Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Görülmeyenler Tehlikeler !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Durduk yerde ansızın geri geri gelmeye başlayan ağır vasıtalar. Hacmimiz küçük olduğundan aynadan göremiyorlar ve trafik akışı kaçmanıza izin vermiyorsa far yemiş tavşan misali apışıp kalıyorsunuz.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Evet bu konuyu ben neredeyse ayrı bir topiç de açacaktım arkadaş. Gece servisle 1.Boğaz Köprüsünden dönerken çok dikkatimi çekiyor. Geçen gece trafik yoğun. Ve haliyle motosikletliler şerit aralarından kontrollü olarak yol alıyor. Önümüzdeki araçlardan biri, markaya gerek yok ama pahalı bir marka, hazmdemedi 3 - 4 tane motosiklet geçince sağından, adam emniyet şeridini kapattı ve köprü çıkışına kadar öyle sürdü. Bir diğer şeritte de başka bir hazımsız lavuk 2 motosiklet aradan geçince kapattı aralığı, neredeyse yandaki aracın aynasını kıracaktı.
    İşte benim sıkça değindiğim eğitimsizlik ve de hoşgörüsüzlük bu gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Bu eğitimden kastım okul eğitimi değil, kafa eğitimi, ahlaki eğitim. Üniversite mezunu olabilirsin ama hazımsızsan, para babası olabilirsin ama kompleksliysen, kendini kafaca eğitmeye çalışacan gerekirse psikoloğa gidecen arkadaş.

Ayrıca, kırmızı ışığı hiçe sayıp yan kavşaktan sizin yeşil yanan yolunuzdan aniden "sarıda geçecem" diye hızla gelen lavuklar var bir de. Yandan biçiverirler alimallah, aman dikkat.
    bence potansiyeli olmayan kişilerin eğitilmesi mümkün değil .beyin hücreleri eksikse laf anlatsan neye yarar. piskolog ne yapsın...adam farkında değilki hatalı olduğunun.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Uzun farlarını yakarak araç süren trafik magandaları, Araç sürerken cep telefonu ile muhabbet ederek giden ne idüğü belirsizler, Sinyal vermeden önünüzde ani hareket yapanlar, Tam dönüş yuvarlağında ani duruş yaparak yolcu indiren kazma dolmuş şoförleri, Araca binince gözünü yumup gaza basan (Aşıksan vur saza, Şoförsen bas gaza misali) hanzolar, Sola dönerken sağa bakanlar, sağa dönerken sola yada havaya bakanlar, Kırmızı ışıkta çaktırmadan geçmeye çalışanlar daha sarıda zırt zırt kornaya basarak vede gaza basarak arkadan ittiren itler daha ne biliyim bir sürü potnsiyel tehlikeler var....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Alıntı locco adlı üyeden alıntı

arkadasım gecen ttafikte tanıştıgım bir taksicinin de annesi senin otobuscunun annesiyle meslektaştılar.fakat bu aşağaı indi.ve nacizane kafasında kaskı ve korumalı montu olan ben tarafından sağlam bir osmanlı tokatıyla mukafatlandırıldı.icimin yaglari eridi ama bi yandan da bu tarz diyaloglara girmemek lazım.gecmis olsun
    bu montlar bukadar iş görüyorsa herkese lazım yahu.

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Bakırköy istikametinden Cevizlibağ tercüman konutlarının yönünde giderken yolun sağ tarafında yapılan "yol genişletme çalışması" bitti... Amman dikkat adamlar eski yolun (yani uzun zamandır ve hala kullanılmakta olan 3 şeritli yolun) sağ şeridine dibi betonlu kıypırıktan inşaat demirinden yapılma yön levhası koymuşlar aralarındaki mesafe en fazla 5-6mt. gece görünmesi çok zor.. ancak yerdeki dökme beton küpü görbiliyorsunuz.. aman dikkat ben daldım oraya siz dalmayın..
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=19558
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    çevre dostu beledıyelerımızın buyusun dıe suladıgı asfaltlardan kayıp dusmek en buyuk korkum helekı vıraj olan bolgelerın çoğu sırılsıklam buna bır onlem alınması lazım tabela asmıslar sulama calısması vardır dıe fakat tabelayı gordukden sora cok gec olabıır bu bole olmazzzz
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    1-yol kenarlarındaki ağaçların sulanması için yapılan fiskiyelerin ayarı bozuk olması nedeni ile asfalt'a su fırlatması
    2-çok komik olan yaşadığım bir kaza
    tır yük bindirip boşaltmada yanından geçtim tırın arka römorkundan çıkan yaklaşık 1,00-1,50 mt olan demir boruya kafamı çarptım gündüz olduğundan mıdı nedir artık güneş yansımasımı diğelim bilemem ama göremedim ve çarptım
    3-öndeki büyük aracı sağlarken hızlı iseniz birden sağına geçmeyin yan tarafta park etmiş araç olabilir ve sonra güüüüm!(şimdi demeyin hiç ağdan geçilirmi bizim burda bende dahil olmak üzere yol büyük ve müsaitken tabi yapıyoruz )

Motosikleti
    mondial 125kt
    bodrum -mılas yolunda tadılat var cakıla ve daralan yola dıkkat edın ayrıca sız
    yolda cakıl oldugu ıçın hızınızı kesıyorsunuz (ısaretler 50 dıyor)fakat arkadan gelan dıger araclara bu bırsey ıfade etmedıgı ıcın sızı sollamaya calısabılıyorlar.bı tanesının tekerınden fırlayan cakıl kaskımın camında patladı dıkkat.
    özellikle gece dikkat
    gıcık

yeni alınan veya yeni takılan motosiklet lasitklerine dikkat ilk kullanımlarda sütü korucu bir tabaka ile kaplandığından sert manevralar veya ani durma ,kalkma vb. gibi işlemlerde sizi yere düşürebilir tam 2 kere yaşadım
    Kask tak!

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    malesef yol hakkı bizim dahi olsa görmemezlikten gelen ehliyetli trafik canavarları büyük ölçüde var yol bizim diye girerseniz kavşağa soluğu hastanede alma ihtimali yüksek... özellikle konyada...
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durduk yerde ansızın geri geri gelmeye başlayan ağır vasıtalar. Hacmimiz küçük olduğundan aynadan göremiyorlar ve trafik akışı kaçmanıza izin vermiyorsa far yemiş tavşan misali apışıp kalıyorsunuz.
    bu geçenlerde başıma geldi kornamda pek güçlü değil harbiden sakat bir durum

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    -yolcu indiren otobüsün solundan geçerken özellikle ön kısmından yola atlayan yayalara çok dikkat edin!
    -sokak aralarında yanından geçtiğiniz araçların içine mutlaka bakın..aynasına bakmadan kapı açanlar olabiliyor
    -yolda seyir halindeyken kör noktanızda durmaya ısrar eden sürekli bip bip korna çalan kebapçı motorlarına dikkat edin trafikte sizi tehlikeye sokabiliyorlar,mümkünse hemen yol verin geçsinler ya da tekme atın düşsünler :p
    -telefon ile konuşan şöförlere özellikle dikkat edin,telefona dalmışken son anda sapağı farkedip üstünüzden geçip yola devam etmek isteyenler olabiliyor.
    -minibüs dolmuş ve taksilerin her an önünüze çıkacakmış gibi hareket edeceğini hesap ederek temkinli yol alın.şüphelendiğiniz durumda korna çalmaktan çekinmeyin..
    -sağa doğru girilen virajlarda (özellikle sahil yolunda) sağ şeride park etmiş araçlarla çok sık karşılaşabiliirsiniz,önleminizi alın.
    -sahil yolunda çalılıkların arasından aborjinler gibi yola atlayan yayalara çok dikkat edin hızlı gittiğinizi anlayamıyorlar.
    -minibüslerin ve dolmuşların sağından gitmek zorunda kalıyorsanız (sıkışık trafikte) kapılarını her an açıp içinden yolcu inecekmiş gibi temkinli olun dikkatli sürün gerekirse korna çalın.
    -bağdat caddesinde yolun sağından solundan ve ortasından gitmeyin
    sağından gitmeyin çünkü her yere araba bırakılmış ve ticari araçlar müşteriyi üstünüzde indirmek istiyorlar
    solundan gitmeyin çünkü solda araç park eden(!) dallamalar ve sürekli yola kaynamaya çalışan arabalar mevcut.
    ortasından gitmeyin çünkü dolmuşçular birbirleri ile yarışıyorlar ve sağ şeritteyken aniden ortaya kaynıyorlar kısacası bağdat caddesinde motor sürmeyin gidin e5 te sürün daha güvenli gerçekten
    -motorunuz 140km sürat yapabliyorsa tem'e girin yapamıyorsa girmeyin çünkü 90la giderken arakanıza 120la gelen tır yapışabiliyor en sağ şeritte
    -bostancı köprüsündeki otobüs durağına çoooooooooooook dikkat edin,yavaş ve temkinli girin önünüze duraktan minibüs veya otobüs atlaması muhtemel
    -yanından geçtiğiniz her aracın içine bakın telefonla mı konuşuyor?sevgilisiyle mi tartışıyor?kaza mı seyrediyor? ben korna çalınca aynasına baktı mı? ona göre önleminizi alın

Motosikleti
    Yamaha XT660ZA
    Daha önce yazıldımı bilmiyorum ama:
    -güzel belediyemizin sağ dönüşteki yol girişini boylu boyunca kazması ve bu çukurun motorla girildiğide üzerindeki insanı motordan fırlatabilecek derinlikte olması sayılabilir mi. Karanlık olduğu için hiç bir uyarı olmayan yoldaki çukuru göremedim ve düştüm(uçtum). Korumalarım tam olduğu çin hiçbir sorun yaşamadım. Sadece sol kolum biraz şişti. Ama çok sinirledim. Sözde bizim için çalıan bir belediye neden bu kadar amatörce şeyler yapıyor. Bunun bir yaptırımı yok mu. Gerçi şu anda dava açabilecek konumda değilim. Çünkü ehliyetim yok(yakında sınav var). Motoru hep trafiğe kapalı yerlerde kullanıyordum. Ama 1000 km bakımı için servise götürecektim ve trafik olmayacağı için gece saatini seçtim.Belki sabah saatini seçmeliydim ama yolları çok iyi bildiğim için yavaş gidersem sorun olmayacağını düşünmüştüm. Allahtan çukura girmeden önce yavaşlamıştım ve full koruma vardı.Sonuç 970 km sonunda kaza yaptım. Düşmeyecek motorcu yokmuş, henüz düşmemiş motorcu varmış. Herkese kazasız sürüşler
    Serdar
    Ankara
    CRF 250L

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    rüzgarla uçuşan poşet ve gazete kağıtlarına dikkat dedin
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

rdrqz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    4 tekerli magandalar yayan olmama rağmen ulucanlar caddesinde karşıdan karşıya gerçerken çok sevgili! bir kartal şöförü abimizin yol boş olmasına ve kaldırıma girebileceğim bir açıklık olmamasına rağmen kenardan giderken sağ aynasını sol koluma çarptı şu anda hala kolum ağrıyor

Motosikleti
    zs 150-19
    Topatan geçte olsa geçmiş olsun

rdrqz yine geç olmuş ama geçmiş olsun düşmediğin için sevindim.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı lewoonline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çevre dostu beledıyelerımızın buyusun dıe suladıgı asfaltlardan kayıp dusmek en buyuk korkum helekı vıraj olan bolgelerın çoğu sırılsıklam buna bır onlem alınması lazım tabela asmıslar sulama calısması vardır dıe fakat tabelayı gordukden sora cok gec olabıır bu bole olmazzzz

o cevre dostu beledıyelerımızın sayesınde su an tek kollu bır adam olarak gezıyorum 20 gundur.dıkmen sokulludan cetın emec bulvarına cıkıyorum aksam ıs donusu,caddenın basına kadar hersey normal ısıklardan sağa donuyorum yanımda da bır palıo otomobıl.donerken palıo yolun ıslak bolumune gırmemek ıcın dar alıyor ve ben 50 km hızla gıdıyorum elımı gazdan cekmemle on tekerlegın kayması bır oluyor.sonuç 20 gundur askıda bır omuz ve 2 kırık... (full korumalı olmama ragmen bende anlamadım ama kotu bır tecrube)

geçmiş olsun abiciğim

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Arkadaşlar motosikletinizin farını gündüzleride açık tutun, hepinize çok geçmiş olsun.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    zs 150-19
    eski ama topiğin güncel olaması gerektiğine inanıyorum herkese kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler