Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gelde Kafan Allak Bullak Olmasın :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar motosiklete Honda CB 125 ile başladım ~10.000 km. CBR 250 ile devam ettim ~ 5000km.

İlk motosikletimi kuruş kaybetmeden hakkına tek gecede sattım. 2. motosikletimi ağız tadıyla kullanamadan cazip fiyat verip satmak hiç aklımda yokken aldılar

Şimdi 2. el bi CBR 250 muhteşem mantık motosikleti olarak cepte fakat bir adım daha atmakta içten içe çok canım çekiyor.

Gideceğim yol besbelli aslında " Klasik Commuter " ( T100 olur, CB1100 gelirse, W800, Guzzi V7... ... )

Bu güne kadar bu yolda maksimum tasarrufu sağlatacak, tüm işimi görecek, hızlı elden çıkacak mantıklı kararlar alarak ilerlediğimi düşünüyorum ( sevsemde sevmesemde tek kriterim fiyat/verim mantığıydı )

Bundan sonra bu yola ufak ufak SR 400 ile girsemmi, yoksa yine mantıklı bi ara geçiş motosikleti mi edinsem dedim ve işler karıştı

Mantıklı ara geçiş motosikletlerini 3 e indirgedim ve sadece az/çok önemsediğim mevzuları listeledim. ( NC yi ve Er6 yı az da olsa denedim )

( son sürat, malzeme kalitesi, renk, tip, 0 veya 2. el (sonuçta değer değerdir)... gibi tüm mevzuları bu 3 motosiklet arasında rahatlıkla görmezden gelmeye karar verdim )

Tork, Uzun yol konforu, Maksimum ekonomi... beni hem çok mutlu eder hem hedefime giden yola daha hızlı kavuşurum. ( En az 2 yıl kullanmayı düşünüyorum! )

Şimdi siz olsanız ne alırdınız kısacık sebepleriyle açıklarsanız, fikirlerinize ihtiyacım var, sonuçta binlerceniz bu yollardan geçtiniz

Tam Ekran
    APALA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hondacı olmama rağmen fuarda görüp binme fırsatım oldu mt 07 gerçekten fiyatıyla diğer markaları tokatlıyan bi makina. vergisi keşke bi alt dilimde olsaydı demeden de edemicem :(
    ErknOzyurt bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Mt07 .

MTV MT-07 almamamın tek sebebidir. NİNJA 300 gibi koydu geçti.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Tork, Uzun yol konforu, Maksimum ekonomi... beni hem çok mutlu eder hem hedefime giden yola daha hızlı kavuşurum. ( En az 2 yıl kullanmayı düşünüyorum! )
    şu sözlerinden dolayı nc 700s diyorum.

feedback34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc750x
    Honda servis yakıt ve konfor en önemlisi satarken sorun yaşamazsınız

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha SR 400
    jackonbir bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bunların içinde en alınası motor fiyatda işini içine girdiği için mt07. fakat 18.000 değilmiydi ? 20.000 yazmışsın.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 ayda bir vereceğiniz 125 lira fazladan para,bukadar sızlanmak gereksiz bence, her gün kenara 1 tl koyarsanız fazlasıyla birikiyor o para
    Seko, dental_land ve hamzarat bunu beğendiler.

ugur sengul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS250İ EVO SYM JOYMAX250
    Kesinlikle mt07 olmali vergisi uzmeyecekse seni.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    MT-07 almayın la Herkes alıyor, sonra hırsızlar dadanacak. Şaka bir yana nolur nolmaz diye ben de bi taraftan parasını biriktiriyorum

Bir de SR400 alırsan mutlu olacak mısın? Çok özel bir motosiklet, listenin geri kalanından çok farklı ihtiyaçları var.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ayda bir vereceğiniz 125 lira fazladan para,bukadar sızlanmak gereksiz bence, her gün kenara 1 tl koyarsanız fazlasıyla birikiyor o para
    Aynen öyle. Nerelere vermiyoruz o 125 TL'yi...

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    içlerinde en mantıklı en deli dolu olanı bencede mt-7 ayrıca fiyatı 20 değil 18 bin.
    Bu arada tecrübe az gelebilir aman dikkat.
    Mt-9 gibi azcık gaza dokununca öne doğru atılma yapıyorsa kafaya geçme ihtimali yüksek.
    Şimdiden hayırlı olsun umarım size en uygun motorda karar kılabilirsiniz...

zakirhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 2013 , Honda Fizy 125 2012
    MT-07 candır en çok duyacağınız öneri de budur bence

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Param olsa MT07 alırdım.

Ama satarken fazla zarar etmeyeyim diyorsanda ekstraları ile birlikte NC700 2. tercihim olurdu benim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Honda NC S
    Cevaplayan herkese tesekkur ederim

- Vergi önemsediğim bi mevzu aslına bakarsanız, 330 lira fark yaklaşık 6 depo benzin demek, yıllık sarfiyatımın %20 si, niye YOK YERE versin ki insan Daha büyük artıları varsa katlanılır tabi.

- Arkadaşlar yeni nesil bişey alacaksam mutlaka ABS olmasını isterim ve hepsini marşa bastığım ana kadar harcadığım her kuruşu hesaplayarak yazmaya çalıştım

Yani MT ye binebilmem için toplamda 20-20.500 TL gibi bir para cebimden çıkacak,

* +Sigorta ( bu hepsinde standart olduğundan eklemedim)
    * Koruma demiri/takozu
    * Çanta seti
    * Orta sehpa veya en azından arka sehpa
    * Tur camı ( yaz/kış kullanılacak)
    * Sele sürücü/yolcu yumuşatma
    * Radyatör koruma edinsem, istediğim şekilde konforlu kullanabilmem için yeterli olacak gibi duruyor, (Fabrikasyon lastikleride bi araştırmam lazım onuda istiyor olabilir )

= 24.000 TL gibi bir fiyat sonucunda MT 07 eksiksiz güzel bir motosikletmiş diyebilirim gibi geliyor

Bu durum 2. el motosikletlerde zaten ekstralar olarak hemen hemen hediye gibi

- SR 400 ile tabi ki mutlu olurum ama onu son noktam dediğim motosikletlere niyetlendiğim gün satasım gelirmi, kıyamazsam bi okadar daha mı bekliycez

( CBR 250 mi satarken pek düşünmememin en büyük sebebi SS ruhlu olmasıydı, asılma noktası çok üst devirlerdeydi, bende 2-3000 devirlerde kullanıyordum ( sesi de fena değildi oralarda :D ) ve doğal olarak yakıtım ciddi artıyordu.

Devirli kullandığımda epey ekonomik oluyordu ama inanın hiç haz almıyordum, sağa sola bakamıyorum, hep biryere yetişmeye çalışıyorum gibi birşey.

Çok yakarsa yaksın devirsiz kullanacağım dediğimdede acı çekiyor gibiydi, o iş için doğmasada yetti be demeyip elinden geldiğince çabalıyordu bu yüzden yer etti bende

Bir kez son sürat denedim limitini gördüm birdaha da 80-100 ü geçmeye hiç ihtiyacım olmadı kullanım şeklim de budur

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların içinde en alınası motor fiyatda işini içine girdiği için mt07. fakat 18.000 değilmiydi ? 20.000 yazmışsın.
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içlerinde en mantıklı en deli dolu olanı bencede mt-7 ayrıca fiyatı 20 değil 18 bin.
    Bu arada tecrübe az gelebilir aman dikkat.
    Mt-9 gibi azcık gaza dokununca öne doğru atılma yapıyorsa kafaya geçme ihtimali yüksek.
    Şimdiden hayırlı olsun umarım size en uygun motorda karar kılabilirsiniz...
    Arkadaşlar adam ABS'li almak istiyor. Yalnız Abs'li fiyatı da 20.000 değil 19.500. Belki plaka ruhsat masraflarını da dahil etmiştir.

MT-07 ne kadar yakar bilmem ama Honda Nc serisi yakıt ekonomisi tarafında çok iyi. Zaten bu kadar az yaktığı için çok tutuldu. MT-07'nin yakıt olayını biraz araştırılıp ona da yönlenilebilir.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Normalde Kawasaki Er6 derdim ama doğruya doğru Mt-07 resmen bu klasmana ambargo koydu denebilir Fiyatı olsun performansı olsun insanı acayip teşvik ediyor. Vergiside bu kadar "+" nın yanında göz ardı edilebilir bence. Yani Mt-07 alınmaya değer bir motor

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    sakin kullanacaksan nc700 tercih edilebilir diğer türlü mt07 iyidir

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Nc serisi yakıt ekonomisi tarafında çok iyi. Zaten bu kadar az yaktığı için çok tutuldu. MT-07'nin yakıt olayını biraz araştırılıp ona da yönlenilebilir.
    Yamaha announced that they had worked specifically on fuel consumption, thereby explaining the "small" 14 liter fuel tank ... giving a range, between 250 and 270 kilometers, ideal for the category.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Titreşim 8000 devir altı fena değilmiş ama 8000 devir gibi peglerde iyice hissettiriyormuş kendini. Ki taa 8000 devirde rahatsız etse neolur ki.

Anlaşılan aşağa yukarı hepsinin titreşim seviyeleride aynı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)