Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc ye xenon bilgisi olan

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar enduro motor kullanıyorum motorum 125cc.
    *xenon far takabilir miyim motoruma?
    *herhangi bir sorun olur mu?
    *önerebileceğiniz herhangi bir marka model var mi
    bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    xenon yasak zaten kardeşim.
    Xenon takılarbilir. Ama bi osram phılıps photon olsa sorun yaratmaz. Bunların fiyatları tuzludur.
    Eğer sen gece için ampuller istiyosan sana çok iyi özellikli ampuller önerebilirim.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    MD.Murat bunu beğendi.

kardeşim çok makbule geçer ampul önerilerin. Gece yetersiz kalıyor benim ampul şu an patladı zaten kısasi o nedenle değiştireyim diyorum. Philips ve osram a 5tl dedi az önce sordum. Sahte olma durumu var mi aceba? Önerebileceğiniz en güzel ve en dayanıklı ampulleri bekliyorum

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim çok makbule geçer ampul önerilerin. Gece yetersiz kalıyor benim ampul şu an patladı zaten kısasi o nedenle değiştireyim diyorum. Philips ve osram a 5tl dedi az önce sordum. Sahte olma durumu var mi aceba? Önerebileceğiniz en güzel ve en dayanıklı ampulleri bekliyorum
    Bu soru içinde araştır derim sana hatta şöyle bir güzellik yapiyim.
    ORSAM İÇİN OKU...

NOT: O fiyata orsam olmaz. Sahtedir veya başka markadır.
    emre xt125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben İzmir'de oto elektrikçisiyim ve öğrenciyim. Babamla beraber çalıştığımız oto elektrik dükkanımız var ve yıllardır osram phılıps sattığımız ampul milyonlarca kadar. Otomobilimde, motosikletimde yıllardır bu ampulü kullanıyorum, başka ampul kullanamıyorum alıştık artık. Taktığımız müşterilerimizin hepsi çok memnun. Xenon ları söktürüp bunları taktırıyorlar.
    OSRAM night breaker plus sana önereceğim ampul.
    yüzde 90 daha fazla ışık, + 35m daha fazla menzil, yüzde 10 daha odaklı merkezli ampul. Mesela dağ yolunda gidersin ışığı her yere yayar bu, otoban a gir kendini kısar, ışığın şiddetine göre değiştirir kendini. Karşındakinin hiç bir şekilde gözünü almaz.
    Gece bizim arabanın geldiğini 500 m öteden anlayabiliyorum. o kadar güzel bir malzeme.
    yanlız piyasada çakmaları var onları alma daha ucuz olurlar. paketi tipi herşeyi aynıdır ama çakmadır. ampul ayakları sarı olanlar orjinaldir.
    ve kutusundaki osram yazısı turuncu gibi değil de biraz daha kırmızı olanlar orjinaldir. diğerleri çakma demeyeyim de endüstri malıdır.
    bir de phılıps xtreme vision var yuzde 100 daha parlak.
    oyunageldim bunu beğendi.

Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İzmir'de oto elektrikçisiyim ve öğrenciyim. Babamla beraber çalıştığımız oto elektrik dükkanımız var ve yıllardır osram phılıps sattığımız ampul milyonlarca kadar. Otomobilimde, motosikletimde yıllardır bu ampulü kullanıyorum, başka ampul kullanamıyorum alıştık artık. Taktığımız müşterilerimizin hepsi çok memnun. Xenon ları söktürüp bunları taktırıyorlar.
    yüzde 90 daha fazla ışık, + 35m daha fazla menzil, yüzde 10 daha odaklı merkezli ampul. Mesela dağ yolunda gidersin ışığı her yere yayar bu, otoban a gir kendini kısar, ışığın şiddetine göre değiştirir kendini. Karşındakinin hiç bir şekilde gözünü almaz.
    Gece bizim arabanın geldiğini 500 m öteden anlayabiliyorum. o kadar güzel bir malzeme.
    yanlız piyasada çakmaları var onları alma daha ucuz olurlar. paketi tipi herşeyi aynıdır ama çakmadır. ampul ayakları sarı olanlar orjinaldir.
    ve kutusundaki osram yazısı turuncu gibi değil de biraz daha kırmızı olanlar orjinaldir. diğerleri çakma demeyeyim de endüstri malıdır.
    hocam peki bu ampulleri fiyatı nedir? Sizden alsam kargo yapma imkaniniz var mi? Buradaki arkadaşlara güveniyorum adam 5tl ye osram satiyor

Motosikleti
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki bu ampulleri fiyatı nedir? Sizden alsam kargo yapma imkaniniz var mi? Buradaki arkadaşlara güveniyorum adam 5tl ye osram satiyor
    Mesajına cevap verdim abi. 5 tl ye osram orjinal olmaz zaten.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soru içinde araştır derim sana hatta şöyle bir güzellik yapiyim.
    ORSAM İÇİN OKU...

