Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Az yakan sport touring?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, günde 70-75 km yapacağım bir motorsiklet alacağım en önemli kriter az yakması ve rahat olması daha önce hiç motor almadım hatta kullanmadım bile kullanacağım yol Ilgaz-Kurşunlu arası çift şeritli şehirler arası yol. Eşim Ilgaz'da aile hekimi olarak çalışmaya başlayacağından dolayı sabah çıkacağım akşam eve döneceğim. Ben de Kurşunlu'da doktor olarak çalışıyorum yeni evliyim ondan çok da para vermek istemiyorum arabaya benzin vereceğime hem yıllardır özeniyordum motor alırım hem de tasarruf ederim diye düşündüm. Şimdi öneri olarak ne verebilirsiniz acaba?

1-Az yaksın
    2-Düzgün gözüksün
    3-Fiyatı maksimum 18 bin olsun. (ne kadar ucuz olursa o kadar iyi)

Düzgün gözüksünden kastıma istinaden sport touring istiyorum galiba en az yakan model tipi commuter fakat onların tiplerini hiç beğenmedim. Şimdilik Kawasaki Ninja 300'ü düşünüyorum. Siz ne dersiniz daha uygun önerebileceğiniz bir motor var mı acaba? Bir de ikinci el olayı nasıldır motosiklette önerir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    2. el olayı çok sıkıntılı ve can yakıcı olabiliyor.
    Kimden nasıl bir motor aldığınız çok önemli.
    O bütçe ila alabileceğiniz sıfır motorlara yönelin öncelikle.
    Spor touring deyince 800 -1000 cc den başlayan modeller gelir akla ve hiçte az yakmazlar.
    Birde yeni başlayacaksanız size çook uzak modeller.
    İşin görüntü kısmını 2. plana alarak rahat kullanabileceğiniz modellere yönelmeniz daha mantıklı olur.
    Ulaşım amacı ile kullanacağınızıda düşününce rahatlık ekonomi ve kullanım kolaylığı açısından maxi scooter lar daha mantıklı duruyor.
    Onun dışında cbr - zxr - gtr gibi modeller pek konforlu sayılmaz hatta alışık olmayan için eziyete dönüşebilir. Heleki eğitimsiz ve acemi birisi için o eziyet 2 kat artıcaktır.

Biraz tecrübe edindiğinizde eşinizide alıp biryerlere gitmek isteyeceksiniz , ve eğer eşiniz motosiklete soğuk bakıyorsa , ninja gibi bir modelin arkasında o soğukluk nefrete dönüşebilir. Özellikle ilk dönemlerde onu ne kadar rahat konforlu güvenli ve sakin bir motosiklete bindirirseniz alışması sevmesi okadar çabuk olur. En azından nefret etmez.
    vidar ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Kawasaki Er6-f diyorum.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    doktor kardeşim cbr250 seni paklar.
    ama uzun km yapacağın için yüksek ön cam takılmış bir inazuma da rahat konforlu amortisörleri ve selesi ile seni tatmin eder.
    motor: 12.000
    kask,eldiven,korumalar vs: en az 1500 tl tutar.
    yani 18bine gerek yok.
    fearlesboyy ve acayüp bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yamaha xj6 diversion tam sizin istediğiniz motor bence
    agrasiwe bunu beğendi.

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Napıyon bak şimdi...sahibinden sitesine giriyorsun orda motosiklet seçiyosın sonra tarz olarak aport Turing seçip istediğin fiyat aralığında arama yapıuosun. Daha sonra da beğendiğin modellerin sitelerine girip yakıt tüketimini araştıyorsun... Çok zor değil.... sizi kırbaçla eğiticem artık o seviyedeyim vuraaa vuraaa eğiticem

