Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung 250 başlangıç için kullanılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu tarz sorular çok soruldu biliyorum.Diğer konulara da göz gezdirdim.İstediğim model Ducati Monster 696, fakat başlangıçta kullanamayacağım için hyosung 250'ye kara kıldım.İkinci el bir hyosung 250 ile 1-2 yıllık tecrübenin ardından Ducati Monster 696'ya geçmem mümkün müdür?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hyosung 250 derken gt mi gtr mı?

250 cc nin en güçlü motorlarından bunlar ama başlanabilir elbette...
    ducati monstere geçicekseniz gt 250 daha uygun olur

Evet gt 250 modelini düşünüyorum.R modellerindense nakedler daha çekici geliyor.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ben r modeli ile başladım, herhangi bir sıkıntı çekmedim. 250lik makina zaten gaz kontrolünde falan sıkıntı yok. Boyunuz kısa ise durduğunuz yerde sıkıntı çekersiniz sadece. Özellikle naked modeli başlangıç için uygun bir model

Motosikleti
    gt 250 yide içten içe seviyorum ben valla çok tatlı motor ama yuvarlak farı olmadan yüzüne bakmam

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    250 cc başlayabilirsin ama Hyosung uzak dur derim verdıgın parana çok uzulursun bende surdum cok cektım.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    250 cc kesinlikle başlangıç için uygundur.
    İkinci el alıp 1-2 sene sonra satacağınız için kesinlikle hyosungda uygundur.
    Ancak sıfır alırsanız yapacağınız zarar çok büyük olacağından sıfırda hyosungu tavsiye etmem.
    Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc başlayabilirsin ama Hyosung uzak dur derim verdıgın parana çok uzulursun bende surdum cok cektım.
    Sahibi olduğun hyosung kaç modeldi? Kaç binde aldın? Gerçekte kaç bindeydi? Ne çektin?

Motosikleti
    evet neymiş sorun bende merak ettim

Motosikleti
    cf moto 400
    Sanki sifir motor aldin da cok cektin gibi yazmissin allah bilir kac kere km si sifirlanmis apache surucu hyosungu aldiysan sorun cikmasi normaldir. 2012 model gordum yag yakiyordu okuz gibi surmusler motoru.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    125 cc ile başlayın sonra arttırırsınız. 250 cc kesinlikle başlangıç diyenler azcık canınızı düşünün yürümeden koşmaya kalkınmaz.

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc ile başlayın sonra arttırırsınız. 250 cc kesinlikle başlangıç diyenler azcık canınızı düşünün yürümeden koşmaya kalkınmaz.
    ben motorun güçlü olmasıyla ilgili hiç sıkıntı çekmedim bence bu konu abartılıyor elbette 125 cc gibi değil ama hata affediyor sonuçta hem arkadaş tarz seven birisi ybr seveceğini hiç sanmıyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc başlangıç için çok mu? Motosikletin var mı, e5'te temde motosiklet kullandın mı hiç? 125 cc güvenli falan değil, emin ol daha tehlikeli.
    250cc neden tehlikeli olsun? Gazı açtığında hayvan gibi şahlanıyor mu, gazı ayarlayamadığında üstünden atıyor mu? 250cc bunların hiçbirini yapmaz. Ama 125 cc rüzgarda uçurtma gibi oynar, sıkıştırıldığında kaçamaz, arkasına yapışan kamyonetlerle sıcak dakikalar geçirir.
    Zafer_16 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    2010 model 7000 de aldım motorun depo kapagı dustu ıcten kaynak oldugundan sıfır depo aldım.gostergesı gunesı gordugunde kafasına gore calısıyordu 10000 kö sonra yag eksıltmeye basladı ıstanbul tekırda yolculugumda ayaklık musurunun yuzunden yolda kaldım ve eger alan arkadas benım gıbıı ılk motoru olucaksa bır kere daha dusunsun derım motor cok guzel goruntusu war 250 cc ıcınde en guzel gazlanan motor ama kalıte bakımından bır kez daha dusunulmelı derım.

