Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gelde Kafan Allak Bullak Olmasın :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha announced that they had worked specifically on fuel consumption, thereby explaining the "small" 14 liter fuel tank ... giving a range, between 250 and 270 kilometers, ideal for the category.
    Nc'ler yakıt konusunda tartışılmaz ama, cbr250 kadar yakıyo. Devir saati de golf kadar :D 2000devirde kullanmaya müsait tek motor olabilir. MT-07 için MCN'de 14 lt ile 207 mil gidiyor demişlerdi ki doğruysa o da müthiş. Bence yine de er-6n ile kafa kafayadır yakıtta :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sr400 çok güzel makina ama yakıt tüketimi daha az olması lazım. birde hem çıplak, tek silindir 400cc hava soğutmalı ve yıllardır üretilen motosikletin bu kadar pahalı olmasını anlamıyorum. bilen biri varsa açıklasın lütfen. aynı marka çok çok az bir farkla mt07 gibi bir makina üretebilirken bu neden bu kadar pahalı?

bu arada uzun yol konforu tartışmasız nc700ün olur. yakıt ekonomisi ve uzun ömürlü motor. hatta nc750s düşün bence. fiyatı çok farklı değil.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sr400 çok güzel makina ama yakıt tüketimi daha az olması lazım. birde hem çıplak, tek silindir 400cc hava soğutmalı ve yıllardır üretilen motosikletin bu kadar pahalı olmasını anlamıyorum. bilen biri varsa açıklasın lütfen. aynı marka çok çok az bir farkla mt07 gibi bir makina üretebilirken bu neden bu kadar pahalı?

bu arada uzun yol konforu tartışmasız nc700ün olur. yakıt ekonomisi ve uzun ömürlü motor. hatta nc750s düşün bence. fiyatı çok farklı değil.
    Nc'liler uzun yolda çok rahatsız olduklarını söylüyorlar. Zaten en büyük şikayetleri de selenin çok sert artçı selesinin çok dar ve deponun da sele altında olması. Uzun yol için çok da uygun değil açıkçası...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Vergiyi kafana takmazsan mt07.

Cb650f yi ne yaptılar bu arada?
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Klasikler herzaman tuhaf bi değer taşıyorlar, birde üstünde hiç plastik aksamı olmayan %100 Japon üretimi bi motosiklet.

Bikaç yıl kendini kanıtlamış motosikletlere ne gereksiz paralar veriyoruz SR400 35 yıldır kullanılıyor, hala talep var ve en önemlisi kendine özel motosiklet yaratmaya açık güvenilir ama sade bi yapısı var

NC700 ü 0km düşünmüyorum, güncel fiyatı benim gözümde hak ettiğinin aşırı üstünde ve üstüne ekstra ihtiyaçları tamamlamam gerekecek mevzu çok uzayacak, başka diyarlara gidecek hatta o derece
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Yamaha announced that they had worked specifically on fuel consumption, thereby explaining the "small" 14 liter fuel tank ... giving a range, between 250 and 270 kilometers, ideal for the category.[COLOR="Silver"]
    Yakıt konusunda motorcyclist'de bunlar yazılmış;

It also seems a shame the bike wasn't given a slightly bigger fuel tank. The 3.7-gallon capacity would be fine at Yamaha's claimed average of 57 mpg. But with enthusiastic use of the throttle (which is what bikes like this are for, right?) I averaged less than 42 mpg. That's respectable but triggered the low fuel warning before 120 miles.

Sakin kullanımda 57 mpg = 4,12 100km/litre
    Gazlamayla 42 mpg = 5,59 100km/litre

Kaynak: http://www.motorcyclistonline.com/fi...#ixzz2vHg4JCIy

Şimdi uzun yol demişsiniz naked motosiklet ne kadar rahat olabilir uzun yolda bilemiyorum.
    Ben bunlara ek olarak kawasaki versys'e bakmanızı öneririm.
    Mesela turuncu 2011 model,3lü çanta seti(givi), koruma demiri,abs,tur camı vs. 22.000 civarında satılıyordu.En fazla 24.000.(örnek olarak verdim şuan satışta değil zaten)

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Wiking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi uzun yol demişsiniz naked motosiklet ne kadar rahat olabilir uzun yolda bilemiyorum.
    Ben bunlara ek olarak kawasaki versys'e bakmanızı öneririm.
    Mesela turuncu 2011 model,3lü çanta seti(givi), koruma demiri,abs,tur camı vs. 22.000 civarında satılıyordu.En fazla 24.000.(örnek olarak verdim şuan satışta değil zaten)
    Çok haklısınız aslında bende çok beğeniyorum Versysi ama boyum 169 ve Versys epey yüksek Zaten NC X i de bu sebepten eledim. 2. el gözü kapalı alınacak motosiklet bence Versys :/
    Wiking bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Çok haklısınız aslında bende çok beğeniyorum Versysi ama boyum 169 ve Versys epey yüksek Zaten NC X i de bu sebepten eledim. 2. el gözü kapalı alınacak motosiklet bence Versys :/
    O zaman en mantıklısı(bence) mt07 gibi.Hem görsel olarak hem fiyat olarak.
    Ek olarak: motor olarakta en güçlüsü o galiba.

Motosikleti
    Honda NC S
    MT için Yamahaları aradım.

Mayıs başında hangi renkler ve kaç adet geleceği belli değilmiş. Fiyatın sabit kalmama ihtimali çok yüksekmiş, bu gibi belirsizliklerden dolayı satışınıda yapmıyorlar (kaparo almıyorlar).

Bir sonraki partide de olsa olur önemli değil... desemde hiçbirinden bir söz alamadım :/

Mayıs başını beklersek ve MT fiyatı artarsa ( ki %90 artacak) diğer motosikletlerde yazlık tarifeden ve +1 Firma zamlarına daha takılacak gibi ( malesef 2. eller bile )

Kafamızın karışık olduğu yetmezmiş gibi birde böyle mevzular var tabi onu atlamışız :/

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Düşünürmüsünüz bilmem ama Suzuki Dl 650 V-Strom un 18-19 bine çok temizi alınır.

0-100 ü 4 küsür saniyeydi.
    Yani gerektiğinde rahatça uzayabilirsinizde aynı zamanda.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    KONU DIŞI
    "Motosiklet alacağım, ne alayım? ACİLLLLLL" diye konu açılıp, 100 cc hacimli cup lar, driftler, köylü modelleri tartışılmaz.
    "Ne alacağım?" konusu, işte böyle olur.
    İşte şimdi, bir forum sitesi okuduğumu anladım.
    Tecrübem olmadığı için, yorum yapmayacağım, fakat ağır giden, kalıplı, touring sınıfına yakın bir motosikelt arıyormuşsunuz gibi bi izlenim yarattınız bende. Benim de nacizane fikrim, NC700 den yana olacaktır.

Tekrar tebrik ederim, böyle bir konu, ve kaliteli bir kullanıcı olduğunuz için.
    ferdinandd, dockerengin ve dental_land bunu beğendiler.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Gittiğimiz yollar aynı kalbim sr400 diyor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Benimde kalbim aynı şeyi söylüyor ama aşk evliliği korkutuyor, sonra bütün bulaşıkları biz yıkamak zorunda kalmayalım

Biraz sabredip daha bi kendi ayakları üstünde durabilen biriyle aşk evliliği en mantıklısı galiba

İki hafta içinde TR de olacak SR400 ler, o zamana kadar mantık ötesi birşey çıkmazsa kesin bi Yamaha bayii ziyaret ederim yinede.

Motosikleti
    mr 250 destro
    selam sakın nc700 alma arkadasımda var ve hıc memnun degıl 7000devır motormu olur ya verımsız tek guzel yanı frenler ve az benzın yakması.ben olsam mt07 alırdım

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam sakın nc700 alma arkadasımda var ve hıc memnun degıl 7000devır motormu olur ya verımsız tek guzel yanı frenler ve az benzın yakması.ben olsam mt07 alırdım
    Teşekkür ederim yorum için

Arkadaşınızda "S" mi var ve hiç beğenmediği motosikletten kurtulmak istemiyor mu acaba

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Bu gelecek dedikleri cb500x ne oldu acaba bence tam bu durum için idealdi :D

Kardeşim ben motordan anlamam ama bir yardımı dokunacaksa sana görüntü konusunda ki fikrimi söleyim.
    Görüntü olarak hiç motordan anlamayan birine bu resimler arasında en güzel gelen motor Yamaha sonra da Honda. Diğerleriinin görüntüsünü sevmedim ben şahsen.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)