Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hala Aile Sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    S.a arkadaşlar bu ara canım çok sıkkın ve beni sizden başka kimsenin anlamayacağından dolayı bu konuyu sadece sizinle paylaşmak istiyorum. Çocukluk zamanımda motosiklete heveslendiğim zaman hep ailem karşı çıktı. Kendi imkanlarımla sıfır bi sukuter almıştım, alırken de aileme ister bana kaza yapmasın diye dua edin ister tez öleyim diye beddua edin ben motosikletimi alıcam diyerek başladım bu sevdaya. Aradan yıllar geçti kendi evim oldu kendi arabam oldu evlenmemin üzerinden 6 ay geçti çok şükür maddi bir sıkıntım kalmadı. Hala ailem de eşimde motosiklete karşılar. Bir kuruş masraf yapsam gözlerine batıyor. Yahu kask almam lazım ekipmanın miyadı doldu değiştirmem lazım diyorum yok hepsi varya daha pahalısını ne yapacaksın vs. vs. anlatamıyorum bunu bir türlü. Bu tür sorunlarla karşılaşan arkadaşlar nasıl tepki veriyorsunuz ne yapıyorsunuz banada anlatın. Canımı korumak için alıyorum diyorum eski aldıkların korumuyor mu diyorlar iyice deli olmak üzereyim tadım tuzum kaçtı günlerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Benimde anneannem motorla bakkala gitsem 10 defa arar. Motora para harcarken Yengeye hediye al ozaman bisey demez sevinir bile kadınlar baska ne ister ben motora para verirken anneanneme caydanlik almistim
    Ama esinede hak ver abi korkuyodur kadincagiz.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Aynı şeyleri bende yaşadım... Kimseden habersiz gittim aldım motorumu. Aradım telefon ile, baba ben motor aldım. Noterden çıktım dedim şimdi. Dediği tek şey; Hayırlı olsun oğlum dedi

Gel zaman git zaman alıştırdım haliyle yavaş yavaş motora. Hadi balığa gidelim diyerek zorla bindirdim arkama maltepeden beykoza gittik. İlerle daha ben güzel bir yer biliyorum dedi... Ulan git git bitmiyor bir baktım rivadayız Adam sevmiş meleti, gezmek hoşuna gitmiş... Ses çıkarmadım bende

Annem, ananem, dedem vs zamanla alıştılar. İşleri düşünce beni aramaya başladılar... Sen daha hızlı gidersin diyerek sola sağa yollamaya başladılar.
    Bokunu çıkardım gittim RR aldım. Bu sefer herkesi bindirmeye başladım. O ses, rüzgar, özgürlük hepsini cezvetti tabikide zamanla. Şimdilerde motorumu sattım, soruyorlar tekrar ne zaman alıcaksın diye...
    Kız arkadaş istemiyordu. Onuda zorla olsa sola sağa götürdüm oda sevdi

Bence babadan başlayıp gezdirmeye, turmalamaya çıkın. Eşinizle sola sağa gidin. Motoru sevdirmeye bakın... Siz tutmadıkça ayakta bile duramayacak masumane araç olduğunu gösterin... Birde pembe kask alın eşinize...

Bakın sonra seviyormu, sevmiyormu (pembe kask önemli)
    merr, dreamwalker, cenkito ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    sola sağa

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Tam doğruyu söylemeyin siz de fiyatlardan kırın azıcık.
    CEM., Sinan Aksu, hasanfuat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Tecrübeyle sabittir.Pembe kaskı alıyorsun.Bir müddet arkanda ağır ağır dolaştırıyorsun.Sonra sorular başlıyor.Nasıl,sürmeside arkada gitmek kadar eğlencelimi?Zormu sürülüyor?Ben bisikleti çok güzel sürüyorum bunuda sürermiyim?Bi deneyimmi?Nasıl yapıcaz?

Derken....Şimdi benden daha istekli.Ankaranın bu buz gibi ayında yeter donduk demesem üşüdüğünü farketmeyecek.
    Geçenlerde beni artçısı yaptı...İnanılmaz mutlu anlayacağın.İşi çok çabuk kavradı.Çokta kaabiliyetliymiş.Bunu farkettik oda bende.
    Kendiside tadınca anladı neyin zarar verdiğini,çıkarken hep aynı şeyi söylüyor(genelde onsuz çıkamıyorum) dikkatini topla,hayvanlık yapma(gereksiz gaz açma demekmiş)

Bilmiyorum eşin kullanmak istermi?Yada sen ne dersin?
    Kullansada kullanmasada sen biraz dolaştır ve kesinlikle pembe kask al.
    İşini görecektir emin ol...
    tr_select, cenkito, beyazit60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Bu konuya yorum yapabilmem için evli ve birazdaha olgun olmam gerekir ama anladığım tek birşey var; evlendikten sonra insanı motordan soğuturlar.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Birde coluk cocuga karisinca gorun, isler daha da sarpa sariyor ustune ustluk motorunla ilgilenecegine birazda cocuklarinla ilgilen lafi isitiyorsunuz, tabi motosikleti zevk amacli kullaniyorsaniz once aile huzuru derim
    beyazit60 ve kemboo bunu beğendiler.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Evet bazen zorlamak gerekiyor dediğiniz gibi, benim de babam motorcu allahtan çok istedim o da istiyordu motora başlamamı gittik aldık anne tarafım deliye döndü hayal bile edemiyorlardı.Şimdi üzerinden 3 sene geçti durum şu: anneannemde kalıyorum gece 11 de hadi ben kaçtım diyorum ve dışarıda yağmur yağıyor hadi güle güle ıslanacaksın ama neyse falan diyor. Ama hala uzun yola çıkacağım zaman uğraşıyorum

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeyle sabittir.Pembe kaskı alıyorsun.Bir müddet arkanda ağır ağır dolaştırıyorsun.Sonra sorular başlıyor.Nasıl,sürmeside arkada gitmek kadar eğlencelimi?Zormu sürülüyor?Ben bisikleti çok güzel sürüyorum bunuda sürermiyim?Bi deneyimmi?Nasıl yapıcaz?

Derken....Şimdi benden daha istekli.Ankaranın bu buz gibi ayında yeter donduk demesem üşüdüğünü farketmeyecek.
    Geçenlerde beni artçısı yaptı...İnanılmaz mutlu anlayacağın.İşi çok çabuk kavradı.Çokta kaabiliyetliymiş.Bunu farkettik oda bende.
    Kendiside tadınca anladı neyin zarar verdiğini,çıkarken hep aynı şeyi söylüyor(genelde onsuz çıkamıyorum) dikkatini topla,hayvanlık yapma(gereksiz gaz açma demekmiş)

Bilmiyorum eşin kullanmak istermi?Yada sen ne dersin?
    Kullansada kullanmasada sen biraz dolaştır ve kesinlikle pembe kask al.
    İşini görecektir emin ol...
    Pembe kask olayını deneyeccem. Motora binmesine gerek yok karışmasın yeter bana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pembe kask olayını deneyeccem. Motora binmesine gerek yok karışmasın yeter bana.
    Abi Hediye felan al motora para harcarken %100 etkili olur

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam doğruyu söylemeyin siz de fiyatlardan kırın azıcık.
    Kırdım zaten internetten bile gösteriyorum 40 liralık yağmurluğu alacam diye sen ucuz mala para vermezsin diyorlar bu seferde