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Size en uygun motor bence 2014 Yamaha X-MAX. Yeni başlayan birine bu motor çok bile ama en azından diğer düşündüklerinizden daha iyi olur. Ekonomik az yakar,konforlu bir motor rahat edersiniz tavsiye ederim.
    yusufozugenc, scooboy, acayüp ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Uzun yol, ilk tecrübe, az yakması, yakışıklı olması gibi etkenler olunca aklıma Yamaha Xmax400 geldi bu motoru çok beğeniyorum, hem güçlü hem yakışıklı, kullanmadım ama piagio x9 kullanıyordum kullanımı çok rahattı bu yeni teknoloji daha rahattır diye tahmin ediyorum 2014 sıfırıda 16000 TL civarında, senin söylediğin tarzdan çok uzak ama belki bir denersin
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Şimdi şöyle diyeyim eşim motor olayına çok sıcak bakıyor. Hatta o gaza getirdi beni diyebilirim. Konu açmamın nedeni konu hakkında bilgi sahibi olmamam yoksa sahibinden'e girip ardından yakittuketimi.net sitesine girip tek tek baktım fakat buraya başlık açmamla öğrendim ki sport touring olayı bana göre değilmiş ve görüntünün de çok önemli olmadığını öncelikle rahat kullanımı olan bir motor seçmem gerektiğini öğrendim. Eğer buraya başlık açmasaydım ben direkt gidip o Kawasaki'yi almayı düşünüyordum hafta sonu. Diğer cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Yalnız scooter olayını pek sevmiyorum diğerlerinin de kullanımı zor diyorsunuz. İkilemde kaldım açıkcası ama eşim scooter aldırtmaz büyük ihtimalle o kadar para verdirtip.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size en uygun motor bence 2014 Yamaha X-MAX. Yeni başlayan birine bu motor çok bile ama en azından diğer düşündüklerinizden daha iyi olur. Ekonomik az yakar,konforlu bir motor rahat edersiniz tavsiye ederim.
    Ben de bunu söyleyecektim ki üstadım benden önce söylemiş zaten..

Hem ilk motorunuz hem sport bir model düşünüyorsunuz. Ki sport touring denilen modeller genelde 600cc'den başlar ve hatrı sayılır şekilde agresiftir. Az yaksın, rahat olsun, ilk motorum, iyi görünsün deniliyorsa akla gelen yegane motordur güzel bir scooter
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    cawa
    Siz eşinize şu resmi gösterin bakalım ne diyecek..

papazkemal ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bende oyumu Yamaha X-MAX dan yana kullanıyorum. Eşinizle yeni evilisiniz doğal olarak haftasonu çıkıp gezmek isterseniz bu yüzden eşinizin de rahat edeceği güvenilir bir motor sizin işinize çok yarar. Tecrübe kazandıktan sonra da X-MAX ı eşinize verip kendi tarzınıza göre bir motor alabilirsiniz. Ben siz de Chopper'cılık gördüm ilerde bi Harley yakışır altınıza eeee koca doktor maaşı sizi sıkıntıya sokmaz ilerde

Scooter olmayıp kullanımı rahat bir model var mıdır acaba? Scooter olayına çok sıcak bakmıyoruz çünkü eşimle.

Yamaha xj600
    kawasaki er-6f
    honda cbr 250 dendi şimdiye kadar. Öyle rahatına çok düşkün biri değilimdir ama kaza yapıp ölmeyeyim tabii :D Böyle tipleri çok sevmiyorsunuzdur farkındayım ama scooter olmayan başka modeller önerirseniz çok sevinirim.

edit: aslında ben bir kez daha sorayım eşime o da zaten motor istiyor. Olmazsa önce bu yamahayı alıp sonra kendi istediğim gibi bir motor alabilirim. Vallahi çalıştığımız saat başına aldığımız para öyle çok değil emin olun bu arada

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende böyle birşey tavsiye edecektim ama konu SS olunca hiç bulaşmayayım dedim,
    Amaç kullanımdan ziyade Yenge konforuysa kesinlikle bende bu tarz bi scooter öneririm,
    Sele altında 50 litre gibi bi bagaj var sanırım,
    Çok gerekli görülürse birde topcase takılabilir, bu şekilde şehirler arası yolculuklarda bile büyük ölçüde rahatlık sağlar.

