Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBR 250 mi Yamaha X-Max 400 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar,

İstanbul'da yaşıyorum Sefaköy - Şişli arası gidip geliyorum. Daha önce 125cc Scooterım vardı kış geldi diye sattım. Hiç vitesli motosiklet kullanmadım, hazır havalar az birşey ısınmışken motor alayım dedim CBR 250R ı kafaya koymuştum alacaktım ki bir arkadaşım "Sen İstanbul'da yaşıyorsun trafikte vitesli motor seni yorar x-max 400 al rahatına bak" dedi ve beni kararsızlığa itti Biraz araştırma yaptım herkes vitesli motor kullan yazmış ama x-max 400'de güzel görünüyor, iki kişi rahatça seyahat edebilir.

CBR 250R'ın mahallede "aa motora bak" dedirtmese de scooter'a göre daha iyi bir duruşu var. X-Max 400'e göre başka hangi artıları var acaba?

X-Max'i alıp daha sonra satsam çok zarar eder miyim? Piyasası nedir?

Sizce X-Max 400 mü almalıyım yoksa CBR 250R mı?

Yardımlarınızı rica ediyorum. Sağlıcakla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Selamlar daha kat edecek çok yolunuz var gibi gözüküyor, sonuçta şunu bilmelisiniz ki bu işin sonu yok.

125cc scooter'dan Cbr250 veya Xmax400 e de geçseniz bir defa afallayacağınızı belirtmeliyim.
    Öncelikle imkanınız varsa 2 motoruda test etmenizi öneririm. Size hangisi keyif veriyorsa onu tercih edin.

Vitesli motorda şehir içinde sandığınızın aksine çok zorlanmazsınız, sadece ilk bir iki hafta sıkıntı olur ondan sonra vitesler falan beyin otomatiğe bağlar. Vitesli motoru bacaklarınızda kavrar ve motorla daha çok bütünleşirsiniz devir aralıklarını kendiniz ayarlar ve scootera göre daha fazla kontrole sahip olursunuz.
    Ancak Xmax 400'ün rahatlığını cbr'da kesinlikle beklemeyin.

Ben olsam Cbr 250 tercih ederim ama sizin yerinize kendimi koysam yinede Xmax400 tercih ederdim. Nasılsa motora yeni başlamışsınız biraz daha rahatın ve scooterın keyfini çıkarın sonra zaten istemesenizde vitesli motora bir yerinden bulaşacaksınız.
    cece89, aytekin08, nietzsche ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    xmax400 bile size 125cc den sonra fazla gelebilir. Hızı,rahatı,konforu,bagaj hacmi vb konularda cbr250 ile mukayese kabul etmez bence.
    Ama dediğiniz gibi vitesli kullanmak ve şekil olsun diyorsanız cbr250 iyi bir başlangıç olabilir sizin için.
    aytekin08 bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    ikisi de alıcısı olan kendini ispatlamış motorlar güzel görünüme sahip xmax 400 biraz daha pahalı cbr 250r dan

Bende bu zamana kadar 125lik kullandım.
    Yerinde olsam seçimimi 250r dan yana yapardım.
    Hem vitesli motor kullanmayı da öğrenir hemde tarz konusunda kafamdaki soru işaretlerini silerdim.
    Almadan önce de bir kaç 250r kullanan ile konuşurdum galeriye gidip oturuş pozisyonumu değerlendirmeye çalışırdım.(Başta çok rahatsız gelir 2 dk sonra biraz salarsın üstünde kendini

Kullanıcısı alıcısı fazla olan bir model yine de xmax 400'e göre

Yine de zor seçim zor karar
    Hayırlısı olsun
    aytekin08 bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    honda eğitmenleri geçen sene fuarda scooter için şunu söylemişlerdi: yürüyen tabure

scooter'a hiç içim ısınmıyor benim. bana hiç çekici gelmiyor. mutlaka ki çok rahat, konforlu, bagajı var vs ama ne bileyim. hiç ısınamadım ben.

