Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aile Dirdirindan Kurtulmak Icin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    JR511 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Masai Grand Eagle
    Arkadaslar öncelikle hepinize meraba diyorum... mesaj sayısındanda anlayacagınız uzere forumun cok yeni bir uyesiyim

eminim sizlerde benim gibi ilk başta motor aldıgınızda biraz aile baskısı altında kalmışsınızdır ve eminim ustesinden gelmişsinizdir?? ya allah aşkına biri bana bu motorlarla ilgili aile baskısından nasıl kurtulabilirim, onların içini nasıl rahatlatabilrim, ne gibi tezler üretirim, yada onların dusuncelerini nasıl curutebilirim, yardım etsin??

Saka gibi motorun kaparosunu verdik yarın teslimat gerceklesecek, aileden soyle bir ses geldi

"artık motoru satsanız diyorum??"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Valla kardeş aynı şeyler benim de başımdan geçti cidden çok baskı kuruyorlar ama bilmiyorlar içimizdeki heyecanı valla direceksin kardeş onlar artık diyecekki bu adam a motor almazsak hayatından bezecek bunu dedirttirdinmi olay bitmiştir ....

Motosikleti
    Masai Grand Eagle
    evet abi baskı son raddede yani...
    yok bi taşa takılsan düşersin.. yok gece cok tehlikeli motor kullanmak.. yok şehre inme ezerler.. Onlar için dort tekerlekle iki tekerlek arasındaki fark negatif yönde muazzam
    zaten direk "reşitiz, istediğimizi yaparız" kozumuzu oynadık, biraz ters tepti

tahamesut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Grand Dink 150
    kardeş merhaba
    ben benim motoru almak için işe girdim para vermediler... alıp getirip kapının önüne koyunca bu motor diyolar sonra gel bindirim sizi de dalga geç biraz kask ve dizlik tak onların yanında koruma kıyafetlerin tam olsun aman birde sakın kaza yapma ve motorunda sorun çıkarsa bahsetme... hemen derler sana alma demiştik diye.... alışıyorlar 1 hafta geçince sıkma canını.... birde hayırlı olsun kazasız ve belasız sürüşler motorunu tanıyana kadar hız yapma...
    Bayrakları Bayrak yapan üzerindeki [COLOR="Red"]KANDIR[/COLOR], Toprak; uğrunda ölen varsa [COLOR="Red"]VATANDIR[/COLOR]...
    [b]Allah hepimizi 4 tekerlekli canavarlardan korusun...[/b] [COLOR="Red"][B]A Rh+[/B][/COLOR]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Masai Grand Eagle
    cok sagol tahamesut...

yok zaten işi tamamen öğrenene kadar tam kotumalı gezmeyi düşünüyorum... kendimi gerçekten iyi görürsem dizlikleri es geçebilirim...
    senin taktik ve bu konudaki inadın takdirimi kazandı... istersen yaparsın psikolojisi umarım dedigin gibi bi rhafta içinde alışırlar

bu arada alt başlık super
    Allah hepimizi 4 tekerlekli canavarlardan korusun...
    bir araba sahibi olarak motor sahibi olma fikrine sahip olduktan sonra nereye baksam motor görür oldum trafikte... tamamen anlayışım değişti.. artık önümde motor olunca elimi ayağımı kesiyorum herşeyden amaç öndeki arkadaşım panik olmadan motorun zevkini tadabilsin hehe

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Dört aydır son derece kararlı bir şekilde sürekli motor konusu açıyorum, babamı buluşmaya da getirdim, artık neredeyse kesin olarak ikna oldular

Alıntı JR511 adlı üyeden alıntı
    cok sagol tahamesut...

yok zaten işi tamamen öğrenene kadar tam kotumalı gezmeyi düşünüyorum... kendimi gerçekten iyi görürsem dizlikleri es geçebilirim...

bence dizlikleri es geçmek yapacağın en son şey olsun..
    bu dediklerini kafanı gece uyumak için yastığına koyduğunda bir daha düşün...
    bakalım sabah kalkınca da 'dizlikleri es geçebilirim' diyebilecek misin?

gazkesmes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    benimde başımda aynı şey var bıktım kardeşim yemeden içmeden kesildim sonunda alıcaklar galiba tabi allah izin verirse!!

benimde başımda aynı şey var bıktım kardeşim yemeden içmeden kesildim sonunda alıcaklar galiba tabi allah izin verirse!!

Motosikleti
    Masai Grand Eagle
    sana 100% katılıyorum muratd... zaten hiçbir zaman kendimi iyide goreceğimi dusunmuyorum...

bu bahsattigim olursa ki sanmıyorum herhalde 15.(işallah tabe ) motorumda falan olur

oda baya uzun sürer benim için saçlar zaten az, extra olarak beyzlamışta olurlar eger kalırlarsa

aman abi işte dikkat et walla tehlikeli işler bunlar yaw öle göründüğü gibi 30 ytl lik benzin alıp gaza basmayla olmuyor,göründüğü kadar basit değil (BENCE) çünkü benim canım çoook kıymetli

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    almadan satmanı istemelerini anlamadım euheuehe ilginç bu durumda yapabilcein pek bişi yok arkadaşım ya malesef. ama umudunu kırma SAVAŞ
    Hayat, hâyâl..

Motosikleti
    Masai Grand Eagle
    çok komik di mi abi
    abimle kaldık boyle ne demek istiyolar diye hehe..
    bide işin kotu tarafı kız arkadasımda, kendisi scoooter sahibi olmasına ragmen, o bile karsı cıkıyo

cenngiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T
    benim hayatımda bindiğim ilk motor 92 model bir suzuki idi. gsx-r 600 ün o yıllardaki muadili idi. kuzenimin di ve ankarada gezdirmişti beni.