Motosikleti
    2010 model 7000 de aldım motorun depo kapagı dustu ıcten kaynak oldugundan sıfır depo aldım.gostergesı gunesı gordugunde kafasına gore calısıyordu 10000 kö sonra yag eksıltmeye basladı ıstanbul tekırda yolculugumda ayaklık musurunun yuzunden yolda kaldım ve eger alan arkadas benım gıbıı ılk motoru olucaksa bır kere daha dusunsun derım motor cok guzel goruntusu war 250 cc ıcınde en guzel gazlanan motor ama kalıte bakımından bır kez daha dusunulmelı derım.
    bu anlattıkların kronik sorunlar değil, kimbilir o motorun başından neler geçmiştir..

ayaklık müşürüne gelince; motorun altına eğilip tam müşürün butonunun oraya gazyağı yada wd40 sıktığınızda bu sorun ortadan kalkar. pislikten yapıyor onu
    yusufozugenc bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Biraz ön yargılı olucak ama 7binde aldığın motora 17binde yağ yaktırtmayı nasıl başardın? İst/Tekirdağ arasındaki ortalama hızın neydi? Senden önceki sahibi nasıl kullandı, sen nasıl kullandın motoru. 250liği başlangıç için çok gördüğüne göre zaten sen 250liği 250lik gibi kullanmamışsın. "250likler içinde en iyi gazlanan" demişsin, 250likle gazlama mı olur. Ulaşımını sağlarsın, iyi motor sürmeyi öğrenirsin, azıcık da şeklin olur. Ama gazlama derken? Kısacası motorun ırzına geçmişsin, markayı karalıyorsun.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    cf moto 400
    Göstergede gunes yuzunden bozulabilir fakat bence tazyikli su ile yikadaniz motoru km musuru bozuldu ondandir.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hyo güzel motor ama ikinci el alacaksan çok dikkatli olman gerek.Çünkü o motoru alan bir çok kişi hayabusa aldığını düşünerek Allah ne verdiyse gazlıyor..Haliyle yağ yakma şu bozulur bu bozulur,arkadaşımda 2012 HYO GT250R var 19 binde.Daha anahtar değmedi o motora,yani kardeşim motordan çok kullanıcıya bakmakta önemli.Başkası almıştır hırpalamıştır,bu Hyo^nun kötü bir marka olduğunu göstermez..Beğendiğin motosikleti yanında anlayan biri ile görmeye git ve mümkünse 1-2 ustayada göster öle al..Motosikletteki bir çok değiştirilmiş parça ve aksesuarlarda kullanıcının apaci olup olmadığını da belli eder zaten..)) eksoz değişimi,aynaların sökülmüş olması v.s

Zafer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı scr4m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz sorular çok soruldu biliyorum.Diğer konulara da göz gezdirdim.İstediğim model Ducati Monster 696, fakat başlangıçta kullanamayacağım için hyosung 250'ye kara kıldım.İkinci el bir hyosung 250 ile 1-2 yıllık tecrübenin ardından Ducati Monster 696'ya geçmem mümkün müdür?
    İlk mesajını okuduğumda sanki kendi yazımı görmüş gibi oldum Ben de Ducati monster hayranıyımdır ancak maddi sebepler olsun tecrübe vs... gibi nedenlerden yine o tarzda bana uygun olabileceğini düşündüğüm bir motosiklet arıyordum ki Hyosung gt 250 naked'i buldum ve iyi ki de bulmuşum .İlk motorum Çin malı bir scooterdi ama tabi vitesli olmadığından onu pek tecrübeden saymayabiliriz.Hyosung başlangıç için yabana atılamaz bir güce ve cüsseye sahip evet doğru ama kesinlikle olmaz başlangıç için uygun değil gibi sözlerle de abartılmaması gerekiyor , bu tamamen başlangıcını hysoung gt 250 ile yapmış olan benim fikrim.Karar senin bende 125 -150 cc ybr olsun apache olsun cbf olsun diğer motosikletere de uzun süre baktım ancak bir türlü ısınamadım çünkü beğenme, istek daha doğrusu tarz meselesi.İşin özetine gelirsek 250 cc başlangıç için fazla ama kabul edilemez değildir , karar tabi ki kullanıcındır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)