Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizede Oluyormu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar bi kaç zamandır motosikletten indikten sonra sanki ensemden geriye doğru çekiliyormuş gibi hissediyorum.İnanılmaz rahatsız edici bir duygu.Sadece motosiklet kullandıktan sonra oluyor.

Bi örneklede destekleyim; hani koşu bandından indikten sonrada 1-2 dakika süreyle hala koşu bandında gibisindir bastığın yer ayağının altından akıyordur ya işte onun motosiklet versiyonu yaşadığım.

Merak ettiğim bana özel bir duygumu, benden başka yaşayan varmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    bence bir doktara falan görünmelisin , daha öncesinde olmayıp son zamanlada olmaya başlaması normal gibi durmuyor.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bana kalırsa motorun çok fazla titreşimli

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bir doktara falan görünmelisin , daha öncesinde olmayıp son zamanlada olmaya başlaması normal gibi durmuyor.
    Daha öncesi çok yok zaten 500 km dir motosiklet kullanıyorum.Malum motosiklet rodajda,ilk 300 km de bişey yoktu zaten en fazla çıktığım hız 50 idi.Son 200 km dirde 70-80 km hıza maksimum çıkıyorum.İnsan vucudu 20-30 km hızın üstüne zaten uygun değilmiş,acaba bundanmıdır,benim gibi herkes yaşıyordur diye sorayım dedim.Eğer benden başka yaşayan yoksa tabi bi doktora görünmek lazım...

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Kan şekeri düşmesi veya tansiyon olabilir. Tavsiyem imkanın varsa bir anda durmaman, temponu iyice düşür yavaş yavaş dur. Bu da işe yaramadıysa doktora başvurmalısın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Enseyi bilmem de totomda bende rahatsızlık hissediyorum.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa motorun çok fazla titreşimli
    Yani titreşimli motor böyle mi hissettirirmiş?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calibre 250rr varken bende, izmitten gelmiştim, indiğimde elim ayağım bir garipti, senin demin verdiğin örnekteki gibi olmuştum, sanki hala motordaydım, aklıma o geldi birden, aşırı titreşim var mı ki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Cok mobilet kullandim bi kere bile enseme yapisip nere gidiyon olum demedi Titresim yapmaz onu

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kan şekeri düşmesi veya tansiyon olabilir. Tavsiyem imkanın varsa bir anda durmaman, temponu iyice düşür yavaş yavaş dur. Bu da işe yaramadıysa doktora başvurmalısın.
    2 hafta önce check-up yaptırdım.Hiç bir sıkıntım yok çok şükür...
    Ya herkeste azda olsa olması lazım bunun Havuzdan çıkarsın,uzanırsın hala suyun üstünde gibisindir,onun gibi..Yoksa budamı sadece bana oluyor???

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Motosiklete oturmanla ilgili bir sorun var, acemisin diye de kendini geriyor olabilirsin.

Ellerine yüklendiğin için kambur duuyo olabilirsin ama illaki ilk motosiklete binme tecrübelerindendir.

Rüzgar sürekli geriye ittiği için seni o his devam ediyordur. Koşu bandı örneği gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    motorun ne renk?

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calibre 250rr varken bende, izmitten gelmiştim, indiğimde elim ayağım bir garipti, senin demin verdiğin örnekteki gibi olmuştum, sanki hala motordaydım, aklıma o geldi birden, aşırı titreşim var mı ki ?
    Titreşim var,ama şiddeti ne derecedir onu bilmiyorum.Titreşim derecesini karşılaştıracak kadar daha önce başka bi motora binmedim.

Sen şuanki motorunu izmirden almıştın dimi?İzmir İstanbul baya bi yol.Döndüğünde hissetmedinmi bu duyguyu?
    agrasiwe bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler

Bi örneklede destekleyim; hani koşu bandından indikten sonrada 1-2 dakika süreyle hala koşu bandında gibisindir bastığın yer ayağının altından akıyordur ya işte onun motosiklet versiyonu yaşadığım.
    Rüzgar kaskını geriye fazla ittiriyor olabilir, veya daha boynun alışmamış olabilir bu güce karşı direnmeye. Kaskın ağırlığı da bir etken olabilir.
    merr bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Ben bu duyguyu sadece aniden kalkarken, koşu bandından inerken ve tünel inişlerinde yaşıyorum,motorda başıma hiç gelmedı. Titreşimde olan başkadır hocam, ayakların ellerin toton uyuşur da arkadaş baş dönmesinden bahsetmiş.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    öyle geriye çekme olmuyor bende, saatlerce durmadan kullanmadığım sürecede garip bir durumla karşılaşmıyorum motordan indiğim zaman..

kefeee ninde dediği gibi oturuş pozusyonunla ilgili çok yüksek bir ihtimalle.. bende ilk kullandığım zaman belim çok ağrımıştı alıştıktan sonra geçti.. daha rahat oturuş pozusyonları denemelisin kendine göre en rahatını bulup o şekilde oturmalısın

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete oturmanla ilgili bir sorun var, acemisin diye de kendini geriyor olabilirsin.

Ellerine yüklendiğin için kambur duuyo olabilirsin ama illaki ilk motosiklete binme tecrübelerindendir.

Rüzgar sürekli geriye ittiği için seni o his devam ediyordur. Koşu bandı örneği gibi.
    Oturmamla ilgili bi sorun olabilir tabi ama kesinlikle kendimi kasmıyorum,hep soğuk kanlı bi adamdım.

Tabi eğer yanlış oturuyorsam ellerimede fazla yük bincektir.

En mantıklısı ve sanırım bu sebepten oluyor.Rüzgar boynumu geriye itiyor ve buna alışamadım ben ve boyun kaslarım...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum merhaba, tahminimce motor montun enseli. Yani montunun ense kısmı kalın. Sende motorla ilerlerken ona karşı farkında olmadan mücadele veriyorsun. İndiğinde de enseni iten birşey olmadığı için inmeden önceki hisse kapılıyor olabilirsin. Başka bir montla -yakasız- denemeni isterim, sağlıklı günler.
    agrasiwe ve babaduru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle geriye çekme olmuyor bende, saatlerce durmadan kullanmadığım sürecede garip bir durumla karşılaşmıyorum motordan indiğim zaman..

kefeee ninde dediği gibi oturuş pozusyonunla ilgili çok yüksek bir ihtimalle.. bende ilk kullandığım zaman belim çok ağrımıştı alıştıktan sonra geçti.. daha rahat oturuş pozusyonları denemelisin kendine göre en rahatını bulup o şekilde oturmalısın
    Deneyim bakıyım bi daha rahat nasıl oturuluru.
    Galiba vucudum henüz alışmadı motosiklet üstünde olmaya.

Bu arada hani benim konulara yazmıcaktın.Zeytin dalımı uzatıyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum merhaba, tahminimce motor montun enseli. Yani montunun ense kısmı kalın. Sende motorla ilerlerken ona karşı farkında olmadan mücadele veriyorsun. İndiğinde de enseni iten birşey olmadığı için inmeden önceki hisse kapılıyor olabilirsin. Başka bir montla -yakasız- denemeni isterim, sağlıklı günler.
    İyi denemeydi ama olmadı.Yakalı değil montum,hatta bazen rüzgar değdikçe boynuma sövüyorum daha yüksek yakalı bişey alsaydım diye

Yakaya değilde rüzgara direnmekten heralde...Ama bi direniş var

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heh işte bu olabilir, evet
    merr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)