Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çerkezköy-İstanbul ehliyetsiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    pimpstarlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto/Jinling Eagle XR 250
    Yarın Bumoto/Jinling Eagle XR 250'mi satın almak üzere Çerkezköy'e gideceğim. Ehliyetimi emniyetten almama 1 hafta var dosyaları ve para yatırmayı bekliyorum. Fakat motorunu satın alacağım abinin isteği üzerine erken gerçekleştiriyoruz alışverişi. Sizce bu güzergahta ehliyetsiz motora binmek bana pahalıya patlar mı? Sık çevirme olan bir güzergah mı? Bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum. 21 yaşındayım çocukluğumdan beri motosiklet kullanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Çerkezköy uzak değil. Gidin alışverişi yapın ehliyeti alınca motosikleti almaya gidersiniz. Olmaz olmaz o gün çevirme olur, çevirme olmaz evlerden ırak kaza olur. Başınız belaya girer. Bu kadar yakın mesafede bu riske girmeye değer mi bence değmez.

Motosikleti
    Ben de belirttiğiniz gibi düşünüyorum. Ama bir yandan motorumu satın almışken oradan otobüsle dönmek içime sinmiyor.
    rogget bunu beğendi.

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    tanıdık biriniz ehliyeti olan biri var ise alışveriş sonrasında birlikte motosikleti almaya gidin ve garaj vs. yere bırakın ehliyetinizi aldığınız zaman kullanmaya başlayınız.

Hava da kötü zaten.1 hafta daha sabretmek ya da 1400 lira ceza.Karar senin.

Motosikleti
    Kime sorsam E5'te çevirme olmaz diyor sabah yola çıkıcam çok kararsızım.

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Olmaz Olmaz O Gün size Denk Gelir 1400 Lira Ceza Yersiniz. Affetmezler bile. bağlarlar + otopark ücreti filan uğraşırsınız alın yanınıza tanıdık a2 ehliyetli noter işlemi bittikten sonra Binip paşa paşa gelin neden bu kadar zora koşuyorsunuz ?

Birincisi hava kötü çerkezköy den dönüşte sıkıntı çekebilirsin, ayrıca çerkezköyden E-5 e gidene kadar Ístanbul yolunun bir kısmını gidersin otoban daha yakın, ehliyetsiz bu havada çıkmak bile bile lades demek kötü havada genelde kontrol yapıyorlar. Bir hafta kapalı otopark a koy motorsikleti, vericeğin maksimum para 50 TL olur. Bence 50 TL için değmez. Bu arada çerkezköylüyüm çoğu şeyi oradan biliyorum.
    dockerengin bunu beğendi.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Motosikleti satın alacağın kişiye rica et , evine kadar motosikleti bıraksın yada daha yakın yerde Noter var ise oradan işlem yap...
    rogget bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sıkıntı olmaz e5 te bas git...

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    1400 lira az para değil. Ama ben olsam polis molis görmez gözüm.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O sordugun kisilere sor bakalim, yakin zamanda motora binmisler mi, fuar zamani geldiginden beri, polisler motorlari ceviriyorlar. Evrak kontrolu vs icin. Hatta bazi hatlarda sadece motor avliyorlar. Para cezasi da buyuk. Yok illaki yapacam diyorsan 11:30de baslayip 13:30 da tum yolculugunu tamamlamis olmalisin. (polislerin yemek saati ) bende bor sure ehliyetsiz kullandim, istanbul emniyetinin e randevu cilesinden dolayi. Ehliyetsiz sehirler arasi surme.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acele etmesen daha iyi. Bence yapma, elbet bir alternatif vardır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı pimpstarlife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın Bumoto/Jinling Eagle XR 250'mi satın almak üzere Çerkezköy'e gideceğim. Ehliyetimi emniyetten almama 1 hafta var dosyaları ve para yatırmayı bekliyorum. Fakat motorunu satın alacağım abinin isteği üzerine erken gerçekleştiriyoruz alışverişi. Sizce bu güzergahta ehliyetsiz motora binmek bana pahalıya patlar mı? Sık çevirme olan bir güzergah mı? Bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum. 21 yaşındayım çocukluğumdan beri motosiklet kullanıyorum.
    sabır erdemdir. ehliyet kural gereğidir ve uyulmalıdır. ehliyetsiz motosiklet kullanmak ile ehliyetsiz araba kullanmak arasında fark yoktur. "e5 den bas git" gibi düşüncelerden uzakdurun. motosikletiniz hayırlı olsun kazasız ve keyifli sürüşler dilerim
    shrek bunu beğendi.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Çerkezköy'de kapalı bir otopark bul bırak motorunu düzgünce. Ehliyetini alınca da git al gel. Yada ehliyetli birisini bul birlikte alıp gelin.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hayırlı olsun motorunuz

ben belki 30-40 kere geçmişimdir o yolları. hiç ama hiç polis denk gelmedi bana. ama ne olur ne olmaz. hem polis denk gelmesze bile kazaya karışma riskin var..

desek ki çerkezköyde bir yere bırak, e güvenilir bir yerde yokki. kapalı garajı var.ücretsiz ama ne bekcisi var ne birşeyi. tamami ile risk.

karar senin, riske girme derim.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ARKADAŞA EHLİYETSİZ MOTOR SÜR DİYENLERİN CAMİA ADINA FORUMDAN ATILMASINI RİCA EDİYORUM. YAPTIKLARI HEM KANUN DIŞI HEM DE BİR İNSANIN CANINI TEHLİKEYE ATMAKTA.

büyük harfler kullandığım için cezaya razıyım ama böyle bir saçmalığın başlık açılarak ciddi ciddi konuşulduğunu görmek üzüyor insanı.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞA EHLİYETSİZ MOTOR SÜR DİYENLERİN CAMİA ADINA FORUMDAN ATILMASINI RİCA EDİYORUM. YAPTIKLARI HEM KANUN DIŞI HEM DE BİR İNSANIN CANINI TEHLİKEYE ATMAKTA.

büyük harfler kullandığım için cezaya razıyım ama böyle bir saçmalığın başlık açılarak ciddi ciddi konuşulduğunu görmek üzüyor insanı.

başka birşey söylemeye gerek yok, gerçek hayat bu oyun değil..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    yakalanırsan 1400ceza
    motoru başkasının üstüne alırsan sana 1400,ruhsat sahibine 1400
    herhangi bir kaza durumunda tüm sigortaların geçersiz,tamamen suçlusun
    yaralamalı ölümlü kazada içerde yatarken 1 haftanın sabırsızlığını aylarca yatarken düşünürsün

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    e5de çevirme olur arkadaşlar. ehliyetsizde motora binmeyin. ben motoru aldığımda ehliyetim yoktu buradan ben söylemediğim halde teklif edenler oldu. çevrende biri yoksa forumda ki kişilerden rica et orada olan varsa beraber gidersiniz nolcak. adam zaten motorcu, 0 motor kullanmaya üşenmez heralde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)