Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Trafik sigorta fiyatları (uçuk rakamlar 2014)

Motovento
    REKLAM ALANI
    rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    araç alıp satarken sigortanızı ''satış nedeniyle'' iptal ettirin fiyatı etkiliyor ben 5 defa araba ile büyük kazaya karıştım.eski motorumu ödemezsem zaten sigorta iptal olur dedim sigortacının söylediği eğer satış nedeni ile iptal yaptırsaydın daha ucuz olurdu 2004dragstar650 119tl 3 taksit hatırlamıyorum hangi sigortaydı akşam bakarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    scarabeo 2010 250 tl. çok para yav.

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    arakadaşlar geçen hafta cbr 125 r aldın 2012 model 137 lira ödedim ben

Motosikleti
    Honda spacy 2001
    2001 Model 125cc Honda spacy
    Eskişehir Plaka
    Yaş 54
    Ergo Sigorta 92 TL
    Bugün yaptırdım.

selinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı OFG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortacılara gitmeyin , sitelere kendiniz üye olun ben öyle yaptım. 3-4 tane sigorta sitesine üye oldum yaklaşık en az 20 firmadan fiyat aldım . 180tl den 800tl ye kadar :D 180 e kapattım ^^
    Bunu nasıl yapıyorsunuz lnk atmanız mumkunmu?

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    2013 crypton ilk kez sigorta yapılacak (plakasız)
    14 plaka, ruhsat sahibi 62 yaşında
    sigortam.net 140 tl fiyat verdi. sizce nasıl?

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Bugün 45 yaşlarında bir abimize yaptırdık ilk sigorta
    2014 Hyosung Gtr250 34 Plaka
    Ergo 102 TL
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 crypton ilk kez sigorta yapılacak (plakasız)
    14 plaka, ruhsat sahibi 62 yaşında
    sigortam.net 140 tl fiyat verdi. sizce nasıl?
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 45 yaşlarında bir abimize yaptırdık ilk sigorta
    2014 Hyosung Gtr250 34 Plaka
    Ergo 102 TL
    2side normal fiyatlar

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    08.05.2013 te halk sigortadan 205 tl ödeyerek yaptırdığım sigortamın süresi 08.05.2014 çarşamba günü doluyor. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar? tüm sigora şirketlerini kapı kapı dolaşıp fiyat almak mı? yoksa internet üzerinden teklif almak mı? yoksa yine halk sigortaya gidip hasarsızlık indiriminden faydalanmak mı?
    az önce anadolu sigortadan 650 tl internet üzerinden teklif aldım. sigorta şirketleri neyin kafasını yaşıyor?
    yaş:27 plaka:34 hasarsızlık indirimi önümüzdeki 20 günde başımıza bi iş gelmezse mümkün...

bu arada linki kaydettim. 2 mayıs itibariyle araştırmaya başlıyorum. eğer 150 tl altında teklif bulursam yaptırırım. ergo 82-148 tl arası prim ödeme hesapladı, neye ekim gibi motoru satmayı düşünüyorum

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    şubat ayında cbf 150 için min 164 max 380 tl ye vardı. malum en ucuzu olsun bizim olsun hava parası)

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta şirketlerine kızalım tamam da, iğneyi de kendimize batıralım birazda.
    Usulsüz olarak sigortadan aracını yaptıran, sigorta şirketlerini dolandıran yüzbinlerce vatandaş yüzünden sigorta primlerinin arttırıldığı gerçeğini de kabullenmek lazım.
    banane arkadaş usülsüzlük yapandan? millet kaçak elektrik kullanır öderiz.. sigortadan usülsüz para alırlar öderiz.. böyle saçma şeymi olur?? kaçak iş yapan, usülsüzlük yapan kimse o ödesin.

