Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 150 CC ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba;
    Yaklaşık 1 aydır bende inanılmaz bir motor tutkusu başladı Kafamda da kendimce bi kaç birşey kurdum sizlerle paylaşmak istedim ben 18 yaşındayım bu yaz motor ehliyetimi aldıktan sonra bir tane CBF 150 alıp uzun yol yapmak istiyorum 3 hafta içinde tekirdağdan çıkıp çanakkale izmir muğla bodrum iç anadolu karadeniz tekrardan trakya ya dönmek istiyorum Allah'ın izni ile Ancak bakımlı düzgün kullanılmış bir CBF 150 bu kadar uzun bir yolu yapabilirmi? yanımda bir arkadaşım daha olacak benim pek motor tecrübem yok ama arkadaşlarımın motorlarını kullanmışlığım var yani motor nasıl sürülür biliyorum 80-90 arasında geze geze göre göre yavaş yavaş sağ şeritten yeni yerler keşif etmek istiyorum tabiki ekipmanlar olmadan olmaz mutlaka iyi bir kask dizlik vs. Bir sorum daha olacak sizlere Bir forumda okumuştum rüzgar çarparmış Motor üzerinde çıplak veya sadece t-shirt ile gidersem ne gibi zararları olur. Siz görmüş geçirmiş abilerim olarak bana tavsiyede bulunurmusunuz? şimdiden çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    ekipman gerekli diyosun tşortla binersem ne olur diyosun. oda iyiymiş

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    İnsan istedikten sonra başaramayacak bir şey yok lafının kanıtını sunuyorum sana. Böyle bir soru sorman çok saçma.

http://www.bolgemedya.com/haber/gunc...-turu/205.html

Kask-mont-eldivem vs korumalıklar olmadan heba olursun o yollarda zaten. Gidersin, dönemezsin. Bu soruda saçma

yaz sıcağında o montla içeride pişerim abi hani trafiğin yoğun olduğu yerlerde montsuz olmaz ama köy yollarında diyorum normal gitsem acaba çarparmı?

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Sabit 90 gittikten sonra sorun olmaz.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    4 mevsim montlar araştırıp onlardan al bence

mont olmadan uzun yola çıkarsam ne gibi sorunlar ile karşılaşırım?

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Karakılıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mont olmadan uzun yola çıkarsam ne gibi sorunlar ile karşılaşırım?
    Gece hava yer yer soğuk olucaktır... Zature olursun, arı çarpar acıdan kaza yaparsın, derin rüzgardan tahriş olabilir... Yani varda var.
    Kaza yaptığında yapboz gibi olabilir kemiklerin en basiti ? Güzel bir mont bunu minimuma indirir...

Kasksız binmekle eşdeğer gibi bir şey montsuz kullanmak. Heleki uzun yolda
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CB125 ile benzer bir yolculuğa çıkmıştım. Yolu uzata uzata, oraya buraya gire çıka 3200 km yapmıştım eve dönene kadar. Montsuz gidersen üzülürsün ayrıca.
    http://www.motorumla.net/125lik-motorum-ile-ege-turu/
    OnrMRT bunu beğendi.

inzell; abi assostaki pansiyonu ziyaret edicem inşallah kahvaltısı muhteşem gözüküyor

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    uzun yolda sen 90'la giderken o sıcak seni rahatsız etmez. T shirt olayını kafandan tamamen sil öyle bir şey yok. 4 mevsim montunu giy çık yola dikkatli gereksiz hareketlerden kaçınarak güzel güzel git gel inş.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Cbf 150 uzun yol giderde sen bu tecrübenle bence büyük hayallere girişmişsin...Hem ege hem karadeniz turu maşallah...T-shirtle imkanı yok böyle bir turun...

Kardeşim 1. olarak benım sana tavsiyem sıfır tecrübeyle yola çıkma hadi çıktın, ege karadeniz yapma git yakın biyere gez evine gel bir iki kere bu şekilde yaptıktan sonra devamını getirirsin...Festivaller başlıyor onlara katıl derim.
    1 haftada senin gezmek istediğin yerleri gezemeyecek tecrübeli adamlar var...Ha zaten sende gezemezsin yorulursun dediğim gibi sen en iyisi Motosiklet festivallerini araştır onlara git...
    Beni yanlış anlama seni düşündüğümden söylüyorum bunları...
    designer79 bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bahsettiğin tur arkadaşın motorunu alıp kullanmalık tecrübeyle olacak iş değil. Tekirdağ civarında kısa yolculuklar yapabileceğin bir çok güzel yer var oralarda tecrübe kazan sonra bu işe giriş.

Alıntı Karakılıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inzell; abi assostaki pansiyonu ziyaret edicem inşallah kahvaltısı muhteşem gözüküyor
    Mutlaka uğra, çok mantıklı valla.
    www.motorumla.net

Yaw arkadaş gerede fsm arasi 350 km.kamyonlar bile 130 la gidiyor.Birak sağ sşeridi arizada bile gidemiyosun yol bitmiyor nerede duracan .yarim saat benzinliktemi dinlenecek.olmayacak duaya amin demeyin.uzun yol gidenler yazsin.adam km ye bakiyo 10000 goruyo ben 2000 rahat giderim zannediyor.sen o onbini 10 ayda yaptin.uzun yol farklı bisey araba sollayamazsin sollasan gecemezsin.yağmuru var firtinadi var.
    designer79 bunu beğendi.

Ben 3200 km'yi 50-60 ile giderek yaptım. Hızına göre yol seçersen çok leziz bir yolcukluk olur.
    jackonbir bunu beğendi.

Kaç günde yaptin bu kmyi

İki haftada.

Ben şahsen öyle bi ise girmem. 15 günde konaklayacak yer bulunan harcadigin paranın haddi hesabi yok.yemek yakit otel otoban herşey para.ailenin telefon edicek nerdesin 1 gün geçmiş izmitteyim. Adam 1 günde istanbuldan trabzona gidiyor.ben 15 günde gidicem yok yaa kalsin.ha olur bi enduro tamam sözüm yok.

Çok fazla kasmaya gerek yok, bisikletle dünya turu yapılabiliyorsa her türlü mümkün.
    Ayrıca bedavaya gelmişti bu yolculuk, ki tamamen fantezi olsun diye yaptım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler