Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RX King 135 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chikoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX KING - 135 2002, Yamaha YBR 125 2008
    sa arkadaşlar

dün bir rx king satın aldık satışı yarın bize verecekler ödemeyi falan hallettik motorcudan alıyoruz..

kafamda 2-3 adet soru işareti var

Satan adam masrafı yok diyor ama pek inanmadım deponun yanındaki yamaha yazısı falan yok cıkarılmış ama grenaj ve egsoz da cizik yok parlıyor motor o yazılar bulunurmu sanayide

motor ;

99 model yeşil renk

1-) şimdi alır almaz ne yapmamız gerek ustaya göstermeye gerek varmı yoksa biz anlayabilirmiyiz erkenden bi sıkıntısı varsa çalışdırınca sesinde pek bişey yok gibi yada biz anlamıyoruz :D

2-) yağ olarak ne konmalı 20-50 diyen var 90 numara diyen var 10-40 diyen var, ( shell bayisinde calısıyorum orda bide 2T yağlar var motorlar için) ( İL : ANTALYA )

3-) motorun orjinalinde tek taraflı ayna var genelde kimse takmıyor zaten bu motora ama bence ayna trafikde gerekli cok faydasını gördüm buna bi 2 taraflı ayna yapılırmı ?

4-) Nasıl kullanılmalı :D daha once cok yakın temasda bulundum ama kullanmadım

5-) ( ilerleyen saatlerde ekliycem)

Cevaplarınız icin simdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Öncelikle 99 model ve 135 rx gibi acemi sınıfının başlangıc modeli olması dahada öte 2 zamanlı bir model olmasından dolayı 2014 yılında bu motorun artık temizinin sadece Müzelerde yada fuarda bulanacagına inanıyorum.

Motor pırıl pırıl bu zamana kadar zaten gelemez eger motor yaşını belli etseydi belki temiz diyebilirdik motorda boya oldugu kesin zaten kimbilir kaç kere kaza yapmıştır. hitap ettigi kullanıcı sınıfı çok tehlike çünkü. apaçi kabilesi.( bilinçli kullananlara lafım yok )

Biraz internetten kullanıcı yorumlarına baktıgınızda şu yorumlarla karşılaşabilirsiniz.

180 bastım

yolların anasını aglatır.

3 kişi bindik banamısın demedi.

sürekli teker yapıyorum gibi.

1- alır almazdan öte almadan evel güvendiginiz tamirciye götürün . yakınınızda eski köklü yamaha servisi varsa onada götürebilirsiniz çünkü eski bir model.

2- yag olarak 2 T yaglar konulmalı motor 2 zamanlı çünkü.

3- çift taraflı ayna kolaylıkla takılabilir.

4- eger ilk motorunuz olucaksa ve kullanmayı bilmiyorsanız zorlanacagınız bir model. 2 zamanlı olması ve hafif olması kolay tekere gelmesini saglıyor.

Yakıt olarakta fazla yakan bir model .

Okudugum kullanıcı yorumları çok seri olmasından söz ediyorlar.

Benim tavsiyem böyle eski bir modele bulaşmaman.

Satsanda satılcakmı bakalım evlat kalmasın sonra

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle 99 model ve 135 rx gibi acemi sınıfının başlangıc modeli olması dahada öte 2 zamanlı bir model olmasından dolayı 2014 yılında bu motorun artık temizinin sadece Müzelerde yada fuarda bulanacagına inanıyorum.

Motor pırıl pırıl bu zamana kadar zaten gelemez eger motor yaşını belli etseydi belki temiz diyebilirdik motorda boya oldugu kesin zaten kimbilir kaç kere kaza yapmıştır. hitap ettigi kullanıcı sınıfı çok tehlike çünkü. apaçi kabilesi.( bilinçli kullananlara lafım yok )

Biraz internetten kullanıcı yorumlarına baktıgınızda şu yorumlarla karşılaşabilirsiniz.

180 bastım

yolların anasını aglatır.

3 kişi bindik banamısın demedi.

sürekli teker yapıyorum gibi.

1- alır almazdan öte almadan evel güvendiginiz tamirciye götürün . yakınınızda eski köklü yamaha servisi varsa onada götürebilirsiniz çünkü eski bir model.