yani öyle bir yazmışsınki, suçlu biziz sanki.. ben kabullenmiyorum böyle bir saçmalığı.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banane arkadaş usülsüzlük yapandan? millet kaçak elektrik kullanır öderiz.. sigortadan usülsüz para alırlar öderiz.. böyle saçma şeymi olur?? kaçak iş yapan, usülsüzlük yapan kimse o ödesin.

yani öyle bir yazmışsınki, suçlu biziz sanki.. ben kabullenmiyorum böyle bir saçmalığı.
    Stress topuna falan mı benziyorum oradan?
    Ben genel olarak sebeplerinden bahsettim. Etrafında biri kaza yapıp sigortayı dolandırırken hiç gidip polise ihbar ettin mi? Ben etmedim. Dolayısıyla sigortayı dolandırmadım ama göz yumdum.
    Neyse ya niye laf anlatıyorsam.
    Sinirinizi başkasından çıkartın lütfen...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Arkadaşlar bu ay fiyatlar makul çıkmaya başladı ergo, ziraat sigorta , allianz sigorta iyi fiyatalr veriyorlar özellikle ziraat bankası şubelerine ruhsatınız ile başvurun ergodan dahi yüzde 30-40 düşük fiyat veriyor ziraat sigorta.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu mesajıma da cevap veremediniz hala.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni ne kadar tanıyorsun ki böyle birşeyle itham edebiliyorsun? Sigortacı tanıdığım yok, akrabam eşim dostum da yok. Üzerime kayıtlı 17 kişilik ruhsatında otobüs yazan ama bildiğin minibüs olan bir aracım, bir de motosikletim var. Çalıştığım şirkette de 3 binek bir de 10 kişilik minibüs var. Hepsinin sigortalarını ben yaptırıyorum. Bu konuya cevap yazarken sigortacıda (ilk defa gördüğüm, diğerlerine nazaran daha iyi fiyat verdiği için gittiğim) minibüs için koltuk, mali sorumluluk, zorunlu trafik sigortası olmak üzere 3 ayrı poliçe yaptırıyordum. Muhabbeti geçti orada da, tutanakların kazaya karışanların kendisinin tutmasıyla birlikte sigortayı dolandıranların çoğalmasına karşın şirketlerin hepsinin primleri arttırdığından bahsetti.
    Ben işin uzmanı olmayabilirim de sizin insanları direk yargılamaktaki uzmanlığınız nereden geliyor?
    Ayrıca benim ismimde Erdem.
    İsminizle yaşamanız dileklerimle...
    Alıntı erdem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü anlatamadığın bir olayı bilmiyorsun demektir, ona sor açıklar diyorsun, şıracının şahidi bozacı diyorsun, yaz hocam bildiklerini bak yukarıda yazdım sana sebebini. ;) Eğer tabi sen yada bir yakının sigortacılıktan para kazanmıyorsan.

Zorunlu olan kılınan trafik sigortasını birde faiziyle geçmişe yönelik faizle tahsilatı ekleyip, fiyatınıda serbest bırakırsan böyle olur, HALK KAZIK YEMEK ZORUNDA KALIR. Zorunlu demişsin sigortaya, yaptırmazsan yandın demişsin. Zorunluysa her yerden her şekilde kontrol edeceksin fiyatıda sen belirleyeceksin. KAR GÜDÜLMEYECEK bu işte. 40 senedir böyleydi bu iş sonra ne olduda bu kadar arttı? 40 sene sigorta şirketleri batmadıda şimdimi batacaktı 10'larca kat pirim artışı geldi? Birden herkes 3 kağıtçımı oldu bırakalım bu işleri, bu hikayeleri.

şimdi verilere bakalım, herkes baksın geçen sene en düşük veren firma bu sene kaç veriyor? Burada rekabet kurumunada yakalanmamak için gizli anlaşmaları olduğunu düşündürüyor insana.

Geçen sene 140 veren yer bu sene 280 verdi nasıl iyimi?
    ondan önceki sene 110 Olan yer 240 civarı vermişti.

