Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Full Eksoz Sistemi Nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    Selamın aleyküm abilerim.. Bu konuyu açmadan önce elbette bir araştırma yaptım forumda fakat detaylı bir bilgi bulamadım..
    Full eksoz sistemi ne demek ? nedir bu eksoz sistemi ? yani normal eksoz haricinde bir yerlerde sistem felan mı kuruyorlar beyin falan? eksoz sisteminde eksozdan başka hangi parçalar var neler bunlar ? neyse işte anladınız siz beni..bilgisizliğimi maruz görün fakat öğrenmeye çalışıyorum işte bende...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    full egzoz : tüp + manifold

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    nereden duydun bu tabiri?

eğer imalatçı yada motounda modifiye olarak bahseden birinden ise...

motorun çıkışından (manifolt,deveboynu v.b bi sürü isimle anarlar) susturucunun sonuna kadar anlamında yeni baştan yapıldı anlamında söylemiş olmaları yüzde 99 oranla muhtemel...

Motosikleti
    kazazede
    Bu sistemin tüm parçaları bilen söyleyecek birisi var mı ?

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    full egzoz demek manfolt çıkışından son susturuya kadar değişen egzoz sistemidir.

akrapovic yoshimura vs. markaların bu sistemleri ünlüdür genelde race makina kullananlar tarafından tercih edilir,ama sadece egzoz takmakla iş bitmez onu güzel bir filtre ile bmc,k&n gibi desteklemek hem hava emişini kolaylaştırmak hemde egzoz ile çıkışı kolaylaştırmak gerçek performans almanızı sağlar.

bu işlemler bittiktes sonra en son power commander bazzaz vs. ekipmanlarla dynoda gerçek kaliteli bir usta ile yakıt hava karışım haritası (map) yeniden ayarlanarak en fazla tork ve beygir elde edilir.
    sSameT bunu beğendi.

Motosikleti
    kazazede
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    full egzoz demek manfolt çıkışından son susturuya kadar değişen egzoz sistemidir.

akrapovic yoshimura vs. markaların bu sistemleri ünlüdür genelde race makina kullananlar tarafından tercih edilir,ama sadece egzoz takmakla iş bitmez onu güzel bir filtre ile bmc,k&n gibi desteklemek hem hava emişini kolaylaştırmak hemde egzoz ile çıkışı kolaylaştırmak gerçek performans almanızı sağlar.
    bu işlemler bittiktes sonra en son power commander bazzaz vs. ekipmanlarla dynoda gerçek kaliteli bir usta ile yakıt hava karışım haritası (map) yeniden ayarlanarak en fazla tork ve beygir elde edilir.
    Peki bu eksoz sisteminden sonra yapılacak şeyler nelerdir yakıt hava karışımı ayarı başka varsa onlarıda bilmek istiyorum..
    Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı 3n3s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu eksoz sisteminden sonra yapılacak şeyler nelerdir yakıt hava karışımı ayarı başka varsa onlarıda bilmek istiyorum..
    2000lerden beri full egzos takılan racinglerin hemen hepsi enjeksiyonlu olduğu için;
    Açık hava filtresi,daha çok ve daha rahat emme için
    Full egzoz -headers,araborular ve son susturucu
    Beyin - egzos ve filtre ile daha çok performans alabilecek hale gelen motora yeni yazılım.varsa limitörlerin iptalleri.
    Karbüratör olmadığında oturup ayarlanabilecek bir mekanizma yok,iş bilgisayarda bitiyor.daha iyi yazılım daha iyi verim
    3n3s bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı 3n3s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında karbüratörle enjeksiyonla alakası yok zaten enjeksiyonlu araçlara turbolamak çok daha kolaydır.

şimdi işin derinine girersek çıkmayız,çıkarızda benim yanıma uğraşıp yazacak adam bulman lazım

aşırı besleme(turbo,supercharged)

big bore kitler,yüksek basınçlı enjektörler

titanyum subaplar

nos(nitrous oxide)

yol tutuşu için öhlins amortisörler

slipper clutch(kaydırmalı debriyaj)

dişlilerle oynama gittiği kadar durabilmesi için brembo fren merkezleri diskler carbon pad ler

port polish işlemleri vs.vs. daha neler neler yapılır.modifiye işi koca bir okyanus gibidir incirine ocak ağacı diker
    3n3s bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)