Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser mi?, Enduro'mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpayism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL1000
    Arkadaşlar , bende herkez gibi motor almadan önceki sanrılı, soru işaretleriyle dolu olan dönemdeyim. Ben 1,70 boyunda ve şişman biri olduğu için hep Cruiser model tercih ediyordum fakat ben her zaman, hava koşulu ne olursa olsun her yere motosikletle gidip gelme düşüncesindeyim, biliyorumki Enduro bu söylediklerim için daha uygun gibi ama Enduro motorları kullanmak kısa boylular için biraz riskli gibi geliyor, daha 20'li yaşlardayken bir KLR'den durduğum yerde düşmüştüm. Endurolarda da kroslar gibi sorun yaşarım diye düşünüyorum. Yüksekliği az olan Enduro varmıdır veya ben daha çok Cruiser seviyorum Ankara gibi bir şehrin kışında da kullanılabilecek (en uzun süre) bir Cruiser ne olabilir ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

enduro dan vazgeçme senin anlattığın tamamen bir enduro...başka bir model değil..transalpini al paşa paşa keyfine bak dostum emin ol senin için doğru seçim bu sonradan pişman olma...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bence enduro. çünkü cruiserleri hiç sevmem. tabi bu zevk meselesi. ben enduro, sport touring, maxi-scooter tarzı motorları seviyorum hatta hastayım. ENDURO diyorum başka bişey demiyorum

Motosikleti
    V Strom DL1000

teşekkürler

Alıntı muratd adlı üyeden alıntı
    enduro dan vazgeçme senin anlattığın tamamen bir enduro...başka bir model değil..transalpini al paşa paşa keyfine bak dostum emin ol senin için doğru seçim bu sonradan pişman olma...
    ...teşekkürler şimdi transalpin'i araştırıcam.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    alpayism,enduro tarzında çok seçenek var benim boyda 187 kilo 95 oldu sigara yüzünden, bende tarz değiştiricem bekl fıtığı yüzünden (TDM,Tenere,KLR,DR800,pegasso,transalp) hatta Aprilia capanord bile düşünüyorum bence enduro senin içinde benim içinde iyi bir seçim
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadasım kesinlikle enduru istersen birde bmw f 650 bak onun koltuğunun yukseklik ararı olması lazım bende 97 model vardı onun koltuk yukseklik ayarı yaklaşık 6 7 cm inip kalkıyordu

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    her koşul denildiğinde akla ilk gelen endurodur zaten. kullanıcıyı her koşulda rahat ettirir
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

soyle cruieser gorunumlu bi endurro yapsalar accaip olcak.paran varsa bmw takıl derim.yada ural retro al.cok kacmaz ama her bi yere gider.bide temizi ikinci eli bulursan africatwin.aynı dert bende var.ucuz olsa cawa alcaktim ama sapıtmıslar fiyatta simdi yukarda saydıklarımı arıyorum.

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    bu boyda bir insan icin kesinlikle cruiser....
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Motosikleti
    V Strom DL1000
    herkeze teşekkürler BMW F650'yi bir yakından görmeliyim selesinin ayarlı olması çok mantıklı, sanırım olmazsa yine Cruiser araştıracağım

transalpte de böle bişey olduğunu hatırlıyorum sanki sele yüksekliği ayarı...

Motosikleti
    V Strom DL1000
    BMW F650'ye baktım, yükseklik sorunum sanırım olmayacak fakat 20 senedir motora binmemiş biri olarak 650 cc'de acaba naaparım, bilmiyorum? deniycem !!! birde deneyebileceğim bir F 650 bulursam şimdilik sorunun birazını çözeceğim sanırım. ( Ama aklım halen Cruiser da )

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enduro bi tarzdan dahaçok bi yaşam şeklidir boy konusuna gelince benim bu konu hakkında bi yazım var al oda burda

er5 KAWASAKI
    9000 devirde 50,3 ps güç
    sele yüksekliği 80 cm

SUZIKI gs 500
    9200 devirde 47,7 hp
    sele yüksekliği 79 cm

BMW F650gs
    6500 devirde 50 hp
    sele yüksekliği 780 mm (opsiyonel alçak sele ile 750 mm; opsiyonel yüksek sele: 820 mm)

XL 650 V Transalp
    7500 devirde 53 hp
    sele yüksekliği 843mm (opsiyonel alçak sele 813mm)

XVS 650 A dragstar
    6500 devirde 40 hp
    yerden yüksekliği 71 cm
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

yav su yukseklige niye boyle takıntı yapilıyoki.benim boy 190 mobilete bile biniyorum,sadece cruiserların biraz buyuk olmasını istiyo insan.yoksa 170 boyla binilmicek motor yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler