Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET ALICAM ACİL YARDIMMM!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler bu yaza ehliyetimi alıyorum ama şuanda çok güzel bi cbf150 buldum ve bu motosikleti kaçırmak istemiyorum. O yüzden motosikleti babamın üstüne almayı planlıyom ama babamın a2 ehliyeti yok sizce alabilirmiyim? alırsam zaten ben ehliyetimi alana kadar yatar motor. 2. olarak bu motosiklet vizesi nedir ya çok merak ettiğim bi konu? bide şimdi motor garajda yatcakya benimde aklıma şeytan girer ben bi kaç turluğuna illaki çıkarırım sadece mahalle içinde ehliyetsiz bi kaç tur atarım güzel ve güvenli sürdüğüm sürece polis beni çevirirmi? yani polis ne gibilerini çevirir tipine kullanımına motora felanmı bakar yoksa kafasına göremi çevirir? Abilerim bide o değilde harbi harbi çevrilirsem nasıl kurtulurum yani polise ne desem bırakır beni ya biraz taktik verin gözünüzü sevim siz biliyosunuz bu işleri

Not: Kalıbım var yani motosikletin üzerinde çocuk gibi durmam boyum: 1.81 kilo:65-70 arası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1- Ehliyet olmadan üzerine alabilir.

2- Vize=Muayane.

3- Polis işi, şans... 3.000TL hesabında dursun çevirmeye karşı.

4- Hiç bir şeye bakmaz. Çevirirse öpmeden bırakmaz... Eskidendi ağlayınca hadi toz ol demeleri.
    azizsele, cenkito ve Salih_T bunu beğendiler.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetinin olması gerekmez motosikleti alırken yaş tutsun yeterli, kask takarsan güzel kullanırsan trafik polisi çevirmeye bilir. eğer ki çevirirse ceza verir mi vermez mi bilemem, ama verirse ruhsat baban da olursa ikiniz de ceza alırsınız, kendi üzerine almanı tavsiye ederim.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Motoru gider paşa paşa alırsınız ondan yana sıkıntı yokta senin yaş mı tutmuyor ki babanın üzerine alıyorsun onu anlamadım ?
    Bu arada '' tr_select '' poliste o ağlama nelere kadir bana adam 700 küsür ve 6 ayı kitlerken zil zurna sarhoş bi scooter'e 4 kişi binmiş adamları çevirip yolladılar . Ben buna şahit oldum ya valla kim ne derse desin adam bir şey derse de ver eline 100 lira en kötü he almadı mı uygulayacağı işlemi yine uygular yani bir problem olmaz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetinin olması gerekmez motosikleti alırken yaş tutsun yeterli, kask takarsan güzel kullanırsan trafik polisi çevirmeye bilir. eğer ki çevirirse ceza verir mi vermez mi bilemem, ama verirse ruhsat baban da olursa ikiniz de ceza alırsınız, kendi üzerine almanı tavsiye ederim.
    Bu arada polise sorduğumda evet dediğin gibi ruhsat sahibine de ceza kesiyorlarmış ama haberi varsa sahibinin bir problem olmuyor diye iddia eden de olmuştu , öyle bir şey var mı acaba ?
    - Bu arada mahallede aşırı derece apaçi falan yoksa ve sessiz sakinse kolay kolayda polis çevirmez orda polisin işi ne yahuu ))
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burakaga O kadarını bilmiyorum, şöyle göz önün de bulundurursak babanın haberi olduğu halde trafiğe çıkmasına izin vermesi daha yanlış olur.

emo123 biraz daha sabredip ehliyetini alınca bin yada mahalle araların da gez

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Burak, istisnai durumlar hariç mi yazmam gerek anlamak için ? Genele yaymanın mantığı yok. Elbet işini doğru düzgün yapmayanlar çıkacaktır...
    İstanbul genelinde son zamanlarda hiç bir polis göz yummuyor kolay kolay.

Polis rüşvet kabul edince görevini yapmıyor olur. Ehliyetsiz yakalayıp kitleyince kayırıyor olur. Bu muhabbetin sonu gelmez, selametle...
    cenkito bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babasının haberi var olur mu ?

Hem ruhsat sahibine, hemde üzerinde bulunan ehliyetsiz kişiye ayrı ayrı cezai işlem uygulanır. Sürücü 18 yaşından küçükse ceza mecburen babaya kalıyor. 2 kat ödüyor yani.

100 lira para için hayatını çizecek adam varmıdır? Ben olsam, motoru bana devretsen, yine yazardım o cezayı.

