Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

A2 Ehliyet Sınavında 8 Çizmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Size bir sorum olacak yarın a2 ehliyet sınavım var ve bir araba boyunda 8 çizmemizi istiyorlar. Bunu nasıl yapmalıyız ? yani o kadar bir alanda Asya Motor ile bunu yapmam için bana tavsiyenizi bekliyorum. Teşekkürler. (O bölme 2. viteste giriyoruz) Debriyaja basmalımıyız ? ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum yanlış anlamada bunu hala çözemediysen, ehliyeti almaya hak kazanmamışsın bence
    sdirer ve planet58 bunu beğendiler.

Bunu yaparken motor dönüşlerde itekliyor. Bir hoca yarım debriyaj bas ve az gaz derken diğer hoca ise debriyaja basmana gerek yok 2.viteste az gaz ve frenle dönersin diyor kafam karıştı benimde ilk defa vitesli kullandığım için. Yola filan cıktım onlarda rahatım ama küçük bir alanda 8 yapmak zorluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yanlış anlamada bunu hala çözemediysen, ehliyeti almaya hak kazanmamışsın bence
    Senin önerin nedir üstte yazdım ?

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Motor zaten hafiften devrini aldığında gazı sabitle ve hafif vücut-direksiyon hareketleriyle motoru döndür... Bisiklet kullanmak gibi düşün. Korkulacak veya büyütülecek bir şey yok.

Keşke direksiyon sınavından önce malum sitedeki kişilerden 1 saat kadar ders alsaydınız. Saati 35-50 lira arası değişiyor... En azından pratik yapmış olurdunuz.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı byildizbyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu yaparken motor dönüşlerde itekliyor. Bir hoca yarım debriyaj bas ve az gaz derken diğer hoca ise debriyaja basmana gerek yok 2.viteste az gaz ve frenle dönersin diyor kafam karıştı benimde ilk defa vitesli kullandığım için. Yola filan cıktım onlarda rahatım ama küçük bir alanda 8 yapmak zorluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Senin önerin nedir üstte yazdım ?
    Dostum şimdi debriyajsızda dönersin yarım debriyajlada. Ancak sen acemi olduğun için sınav öncesinde motorla bir tur atmanda fayda var. Kavrama noktasını falan bildikten sonra daha rahat kontrol edersin motoru. Benim sana tavsiyem yarım debriyajla sekiz çizmen. Ama sen genede rica et sınav öncesi motorla biraz turla kısa dönüşler yap.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Asya hero ile girmiştim sınava ben de, benim motosiklet sağa çekiyordu her yeri gıcırdıyordu, buna ramen hiç sıkıntı yaşamadan rahatça çizdim 8'i. Ha bir de 1 defa yap gel değil, 3-5 defa 8 çiziyorsun 15dk boyunca orda dönüp durduruyorlar. Bunları gözünü korkutmak için söylemiyorum ama nasıl olduğunu bilmen lazım önce. 8 çizmeye gelince hiç korkma, ilk önce sakin ol, tekere değil yola bak, ben tam dubaya gelince gazı kesiyordum debriyajla dönüyordum, dönüşten sonra gaz veriyordum böyle yapabilirsin. Kendin deneyerek en rahatı hangisiyse onu bulmalısın ama dediğim gibi ilk önce sakin ol direksiyonu alacaklı gibi sıkma

Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya hero ile girmiştim sınava ben de, benim motosiklet sağa çekiyordu her yeri gıcırdıyordu, buna ramen hiç sıkıntı yaşamadan rahatça çizdim 8'i. Ha bir de 1 defa yap gel değil, 3-5 defa 8 çiziyorsun 15dk boyunca orda dönüp durduruyorlar. Bunları gözünü korkutmak için söylemiyorum ama nasıl olduğunu bilmen lazım önce. 8 çizmeye gelince hiç korkma, ilk önce sakin ol, tekere değil yola bak, ben tam dubaya gelince gazı kesiyordum debriyajla dönüyordum, dönüşten sonra gaz veriyordum böyle yapabilirsin. Kendin deneyerek en rahatı hangisiyse onu bulmalısın ama dediğim gibi ilk önce sakin ol direksiyonu alacaklı gibi sıkma
    Yani hiç gaz kullanmadan debriyajla dönülebilir değil mi ? gaza gerek yok yarım debriyaj + arka fren sistemi ? ek olarak 2.viteste debriyajsız veya yarım debriyajlı dönebiliriz değil mi vites küçültmeye gerek yok ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum şimdi debriyajsızda dönersin yarım debriyajlada. Ancak sen acemi olduğun için sınav öncesinde motorla bir tur atmanda fayda var. Kavrama noktasını falan bildikten sonra daha rahat kontrol edersin motoru. Benim sana tavsiyem yarım debriyajla sekiz çizmen. Ama sen genede rica et sınav öncesi motorla biraz turla kısa dönüşler yap.
    son bir sorum daha olacak. yarım debriyaj ile dönerken gaz vermemize gerek var mı ? yoksa bitek yarım debriyaj ve fren ile dönüşler yapabilir miyiz ? çünkü ben bir defasında yaparken motor istop etmişti. cevaplarınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

eklemeyi unutmusum 2. viteste yarım debriyaj ile gazsız bitek frenle dönebilir miyiz yoksa 1. vitese atmaya gerek var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Bosver debrijayi Fitesi mitesi 1. Fiteste Kokle gazi Kontralarla ciz 8'i aragaz yap bakmazlar fites attin mi atmadin mi

Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosver debrijayi Fitesi mitesi 1. Fiteste Kokle gazi Kontralarla ciz 8'i aragaz yap bakmazlar fites attin mi atmadin mi
    1. vitesle dönmez o kontralardan ya :D cok ses yapıyor biri yaptıda yavas gidersende anlıyorlar :D

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    geçen yıl çok basitti kız 2 kere motoru devirmesine rağmen bi kaç kere daha denettiler geçirmek için 10 kişiden bir tek o kalmıştı şimdi değişti diyorlar ama genede zor olucağını zannetmiyorum

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen yıl çok basitti kız 2 kere motoru devirmesine rağmen bi kaç kere daha denettiler geçirmek için 10 kişiden bir tek o kalmıştı şimdi değişti diyorlar ama genede zor olucağını zannetmiyorum
    o geçen yıldı bu haftadan sonra daha zor olacakmış geçen haftalar da isteyen kendi motoruyla veya yarı-oto motorla sürebiliyrken artık standart manuel ile kullanıyorsun ve 3 metrelik platformdan düşersen sınavn bitiyor :/

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    forumu karıştır geçen sene ben çizmiştim o şekli yardımcı olsun diye.

Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linki varsa atabilirsen cok sevinirim.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Sevgili dostum, senin birazcık motor öğrenmene gerek var. Bunu motosikletle çizemeyeceksen eğer ehliyet verilmemesi taraftarıyım.
    Öğretici olmak gerekirse, genişten alarak döneceğin noktaya bak çok zorlamaz ama çalışman gerekir biraz. Sevgiler.
    İlker41 bunu beğendi.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostum, senin birazcık motor öğrenmene gerek var. Bunu motosikletle çizemeyeceksen eğer ehliyet verilmemesi taraftarıyım.
    Öğretici olmak gerekirse, genişten alarak döneceğin noktaya bak çok zorlamaz ama çalışman gerekir biraz. Sevgiler.
    hayır yapamıyor değilim ama daha iyisini yapmak istiyorum son 2 gündür eğitimlere gittim. daha yeni öğrendim vitesliyi tam olarak kavramaya calısıyorum. tabi ben zaten direk ehliyet alınca motor sürmek istemiyorum daha ilerisi için B almışken bunu da alayım dedim 2 aydır B ehliyetini bekliyorum sırf bu A2 ehliyeti yüzünden. Ek olarak : bizim 8 bir araba boyunda ve yaklasık 2 metre genişlikte yanlar da teller ve duvar var ondan geniş alma sansın cok fazla olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

linki varsa atabilirsen cok sevinirim.
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin mesajınızı gördüm ama bizimki bu şekil

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    hayır yapamıyor değilim ama daha iyisini yapmak istiyorum son 2 gündür eğitimlere gittim. daha yeni öğrendim vitesliyi tam olarak kavramaya calısıyorum. tabi ben zaten direk ehliyet alınca motor sürmek istemiyorum daha ilerisi için B almışken bunu da alayım dedim 2 aydır B ehliyetini bekliyorum sırf bu A2 ehliyeti yüzünden. Ek olarak : bizim 8 bir araba boyunda ve yaklasık 2 metre genişlikte yanlar da teller ve duvar var ondan geniş alma sansın cok fazla olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Sizin mesajınızı gördüm ama bizimki bu şekil
    http://i.hizliresim.com/KD3r3Z.png
    İyi de 8 öyle çizilmiyor ki. Sen git kursa söyle göstersinler sana, sınavda da böyle çizersen 8'i kalırsın muhtemelen. En son 2 dubanın etrafından dolanıp içeri girerek çizeceksin 8'i

cici0042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD '12
    Yarın sabah 8.00 da benimde direksiyon sınavım var.
    Aksi gibi ilk sıradayım kursa da hiç gitmedim.Doğru şekilde 8 nasıl çizilir? Dubaların arasında mı çiziyoruz nasıl yapacauk

2.viteste ve arka fren dönebilirsin motor bayılırsa debriyajı yarım sıkarsın

Motosikleti
    RKS Titanic 150

Ben geçen kasımda girdim sınava aynen bu şekildeydi, bir kaç defa tekrarlıyorduk bu hareketleri. Önce yeşil çizgi, sonra kırmızı çizgi. Sağdaki siyah çizgi düz bir şerit köprü onun üzerinden geçiceksiniz ben belli olsun diye yanına çizdim. Duba sayısını tam hatırlamıyorum ama.
    cici0042 bunu beğendi.

Alıntı Rasim000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.viteste ve arka fren dönebilirsin motor bayılırsa debriyajı yarım sıkarsın
    çok teşekkürler en açıklayıcı cevap oldu diyebilirim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)