Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda cbr 600 rr yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler honda cbr 600 rr almayı düşünüyorum.Motor hakkında kullananlardan bilgi almak istiyorum 2003 model honda cbr 600 rr yani vergisi ne yatırcam ne zaman muayene yaptırcam motorun yağı falan filan nelerini dikkat etmem lazım a'dan z'ye bilgi almak istiyorum. Herkese şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/35103-%5Bmt%5D-honda-600rr-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV

http://www.tuvturk.com.tr/

Bu linklerde aradığın soruların cevapları var.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    RR konusunda araştirmaya üşenen birisi bence bu motora sahip olmamali...
    Hadi yaği geçtimde....

Bence ya taş... Geçiyorsunuz ya da ilk motorunuz olucak. Muayane tarihi soruyorsunuz
    CEM. ve StyLeOscaR bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    600rr a o kadar para vericek adam vergisini düşünür mü onuda merak ettim
    fearlesboyy bunu beğendi.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    2003 sarı 600 rr vardı amcamda baya masraf çıkarmıştı 3 kere dışarı çıkıyorsa birinde mutlaka servise gidiyordu.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    600rr alıyorsun yağını bize soruyorsun.

Biz sizi şurdan uğurlayalım. Dalga geçicek başkalarını bulursunuz.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence ya taş... Geçiyorsunuz ya da ilk motorunuz olucak.
    Çok iyiydi bu hahah

Ya motorum vardı muayene falan vergi hiç bişey yoktu iki yerden yağ alıyomuş ben hep birini değiştiriyordum ve motor kitledi kaza yaptım ondan soruyorum yağı fln diye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/35103-%5Bmt%5D-honda-600rr-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV

http://www.tuvturk.com.tr/

Bu linklerde aradığın soruların cevapları var.
    Saol link için

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr a o kadar para vericek adam vergisini düşünür mü onuda merak ettim

2003 model bi de 12-15e girdi yıllık 58tl "ufak" bir geziye bakaRR

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Madem vurdum biraz, cevapta veriyim...

1-Bakımlı RR periyodik bakım ve değişmesi gerekenler dışında servis yüzü göstermez...
    2-Bakım; Devirli kullanıyorsanız 3.500-4000 civarlarında değiştirin yağını. Ne kadar erken yağ değişimi, o kadar motor ömrü...
    3-2003-4 model motor 50 lira filan olur vergisi heralde. Yıllık 100TL diyelim.
    4-Muayane tarihi ruhsatta yazar. İki senede bir yaptırılır.
    5-2003 model temiz RR bulmak 80 yaşında bakire kadın aramak gibi bir şey...
    6- İki bakımda bir yağ filtresi değiştir. Hava filtreside 3.binde bir kontrol et, temizlettir... Değişim aralığını hatırlamıyorum.

Bence alma
    Fatih, fearlesboyy ve AWESQME bunu beğendiler.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    üniversite sınavına ilk gireceğim zaman dersane de matematik ten etüt almıştım (40dk boyunca hocaya soru sorabiliyosun,takıldığın yerleri

anlattırıyosun), o zamanlar tabi alakamız yok ders ile neyse oturduk sıraya hocaya dedim ki: (şaka olarak) -hocam şu matematik konularını baştan sona bi

toplayalım... hocamın suratı değişti ta....mı geçiyon olum sen dedi sizin kide o hesap oldu işte ben şakasına sormuştum hocaya umarım sende foruma şaka

olarak soruyorsundur çünkü alacağın motor bir 125cc falan değil 2003model 600rr a gelene kadar ne konular işlendi ne konular...

Madem vurdum biraz, cevapta veriyim...

1-Bakımlı RR periyodik bakım ve değişmesi gerekenler dışında servis yüzü göstermez...
    2-Bakım; Devirli kullanıyorsanız 3.500-4000 civarlarında değiştirin yağını. Ne kadar erken yağ değişimi, o kadar motor ömrü...
    3-2003-4 model motor 50 lira filan olur vergisi heralde. Yıllık 100TL diyelim.
    4-Muayane tarihi ruhsatta yazar. İki senede bir yaptırılır.
    5-2003 model temiz RR bulmak 80 yaşında bakire kadın aramak gibi bir şey...
    6- İki bakımda bir yağ filtresi değiştir. Hava filtreside 3.binde bir kontrol et, temizlettir... Değişim aralığını hatırlamıyorum.

