Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kalkışta gıcırdama sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Günaydınlar efenim. Motorum Honda PCX. Garanti kapsamında olduğu için kısmetse akşama doğru servise götürücem ama size de bir danışayım dedim. 2 gündür ilk kalkışta lastik sürtmesi, gıcırdama gibi bir ses geliyor. Sanki lastik bir yere sürtüyor zor dönüyor gibi bi gıcırdama sesi. Nedeni ne olabilir ? Ben girdiğim çukurlardan dolayı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Muhtemelen debriyaj balatandan geliyordur.
    Temizlenerek gideriliyorsada kısa zaman sonra yine başlıyor.
    İstanbul gibi yoğun trafiği olan yerlere mahsus bi scooter rahastızlığıdır. Acemi kullanıcılarında başına çok gelir.
    Benim burgmanda vardı balatayı değişince düzeldi.
    Yeni aldığın joyrideda da vardır. Dün söktüm balatayı hafif zımparaladım çevre elemanlarını temizledim düzeldi.
    Yalnız yakında yine başlar. Trafikte dur kalk yapmaktan balata yanmış yüzeyinde sertleşme ve parlama var.

Kalkışlarda gazı yedirerek dolu dolu tatlı sert kalkışlar yapmak lazım. Dur kalklarda. Hafif gazla yavaş yavaş yürüttüğünüzde balata sürekli yarı kavramada kaldığı için sürtünmeden dolayı ısınıp yanıyor hatta bazen tas ta yanıyor balatayı değişseniz dahi düzelmiyor. Tasıda değişmek gerekebiliyor.
    tahsins ve papazkemal bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul gibi yoğun trafiği olan yerlere mahsus bi scooter rahastızlığıdır. Acemi kullanıcılarında başına çok gelir.
    Yeni aldığın joyrideda da vardır. Dün söktüm balatayı hafif zımparaladım çevre elemanlarını temizledim düzeldi.
    Yalnız yakında yine başlar. Trafikte dur kalk yapmaktan balata yanmış yüzeyinde sertleşme ve parlama var.

Kalkışlarda gazı yedirerek dolu dolu tatlı sert kalkışlar yapmak lazım. Dur kalklarda. Hafif gazla yavaş yavaş yürüttüğünüzde balata sürekli yarı kavramada kaldığı için sürtünmeden dolayı ısınıp yanıyor hatta bazen tas ta yanıyor balatayı değişseniz dahi düzelmiyor. Tasıda değişmek gerekebiliyor.
    Bu konuda vitesli motorlar bi avantaj oyleyse ?

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Peki bu garanti kapsamından değişir mi ?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Vitesli motor meselesi tamamen tercih.
    Vitesli motordada balata daha erken bitiyor ama o surecte ses cikarmadigi icin rahatsizlik vermiyor.

Garantiden degisecegini sanmiyorum. Balatalar sarf malzemesi sinifinda oldugundan garantiden islem yapmiyorlar . 500 bin euroluk araclarda dahi garanti disi islem yapiliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)