cbr125 ile başladım. 4 gün önce cbr 250 aldım.

motor kullanmak, sadece bir yerden bir yere gitmek için bir araç olmaktan çıktı diyebilirim.

uzun seyahatler yapabileceğim günleri iple çekiyorum.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    xmax 250 niye düşünmüyorsun dostum xmax 400 istanbul trafiğinde çok yakar bence.dur kalk dur kalk falan... gereksiz bence. benim seçimim cbr 250 olurdu.ama xmax 400 düşüneceğine 250 sinden düşün derim

ugur sengul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS250İ EVO SYM JOYMAX250
    Suan arkadasin sorununun aynisini ben yasiyorum sym gts250i evom var 250r a gecip gecmemek konusunda cok arada kaldim , scooterin rahatligindan sonra yapabilirmiyim vitesle sorun yasarmiyim aklimda deli sorular gidip geliyor. Surekli arkamda eşim var ve cbr da artciya 20 cm lik yer kaliyor hic rahat degil. Bendr ne yapicam arada kaldim cbt250 nin gorunusunede hastayim ama rahat olmayacagi icin bi turlu gecwmiyorum, rahatkik ve guzellik arasinda kaldik diyebilirim...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ugur sengul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suan arkadasin sorununun aynisini ben yasiyorum sym gts250i evom var 250r a gecip gecmemek konusunda cok arada kaldim , scooterin rahatligindan sonra yapabilirmiyim vitesle sorun yasarmiyim aklimda deli sorular gidip geliyor. Surekli arkamda eşim var ve cbr da artciya 20 cm lik yer kaliyor hic rahat degil. Bendr ne yapicam arada kaldim cbt250 nin gorunusunede hastayim ama rahat olmayacagi icin bi turlu gecwmiyorum, rahatkik ve guzellik arasinda kaldik diyebilirim...
    Sürekli eşinle biniyorsan sakın macera arayıpta cbr250 alma. Hem sürücü hemde artçı için oldukça rahatsız bir motordur Cbr250.
    Cbr250 vitesli motoru öğrenmek, kendini geliştirmek ve daha büyük cc viteslilere geçmek için ara bir motordur.
    Bütçen yoksa olduğundan memnun bir şekilde devam et.
    Bütçen varsa Fuarı bekle Cb500x gibi çok güzel modeller geliyor onlara bakarsın.

Keyif icin motosiklet e biniyoruz, neden vitesli alıp kendine zulum ediyorsun?
    Sıfır araba alcak olsan otomatik mi alırsın manuel mi?
    Popom taburede rahat ediyorsa taburede giderim, .omalarak motor kullanmaktan iyidir
    norace bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Cbr 250 Avantajları: Yakıt(100km/3lt~) - Performans - Yedek Parça - 2. el Piyasası
    Xmax 400 Avantajları: Konfor - Cvt Şanzıman - Abs - Daha uzun bakım aralıkları

Abs için Yamaha alınır.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Popom taburede rahat ediyorsa taburede giderim, .omalarak motor kullanmaktan iyidir
    arabayla motosiklet kıyaslanmaz. araba sadece ulaşım aracıdır. araba binmek için bi yere gitmezsin. ama motor öyle değil.motor binmek için bi yerlere gidersin dikkat ettiysen çoğu motosiklet tutkunuda manuel tercih eder.ben şahsen scooter kullanırken kendimi güvensiz hissediyorum.arası açık,motoru tam kavrayamadığımdan hakimiyetim azalıyor gibi hissediyorum

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Bence Xmax 250 alın. Birden 400'e çıkmayın, kimse önermiyor. Xmax 250 mi CBR 250 mi derseniz tabii ki Xmax 250. Supersport ile uzun yol yapamazsınız, beliniz sırtınız ağrır. Ayrıca İstanbul gibi bir keşmekeşte kullanacaksınız, niye vitesle uğraşasınız? Siz bir Yamaha bayiisine gidin, Xmax 250'nin sadece selesine oturun. Kullanmanıza gerek yok, rahatlığı göreceksiniz.
    Ayrıca mutlaka arkanıza birileri oturacaktır. Biraz da onu düşünün. Supersporta binen artçı küçücük ve sert bir parçaya oturmak zorunda kalıyor. Oysa Xmax öyle mi? Yine söylüyorum, gidin tepesine bir oturun.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    rahatlık,konfor istiyorsan xmax
    çok rahat olmasada olur,motor sürmeyi hissedeyim,artçımda olmuyor diyorsan CBR 250
    ayrıca cbr 250 supersport bir motosiklet değil super touring'tir.yani direksiyonu o kadar alçak değil.sürüş pozisyonu supersport lar kadar yorucu,rahatsız edici değil.

Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahatlık,konfor istiyorsan xmax
    çok rahat olmasada olur,motor sürmeyi hissedeyim,artçımda olmuyor diyorsan CBR 250
    ayrıca cbr 250 supersport bir motosiklet değil super touring'tir.yani direksiyonu o kadar alçak değil.sürüş pozisyonu supersport lar kadar yorucu,rahatsız edici değil.
    Sport turing olmasın?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı norace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sport turing olmasın?
    supersport yazınca aklım super e gitmiş anlaşılan turing değil ama dostum touring ;)

Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supersport yazınca aklım super e gitmiş anlaşılan turing değil ama dostum touring ;)
    Hay...bir türlü yazamadık şunun adını.

zakirhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 2013 , Honda Fizy 125 2012
    Büyüklerimiz gerekli cevapları vermiş en cezbedici cevap şu olmuş. Rahatlık konfor için alıyorsan ve artçı ile kullanacaksan xmax 400 almalısın. Ama ben bir motosiklete bindiğimi hissetmek istiyorum yeri geldiğinde agresif yeri geldiğinde sakin kullanırım çok artçı da almıyorum diyorsanız cbr 250 tam size göre bir motordur. Benim için motosiklet denilebilecek olan cbr 250 ben scooterleri motosiklet kategorisinde saymıyorum pek tabi benim düşünceme göre fakat bakılınca düzgün lastikler takıp bir tulum alıp üstüne bindiğinde dizilerini eritebileceğin motosiklet tabi ki de cbr 250 dir. Ben cbr 125 kullanıcısı olarak trafikte hiç de rahatsız olmuyorum. Sadece çok uzun bir yol boyunca trafik varsa bir süre sonra bel ağrısı yapabiliyor o da zamanla alışabileceğiniz bir durumdur benim tercihim cbr 250 den yana olurdu Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabanın da otomatik vitesini sevmiyorum . Eşim otomatik kullanamadığından mecburen otomatik aldık ama fırsat buldukça ona düz vites araç kullandırıyorum. Biraz alışsın değiştireceğim.

ugur sengul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS250İ EVO SYM JOYMAX250
    Xmax 250 alacaksan gts250ievo yu denemeni isterim xmax250 nin selesine otur sonra git joymax250 yada gts250ievo nun selesine otur diyeceksin xmax in sadece adi var. Ben cok arada kaldim xmaxmi sym mi diye sym aldim ve cok ama cok memnunum frenleri rahatligi servisleri herseyiyle 4 4 luk zaten forumlara bak gts250 yada joymax ile ilgili hic bir olumsuz yorum goremessin. Ve piyasasi cok olan bir motor satmasida kolay ileride. Scooter alicaksan ve 250cc alicaksan kesinlikle joymax arka fari on sisfarlari kadranin muthisligi herseyiyle 4 4 luktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

He bu arada servise nezaman gitsem hep 2 3 tane xmax goruyorum serviste. Ama joymax yada gts250ievo yok nedendir bilemedim.
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar Tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. An itibariyle Yamaha Xmax 250 aldım. Hepinize tekrar teşekkürler.

papazkemal, AlperAcar ve cece89 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)