Bence alma
    Bilgi için saol ve sana inat Alcam :D motor 45 binde 39 binde ağır bakımı yaptırılmış ne diyosun

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Madde 5i oku...
    sedarsad bunu beğendi.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Madde 5i oku...
    Ahh Ozi ahh... Boşver salla gitsin ne varda öğüt verecem diye uğraşıyorsun?

Her neyse beyler ben bilgi edindim bilgi verenlerede teşekkürler. Herkese hayırlı sürüşler

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı heron1263 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için saol ve sana inat Alcam :D motor 45 binde 39 binde ağır bakımı yaptırılmış ne diyosun
    Bize inat alsan nolur hocam, para senin cebinden çıkacak, sıkıntıyı sen çekeceksin biz değil. Burada kimse senin kötülüğünü istediği için yazdığı yok. Para senin sabır senin. tr_select'e katılıyorum, çok çok özenle binilmiş, tek elden kullanılmış olanını bulman lazım temiz olması için. Bu da tam tasvir ettiği şekilde bir şansa denk gelir.
    tr_select bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh Ozi ahh... Boşver salla gitsin ne varda öğüt verecem diye uğraşıyorsun?
    Olsun serkan abi, biz iyi kötü bilgi verelimde... En azindan yarin bir gün patladiğinda bana kimse nasihat, öğüt vermedi demez

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    2003 rr yaramaz çünkü rr modelinin ilk çıkış yılı honda 600 cc racing makinlarında 600 f'den 600rr'a ilk olarak 2003 yılında geçti ve haliyle aksaklıklar olması normal bu sadece bu motor için değil tüm motorlar için böyledir genelde ilk çıkan seride aksaklıklar olur gelen şikayetler mühendislerin hataları görmesi vs.vs.yardımıyla bu sorunlar bir sonraki yıl en aza indirgenmiş şekilde devam ettirilir.

ayrıca o söylediğin km'yede güvenmeni tavsiye etmem ben ezelden beri hiç bir ünsana tam tamına güvenmem hele birde ülkemizde 460.000 km den 46.000 km ye düşürülen motorların bile olduğunu duyunca kimseye zerre kadar güvenim kalmadı neredeyse,600 rr genelde yeni yetmelerin ilk race makinaları olduğundan oldukça ezgin olacaktır ve kimbilir kaç kişinin elinde ne eziyetleri gördü o yüzden uzak durulmasında yarar var,haa nasıl olur benim kenarda 6-8.000tl param gerçekte bir ustam var dersen olur ne olursa olsun bozulduğu yere kadar deyip alabilirsin ama yine güzel ülkemizde çoğu ustayım diye geçinenlerin motorun hayati önem taşıyan aksamlarını dahi kara düzen sıktığı bi memlekette bu işte bence yaş... kısaca racing makinanın hurdası sizi hayata küstürür... burada yazılanları ister dikkate al ister alma benim için ......aşağı kasımpaşa uyarmak bizden istediini yapmak senden...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Afedersinde extrem kardeş... Ne gibi aksaklıklar ? Kaç bin kilometre kullandında çamur atabiliyorsun

600RR kaç jenarasyon üretildi ? 2003 ve 2006 modelleri aynımıdır ? Bence biraz daha araştırıpta kötülemelisin motoru...

He bana dersen 12.000km kadar 2003 sarı RR ve 8.000km kadar 2006RR kullandım... Lütfen soldan sağdan duyduğunuz bilgiler ile insanları yanlış yönlendirmeyin...

Bu arada ram airler farklıdır iki motorda. Görünüş aynı fakat hava kanalları farklı.

Alıntı heron1263 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya motorum vardı muayene falan vergi hiç bişey yoktu iki yerden yağ alıyomuş ben hep birini değiştiriyordum ve motor kitledi kaza yaptım ondan soruyorum yağı fln diye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Saol link için
    Ne markaydı o motor merak ettim?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)