Hatta bence siz direk bunu gösterin diyeceğim ;

http://www.totalmotorcycle.com/motorcycles/2013models/2013-Suzuki-Burgman650-Executive-ABS4.jpg

Ama 250 kiloluk bu motoru şehir içinde kullanmak ciddi kondüsyon gerektirdiği için hiç gösterin demiyorum

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc üzerinde ekonomi konusu sağlam bir darbe yer öncelikle vergiden yer, 2. olarak yakıttan yer. 250cc inazuma ve cbr güzel motosikletler. artan bütçeye çok sağlam koruma ekipmanı dizilir. daha büyük ve az yakan motosikletler o bütçeyi aşıyor. er6 nc serisi az yakıyor diye bilinir, ben kullanmadım ama onları

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İlla da scooter istemiyorum diyorsanız ER6-F benim de önerim olacaktır.

Malum az yaksın, ve 18 altında bir fiyat olsun demişsiniz. Süper konforlu değildir 2 kişi için ama bu şartlarda ilk aklıma gelen bu oldu...

Ha bir de CB600F var, ama piyasası nasıl bilmiyorum, ER6 kadar da az yakmıyordur eminim.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb125e
    Yamaha X max +1

Motosikleti
    cawa
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende böyle birşey tavsiye edecektim ama konu SS olunca hiç bulaşmayayım dedim,
    Amaç kullanımdan ziyade Yenge konforuysa kesinlikle bende bu tarz bi scooter öneririm,
    Sele altında 50 litre gibi bi bagaj var sanırım,
    Çok gerekli görülürse birde topcase takılabilir, bu şekilde şehirler arası yolculuklarda bile büyük ölçüde rahatlık sağlar.

Hatta bence siz direk bunu gösterin diyeceğim ;

http://www.totalmotorcycle.com/motorcycles/2013models/2013-Suzuki-Burgman650-Executive-ABS4.jpg

Ama 250 kiloluk bu motoru şehir içinde kullanmak ciddi kondüsyon gerektirdiği için hiç gösterin demiyorum
    Ben bir hata ettim ve burgman 650 kullandım :( o nedir öyle yaw. Kiloya aldanma üzerine binince durum değişiyor. Kullanımı an400 den daha kolay. arada 50 kg fark var hesapta.

Denemeden teknik verilere bakmak herzaman yanıltıcı . en güzeli canlı görüp denemek.

Arkadaşın sanırım eşi değilde kendisi scooter istemiyor , er6 vs ilk başlayacak adama değil doktor anştayn olsa yine sıkıntı yaratır.
    En azıdan hayatında o hızlanmayı ivmelenmenin verdiği adrenalini daha önce hiç yaşamamış birisine birden aşırı dozda adrenalin verilince ne tepki verir bilinmez. Adamın aklını başından alır. Bir hafta sonra kendisini bir ışıktan diğerine , redline görmeye çalışırken bulabilir.
    Ve eminim xmax 250 yada burgman 200 ün bile gazına ilk bastığından , noooluyooo layynnn bu ne böyle diye haykırmak gelicektir içinden.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vidar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce hiç motor almadım hatta kullanmadım bile
    Bence tavsiye verirken şu cümleyi dikkate alalım doktor Abi'mizin daha motor tecrübesi yok, 0 yani kendisi.. Gidip 600cc 4 silindir makinalar önermek doktora verilen değeri gösteriyor olsa gerek bence eğitim alıp en fazla 250cc bir makinadan başlayın. Eşinizin de rahat etmesini istiyorsanız öncelikle super sport gibi modelleri kafanızdan silmelisiniz. Bunu neden dedim çünkü tipi size güzel gelebilir ve ona heves edebilirsiniz. Lakin eşinizle yeni evlisiniz o motorlar sizin ilişkiyi bozar hocam Scooter olmayacak derseniz suzuki inazuma'yı düşünebilirsiniz.
    pistolpitt ve APALA bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    hem motosiklete yeni başlayacaksınız hem gunde 75 km şehirlerarası yol yapacaksınız hem de eşinizi de artçı alacaksınız. Tüm büyük riskler mevcut. Önce ehliyet, ekipmanlar sonra guvenli sürüş eğitimi. Maalesef motosiklet sürmek akla gelince hemen hayata geçirilecek bir olgu değil.
    MNS-FZ6, polo34, mbuyuk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)