NOT: O fiyata orsam olmaz. Sahtedir veya başka markadır.
    hocam peki sen taktınmı osram night lardan sen o konuyu açtığından beri alacam alacam unutuyorum görüntü 10 numara olur ama akşamları far nasıl aydınlatıyor.

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki sen taktınmı osram night lardan sen o konuyu açtığından beri alacam alacam unutuyorum görüntü 10 numara olur ama akşamları far nasıl aydınlatıyor.
    Benim arabam ve motosikletim de var. Fotoğraf çekeyim atarım buraya isterseniz.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Benim arabam ve motosikletim de var. Fotoğraf çekeyim atarım buraya isterseniz.
    çok iyi olur...
    nerden ve kaça aldınız.özenticarette 45tl

Motosikleti
    çok iyi olur...
    nerden ve kaça aldınız.özenticarette 45tl
    Biz kendimiz satıyoruz. Firma yı kötülemek gibi olmasın ama endüstri mal olabilir ki bence öyledir. Çünkü euro nun 3 tl olduğu Türkiye'de biz 45 i bırak 75 e alamıyoruz orjinalini.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    dostum benim arkadaş takdı orijinal 125lik deluxe mavi zenon bide muhteşem duruyordu lakin çevirmeye bi girdi yemediği fırça ceza kalmadı sonra farı kararttı sonrada aküyü bitirdi en son sigortayı patlattı arkadaş farı değiştirip komple motoru sattı şimdi beyaz yeni motorunda beyaz ampul kullanıyor bende mfha maviyi takacaktım çünkü görünü 10 numara fakat farı eritir diye kokrtugum için takmadım....

normal bi ampul alıp takicaz anlaşılan

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Birşey sormak istiyorum,bu ampuller 55W genelde motorlarımızda bulunanlar ise 35W bu sorun oluşturmazmı
    Fazla ısı yada enerji yetiştirememe gibi bir durum !

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey sormak istiyorum,bu ampuller 55W genelde motorlarımızda bulunanlar ise 35W bu sorun oluşturmazmı
    Fazla ısı yada enerji yetiştirememe gibi bir durum !
    Ben,m motosikletim 2005 model. ilk aldığımda cool blue takmıştım 2007 de night breaker taktım. 2008 den bu yana da night breaker plus kullanıyorum aynı ampul hala takılı bir azıra oluşmadı. Arıza oluşma ihtimali var ama benim başıma gelmedi. Şöyle olabilir ancak olursa fark kolunu eritebilir o sorunu da şu ana kadar bir tek otomobillerde gördüm o da 90 w ampul takmışlar öyle. 55 60 w sıkıntı çıkarmaz.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Merhaba.
    Açtığım konuda daha önce kullandığım araçları yazdım diye hatırlıyorum Siteye eklediğim linkten aldım ürünü. 4-5 arkadaşa daha sipariş geçtik...
    Ürünler kesinlikle orjinaldir. En azından bana gelen 8 kadar ampül orjinaldi

Motosikleti
    CRF 250 L
    emre kardeşim bende senin motorun x modeli var yani xt 125 x xenon denemesi yaptım sonuçları şunlar
    1 sistem kusursuz çalışsa bile bu tip motorların far tası bu kadar yüksek ışık gücünü toplamaya yetmiyor yani tas xenon için çok küçük.
    2 xenon ilk ateşlemede akünün şar oranını %40 a düşürüyor cihazla ölçtüm marşa nerdeyse güç kalmıyor
    3 bir saatlik xenonla gezintiden sonra akünün gücü xenonu beslemeye ve aynı anda statör hem aküyü doldurmaya hemde xenonu beslemeye yetmiyor büyük akü koysan hem yer yok hemde statör ona göre takılmamış akü bir kaç gün sonra ölüyor
    4 xenonun ısısı çok yüksek far tası ve bağlantı yerlerinde aşırı ısınmaya yol açıyor bir hafta içinde far tası ve bağlantı kablolalarını yakar
    5 xenon çalıştığı müddetce motor ateşlemesinde yeterli elektrik olmadığı için motosiklet tekliyor xenon açılıp kapanıyor zaten xt lerde far elektriği direk statörden geliyor aküden değil tesisatta değişiklik yapmak gerekiyor
    6. herşey düzgün çalışsa bile aydınlatma kalitesi bu uğraşlar değmiyor
    bence sen 35 w lık kaliteli bir ampül kullan veya benim gibi iki adet 3X3 wlık sis farı denen led far taktır sorunun çözülür ben iş dolyısı ile gece kullanıyorum farlardan daha iyi aydınlatıyor hemde akü dostu motoruna tesisatına yazık etme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

35 wattan fazla ampül takma sakın dediğim gibi bu motorun şarj olayı hem 55w ampülü çalıştırıp hemde aküyü şarjda tutmaya yetmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)