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    valla bizimkilerde zamanında karşıydı, şimdi araba almıştım senin gibi evlenince, sonra araba çok masraflı olunca protesto amaçlı sattım kullanmadım hiç, iki sene sonra motosiklet almak geldi aklıma, ama aile tabi ilk başta etme yapma deselerde, aldım, eşimde karşı olmasına karşın ben onlara motorun faydalı yönlerini anlattım, gösterdim, pratikliğini gösterdim, özeliklerini anlattım, bide arabam olmayınca heryere motorla gidince, zamanla hak verdiler, şimdi arada olm dikkat et, evladım dikkat et sözleriyle geçiyor, eşimde alıştı hatta scooter öğrettim onada ilerde bir scooter alırım, bide karakterim gereği kafama koyduğumu yaparım, acımam... onuda bilirler )

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Hediye felan al motora para harcarken %100 etkili olur
    Hediye de güzel fikir de fuara gidecem olayını yine yumuşatmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bizimkilerde zamanında karşıydı, şimdi araba almıştım senin gibi evlenince, sonra araba çok masraflı olunca protesto amaçlı sattım kullanmadım hiç, iki sene sonra motosiklet almak geldi aklıma, ama aile tabi ilk başta etme yapma deselerde, aldım, eşimde karşı olmasına karşın ben onlara motorun faydalı yönlerini anlattım, gösterdim, pratikliğini gösterdim, özeliklerini anlattım, bide arabam olmayınca heryere motorla gidince, zamanla hak verdiler, şimdi arada olm dikkat et, evladım dikkat et sözleriyle geçiyor, eşimde alıştı hatta scooter öğrettim onada ilerde bir scooter alırım, bide karakterim gereği kafama koyduğumu yaparım, acımam... onuda bilirler )
    Dostum seninle aynı kafadayız arkadaş aklıma fuar işini soktu ertesi gün uçak biletlerimizi aldık. 1 martta istanbula gidecez. Tabi evde ufak çapta kıyamet koptu sonuç: fuara gidiyorum
    agrasiwe bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Sen yine her ihtimale karsi yengeye hediye gotur hatta evcil hayvan seviyosa imkan varsa gotur onunla ilgilenirken motoru unutur :D
    beyazit60 bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırdım zaten internetten bile gösteriyorum 40 liralık yağmurluğu alacam diye sen ucuz mala para vermezsin diyorlar bu seferde
    sorunu nasıl çözersin bilmem ama nasıl çözemeyeceğini biliyorum. Eşine yalan söyleme. Güveni azalacak ve en masum en doğru şeyleri bile sorgulamaya başlayacak. Kadınlar cin gibidir, hiçbirşeyi yutmaz, sadece uygun yer ve zamanı bekler.
    agrasiwe ve beyazit60 bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta evcil hayvan seviyosa imkan varsa gotur onunla ilgilenirken motoru unutur :D

Sevgili dostum, hayvanları çıkarlarımız için kullanmak doğru değildir. Bunu artniyetle söylemediğine eminim fakat bunu espri olarakta belirtmek hoş olmuyor. Sevgiler;

Bence eşinize hobilerinize karışmaması hakkında bir konuşma yapabilirsiniz. Bu şekilde birbirinizin hobilerine müdahale etmenin sadece birbirinizi üzeceğini belirterek bununla ilgili psikolojik bir kitapla bu konuşmanı daha da sağlamlaştırabilirsin. İkna Yöntemleri / Robert D. bu kitabı okumanı öneririm.
    agrasiwe, CEM. ve beyazit60 bunu beğendiler.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Dostum seninle aynı kafadayız arkadaş aklıma fuar işini soktu ertesi gün uçak biletlerimizi aldık. 1 martta istanbula gidecez. Tabi evde ufak çapta kıyamet koptu sonuç: fuara gidiyorum
    Yapmak istediklerinizi yapabildiğiniz sürece hayattan zevk alırsınız baskı ile yaşamak hiç bana göre değil
    beyazit60 ve tinerci bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bize karşı çıkanlar muhakkak bizi düşündükleri için ama kendini korumak için aldığın ekipmanada karışıyorlarsa bi sorun var demektir...
    beyazit60 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09

fuara geldiğinde görüşelim kardeşim :D
    beyazit60 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)