Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eskişehir antalya - mcx -

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Merhabalar dostlar eskişehirden antalyaya gitmeyi düşünüyorum nisan gibi motorum mondial mcx sizce bu yolu gidebilirmi motorum ilk uzun yolum olucak yani 100km falan olmuştu daha önce bu ilk uzun olucak neler almalıyım nasıl yola çıkmalıyım 1 ayda anca hazırlanırım ben Motorun üzerinde böyle bir egzoz var

Bu egzozla yola çıkmamın bi zararı olurmu orjinalini takmalımıyım ? ne gibi +sı -si olur egzoz farklılığının ? selenin daha rahat olabilmesi için ne yapabilirim ince bi yastık tarzı bişey koysam altıma ? yada koltuğu pofudukmu yaptırsam nekadara patlar ki acaba koruma demiride taktırcam yola çıkmadan önce arkamada yığcam eşyalarımı bagajıda takcam arkaya yaslanıp ayaklarımıda koruma demirine uzatıp güzel bi yol yapmak istiyorum Tavsiye yorum önerilerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çok büyütmüşsün ya, gürcistana girmiyorsun yanına buji takımları falan al bas git hiç bişey olmaz

(periyodik bakımlarının yapıldığını varsayıyorum)
    EsesLifan bunu beğendi.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    gecen bu konu yıne yokmuydu ?
    EsesLifan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayır ilk kez böyle bi konu açıyorum profilimden baksaydın keşke konularıma

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok büyütmüşsün ya, gürcistana girmiyorsun yanına buji takımları falan al bas git hiç bişey olmaz

(periyodik bakımlarının yapıldığını varsayıyorum)
    Motorum zaten daha 1500 kmde falan giderken bi yağını değiştiririm 2000 km bakımı niyetine işte, lastikler tubeless ama sorun çıkartırmı ki sprey falan alıyım ben genede her ihtimale karşı

Egzoz konusunada bi açıklama yapsa yetkili bi kişi
    Dört teker bedenini, iki teker ruhunu taşır...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Lastik patlamasından korkuyor isen lastik zırhı diye madde var gerçekten faydalı denemeni tavsiye ederim bu konuda

Motosikleti
    Bi araştırcam bu şeyi teşekkürler hemşerim

Şu egzoz konusuna hala kimse deyinmemiş ya malum 100liralık egzoz bi zararı olurmu uzun yola gidicem çünkü motora zararı olurmu uzun yolda böyle basit bi performans egzozun ?

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Nerde ne olacağı belli olmaz ama geçtiğimiz yaz arladaşım drift 125 ile bodruma gitti geldi yağını bile değiştirmemiş bir hafta tatil yaptı ben motoruma güvenemediğim için gidemedim arkadaşımla birlikte, yani güvenmedim derken aslında 125 lik motorla kendime güvenemedim, şimdiki kamyon ve tırlar maşallah taksi gibi korkuyorum yani
    Bu arada egzoz için düşünmene gerek yok bir sıkıntı çıkarmaz, tereddüt ediyorsanda değiştirmesi kolay ise değiştir en azından kafana takılmaz

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Egzoz'un motosikletinize bir zararı olmaz fakat sizin(!) kulaklarınız uzun yolda mahvolur o egzoz'dan gelen sesden.

Motosikleti
    Alıntı eLated.* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz'un motosikletinize bir zararı olmaz fakat sizin(!) kulaklarınız uzun yolda mahvolur o egzoz'dan gelen sesden.
    evet bu çok doğru bütün gece kulağın çınlar egzosun sesinden uyurken bile rahat bırakmaz

sanırım bu açık egzos gibi birşey, motora zararı olmaz motorun daha rahat çalışmasını sağlar havayı daha rahat attığı için basınç düşer perofrmansta düşer tabi ama çok küçük değerlerde..
    eLated.* bunu beğendi.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Arkadaşım bende MCX kullanıyorum, yağını zamanında değiştir, yolda fazla yüklenme motosiklete 80-90-100 civarında git, zaten orjinal sele ile en fazla 150kilometre sonra oturduğun yerin ağrır durmak zorunda kalırsın 15-20dk bi mola ver her 150kilometre civarı, motosikleti hemen stop etme 1dk'ya yakın çalışır tut sonra stop et. Diyeceklerim bu kadar, ben uzun yola çok çıktım, çıkarken yanıma tamir etmek için hiç birşey almadım
    Bu da benim MCX;
    eLated.* bunu beğendi.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende MCX kullanıyorum, yağını zamanında değiştir, yolda fazla yüklenme motosiklete 80-90-100 civarında git, zaten orjinal sele ile en fazla 150kilometre sonra oturduğun yerin ağrır durmak zorunda kalırsın 15-20dk bi mola ver her 150kilometre civarı, motosikleti hemen stop etme 1dk'ya yakın çalışır tut sonra stop et. Diyeceklerim bu kadar, ben uzun yola çok çıktım, çıkarken yanıma tamir etmek için hiç birşey almadım
    Bu da benim MCX;
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/849/fhjy.jpg
    sizin motorun daha çok resmini görmek isterim değişik bir çalışma
    eLated.* ve OnrMRT bunu beğendiler.

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da benim MCX;
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/849/fhjy.jpg
    Motorunuz cidden çok değişik imkan varsa birkaç fotoğraf daha alabilirmiyiz? Arkadan BMW F650GS R1200GS gibi duruyor
    OnrMRT bunu beğendi.

Motosikleti
    Tabii ki, zaten motosikletimin takma adı F150GS
    Ama konu amacından sapmasın benim fotoğraflarım ile...
    Sorunsuz 25bin kilometre devirdim, devam ediyorum..
    İlk fotoğraf ilk hali ile şimdiki hali arasında ki fark son fotoğrafta avatarda ki;

Carbondioxid, eLated.* ve ogzcngdk bunu beğendiler.

@OnrMRT Helal olsun, motor bildiğin cross olmuş, bence'de ayrı bir başlık açıp, neler yaptırdın, maliyet ne oldu, performans vs, bilgileri paylaşmalısın.
    OnrMRT bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @OnrMRT Helal olsun, motor bildiğin cross olmuş, bence'de ayrı bir başlık açıp, neler yaptırdın, maliyet ne oldu, performans vs, bilgileri paylaşmalısın.
    Motosiklet üzerinde görünen bütün değişiklikleri kendim yaptım. Arazide de tatmin edici oldu, neyse arkadaşın konusu dağılacak iyice. Yarın sabah okuldayım akşamda motosiklet fuarına gidicem artık geldikten sonra yeni fotoğraflar çekip bir konu açarım.
    Carbondioxid ve shooteronur bunu beğendiler.

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    merakla beklicez valla on numara olmuş. konuya gelince selenin süngerini derisini değiştir arkadaşım rahat gider gelirsin çok yorma motoruda kendinide 80-90 iyidir kazasız belasız
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

Motosikleti
    Onrmrt motorunu uzun zamandan beri biliyordum zaten senin yan çantalardan yaptırcaktım tereddütte kaldım hala düşünüyorum ama Bu arada önerilerinizi dikkate alıcam arkadaşlar umarım güzel bi yol olur... Onrmrt tanışmak isterim seninle biraz fikir alabilirim sanırım senden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)