Motosikleti
    vay arkadaş ! yine fırça yedik. bunu bana söyleyen bir polis son zamanlarda evet öyle cezayı yapıştırıyorlar ama rüşvet yemeyenide dikiyorlarmış 8 yollu bir kavşağa sen geç sen dur diyormuş. Yeter ki sen kızma bana Selamın yerinde merak etme

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş ! yine fırça yedik. bunu bana söyleyen bir polis son zamanlarda evet öyle cezayı yapıştırıyorlar ama rüşvet yemeyenide dikiyorlarmış 8 yollu bir kavşağa sen geç sen dur diyormuş. Yeter ki sen kızma bana Selamın yerinde merak etme
    Burak ömrümü çürüttün
    burakragaa bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu yaza ehliyetimi alıyorum ama şuanda çok güzel bi cbf150 buldum ve bu motosikleti kaçırmak istemiyorum. O yüzden motosikleti babamın üstüne almayı planlıyom ama babamın a2 ehliyeti yok sizce alabilirmiyim? alırsam zaten ben ehliyetimi alana kadar yatar motor. 2. olarak bu motosiklet vizesi nedir ya çok merak ettiğim bi konu? bide şimdi motor garajda yatcakya benimde aklıma şeytan girer ben bi kaç turluğuna illaki çıkarırım sadece mahalle içinde ehliyetsiz bi kaç tur atarım güzel ve güvenli sürdüğüm sürece polis beni çevirirmi? yani polis ne gibilerini çevirir tipine kullanımına motora felanmı bakar yoksa kafasına göremi çevirir? Abilerim bide o değilde harbi harbi çevrilirsem nasıl kurtulurum yani polise ne desem bırakır beni ya biraz taktik verin gözünüzü sevim siz biliyosunuz bu işleri

Not: Kalıbım var yani motosikletin üzerinde çocuk gibi durmam boyum: 1.81 kilo:65-70 arası.
    Yunus polislere denk gelip kaçmaya çalışırsan vuruyomuş tekmeyi duyduğuma göre ama bilmiyorum yani tam olarak

Motosikleti
    o motorla sakın yunus veya şahinlerden kaçmaya çalışma gözle kaş arasında yanında olurlar yeter ki yakalmaak istesinlerr haha :D

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Ehliyetsiz kullanmanın cezası 1.401 TL. ona göre akıllı ol derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Artı olarak "Bir aydan iki aya kadar, tekrarı halinde iki aydan üç aya kadar hafif hapis cezası vardır".

Beyler çok teşekkür ederim, Bizim mahallede ehliyetsiz süren bi dünya mal var ama biri kaza yapmasına rağmen hiç ceza yediğine şahit olmadım. Mahallen nasıl dersen hiç trafik veya yunus polisi yok sadece normal ekip akşama kadar turluyolar ve ehliyetsiz süreni görmelerine rağmen hiç umursamıyolar ve mahallede esrar eroin gibi maddelerde içen çok yani tehlikeli biyer o yüzden polis herkeze bulaşmaz burda ama ben bi gün umursayanına denk gelirim diye korkuyorum babamda eski teşkilatçı emekli başkomiser, ama bazı polisler baban milletvekili bile olsa affetmiyor işte :(

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    eroin ??

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eroin ??
    aynen kardeşim malesef bizim mahallede böyle maddeler satan ve kullanan çok kişi var çok yaygın o yüzden polislerin çekindiği bir mahalle

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti kendi üstüne alman en mantıklısı yaşın tutmasa bile alabilirsin üstüne

Motosikleti
    ybr 125 esd 13 model
    sen en iyisi ehliyeti almadan binme.birincisi yakalanırsan cezası baya ağır.ikincisi yakalanmaktan ziyade ehliyet seni yasal olarak korur.o halde bir kaza yapıp ciddi sıkıntılara yol açabilirsin

Alıntı hyaletsurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen en iyisi ehliyeti almadan binme.birincisi yakalanırsan cezası baya ağır.ikincisi yakalanmaktan ziyade ehliyet seni yasal olarak korur.o halde bir kaza yapıp ciddi sıkıntılara yol açabilirsin
    Kaza felan yaparsam direk motorun plakasını alır topallaya topallaya kaçarım ya o kadar cezayımı ödüycem bide

<xXx> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babanın adına alıp ehliyetsiz sürersen 2800 tlyi gözden çıkarın. Yakalandığın an 1400 sana ehlıyetsızsın dıye 1400de babana ehliyetsız bırıne motor verdı dıye
    Kendi adına al ruhsatı en azından 1400 gelır :-) ben yaklaşık 3 sene ehlıyetsız kullandım ama kasksız bir kez surmedım.bana hep geç geç işareti yapıyolardı da (yasadığım korku anlatılmaz tabı :-) ) Kaskı fılan taktında motorunda düzgün görünüyorsa pek oralı olmuyorlar

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    ben a2 yeni eklettim dosya duruyo çıkartıcam ama hiç kasma kendini kaskını tak adam gibi kullanınca çevirmezler zaten gezici polislerden korkma uygulamaya girme yeter

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)