Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KTM Duke 200 vs Honda CB 500 F

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Birisi bana açıklayabilir mi, bu sabırlı ve "sakin sakin" devam etmekte olan arkadaşlar neden aceleyle 600lük bişeylere geçme çabasında?

Acaba egoları mı tatmin olmuyor küçük hacimli motorlar ile? Zaten hız ve güç düşkünü olmayan, sakin sakin sürüş yapmakta olan bu kişilerin hangi ihtiyaçları mesela CBR250 gibi bir motor ile karşılanamıyor da CBF600 gibi bir motora hemen geçiş yapılıyor?

Küçük hacimli motorlar ile tecrübe kazanmanın ve motora hakim olmayı öğrenmenin daha kolay olduğu gün gibi ortada iken, bu "ben hemen 600 lük aldım, eğitim de alıyorum, tın tın takılıyorum, süper valla" mantığı neyin kafası !?!

Alıntı mertcck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar yukarıda belirttiğim gibi bütçe konusunda sıkıntım yok onun için fiyat olarak kıyaslama yapmazsak sevinirim ve bu iki model dışında başka bir model şuan için düşünmüyorum.

KTM DUKE 200 tercih nedenim 200 cc, başlangıç motoru olarak 500 F e göre daha ideal ve görünüm olarak diğer 200-250 cc lik lere göre daha albenili durduğu için.

CB 500 F tercih nedenim ise tasarım görünüm ve 500 cc lik bir motora göre tork unun yüksek olmasına rağmen beygir gücü 50 nin atlında sınırlı kalması.

Hız tutkunu değilimdir, seçtiğim modellerden'de anlaşılacağı gibi naked motor bakıyorum, bu arada 24 yaşında 1,75 boy 80 kiloyum.

Görüşlerinizi bu doğrultuda belirtirseniz sevinirim.
    Bak ne güzel yazmışsın, bence Duke ile başlaman en mantıklısı. Özellikle maddi sıkıntının olmaması çok önemli aksi taktirde durum içinden çıkılmaz bir vaziyet alıyor. Duke200 al, pişman olmayacaksın. Almadan ne demek istediğimizi anlayamazsın ne yazık ki, boşuna yazmıycam.
    xawa bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB500F
    Çarşamba günü itibari ile siyah Honda CB500F almış bulunmaktayım, yarın bir kaç resim eklemeye çalışacağım. Tavsiyeler için herkese teşekkürler

Motosikleti
    Honda Beat
    mertcck hayirli olsun iyi gunlerde kullanin . fotolarin yaninda surus sonrasi goruslerinizide eklerseniz cok memnun olurum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir kaç ay'dır bu forumu takip ediyorum ve çok faydalı bulduğumu belirtmek isterim.

KTM DUKE 200 veya Honda Cb 500F almayı düşünüyorum, bu benim ilk motorum olacak fakat daha önce honda cbr 125r ile 180-220km'lik bir tecrübem mevcuttur, ve Honda güvenli sürüş 1 eğitimine katıldım.

Benim düşüncem KTM'nin 200 cc lik bir motoruna o kadar para vereceğime üzerine biraz daha koyup yeni Honda cb500f almaktan yanadır (Bütçe konusunda sıkıntı yok).

Yukarıda yazdıklarımı göz önünde bulundurarak görüşlerinizi almak isterim.
    Gayet mantıklı...
    #sürenadam

onr ayaztuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    iki motoruda dene hangisi hosuna gider kalbine naksederse onu al. Geri butun soylenenleri kafadan sil at

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    CB 500 alacağına,
    KTM 1290 süper duke alabilirdin biraz daha koyup.
    Forumu takip ettiğini, çok faydalı bilgiler öğrendiğini söylemişsin.
    Ancak, bariz belli oluyor ki hiçbir şey öğrenememişsin.
    200 km, sadece ve sadece 200 km motosiklet tecrübesi ile, büyük motosikletten başlamak...

Motosikleti
    Yamaha WR125R-YAMAHA R25
    Kardeşim tecrüben yoksa 500cc motosiklet ağır gelir.Baştan 250cc ye kadar bir motosiklet tercih etmen senin açından iyi olur.Motora hakimiyetin artar,küçük motorda gaz açman daha rahat olur,etrafı iyi gözlemleyebilirsin,bunları yaparsan büyük hacime geçtiğinde senin için çok iyi olur.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Çarşamba günü itibari ile siyah Honda CB500F almış bulunmaktayım, yarın bir kaç resim eklemeye çalışacağım. Tavsiyeler için herkese teşekkürler
    Hayırlı olsun. .
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Hayırlı olsun ama 2 hafta olmuş ses yok, nasıl gidiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Bu arada yavaş gidicem ama 500'lük istiyorum diyen arkadaşı eleştirenler olmuş ancak ben de 2 ay önce 250'lik scooterla başlayan biriyim. 2 ayda 4250 km yol yaptım ve scooterdan sıkıldım. Şimdi vitesliye geçmek istiyorum ama 250'lik mi alsam 500'lük mü ben de kararsızım. Zira sürekli alıp satmak zor bir iş ve herkesin beğendiği modeller var, Insan hemen alıp sahip olmak istiyor. Bu nedenle, kızmayın lütfen.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)