Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDİAL 150 MH DRİFT KULLANAN VARMI

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhaba abilerim/kardeşlerim,

Biliyorsunuz Mondial drift çok tutulan bir motosiklet, ve bu tutulan motosikleti biraz daha büyüttüler ve 150MH modelini çıkarttılar 162cc olarak, Kullanan varmıdır bilen süren eden vs yorumlarınızı bekliyorum, 3800'tlye güzel bir motosiklet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Kardeş bende 125'liği var biraz agresif sürüyorsan sakın yanaşma her hafta servise gidersin. Sakin kullanıyorsan ne olur onu bilemem tabi. Memnun kalan kişi çok ama ben yarı fiyatına verseler dahi birdaha almam çinliden uzak dur. bunun fiyatına eski cbr125 bakmanı tavsiye ederim.
    snappy x ve ENİGMA bunu beğendiler.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bende 125 liği var. agrasif de kullanıyorum. biraz yakıyo sadece. garantisi de güzel bişeyi bozuldumu hop hemen serviste takıp yolluyorlar. güzel alet

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben 3500 civarı bütçem vardı ve tüm araştırmalarım sonucu iki seçenek kaldı;

1) mondial 125mh drift
    2) tvs apache rtr150

birinin sıfırı 3400 idi
    diğerinin ikinci eli 3 bin 4 bin arası geziyordu

gittim tvs apache aldım. şimdi 180cc silindir piston attık. uçuyor makine. rahatlıkla ön kaldırılabilir ve çok sağlam. ilk izlenim olarak titreşimden dağılır diyordum ve korkuyordum.

ama sıkıldım ve dağılırsa dağılsın dedim verdim kırbacı verdim kırbacı ama motorun arıza yapan bir yeri olmadı. kendi isteğimle silindir piston attık 180cc ve şu an performans fenaa.

gerçi bakarsan çoğu motor üzmez. ben motul 7100 tam sentetik yağ kullanıyorum ve filtreleri değiştiryorum.

ilk çalışmada biraz yağın iyice sirküle olmasını bekleyip sonra 5 dakika sakin yolculuk ve motor ısındımı basıyorum.

sağını solunu yağlıyorum ve bazen yıkıyorum falan işte.

wd-40 cart curt bakcan hacı.
    snappy x ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 125 liği var. agrasif de kullanıyorum. biraz yakıyo sadece. garantisi de güzel bişeyi bozuldumu hop hemen serviste takıp yolluyorlar. güzel alet
    Ne kadar yakıyor sizinki ? Benimki 2 litreye 60 km tam..
    Mahkum edilemeyecek kadar değerli,
    Serbest bırakılamayacak kadar tehlikeliyiz.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sıfır drift almıştım tavsiye etmem 200 ns al

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biliyorsunuz Mondial drift çok tutulan bir motosiklet, ve bu tutulan motosikleti biraz daha büyüttüler ve 150MH modelini çıkarttılar 162cc olarak, Kullanan varmıdır bilen süren eden vs yorumlarınızı bekliyorum, 3800'tlye güzel bir motosiklet.
    http://i.hizliresim.com/XdAOvR.png
    Zorlamaz isen enjeksiyonlu 250'lik,zorlarsan enjeksiyonlu 500cc lik motosiklet'lerle aynı yakar...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    şuan 62 bindeyim şükür yağ pompamda bozulmadı durup dururken blokta kırmadım uzun yolda yaptım hala devam 125 lik ile
    levend84 bunu beğendi.

Benim mc 'de 32 bine doğru gidiyor.

Motosikleti
    MONDIAL
    Bütçe kısıtlı idi arkadaşlar yani herkes iyi bir motosiklet ister tabikide ama bütçe her şeyden önemli Mondial 150MH alındı şuanda rodajda o yüzden pek bir şey anlayamıyoruz ama çok rahat ve basit bir motosiklet şahsen çok beğendim bir sonraki motorum mondial drift olacak kesinlikle, motoru komşuma çok yakın arkadaşıma aldık şimdi ise sigorta sorunumuz var bi bakabilirseniz iyi olur.

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Bütçe kısıtlı idi arkadaşlar yani herkes iyi bir motosiklet ister tabikide ama bütçe her şeyden önemli Mondial 150MH alındı şuanda rodajda o yüzden pek bir şey anlayamıyoruz ama çok rahat ve basit bir motosiklet şahsen çok beğendim bir sonraki motorum mondial drift olacak kesinlikle, motoru komşuma çok yakın arkadaşıma aldık şimdi ise sigorta sorunumuz var bi bakabilirseniz iyi olur.
    hayırlı olsun inşallah benim çektiğim sıkıntıları çekmezsiniz tekeriniz düz bassın
    Mahkum edilemeyecek kadar değerli,
    Serbest bırakılamayacak kadar tehlikeliyiz.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı _Siyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun inşallah benim çektiğim sıkıntıları çekmezsiniz tekeriniz düz bassın
    Arkadaşım adınada, kendi adımada teşekkür ederiz, umarım her hangi bir sorun çekmeyiz ama benim gibi orjinal bir cg süren kişi orjinal drift 150ye binince sanki böyle bi şahlandım gibi vites değiştiriyorum tık gaz açıyorum titremeden gidiveriyor

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    apache rtr 150 var bende, 180cc yaptık. şimdi iki kişi yokuş yukarı 111 km hız gördü. ohüz gibi gidiyor makina benimkide rodajda ama 600 km yoldan sonra sıkıldım ara sıra basıyorun ben.. şu an 700 küsür kilometrede.

zaten ilk 500 km yağınıda değiştirdik tamam işte yeter. ilk çalışma anında yağsızken basmayalım ve hararet yaptırmayalım yeter. bunlar dışında fazla sorun olacağını sanmıyorum.

Bende 150Mh Drift almayi dusunuyorum baya arastiriyorum ama 150 likle ilgili pek bilgi yok kullanan arkadaslara soruyorum faceden olsun forumlardan olsun iyi kotu yorum yapan cok var resmen arada kaldim cogunlukla servis kurulum yaparken hata yapiyor deniliyor cok kararsizim 😂

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan 62 bindeyim şükür yağ pompamda bozulmadı durup dururken blokta kırmadım uzun yolda yaptım hala devam 125 lik ile
    Mertcan mondial dirft'lerde ve mondial vulture'larda 2'den boşa düşme var diyorlar, doğru mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

http://i.hizliresim.com/XdAOvR.png
    Hangi motoru alırsan al mutlaka lastikleri kaliteli değiştirmen gerekiyor. Bir ikisi hariç neredeyse bütün motorların fabrika çıkışı lastikleri DANDİK! Drift'in lastikleri ölçülerinden ötürü diğerlerine göre(örneğin MR150 Vulture'a göre) daha hesaplı. Yamaha YBR ile bire bir aynı ölçülerde. Ön arka toplam 180-200 liraya Michelin lastik taktırabilirsin.

Çinli motorlarda ek olarak fren balataları da çok DANDİK. Fren hissi yok, birazcık bassan hemen kitleniyor. 20-30TL verip EBC gibi kaliteli marka balata taktırman gerekiyor.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı _Siyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar yakıyor sizinki ? Benimki 2 litreye 60 km tam..
    50-60 değişiyor hocam hemen hemen aynı

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Buda benim canavar 150 mh drift bi yan çantalar eksik kaldı

crxforever ve billypilgrim bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)