97 yılında A2 ehliyetimi aldım. Bu arada kiralayarak ya da ödünç alarak race dahil sayısız motor kullandım. bir senedir kendi motorumu kullanıyorum. yaşım 27. bilmem ne zamandır aileme motor için yalvarıyodum. annem de ben almam paran olunca alırsın demişti. şartlar uygun olur olmaz aldım.

şimdi onları daha iyi anlıyorum. ileride çocuğum olursa motora heves ederse diye şimdiden korkmaya başladım.

arkadaşlar onlara karşı anlayışlı davranın. sakın motor uğruna ailenizi kırmayın. o kadar emek verdiğin, acısını sevincini paylaştığın, canından bir parça olan evladını bu şeytan işine emanet etmek gerçekten zor iş olsa gerek.

aman deyim onların hislerini yabana atmayın

Alıntı JR511 adlı üyeden alıntı
    sana 100% katılıyorum muratd... zaten hiçbir zaman kendimi iyide goreceğimi dusunmuyorum...

bu bahsattigim olursa ki sanmıyorum herhalde 15.(işallah tabe ) motorumda falan olur
    kolay kolay kimseyle grup sürüşü yapmam kimseye artçı olmam. güvendiğim bir iki kişi bunun dışında tabi.

en çok korktuğum motorcu tipi de "ben oldum" diyen tip tir. allah hepsine akıl fikir versin. değil 15, 150 motor eskitsem altımda, gene de korumalarım olmadan asla. sen kendine nekadar güvenirsen güven. trafikte yalnız değilsin malesef. başkasının hatası gelir senin canını yakar dikkat et.
    [B]GÜÇ[/B] bir [B]ATEŞ[/B]tir, [B]ISINMAK[/B] ya da [B]YANMAK[/B] senin elinde...
    ZS200GY-A Mavi

Motosikleti
    Masai Grand Eagle
    bilmiyorum aslında ben hiçbir zaman sürat delisi bi adam olmadım severim ama canımdan onemli degil..
    araba kullanırkende 70i cok nadir geçerim ve motordada sürat yapacağımı hiç düşünmüyorum..
    problem; ailemin benim sürat yapıp başıma bişi gelmesinden değil, başka yollardan (başka bi araç gibi) benim veya abimin zarar görmesi...
    cokta haksız degiller ama uzatmak istersem , onlarda sigara içiyorlar, onlar kendilerine garantili zarar veriyorlar biz onlara bişi diyo muyuz??

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Eğer ehliyetin yoksa önce ehliyet kursuna gideceğini söyleyerek olaya girmek daha anlamlı oluyor. Ehliyet kursundaki eğitimleri ballandıra ballandıra anlatmak ikinci aşama olabilir. Sonuçta onların ön yardısı genel bir yargı. Onları bu olaya bilinçli yaklaştığını gösterirsen daha anlayışlı olacaklardır.

Ben motoru alıp kapının önüne koyduktan sonra nasıl söyleyeceğim diye düşünürken, bizimkiler "o motor senin değil mi? Kapının önünden çalarlar onu, arka bahçeye koy" şeklinde ilginç bir yaklaşım sergilediler. Sanırım motoru küçük buldukları için çok dikkate almadılar

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    JR511 öncelikle hoşgeldin,
    Arkadaşlar gayet güzel sıralamışlar yapman gerekenleri.
    Öncelikle kendin MT buluşmasına git, oradaki insanları önce kendin tanıdıktan sonra, aileni al ve en aklı başında olanlarla tanıştır.
    Valla bizim İstanbul grubunda 16-66 yaş grubundan kardeşlerimiz abilerimiz var, hepside bilinçli motosiklet kullanıcısı. Ankara grubu da illaki öyledir....
    Neyse kolay gelsin.....

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    benim altımda zat 150 var.En fazla 120 km filan yapıyo.Buna rağmen her evden çıkışımda annem yarım saat yemin ettiriyor bana.Hatta en son (ehliyetim yok) ararım polisi veririm plakanı bağlatırım motoru sakin,yavaş gitmezsen dedi.Yakında gps taktıralım derse şaşırmam.Ben anneme"anacım altımda bu motor varken bile bişey olucak die korkudan ölüyosun race alınca napıcan" diorum.Bakalım alışıcaklar yavaş yavaş

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Ailene motoru kabullettirmek için sanırım motoru siz almalısın. Yani kendi paranla kazandıkların harçlıklarından biriktirdiklerinle. Ailenden 5kuruş almadan motor alırsan aile mensupları seni taktir eder ve gerçekten bu çocuk bunu istiyormuş der. Hoş motoru alınca aa olmaz geri götür iade et eve almam seni diyecek halleri yok. Deselerde blöftür yani Dediğim gibi en iyisi kendi emeğin, kendi gayrettinle birşeyleri başarman. Sonuçta herşey bir karşılık ister. Aynı durumda olan arkadaşlara nacizhane tavsiyem girin bu yaz bi işe çalışın motor parası biriktirin. Kendi emeğinle aldığın şey herzaman daha çok değerli oluyor. Hoşçakalın
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    hepımızde aynı dert param yetmıyo mecburen destek beklıyorum aileden ama motor dıyınce cin carpmısa donuyolar ama tam koruma yolları super fıkır kask dızlık kolluk falan super hem guwenlık hem onlara guwen werır!!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler