Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mercek Far Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    beyler motorumun aydınlatması için mercek farlar düşünüyorum fakat kafam çok karıştı bir el atın bana.

şu linkteki ürün led olduğu yazılıyor fakat aydınlatması zenon gibi olur mu? ballasta ihtiyacı varmıdır?varsa eğer yanında veriyorlar mı bilmiyorum sizce almalımıyım?

https://www.aliexpress.com/item/High...999.266.xy6HPc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Zenon aydinlatmasi ayarında birşey olacağını hiç zannetmiyorum. Zenonda motora zarar verecek derecede akim yükselten bir kutu var.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zenon aydinlatmasi ayarında birşey olacağını hiç zannetmiyorum. Zenonda motora zarar verecek derecede akim yükselten bir kutu var.
    peki o kutunun bundan olmaması ne kadar avantaj ? daha doğrusu bu led mercekli far,şu an ki halojen ampulden daha iyi bir aydınlatma sağlar mı?bir çok mondıal driftte bunlardan gördüm ama akşam karanlığından karşılaşamadım
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bundan aldım benzerinden balansa falan gerek yok bu tek devre görüntü çok harika ama tek devre led var motor üzerinde denemedim evde zayıb bir akü ile denedim gayet güzeldi 2 modlu birisi park modu park modunda ortasındakı mercek yılan gözü gibi yanıyor ve etrafındakı halka yanıyor diğer moddada düz far yanıyor halka ıle beraber aç kapa yaparsanız çakar modlu oluyor ben kırmızı halka almıstım.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan aldım benzerinden balansa falan gerek yok bu tek devre görüntü çok harika ama tek devre led var motor üzerinde denemedim evde zayıb bir akü ile denedim gayet güzeldi 2 modlu birisi park modu park modunda ortasındakı mercek yılan gözü gibi yanıyor ve etrafındakı halka yanıyor diğer moddada düz far yanıyor halka ıle beraber aç kapa yaparsanız çakar modlu oluyor ben kırmızı halka almıstım.
    üstad peki eski orjinal aydınlatmasından daha iyi aydınlatıyor mu? bazı kullanıcılar sabit tek noktayı aydınlattığını ve dağılmadığını söylediler.sizce gece yolculuğunda kullanılabilir mi?
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Açıkçası pek iyi sonuç vereceğe benzemiyor.

Motorun far yapısının bunu takmaya uygun olduğundan emin olmak lazım, uymayabilir.

Uzun - kısa tek ampul ise bunu kullanmak iyi olmaz, uzun farı kaybedersiniz.

Eğer kontağı çevirince direk far yanıyor ise (yeni modeller hep böyle),
    kısa süreli motor aç kapalarda (yakıt alımı gibi) uygun mod için kontağı açıp kapatmak gerekebilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Her şeyi geçtim ampul 1200 lümen çok düşük yeterli bir aydınlatma alamazsın. Ha dersen ki aydınlatma önemli değil şekil olsun diye o zaman sen bilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)