinlileri destekleyen benim motorum tam 1 senelik oldu sokakta her gören sıfırmı aldın diyor yani motoruma çok değer veriyorum bir çinliye verilmeyecek kadar şuan 4200de akşama şimdi fotoları atacam hedefim 100.000km ... ---__---__--- Ve çinliler içinde en çok sorunlu olarak görünür cuplar ama ben bu yargıyı kırmayı hedefliyorum...
    benim motor 29.000 de hala sıfırmı diye soruyolar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 29.000 de hala sıfırmı diye soruyolar
    Komple Plastik aksamdan oluşan bi motorunuz olursa ozaman merakla sizi takip edecem :D
    ogzcngdk bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660

site üyelerinden izmirli mustafa arkadaşımızın videosu ben buradan öğrendim tavsiye ederim

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kardeşim öyle deme. Arkadaşın yazdığı gibi yolda kalırsan ? Janta dolanırsa ?
    Biraz gaz yağı al... 2 litresi 4-5TL. Motorun yağını değiştirirken boşattığın yağıda şişeye doldur, üstten delik aç...

Gece motoru garaja-bahçeye koyucağın zaman bas gaz yağını, artan yağ ilede güzelce yağla... Beklesin sabaha kadar, emsin güzel güzel zincir. Bakmaya doyamayacağın incelli belli kiraz dudaklı armut....neyse cillop gibi oldu işte

On dakikanı anca alır ama hayat kurtarır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Oğuz Abi zincir açıkta olmadığı için daima muhafaza içerisinde ondan dolayı muhafazasız motosikletlere göre zinciri daha az kirleniyor sen daha bilirsin artık 5200kmde tekrar kontrol ederim bu arada üsteki İzmirli Arkadaşımızın videosunu izlemeyen kalmadı

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Sen onu 4.500 yap anlaşalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen onu 4.500 yap anlaşalım
    abi motor zaten 4200de :D tmm senin için 4500 olsun fotosunu çekip katacam

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    zincir yolda koparsa düşürmese bile ön taraftan statör kapagını parcalayabiliyor.

o zamanda yağ bosalıyor yolda kalmıs oluyoruz.

zincir bakımı yol güvenliği için önemli
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    rks 150
    ben salk gibi würth ün balata spreyi ile temizlemiştim bi defa aman deneme yazılanları okumadım ama bunu bil istedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)