Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Satın Alıcağım Motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba iyi forumlar. Aklımda çok büyük bir soru işareti kaldı size danışmak istedim. Yeni bir motorsiklet alıcam fakat motorsikletin sahibi motorsikleti kontrol ettirmen için gelemiyceğini söylüyor, motorsikletin sahibine hem yol ücretinin karşılanacağını hemde istediği saatte gidebiliceğimizi söyledim. Sizce kişiye her türlü olanığı sunmama rağmen neden kontrol ettireceğim yere götürmek istemiyordur motorsikletini. Tahminlerinizi neler? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150 Siyah 2008
    İki ihtimal var. Ya tok satıcıdır. Uğraşmak istemiyordur. Ya da motosikletine güvenmiyordur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tahmine gerek yok, almazsın olur biter. Motorun internette ilanı var mı bakalım ?

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kendisine sormayı denedinizmi?
    1-Bir sorun çıkacağını biliyor olabilir.
    2-Üşeniyordur
    3-Güveniyordur. Ne gerek var diyordur.
    4-Zaman kaybı olarak görüyordur.
    Her halükarda ben olsam vazgeçerim. Makul bir neden sunmadıkça.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    2. el eldiven bile alınmaz. benim dusuncem. Boyle elalemle muhattap olursun. para yettigine sifir al. Adam getirmiyosa motor problemlidir kesin. Yada uydurma ilandir.

Satıcı tok satıcı değil acil diyor, motorsiklet sahibine sordum çizik var sadece dedi ve ilanı bir süredir takip ediyordum fiyatını bir miktar arttırdı ilginç geldi bana danışmak istedim sizlere

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı goldenwinged adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıcı tok satıcı değil acil diyor, motorsiklet sahibine sordum çizik var sadece dedi ve ilanı bir süredir takip ediyordum fiyatını bir miktar arttırdı ilginç geldi bana danışmak istedim sizlere
    malına güvenen heryere gösterir...bi kusuru varki basacak adam arıyor...

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malına güvenen heryere gösterir...bi kusuru varki basacak adam arıyor...
    Kesinlikle katılıyorum. Empati yaptım da. Kendi motorumu satacak olsam, alacak kişinin istediği yere kontrol ettirmesine müsaade ederdim. Çünkü motoruma güveniyorum. Adam buna izin vermiyorsa altında bir şeyler vardır. Bulaşmanızı hiç tavsiye etmem...

Bu yorumlarınızdan sonra motorsikletten vazgeçme boyutana geldim alıcak olsam bile tamirci tanıdığımla giderim en ufak hatasında almam. yorumlar için herkese teşekkür ederim

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Acil olan malı neden satmak için çağırdığında gelmesinki.Tamamen saçmalık hem acil hemde gel baktıralım diyince gelmiyor.Düşün sıkıştın paraya ihtiyacın var ben motosikletini alıcam sen malına güveniyosun ama yan çiziyorsun.Bu dünya tilki dolu dikkat et bence satışı yaptıkdan sonra cızlak ortada kalırsın.
    goldenwinged ve NECOCAN bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ben motosikletimi satarken özellikle diyordum masraflar sizin olması karşılığında çok uzak olmayan yerde yada sizin getireceğiniz usta kontrol edebilir diye. Ülkede motosiklet mi yok salla gitsin bence..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Araç alırken ayağa araç çağrılmaz. Aracın yanına gidilir.

Bu nedenle adamdanda araçdanda şüphelenmeniz büyük haksızlık.
    xawa, krd, çelikatlı ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosikletimi satarken özellikle diyordum masraflar sizin olması karşılığında çok uzak olmayan yerde yada sizin getireceğiniz usta kontrol edebilir diye. Ülkede motosiklet mi yok salla gitsin bence..
    Dediğiniz gibi yapıcam artık bütçeme göre yeni motorsikletler bakıcam. En azından ustaya baktırdım tramer ini sorguladım derim kafam rahat eder. Sorun çıksada benden dolayı derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç alırken ayağa araç çağrılmaz. Aracın yanına gidilir.

Bu nedenle adamdanda araçdanda şüphelenmeniz büyük haksızlık.
    Ben kimseyi ayağıma çağırmadım sadece motorsiklete baktırmak istediğimi söyledim satıcıya. Buda motorsiklet alırken en doğal hakkım bence sonuçta otomobil alırkende aynısını yapıyoruz servise götürüp ekspertiz yaptırıyoruz, km ile oynanmışmı, boyanan değişen varmı, tramer inde kayıtlı hasar varmı diyoruz

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle herkese merhaba iyi forumlar. Aklımda çok büyük bir soru işareti kaldı size danışmak istedim. Yeni bir motorsiklet alıcam fakat motorsikletin sahibi motorsikleti kontrol ettirmen için gelemiyceğini söylüyor, motorsikletin sahibine hem yol ücretinin karşılanacağını hemde istediği saatte gidebiliceğimizi söyledim. Sizce kişiye her türlü olanığı sunmama rağmen neden kontrol ettireceğim yere götürmek istemiyordur motorsikletini. Tahminlerinizi neler? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Motosikletin ederi kaç tl dir? Mesafe uzakmı? Belki adamın bi sürü işi var? Buna vakit ayıramaz veya çok temiz kupon bir motor bikaç güne zaten satılır?

Bende sattığım araçlarımı sadece bana yakın yetkili servislere göstertirim (çünkü benim araçlarım sadece yetkili servise gider) veya ustanla gel derim, üç kuruşluk adamlarla sanayi köşelerinde abuk subuk tamircilerde muhattap olmak istemem. Bu sene 1 motor 2 araba sattım, arabaları sadece anadolu yakasında tek bir yetkili servise getirebileceğimi belirttim ve kısa sürede satıldılar. Motor için şehir dışından bir arkadaş geldi geçen gün, gece karanlığında işyerime gelip 5dk sesini dinleyip kapora verdi. Yani düzgün adam + doğru mekan = satış.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Dediğiniz gibi yapıcam artık bütçeme göre yeni motorsikletler bakıcam. En azından ustaya baktırdım tramer ini sorguladım derim kafam rahat eder. Sorun çıksada benden dolayı derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Ben kimseyi ayağıma çağırmadım sadece motorsiklete baktırmak istediğimi söyledim satıcıya. Buda motorsiklet alırken en doğal hakkım bence sonuçta otomobil alırkende aynısını yapıyoruz servise götürüp ekspertiz yaptırıyoruz, km ile oynanmışmı, boyanan değişen varmı, tramer inde kayıtlı hasar varmı diyoruz

Adam buna mecbur değil. Ustanı al götür.

Bu şekilde olmasının sebebi de şu. Haftada en az 3-4 kez 2-3 saatini insanlar ustalara motor götürmek için harcayamaz.

Bana söylesen bende kabul etmem ve ustanı da al gel istediği gibi baksın derim.
    krd bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    İyi bir ustayı al git,vaktimi değerli motorumu değersiz o sana söyler...

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar ben de bugun katildim foruma.Onumuzdeki fuardan bir motor almayi dusunuyorum ya da bir ihtimal ikinci el alacagim.KTM 200 DUKE dusunuyorum fakat aklima su soru geliyo;Bu ktm motorlarinin km'si rahat degistirilirmi? hani saglam motor bulduk diye sevinirken km'den yemeyelim darbeyi? internette buldugum butun hepsi cunku dusuk kilometrede ve sahipleri elden cikarmaya calisiyor.Acaba dedim km ayariyla oynandigi icin mi boyle? simdiden tesekkurler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    valla malına güvenen adam isterse tillahını getir der.
    ben mesela adam benimle pazarlık ediyor telefonda. kardeş diyorum ustanı al gel bak.
    en ufak bişi bulursan dediğin paraya verecem diyorum cat kapatıyorlar..
    motoruna güvenen adam her yerine baktırır arkasında durur.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzak dur

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Şu ustanıda al git olayı çok komik :D Ne bu cebimizdemi taşıyoruz ustayı ? Portatif taşınabilir ustalar varda bizmi iblmiyoruz ? Herkesin peşiinden sürükleyeceği kadar samimi tanıdık bir ustası olmayabilir. Motoru satan adam meşgulse o usta ondan daha meşguldür eminim.Ayrıca şehir dışındaysa ne olucak ? ustayıda alıp 10 saat yolmu gidip gelinecek ? Hepimiz isteriz ilanı koy adam gelsin bakmadan kontrol etmeden alsın parayıda avcumuza saysın ama bi iş yapıyosan o işin gerektirdiği bazı durumlar var. servise gidiceksiniz motor kontrol edilecek. Buna yanaşmıyosa bahane uyduruyosa motorda bir sıkıntı var ve bilmeyen birine kakalamaya çalışıyor demektir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)