Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik tarihi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Lastiğimin biri 27. hafta 2012 tarihli geldi çok mu eski bu tarih kazık mı yedim şimdi? kaç yıl kullanılır :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hayır çok eski sayılmaz. raf ömrü 2 yıl zaten oda dolmamış..
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır çok eski sayılmaz. raf ömrü 2 yıl zaten oda dolmamış..
    O raf ömrü kısmını tam anlamadım ben bazı yerlerde geçiyor ama mesela: Raf ömrü 2 yıl, kullanım ömrü 3 yıl. Bu ne demek? 2 yıl içinde alıp taktığımda mı başlıyor bu kullanım ömrü?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O raf ömrü kısmını tam anlamadım ben bazı yerlerde geçiyor ama mesela: Raf ömrü 2 yıl, kullanım ömrü 3 yıl. Bu ne demek? 2 yıl içinde alıp taktığımda mı başlıyor bu kullanım ömrü?
    evet sanırım öyle sonuçta lastiğin yağmurda çamurda sıcakta soğukta durması farklı birşey belli bir sıcaklıkta uygun ortamda beklemesi başka birşey, şu anda daha motoruma taktırmadığım 2 adet lastik mevcut odamda birisi 1 yıllık diğeri 4 aylık ikisi arasında sertlik olarak bir fark yok tırnak batırdığımda aynı tepkiyi veriyorlar

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ben yeni tarihli lastik görmedim bu zamana kadar ya bir sene öncesi ya iki sene öncesi...Al birini vur ötekine...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni tarihli lastik görmedim bu zamana kadar ya bir sene öncesi ya iki sene öncesi...Al birini vur ötekine...
    Arkadaşında dediği gibi ne kadar yenisini bulursan o kadar iyide malesef bulamıyorsun.Özellikle motosiklet lastiğinde durumu,1980 ler türkiyesinde istanbulda basılan gazeteyi 2 gün sonra okuyan yurdum köylüsünün geri kalmışlığına benzetiyorum.

Bende daha dün sipariş verdim lastiği birisi 2012-47. hafta yani 1 buçuk yıldır rafta.Diğeri 2013-36 hafta oda 6 aylık sayılır..

2 yıl raf ömrü olduğunu söylüyorlar inşallah güzel saklamışlardır deyip takmaktan başka çare yok...
    ArdiaroS bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşında dediği gibi ne kadar yenisini bulursan o kadar iyide malesef bulamıyorsun.Özellikle motosiklet lastiğinde durumu,1980 ler türkiyesinde istanbulda basılan gazeteyi 2 gün sonra okuyan yurdum köylüsünün geri kalmışlığına benzetiyorum.

Bende daha dün sipariş verdim lastiği birisi 2012-47. hafta yani 1 buçuk yıldır rafta.Diğeri 2013-36 hafta oda 6 aylık sayılır..

2 yıl raf ömrü olduğunu söylüyorlar inşallah güzel saklamışlardır deyip takmaktan başka çare yok...
    Benim de biri 47. hafta 2013 biri 27. hafta 2012 geldi. Görüştüğümüzde lastikler yeni geldi 2013 sonu tarihli demişti ama sadece biri öyle geldi. Artık yapıcak bir şey yok herhalde :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)