2- yag olarak 2 T yaglar konulmalı motor 2 zamanlı çünkü.

3- çift taraflı ayna kolaylıkla takılabilir.

4- eger ilk motorunuz olucaksa ve kullanmayı bilmiyorsanız zorlanacagınız bir model. 2 zamanlı olması ve hafif olması kolay tekere gelmesini saglıyor.

Yakıt olarakta fazla yakan bir model .

Okudugum kullanıcı yorumları çok seri olmasından söz ediyorlar.

Benim tavsiyem böyle eski bir modele bulaşmaman.

Satsanda satılcakmı bakalım evlat kalmasın sonra

yorum için teşekkürler ilk motorum olmiycak ben 6 senedir ybr kullanıyorum halada ilk günki gibi hevesli geliyor.

motoru ben almıyorum cok yakın bi arkadaşım alıyo o yüzden artık aldı iş işden geçdi.. almadanda motorcuya diyemiyosun ki motoru verde bi ustaya götürüyüm diye eğer dersende başlıyo sıkmaya yok 10000 km garanti bişey cıkarsa getir bize yok 6 ay tüm masrafları bizden cıkarsa falan filan

fiyat olarak bizim bu memlekete göre uygun 5,500 diyen var cunki 4 e aldık muaynesi geçikti adam bu sabah yapdrcak oyle vercek satışını

bide öğrenmek istediğim elektrik aksamı nasıl motoru gaz verince far çoğalıyor mobilet hesabı :D xenon falanda takmak hayalmiş galiba

bu motor bence araşdırmaya değer yorumları bekliyorum :D

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Rx'in elektirik tesisatı olarak bir bilgim yok fakat gaz verince farın daha fazla yanması bazı problemlerede işaret olabilir.

Konjektör . yada..

akü gibi..

Siz motosiklet alırken motoru satan kişi ne derse desin alıp götürmelisiniz eger götüremessin diyorsa vardır elbet birşey motoruna güvenmeyen motorun başka usta tarafından bakılmasınada laf yapar.

Almış iş işten geçmiş hayırlısı olsun diyelim

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Öncelikle Hayırlı olsun Bende çok araştırdım. Seninle konuşmuştuk. hatırlarsın belki runner aldım. Çalıştığın petrole davet ettin beni inşallah müsait bir zamanda uğrayacam
    Şimdi güzel bir motor tercih etmişsin. 2 zamanlı motorlara benim acayip sempatim var Şimdi senin işin biraz daha zor kardeşim neden gerçekten motorunu kullanan kesim Sıkıntılı (istisnalar vardır mağzur görsünler) Runnerda öyle ama rx kingin kullanıcısı motorun canını okuyor. Devir vs gibi Scooter olunca fazla devir ihtimali daha düşük.
    Soğutmaya çok dikkat etmen lazım. Su soğutma olsa iyi olur bu rx kinglerde.
    2 zamanlı makinalar Çok çabuk ısınıyorlar. Hava soğutma Uzun yolculuklarda yada şıkıştırarak uzun süre gidince heleki antalyada önümüz yaz çok dikkat etmelisin kardeşim.
    Önerim motoru alır almaz. Sanayide tanıdık ustan varsa yanına uğramalısın.
    Orta derece bir yerse zaten motor üflemesini motor ömrünü falan herşeyi söyler. Motoru bağlıyor bir cihaza ölçüyor.
    Güzel bir motor güle güle bin ama dikkat et. Gerçekten boşuna ölüm makinası demiyorlar

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı Ölüborlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta derece bir yerse zaten motor üflemesini motor ömrünü falan herşeyi söyler.
    2 zamanlı motorda üflemenin olacağından eminmisin ?
    ahmetunuver bunu beğendi.

