Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırıları...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar sizinde başınıza geliyor mu bilmiyorum ama son zamanlarda belirgin köpek saldırısına uğruyorum.
    Biliyorsunuz ülkemizde başı boş kedi ve köpek çok.Başıma en az 5-6 defa geldi bende paylaşmak istedim.
    Büyük köpekler genellikle yanlarından geçerken saldırıyorlar.Kendimi bir kere ısıttırdım bu şekilde neyseki motosiklet pantalonu dahil 3kat giyindiğim için dişleri geçmedi.

Bugün de 2 köpek yaklaşık 100 metre kovaladı.Çok tehlikeli oluyor çünkü gaz açıyorum kaçıcam diye bir köpeğe bak bir yola bak enterasan bir kaçış oluyor.

ARtık köpek görünce paranoya yapar oldum bazen yolun ortasına sürü halinde oturuyorlar yön değiştiriyorum o derece

Nasıl kurtulucaz bu saldırılardan?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    köpeklerin hazırlanma hareketleri var. siniyolar , gözle takibe baslıyolar uzaktan fark edersem yavaşlıyom
    afalliyo gitsem mi , gitmesem mi arada kalıyo hayvan . genelde o da korkuyo herhalde çok yaklaşmıyor . gözü kara cıkıcak biri hazırda yavaşlamışım deldircem postu bi gün :D
    dockerengin bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru ilk aldığımda bana saldıran köpekler şimdi görünce köşe bucak kaçıyor formülü gaz açıp üzerine sürmek,tırsıp geri vites yapıyorlar, 1 2 3 derken artık ilişmiyorlar
    yasdal bunu beğendi.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Merak etme gardaşım intikamını hergün alıyorum.. Caddeye çıkarken yolumun ustunde bahçeli bir ev var tellerin arkasındaki köpek hep uyur ve yatar haldeyken oraya yavaş yavaş gelip sonra akropovici cinayet işletircesine böğürttürüp sinir stress edip uzuyorum zuhauhaua :D birgün olurda beni yakalarsa çok fena şeyler yaşayacaz
    Kyonari, yusuf101, Ahmanamra ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Alıntı Nomad_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme gardaşım intikamını hergün alıyorum.. Caddeye çıkarken yolumun ustunde bahçeli bir ev var tellerin arkasındaki köpek hep uyur ve yatar haldeyken oraya yavaş yavaş gelip sonra akropovici cinayet işletircesine böğürttürüp sinir stress edip uzuyorum zuhauhaua :D birgün olurda beni yakalarsa çok fena şeyler yaşayacaz
    Nomad_41 ve 32diş bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    geçen grup halinde gezerken önümdeki arkadaşın önüne atladı köpek, oda çarptı frene basmaya vakti bile olmadı köpek karşı tarafa sürüklenerek gitti bizimkinin dengesi bile bozulmadı.. aynı anda benimde önüme atladı ama ben frene basabildim çarpmaktan son anda kurtuldum, köpeklere dikkat etmek lazım sadece kovalamaya kalkmıyorlar

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Bizim burda da vardı 2 tane şimdi noldular bilmiyorum. İlk motosiklete binişimde kovalamışlardı çok tırsmıştım, bir kaç gün sonra gene geldiler kovalamaya başladılar bunlar havlamaya başlayınca ben durdum indim hemen motosikletten zaten bişeye sinirliydim bu sefer ben onları kovaladım sonra da görmedim bi daha.
    Bilalancer, erhan kosar, MetinK. ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    yaşadığın yerde bukadar köpek varsa o evi değiştir kardeş.hergün karabasan görmekten iyidir.
    yada güzergahı değiştir.
    çalıyı dolan yani
    erhan kosar bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpek baktın saldırıyor yavaşlıcan daha geliyorsa hemen dur zaten durunca köpek geri vites yapıyor
    erhan kosar, dockerengin ve ice-cold-300 bunu beğendiler.

SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Benim mahallede de çok köpek var motoru ilk aldım hepsi kovaladı:D Benim yöntemim köpeği görünce üstüne doğru biraz hızlanıp korna çalıyorum hemen kaçılıyor:D korna deneyin mutlaka ama yavaşlamayın verin gazı.Yavaşlayarak yada durarak ondan onay almış yada tek seferlik geçmeye anlaşmış gibi olur bence korku hem insanda hem hayvanda aynı etkiyi gösterir: SAYGI )

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni iki kez kovaladı köpek ilk kovalamasında dedemgile onlar köyde kalıyolardı oraya giderken köpek koşmaya başladıydı sonra kornaya bi bastıydım köpek nasıl kaçıyo durup izleyesim geldiydi resmen kaçışını
    diğer başka bi kovalamasındada eve gidiyodum dedemgilden giderken köpek böle karşı yan yolda bakıyo öle bende iyi koşmuyo dedim gidiyodum sonra ayağa bi kalktıydı diğeri gibi kornadan korkar kaçar dediydim bastım gitmiyo bu sefer tutcak paçamı dedim, ama az yavaşladım sesinden koşdu heralde diye yavaşlayınca oda durdu durunca sonra geri hızlandım onuda öyle atlattıydım ama köpekler o kadarda büyük değildi Allah'dan öyle atlattıydım.
    Allah köpeklerden korusun bizleri, tekeriniz düz basar İnşAllah.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Geçen hafta sonu havada güzel işe motorla gitmek istedim.. sanayi içinde 30-35 le gidiyorum bir de baktım ilerde 2 tane orta büyüklükte köpek karşılıklı yolu kestiler bana doğru hamle yapacaklar... Geri dönemezdim yolum başka yerden geçmiyor... neyse ... içimden dedim ki şimdi bu belgesellerde izliyorum hayvanların hızları 60km civarıdır. Hızlanırsan gelemezler dedim ve Bende asıldım gaza 75km ye çıktım ve hemen köpekler fırladı motorum önüne ben daha köpeklerin yan hizalarına gelmeden onlar hızlanarak benim önümden süratle koşmaya başladılar tam yan yana geldiğimizde ben 75km falan gidiyorum onlarda sanırım 55km ya var ya yok bir hamle yaptılar bana saniyelik saldırı ama hiç bir şey yapamadılar sonra bir baktım viraja giriyorum aman Allah'ım nasıl yatıracağım motoru şimdi... kesin yerdeyim, köpeklerde arkadan hızla geliyorlar... viraja bir yatışım vardı saniyelik gelişen hareketler ve karşıdan fabrika girişinden TIR çıkıyor bende yatırmışım motoru o anda dedim kesin ölücem burda karıştı ortalık birbirine girdi. gerisini hatırlamıyorum ama ne bicim tırstım beyler bu neyaaa... Sonra dedim ki ineyim motordan gideyim şu köpeklere 2 taş atayım, kovalayım hınzırları o kadar sinirlendim anlatamam....
    erhan kosar ve sSameT bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dururum durduğumda saldırı pozisyonundan vazgeçip gittiyse yoluma devam ederim
    yok eğer saldırı pozisyonundan vazgeçmediyse üzerine doğru bir hamle yaparım
    eğer ona rağmen istifini bozmadıysa 2 seçenek var yanımda silah varsa çeker vururum
    eğer yanımda silah yoksa direk geri döner kaçarım
    (bu arada sayın hayvan sever arkadaşlar büyük şehirlerde gördüğünüz köpeklerle buralardakini karıştırmayın)
    Carbondioxid ve yasdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Derbi ETX
    1-2 köpek pek tedirgin etmez de bir grup köpek rahatsız eder tabi.

Gözse göz dişse diş
    Köpek kaçınca kovalıyor genelde, köpek sonuçta ısıra bilir bizde az boş değiliz hani

Koyunca oturturuz :D :D :D
    erhan kosar bunu beğendi.

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 köpek pek tedirgin etmez de bir grup köpek rahatsız eder tabi.

Gözse göz dişse diş
    Köpek kaçınca kovalıyor genelde, köpek sonuçta ısıra bilir bizde az boş değiliz hani

Koyunca oturturuz :D :D :D
    Nedense köpeğe koyup oturtana rastlanmamıştır
    buberk, JafJaf, yusuf101 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    üni sınavlarına gidiyordum okula 2 kişiyiz arkada arkadaş var hızım 80 90 civarı asfalttayız bir de baktım ileride duran köpek 2 şeritli asfalta atladı ve direk bizim üstümüze geliyor :D:D hemen yavaşladım aniden sabah erken olmasından allahtan yolda arabalar yoktu pek frenledik aniden arkam boştu kovaladı asfaltta bastım gittim sonra dikkat etmek gerek ne yapacakları belli olmuyor.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpeklerle 0-60 drag güzel oluyor. CBF 150 varken geçemiyordum namussuzları. NC ile perişan ediyorum ama

Yahu köpek yaklaşıyorsa dur kardeş, gerekirse in motordan. Git yanına sev, daha da sataşmaz sana. Sana garezi yok zaten hayvanın, tekerin dönüşüne odaklanıyor ve dikkat ederseniz diagonal biçimde yaklaşır motora, gideceğin yöne doğru koşar. Ya gaz kes ya da tam gaza yüklen. Birinci seçenek daha güvenli. Ayak falan uzatmayın kapar vallahi, keyifli sürüşler.
    phradrel, ice-cold-300 ve fofer bunu beğendiler.

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    köpek savarlar var bunun için av bayiilerinden bulabilirsiniz ( hayvanların duyabileceği ses aralığında rahatsız edici bir ses dalgası yayıyor ) ben kullanıyorum işe yarıyor kedi köpek yaklaşmıyor
    oyesilay bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Burantay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpek savarlar var bunun için av bayiilerinden bulabilirsiniz ( hayvanların duyabileceği ses aralığında rahatsız edici bir ses dalgası yayıyor ) ben kullanıyorum işe yarıyor kedi köpek yaklaşmıyor
    Ne gerek var hayvanlara eziyet çektirmeye. Aynı ortamda yaşıyorsak uyumlu olabiliriz. Bizi istemeyen arabacılar filmlerdeki gibi arkadan yağ boşaltsınlar o zaman. Ne kadar mantıklı. Silaha hayır diyorum

Chikoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX KING - 135 2002, Yamaha YBR 125 2008
    başıma geldi benim bi kere elektrikli bisikletle gidiyorum pitbull koşmaya başladı ayağımın dibinde 40 la gidiyorum ısırsa ısırır fakat havlayarak koşuyo burnunun üstüne bi tekme attım ağlayarak geri döndü

( dipnot: köpekleri çok severim böyle böyle ders alır birdaha yapmazlar )

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)