Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara - a2 ehliyet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr
    a2 ehliyet için bu ay sonunda düzgün bi kursa başvurmayı düşünüyorum. bazı kurs 300 tl gibi bi fiyat söylerken bazısı 600 e kadar varabiliyor. ankarada bildiginiz bana yardımcı olabilecek bi kurs var mı? sürüş eğitimi alacagım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    incaroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2012 - VFR 800A 2008
    Bildiğim kadarıyla A2 ehliyet için gerçekten eğitim veren bir yer yok. Benim nacizane fikrim en ucuz yerden ehliyetini al. Sonrada adam gibi eğitim veren bir yerden eğitim al. Ankarada duyduğum 3 yer var. Birisi atom karınca , 2. ulusan motor, 3. kaan diye birisi. (kaan hoca altın elbiseli adamda ankara röpörtajında çıkmıştı)
    ama nasıllar inan bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr
    atom karıncayı herkes söylüyor yer biraz uzak oluyor. kursun biri 600 tl fiyat verdi 10 saat eğitim veririm dedi biriside 350 tl nakit yaparım sana 3-4 saat egitim alırsın dedı. 350 olan kafama yattı adamlar ilgiliyede benzıyor aslında

Motosikleti
    Dominar D400
    Kızılayda meşrutiyetin karanfil sokak girişi tarafında YeniBinyıl'dan almıştım ben kursu/ehliyeti, geçen sene nisan mayıs gibi 400tl + sınav parası vermiştim. Sınav parası 50 lira idi ama bir de 30 tl hizmet bedeli alıyorlar. Siz sınav zamanını takip edip bankaya yatırmak yerine onlara veriyorsunuz 80tl'yi, onlar hallediyorlar, çok içime sinmemişti ama zamanım olmadığından vermiştim.. Gittiğiniz kurslarda bunu da konuşun mutlaka. Ben bir haftasonu eğitim alıştım, işi tam kıvıramayıp 2 haftasonu gelen de vardı(eğitim illa hafta sonu olmak zorunda değil). Siz sürebilene kadar eğitimi veriyor diye biliyorum. İlgi alaka muhabbet iyidir. Serkant hoca idi eğitimi veren.

NECDET ÖĞÜRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    stmax e cub,suzuki address,crf 250 rally
    seğmenler sürücü kursu aziz bey 3118183 en uygunu o

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Güzel kardeşim sana ehliyet veren kurstaki direksiyon hocası muhtemelen motor kullanmıyordur emin ol buna. Ankarada bende çok araştırmıştım. En mantıklı olanı en ucuz yerden ehliyet+ayrıyetten eğitim. 3-4 saat eğitim dedikleri seni direksiyon eğitim alanına çıkartıp altına hiçbir donanımı çalışmayan bir motor vericekler, şu gaz bu debriyaj falan yürümeyi öğretecekler. Kurslar başka bir işe yaramıyor burda maalesef.
    Benim kursta tahminen 100 cc, debriyajsız ama vitesli, vitesleri ters (hep aşağı basıyorsun 1,2,3,4,boş sıralama) sinyalin biri kırık, gaz kolu ya hiç dönmüyor ya da takılı kalıyor, iki frende tamburlu ve düşmeyelim!!! diye ön fren tutmuyor, lastikleri bisiklet lastiği kalınlığında durduğu yerde çalışınca bütün yolları ayaklıkta gidecek kadar titreyen ve 1. vitese atıp freni bıraktığınızda acayip şekillere büründüğü için 2. viteste kaldırılan bir motor vardı. Eğitime hiç gitmedim. 1 sefer bari motoru gör diye çağırdılar gene gitmedim. Sınav günü heyetten rica edip kendi motorumla girmiştim sınava. Eğitim alan bir arkadaşla bir sefer gitmiştik eğitim alanına, o eğitim aldı sözde, motora binmeyi anlatan elemanı yolda arabayla takip ettik, bisiklet sürer gibi gidiyor. Anla yani.

incaroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2012 - VFR 800A 2008
    Alıntı kn1ght93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atom karıncayı herkes söylüyor yer biraz uzak oluyor. kursun biri 600 tl fiyat verdi 10 saat eğitim veririm dedi biriside 350 tl nakit yaparım sana 3-4 saat egitim alırsın dedı. 350 olan kafama yattı adamlar ilgiliyede benzıyor aslında
    Kursların isimlerini ve telefonlarını özelden atarmısın rica etsem

aynen bende arıyorum ama düzgün bir yer bulamadım .. biraz ucuz olanlar 1 saat motosiklet eğitimi veriyor 1 saatte motor mu öğrenilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

arkadaşlar bildiniz iyi eğitim veren sürücü kursu var mı ?

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Ankara'yı pek bilmem İstanbul da bir iki tane işini düğün yapan eğitim ve ehliyet veren firma var. Fiyat olarak da ucuz olan firmaya mutlaka sorun başka ne ücretler alınacak. Bazı firmalar ucuz fiyat söyleyip daha sonra o parası bu parası diye birçok ücret aldıklarını biliyor ve duyuyoruz. O yüzden mutlaka araştırın.
    samsah bunu beğendi.

abi ne gibi ücretler fazla dan alınıyor

Motosikleti
    Alıntı samsah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne gibi ücretler fazla dan alınıyor
    Şöyle açıkliyim size Ehliyet kursu 300 TL fiyat istedi arkasından resmi olarak 50 TL sınav harcı vardır ama genelde kurslar 100-150 TL sonav harcı isterler. Bunun için size makbuz vermeleri gerekir makbuzdaki resmi rakkama dikkat edin. Dosya ücreti 50 Tl. Direksiyon sınavına girmek içinde bir 70 TL ödemeniz gerekiyor. Toplam 470 TL etti ki bu sizden herşeyi resmi olarak aldıkları zamanki ücret. dediğim gibi bu ücretleri fazla fazla aldıkları da oluyor. Bazı kurslar bu harç paralarını fiyata dahil olarak söyleyip sizden birdaha ekstra ücret talep etmiyorlar. O yüzden fiyat sorduğunuz yerlere mutlaka fiyatın içeriğini sorun. Hepsinin sonunda da sizin cebinizden yaklaşık 230 TL ehliyeti cebinize koymanız için çıkacaktır ki bu ücret hiçbir kursun fiyatının içinde değildir.
    Bazı firmalar da motosikletle eğitim verileceği zaman sizden tekrar ekstra ücret talep edebilir bunu yapan firmalarda var. Bence sınava gireceğiniz motoru mutlaka kullanın ve kurstan bunu muhakkak isteyin. Genelde kurs motorları hurda oldukları için kullanması normalden bile daha zor olabiliyor. Umarım açıklayıcı yazabilmişimdir.
    samsah bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    ehliyet almak için benim kursumu önerebilirim bende haftaya direksyon sınavına giriyorum öz kızılay sürücü kursu kızılay avm yakınlarında 350 tl kurs ücreti ders dahil değil 1 saat deneme sürüşü yaptırıyor yani 1ders veriyor sadece onun dışında 40 tl ders ücreti şuan ders almak içinse kaan tunayı öneririm bende 2-4 saat asvalt dersinden sonra arazi dersi alıcam kendisinden 1 saatte önceden ders aldım ve çok faydasını gördüm

araştırmalarima göre 1 saat direksiyon eğitimi veren yerler 350 tl eğer ki 2-4 saat istiyorsan 450 tl uygun bir yer yok anlaşılan ...

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    en ucuz yerden ehliyetini al.. eğitimi ayrı al.. trafiğe kapalı alan varsa motoru önceden alıp kendini eğitebilirsin ben öyle yaptım..
    samsah bunu beğendi.

abi motor ehliyet sınavi nasıl oluyor zor mu ? dikkat edilecek hususlar var mı

Motosikleti
    Alıntı samsah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motor ehliyet sınavi nasıl oluyor zor mu ? dikkat edilecek hususlar var mı
    eğer daha önce otomobil için yani B sürücü belgesine sahipseniz yazılı olarak sadece motor sınavına girersiniz. Eğer yoksa ilkyardım ve trafik sınavlarına girersiniz. Bunun için sürücü kursundan alacağınız çalışma kitapçığı sınavı geçmenize fazlası ile yardımcı olacaktır.
    Bu sınavı geçerseniz motor sürüş sınavına girersiniz.Kukaların arasından basit bir slalom biraz düz gidip geri dönüş ve tekrar kukalar. Motoru stop ettirmediğiniz vede ayağınızı yere koymadığınız sürece ehliyeti alırsınız ki zaten ehliyeti vericek olan kişi emin olki motorsiklet sürmeyi kesinlikle bilmiyordur.
    samsah bunu beğendi.

abi yeni 17 ye girdim çok hevesliyim inşallah kolayca geceriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

abi tek korkum motorun yana yatmasi yoksa hersey kolay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)