Bu bana göer rekabet kurumuna yakalanmadan ustaca bir anlaşmalı fiyat artırma olayıdır.

Her sene birisi anlaşmalı en düşüğü veriyor ve böylelikle fahiş fiyattan sigorta yapılıyor. Rekabet kurumuda geçenlerde açıkladığı gibi rekabet kurallarına uygundur diyebiliyor.

Hele hele aracı olan sigortacıların karlarına hiç gelmeyeyim aralarında öyle 3 kağıtçılar varki çok çok araştırmak gerekiyor.

Sonuç olarak üşenmeyin arlanmayın öyleki bir aracı sigortacı size x firamsı için 200 derken, diğer bir aracı sigorta firması aynı x firmasını n sigortası için 100TL diyebiliyor buda başımıza geldi. Yani aracı sigorta firmalarıda fiyatı kaktırma çabasında.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Ziraat banka şubesine geçen başvurdum vıttırı zıttırı bir ton bilgi girmeleri gerekiyor yok poliçe no yok tramer no yok bilmemne no şeklinde.Ama ne yazıkki hanımefendi (pek işten anladığını sanmıyorum !) bir türlü sigorta fiyatını öğrenemedi.Üstüne önümdeki 1 kişilik uzun! sırayı 1 saate yakın bekledim birde üstüne yarım saat de hanımefendinin sigortaya bakmasını bekledim ama elde var sıfır
    Nede olsa devlet bankası işleminizi halledememeniz çok normal bir durum...

Neyse efenim bir sürü araştırma yaptım en uygun ergo sigorta AMMA velakin ne hikmetse bana fiyat veremediklerini söyledi acenteler nedendir bilmiyorum fiyat verseymiş 70-80 tl civarına halledebileceklerini söylediler falan fıstık oda yalan oldu
    Allianz uygun demişler amma velakin bana 450 tl fiyat çıkardı onu burdan belirteyim
    Ak sigorta 145 tl fiyat çıkardı makul bence...
    Yaptırabileceğim en uygun sigorta halk sigorta oldu oda 130 tl ye patladı.(Aslında uygun değil ama araştırmaların içinde en uygun olanı oydu maalesef )
    Bu arada yaş 24 kaza bela cezaya henüz karışmadım çok şükür...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    2010 scarabeo da anadolu sigortanın 280 tl lik son dakika kazığını yedikten sonra:
    2014 mt-07 ergo 191 tl. farka bak.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Sonuç olarak üşenmeyin arlanmayın öyleki bir aracı sigortacı size x firamsı için 200 derken, diğer bir aracı sigorta firması aynı x firmasını n sigortası için 100TL diyebiliyor buda başımıza geldi. Yani aracı sigorta firmalarıda fiyatı kaktırma çabasında.

Burda yanıldığını söylemek zorundayım Anadolu,ergo , Güneş, ve Grupama sigorta acenteliğim var 10 yıldır sigortacalık yapmaktayım, ben de 100 lira çıkan anadolu poliçesi türkiyenin her yerinde aynı çıkar değişmez, aynı tc aynı model ve aynı tramerden bilgiler gelmektedir. Fiyat farkı sadece farklı firmalar arasında olur. Aynı firmalar arasında değil....

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Kesinlikle farklı yerlerden fiyat alınmalı..

Nisan 2013'te biten sigortayı bugün Ergo'da tazeledim, 75 TL, plaka 81, yaş 28
    10-15 dk önce başka bir sigortacıdan en uygun fiyat olarak 140 lira gibi bir fiyat almıştım..

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    geçen hafta yaptırdım KLE500 34 plaka 125 liracık

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    arkadaşlar bir de teklifleri hangi acentadan aldığınızı söylerseniz çok daha makbule geçer.34 plaka 2013 model regal aldım, sigortam.net vb. online firmalardan 330 TLnin altında teklif alamadım kafayı yicem

acenta acenta gezeyim mi ne yapayım biri akıl versin

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)