Motosikleti
    Öncelikle Hayırlı olsun Bende çok araştırdım. Seninle konuşmuştuk. hatırlarsın belki runner aldım. Çalıştığın petrole davet ettin beni inşallah müsait bir zamanda uğrayacam
    Şimdi güzel bir motor tercih etmişsin. 2 zamanlı motorlara benim acayip sempatim var Şimdi senin işin biraz daha zor kardeşim neden gerçekten motorunu kullanan kesim Sıkıntılı (istisnalar vardır mağzur görsünler) Runnerda öyle ama rx kingin kullanıcısı motorun canını okuyor. Devir vs gibi Scooter olunca fazla devir ihtimali daha düşük.
    Soğutmaya çok dikkat etmen lazım. Su soğutma olsa iyi olur bu rx kinglerde.
    2 zamanlı makinalar Çok çabuk ısınıyorlar. Hava soğutma Uzun yolculuklarda yada şıkıştırarak uzun süre gidince heleki antalyada önümüz yaz çok dikkat etmelisin kardeşim.
    Önerim motoru alır almaz. Sanayide tanıdık ustan varsa yanına uğramalısın.
    Orta derece bir yerse zaten motor üflemesini motor ömrünü falan herşeyi söyler. Motoru bağlıyor bir cihaza ölçüyor.
    Güzel bir motor güle güle bin ama dikkat et. Gerçekten boşuna ölüm makinası demiyorlar
    eyw kardeşim sağol sabah 7 den beri gazlıyorum yalım parkdan tut sanayiye kadar 3 lt benzinle yaklaşık 70 km yol yapdım daha yarım litre var oda sürekli yüksek devirde kullandıgım halde yalımda arkadaşları gördüm ranırla takasladık 180 sple gezme amaçlı ikisininde kaçışı hemen hemen aynı sanki durup durupda arkadan birisi seni itiyormuşçasına :D yani cok zevkli ybr den de zevkli diyebilirim o kırmızı ışık sarı yanınca millete 100 metre fark atmalar falan anlatılmaz yaşanır :D

soğuma açısından hiç sıkıntısı yok tam tersi 15 dk falan dinlenip binersen soğuyor ve kalkışda falan stop etmeler yaşadım helede kırmızı ışıkda

ayak marşlı oldugu icin insan panik oluyor bide :D

ayrica km saati çalışmıyor nerdeyse gördüğüm herkesinkinde bole onun dışında uzaması falan bir r6 yi aratmaz gibi geldi bana

son olarak bi abim bana michelin in pilot lastığını hediye etti daha sıfır takdım IRC marka lastik vardı daha iyi yol tutuyor suan

motor ısınmadan gazlamazsan parasını kuruşuna kadar hakeden bir makine dedigim gibi stop etme veya gaz tepkisinde gecikme oluyor uzarken :D

teşekkürler

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı Chikoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw kardeşim sağol sabah 7 den beri gazlıyorum yalım parkdan tut sanayiye kadar 3 lt benzinle yaklaşık 70 km yol yapdım daha yarım litre var oda sürekli yüksek devirde kullandıgım halde yalımda arkadaşları gördüm ranırla takasladık 180 sple gezme amaçlı ikisininde kaçışı hemen hemen aynı sanki durup durupda arkadan birisi seni itiyormuşçasına :D yani cok zevkli ybr den de zevkli diyebilirim o kırmızı ışık sarı yanınca millete 100 metre fark atmalar falan anlatılmaz yaşanır :D

soğuma açısından hiç sıkıntısı yok tam tersi 15 dk falan dinlenip binersen soğuyor ve kalkışda falan stop etmeler yaşadım helede kırmızı ışıkda

ayak marşlı oldugu icin insan panik oluyor bide :D

ayrica km saati çalışmıyor nerdeyse gördüğüm herkesinkinde bole onun dışında uzaması falan bir r6 yi aratmaz gibi geldi bana

son olarak bi abim bana michelin in pilot lastığını hediye etti daha sıfır takdım IRC marka lastik vardı daha iyi yol tutuyor suan

motor ısınmadan gazlamazsan parasını kuruşuna kadar hakeden bir makine dedigim gibi stop etme veya gaz tepkisinde gecikme oluyor uzarken :D

teşekkürler
    Hayırlı olsun hocam da r6 nere rx135 nere? 0-100 8 saniye civarı olan makinadan bahsediyoruz. Stop etme sorunu için platin ayarına bakın. Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Güle güle kullan memnunsan sıkıntı yok bu arada yakıt iyimiş O kalkışda 100 metre fark atmak benim 7 senedir yaptığım şey insan bir yerden sonra zevk almıyor fark atmakdan bu arada ev döşemealtında okul lara borsa meslek lisesiydi. Hergün motorla git gel git gel valla artık Ben bıkmıştım. Trafikden pizzacıdan farkım yoktu. Antalyanın bir ucundan diğer ucuna günde gidiş geliş 70 km yol

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı motorda üflemenin olacağından eminmisin ?
    Olurda 4 zamanlı motor gibi sorun teşkil etmez.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam da r6 nere rx135 nere? 0-100 8 saniye civarı olan makinadan bahsediyoruz. Stop etme sorunu için platin ayarına bakın. Kazasız belasız sürüşler.
    valla hocam uzamasını bi görmen lazım daha r6 süremedik ama anlatılmaz yaşanır birşey :D ama 250 lik cogu makinenin canına okur ozellikle 0 100 mtrede 5 saniyede 100 e cıkar inanamazsın kilometre saati bozuk olduğu icin ölçme şansım yok yapdırdıgımda test edicem sizin icin :D makine 1den 4 e kadar tüm viteslerde tekere gelirmi ya :D insanı cezbediyor en deli binen adam bile yaşıyorsa cok sabırlı biridir :D

ayrıca stop etme durumunu sordum bi kaç binene daha onlardada oluyormuş motor biraz ısınmalı ama ısınmadan da cok kötü kalıyor

gaza basıyosun yolda sanki vites boşdaymış gibi 3-4 saniye bişey olmuyor sonradan birden seni sarsacak şekilde gaz geçden geliyor yani ilk bindiğimde bu motor kendiliginden bişeyler yapiyo dersin :D ama 5-6 dk ilerledikden sonra birazda ara gaz cevirerek o sorun kalkıyor bir KTM gibi anında gaz tepkisi falan işin kısası bincegin zaman bi 5 dk calışdırıp durdurmak gerek cikle mevzuları falan varda hiç bilmiyom neyi nedir ,:D

Güle güle kullan memnunsan sıkıntı yok bu arada yakıt iyimiş O kalkışda 100 metre fark atmak benim 7 senedir yaptığım şey insan bir yerden sonra zevk almıyor fark atmakdan bu arada ev döşemealtında okul lara borsa meslek lisesiydi. Hergün motorla git gel git gel valla artık Ben bıkmıştım. Trafikden pizzacıdan farkım yoktu. Antalyanın bir ucundan diğer ucuna günde gidiş geliş 70 km yol
    valla hayat sana güzelmiş :D okula ranırla girmeninde ayrı bi şekli var anladın sen beni :D

ayriyetten motor hakkında vibrasyon biraz var ama sonucda 99 model , çin malı bir cg nin 4de 1 kadar titriyor cok deil...ama çukurları falan hiç hissetmezsin amartisör 10 numara ybr den iyi geldi bana bugunluk bu kadar :D

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    r6 sürmeden r6yı hızlanmada aratmaz nedemek? :D

debriyaja bir baktırın,gaz verince vites boştaymış gibi devir yükselip sonra gitmek debriyaja işaret olabilir

Motosikleti
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 sürmeden r6yı hızlanmada aratmaz nedemek? :D

debriyaja bir baktırın,gaz verince vites boştaymış gibi devir yükselip sonra gitmek debriyaja işaret olabilir
    r1 sürmüştüm ama öyle uzun süre deil şu direkden dön gel hesabı :D

evet debriyaj skıntılı gibi yukarda kavrıyor biraz satan adamda bnm yiğen debriyaji takılıyo demişdi dedi dikkat et dedi ama yılardır king süren birisi debriyaji iyi dedi en iyisi usta bakması

Motosikleti
    Debriyaja dikkat et yersin öyle ha yesende fazla bişey tutmaz ama boşuna zaman ve yakıt tüketimi

Motosikleti
    hava filtresini sökdüm daha iyi uzamaya başladı sanki :D

bide ne yağ koycagimi bilmiyorum şanzımana ve motora 20 - 50 diyen var 90 numara diyen var aslı asdarı bilen varsa paylaşsın lütfen

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Chikoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini sökdüm daha iyi uzamaya başladı sanki :D

bide ne yağ koycagimi bilmiyorum şanzımana ve motora 20 - 50 diyen var 90 numara diyen var aslı asdarı bilen varsa paylaşsın lütfen
    hava filtresini geri tak yazık etme motora.
    motor 2 zamanlı olduğu için 2T yağlardan koyman lazım sanıyorum

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    hocam oncelikle kendin fazla anlamiyorsan bulundugun yerde arastir isini dogru yapan bir ustaya gotur yagini suyunu deyistir debriyajina baktir frenlerini kontrol ettir ben ikinci el arabada alsam motorda alsam ustaya gosterme harici satisi alir almaz bir genel bakimdan geciririm
    devriyaj kolay kolay takilma yapmaz basit olarak debriyaj telinden telin omrunin som demine gelmis ise yani degisme vakti gelmis ise ondan olabilir yada motor icindeki debriyaj yaylari vesaireden de olabilir en iyisi dedigim gibi bir ustaya isini iyi yapan bir ustaya gotur sonucta devriyaj ve fren onemli kazalara yol acabilir unutma

MOTOR a gelince motr bildigimiz mitor 2 zamanli yani benzine 2t motor yagi karistirman lazim surekili miktarini unuttum cok oldu kullanmayali ustaya yor 1lt 30 ml filan olmasi lazim
    MOTOR iyi durumda ise seri bir makina kalkisi gidisi simdiki 125 lik 150 lik honda yamahalara nal toplattiri lakin unutma hizli HER YOLDA HİZ YAPİLMAZ memleketimizin yollari malum motora iyice adapte olmadan da suratli kullanma nerede be tepki verecegini iyi bilmelisin
    MOtor 2 zamanli oldugu icin motor omru 4 zamanlilara gore birazdaha kisa %20 gibi ama oda kullaniciya gore deyisir ama motor yaptirmak cokta pahalli deyil sonucta daha basit bir motoru var

hayirli ugurlu olsun gule gule kazasiz bin

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini geri tak yazık etme motora.
    motor 2 zamanlı olduğu için 2T yağlardan koyman lazım sanıyorum

Hava filtresi motorun hava almasını engellediği için söktüm şehir icinde kullandıgım icin toz toprak yok pek mantıklı gelmedi takmak...

Şanzımanada mı 2T koycaz ?

Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam oncelikle kendin fazla anlamiyorsan bulundugun yerde arastir isini dogru yapan bir ustaya gotur yagini suyunu deyistir debriyajina baktir frenlerini kontrol ettir ben ikinci el arabada alsam motorda alsam ustaya gosterme harici satisi alir almaz bir genel bakimdan geciririm
    devriyaj kolay kolay takilma yapmaz basit olarak debriyaj telinden telin omrunin som demine gelmis ise yani degisme vakti gelmis ise ondan olabilir yada motor icindeki debriyaj yaylari vesaireden de olabilir en iyisi dedigim gibi bir ustaya isini iyi yapan bir ustaya gotur sonucta devriyaj ve fren onemli kazalara yol acabilir unutma

MOTOR a gelince motr bildigimiz mitor 2 zamanli yani benzine 2t motor yagi karistirman lazim surekili miktarini unuttum cok oldu kullanmayali ustaya yor 1lt 30 ml filan olmasi lazim
    MOTOR iyi durumda ise seri bir makina kalkisi gidisi simdiki 125 lik 150 lik honda yamahalara nal toplattiri lakin unutma hizli HER YOLDA HİZ YAPİLMAZ memleketimizin yollari malum motora iyice adapte olmadan da suratli kullanma nerede be tepki verecegini iyi bilmelisin
    MOtor 2 zamanli oldugu icin motor omru 4 zamanlilara gore birazdaha kisa %20 gibi ama oda kullaniciya gore deyisir ama motor yaptirmak cokta pahalli deyil sonucta daha basit bir motoru var

hayirli ugurlu olsun gule gule kazasiz bin
    hocam yorum icin cok saol bu motorlarin rektefeye girmeyeni yokmuş zaten ustaya bırakdım bakımı yapılcak dediğiniz gibi her eksiğini giderin dedim

ayrıca bu motorda benzine yağı kendin karışdırmıyorsun yağ deposu var ayrıyetten yağ göstergesi var kendisi ayarliyor :D

Son olarak motorun yan yazıları biraz eskimiş Yamaha yazısı falan onlari deişdirmek istedim cunki boyada cizik yok parlıyor onlar bozuyor

Reklamcı 50 tl istedi slikonlusuna daha ucuz bulabilirmiyim ?

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    dostum hayırlı olsun dikkat et düşmanı çok onların :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)