Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Deneyimli kişilerden Bilgi almak istiyorum TEŞEKKÜRLER.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba İsmim ÇAĞDAŞ

Deneyimli abi abla ve arkdaslardan bilgi almak amaçli bi sorunumu gundeme tasimak istiyorum LÜTFEN CİDDİ CEVAPLAR VERİN dalGa maksatli cevaplar olmazsa sevinirim.

gençligimden gelen bir motor tutkunlugum vardir.ancak maddi durumlardan kaynakli bir sorun yuzunden bi türlü hayal ettigim motorlardan birine kavusmadim.
    motor tecrbem pek yoktur ama almak ıstedıgım motor yamaha r6 tarzi bir motor
    simdi kimi deneyimli abilermiz sunu soyler ; dusuk cc li motorlardan basla ve ona göre yukselterek git

Haklı ola blirler ama dedigim gibi bazi durumlar buna el vermiyor. maddi durumu ıyı olan kısıler dediginiz gibi yapa bilir. alir satar para koyar ustune v.b ama yapar.
    peki ya ypamayacak olanlar ne yapmali ?

ben yamaha r6 hastasi biriyimdir ve bu motorda kendmı gelıstırıp bu motorda ogrenmek gibi bi secenegim yokmu yada bi yontemi bulunmuyormu
    Acik acik sölemek gerekirse 2. el bi r6 kadar para biliktirmeyi becerdim gibi ve simdi de sirf tecru be azligi yüzünden bu parayi dusuk bir cc ye vveremem . ben bu r6 alip bi sekilde üstünde kendmi geliştiremezmiyim KİSACASİ Bİ KEZ ALİYİM VE BEN O MOTOR LA BİR OLAYİM BÖYLE BİR İMAKNİMİZ YOKMU ? TEŞEKKÜRLER.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk yazını düzelt gözümüze sokar gibi
    2.alırsın r6 yı onda öğrenmeye çalışırsın ilk grenajları parçalarsan sonra orası burası derken motordan nefret edersin
    3. o motosiklet 120-130 bg den fazla gücü vardır bunu tutman ayrı bir olay trafikte kontrol etmen ayrı bir sorun
    Voodoo Child ve BRS_CHOPPER bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alırsın alırsın ne olacak alt tarafı motor değilmi
    -CagdaS- bunu beğendi.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk yazını düzelt gözümüze sokar gibi
    2.alırsın r6 yı onda öğrenmeye çalışırsın ilk grenajları parçalarsan sonra orası burası derken motordan nefret edersin
    3. o motosiklet 120-130 bg den fazla gücü vardır bunu tutman ayrı bir olay trafikte kontrol etmen ayrı bir sorun
    ÜSTÜNÜZE alinmaniza gerek yok . lafim size degil burada konuya ciddi bakan kişileri ayiriyorum birde konuy ile dalga geçen arkdaslarmiz oluyor lafim onlara. siz konuyu ciddiye aliyorsanız ustunuze alinmanza gerek yoktur. TESEKKURLER BİLGİ İÇİN.

illa al yaparsın dememi bekliyorsun ama ilk motorun yerle buluşucak ha şöyle bir konu yok ben arkadaş iyi motorcuyum ben hiç yere düşmedim diyenler var onlarda motorcu olmuyor
    BRS_CHOPPER bunu beğendi.

illa al yaparsın dememi bekliyorsun ama ilk motorun yerle buluşucak ha şöyle bir konu yok ben arkadaş iyi motorcuyum ben hiç yere düşmedim diyenler var onlarda motorcu olmuyor[/QUOTE]
    [B][FONT=Arial Black]yok illa duser illa grenajları parçalarım dogru haklı ola bilirsiniz ama bir yerde şöyle bişi okudum
    arkdas ankarada motor kusuna gıtmıs 5 gun + aldıgı 600 cc lik motor ıle de orada kurs gormus motora alısmak ıcın ve su anda rahat rahat kuanıyorum dıyor. bu ola bılırmı ?

ben artık bir şey diyemem kafaya koymuşsun al

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Bir olursun tabi neden olmayasın bi duvara gümlediğinde çok güzel birleşirsin motorla

EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Fasa fiso bu düşük cc den başla olayları. Yeteneğin varsa kendine güveniyorsan elinin ayarını biliyorsan 1 hafta bi trafikte 60-70 gidersin biraz bi hararet yaptırırsın makineye sonra düz yolda biraz çıkarsın 150lere falan max 2-3haftanı alır motora alışmak tabi r6 hafif bi makinede değil senin ilk çalışcağın şeyler boş biyerde motorun debriyaj kavramasına alışman büyük bi güç çünkü hafif bi ayarsızlıkta ya yan yan kalkarsın yada karşıdaki arabaların arka koltuğa doğru girersin en önceliğin ağırlığına alışman zaptedebilmen ve gücün farkındaolman dikkatli bi şekilde şımarmadan öğrenmek şakaya alıncak bi güç değil motosiklet

2. 250 cc motor al, yaz sonu 500TL altına sat... 50 bg civarı başka bir 2.el al seneye yaz başı onu sat R6 al, olur mu öyle? ;)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gereksiz macera düşük devir sevmez ss ler o ağırlık deneyimsizlik geç o ayakları

Bi sezon cbr 250 kullan tabi niye düşük cc ile başlamalısın dediğimizi daha iyi anlıyacaksın bana göre en az 250 cc ile 2 sezon sonunda 600 cc ye geçebilirsin 2 sezonda yetmez ama neyse

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Koca koca kalın yazıları okuyamadım için konu ile ilgili cevap veremiyorum. Hayırlısı be gülüm diyim, ne diyim başka

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir olursun tabi neden olmayasın bi duvara gümlediğinde çok güzel birleşirsin motorla
    LÜTFEN CİDDİ CEVAPLAR VERİN dalGa maksatli cevaplar olmazsa sevinirim.

diye birşey yazdim üstünüze alinmanizi planiyorum.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sevgili Çağdaş. Verilen cevaplara kızabilir, hinçlanabilir, hatta dalga geçildiğini zannedebilirsin. Ama öyle değil. Şimdi sana şöyle bir örnek vermek istiyorum. 50 yaşındayım. 30 yıldır araba kullanıyorum. belki 300.000 km.yol yapmışlığım var. Bana bir tane ferrari verseler onu kullanamam. Neden dersen, o aracın gaz/fren/viraj tepkilerini bilmiyorum ve o güçteki bir arabayı yolda tutamam, ya kalkışta, ya virajda yada ışıkta biryere patlatırım. Senin almak istediğin motor da benim ferrari kullanmama benzer. O nedenle arkadaşlar sana küçük cc ile başla, tecrübe kazan ondan sonra büyütürsün diyorlar. İki alternatifin var. Ya bu kadar insanın görüşlerine katılacak ve dediklerini yapacaksın, yada kendi bildiğin yolda ilerlemeye devam edeceksin. Karar senin, para senin, hayat senin. Motorsiklet sürücüleri yani bu forumdaki tecrübe sahibi her kes inan kimsenin kötülüğü için fikir beyan etmezler.
    -CagdaS-, Voodoo Child ve Güzel Şale bunu beğendiler.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Sen kararını vermişssin bizden niye onay bekliyorsun. Al dememizi bekliyorsan yanılıyorsun.
    barodi bunu beğendi.

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Çağdaş. Verilen cevaplara kızabilir, hinçlanabilir, hatta dalga geçildiğini zannedebilirsin. Ama öyle değil. Şimdi sana şöyle bir örnek vermek istiyorum. 50 yaşındayım. 30 yıldır araba kullanıyorum. belki 300.000 km.yol yapmışlığım var. Bana bir tane ferrari verseler onu kullanamam. Neden dersen, o aracın gaz/fren/viraj tepkilerini bilmiyorum ve o güçteki bir arabayı yolda tutamam, ya kalkışta, ya virajda yada ışıkta biryere patlatırım. Senin almak istediğin motor da benim ferrari kullanmama benzer. O nedenle arkadaşlar sana küçük cc ile başla, tecrübe kazan ondan sonra büyütürsün diyorlar. İki alternatifin var. Ya bu kadar insanın görüşlerine katılacak ve dediklerini yapacaksın, yada kendi bildiğin yolda ilerlemeye devam edeceksin. Karar senin, para senin, hayat senin. Motorsiklet sürücüleri yani bu forumdaki tecrübe sahibi her kes inan kimsenin kötülüğü için fikir beyan etmezler.
    tesekur ederm açıklamnız ıcın evet haklısnız dedıklernız dogru fren debrıyaj vtes hepsne alısmam gerekir. ben yukarda yazdim motor kurslarında egıtımını almak çozum olmazmi acaba abi ? bu konuda bılgınız varmı acaba

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Öncelikle şu düşeceksin parçalayacaksın diyenler muhtemelen kendisi düştü parçaladı. Şahsen park halinde düşürdüm ayaklığına basıp vs. ama sürerken hiç düşürmedim. Elcikle aynada çizikler var, önemsiz. Fakat benim motosiklet kullanmayı(uzmanı olmayı değil) 1-2 günde öğrenmemin en büyük sebebi "BOMBOŞ YOLLAR"dır. Oturduğum yerde elips gibi diyeyim 5-6km uzunluğunda yol var, asvalt atılalı 1 yıl oldu-olmadı, öğlenleri 10 dakikada 1 araba geçer. Eğer böyle bir yeriniz varsa ve sabırsız, aldım bindim hemen trafiğe çıkıyım tarzında biri değilseniz bence çalışarak motosiklete alışabilirsiniz. Ama eğer boş bir yeriniz yoksa bence de hiç yeltenmeyin, benzer ve daha güçsüz bir motosiklete yönelin.
    sSameT bunu beğendi.

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    enfazla 250cc al kullan iyiki r6 la başlamamışım dersin. Bebekken önce yürüdün mü? koştun mu? hatırlaman lazım.adam motor üzerinde büyümüş 50 yaşına gelmiş şuan r1 kullanıyor ve diyor ki;motorun yarısından faydalana biliyorum.
    fz6_fazer bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaş o motoru alacak boşuna yormayın kendinizi
    Arda_Karaca bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı -CagdaS- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekur ederm açıklamnız ıcın evet haklısnız dedıklernız dogru fren debrıyaj vtes hepsne alısmam gerekir. ben yukarda yazdim motor kurslarında egıtımını almak çozum olmazmi acaba abi ? bu konuda bılgınız varmı acaba
    Daha önce hiç motosiklet kullandınız mı bunu bilmiyorum. Eğer kullandıysanız ve bulunduğunuz yerde özel kurs verenler varsa kurs alınabilir. Kurstan önce işin teorisini öğrenmeniz, bunun için çok okumanızı öneririm. Önce düşünsel hazırlık, arkasından kurs öğrendiklerinizi pekiştirebilir. Zaten söylediğinize göre paranızı biriktirmişsiniz. Hiç değilse 2-3 aylığına bile olsa düşük cc bir motor alın onu kullanın, onu aldığınız fiyatın altına bile satsanız aslında size büyük bir tecrübe kazandıracağı için zarar değil kar etmiş olursunuz.
    Yukarıda bir arkadaş motor düşürülmez, düşürenler ise beceriksiz demiş. Ben o arkadaşa katılmıyorum maalesef. Ben bile daha önce iki defa motordan düştüm. Birisi virajda idi, yanlış gaz açtım ve düştüm. Diğeri park ederken ayağımın birisinin boşa çıkması sonucu motoru yere düşürdüm. Bu durumda ben beceriksiz bir motorcu oluyorum. Şu anda kullandığım motor hem kg.olarak hem güç olarak bayağı kaslı bir motor. Zaman zaman gaz açarken bile korktuğum oluyor. Umarım sende bazı soru işaretleri uyandırabilmişimdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)