Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kevlar Pantalon

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bu aralar kevlar pantalon almaya niyetlendim. Ancak yurt içi ve dışı yaptığım tüm araştırma ve incelemeler sonucu benim istediğim veya her kesi tam koruyacak bir pantalon bulamadım. Hepsinin arka kısmında el büyklüğünde kevlar parça dikilmiş, dizlerine koruma takılmış o kadar. Baldırınızı, diz kalça arası bacağınızın yan tarafını ve ön tarafını koruyacak kevlar pantalon yok. Almışken tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak bir şey almak veya yaptırmak istiyorum. kevlar kumaşı istanbulda alacak yer buldum. ancak onların sattığı da dupont marka değil. Aslında motosiklet kullanan bu kadar kişiyiz. bir organizasyon yapılsa, sadece arkada çok kısıtlı bir alana konulmuş kevlar değil, gerçekten her tarafı koruyacak bir kevlar pantalon üretimi yaptırabiliriz. Maliyeti de gerçekten ucuza gelir. Piyasada dandik pantalonları 350-500 tl aralığında satıyorlar ve gerçekten ürünler o paraları edecek ürünler değil kanımca. bu konudaki düşünceleriniz nedir ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    artık tamamı kevlar olanlar var. geçen hafta kadıköyde bir mağazada tech 90 marka olanını gördüm. fiyatı 120 yuro idi. popoda ve dizde azıcık olanlarda zaten 100 yuro. 60 tl ye tam! koruma. bence çok uygun. peşinde indirim de oluyor. gitsem ben de alacağım amaa daha gidemedim.

hangi magaza desen valla hatırlamıyorum derken Honda servisin yanındakiydi. artık adı herneyse... [COLOR="Silver"]
    Pisman ve mehmetenis bunu beğendiler.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Ben bir süredir, RiderDenim kullanyıorum, henüz çok şükür hiç test etmedim umarım hiç de etmem ama rahatlık ve görünüş olarak bence oldukça iyi. Teknik özelliklerini sitesinden okuyabilirsin.

Benim kullandığım model Bora. Kısacası ben memnunum tavsiye ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    http://www.youtube.com/watch?v=TAruyKt8_VA Barkın Bayoğlu kevlar pantolon tanıtmıştı bunu izlemen de fayda var tamamı kevlar kumaştan yapılıyor.
    namk ve halilom bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    ben tech90 marka kullanıyorum. barkın bayoğlu(altın elbiseli adamın) kullandığı, çoğu videoda üstünde ki kot pantolon tech90dır.
    kalça kısmında belden bacak arasına kadar her yer kevler. belden dizkapağına kadar yandan kevlar. diz bölümüde büyükçe kevlar.
    ayrıca paça boyu yaptırdığımda, terzi demişti ki bu nasıl kot böyle neredeyse iğne kırılıcaktı. yani kot yeride normal kotlardan daha sıkı ve dayanıklı.
    mehmetenis bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Dizlik taktığınızda dizlerinizi bir nebze koruma altına alıyorsunuz. Fakat Allah muhafaza kaza anında sürüklenme yaşarsanız, dizlik sadece dizlerinizi korur. Kalça gibi yere sürünecek olan yerlerinizi korumaz. Gerçekten kayarsanız, asfalt ile bedeniniz arasındaki sürtünmeden dolayı oluşan sıcaklıkla ciddi doku kaybı yaşayabilirsiniz. İşte bu yüzden korumalı kot veya korumalı tulumlar koruma anında dizlikten çok çok daha önemlidir.
    mehmetenis bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    bir ekleme de ben yapayım. hiç bir dizlik sürüklenmede dizinizde kalmaz. Sağlam bir Pantolondaki korumaların yerinde kalacağını söylemeye gerek yok. NE kadar sağlam olduğu değil kaza anında yerinde olup olmadığıdır önemli olan.
    mehmetenis bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar alıcaksanız Tech90 alın adam Türk ülkede üretiyor.Ben fuarda tanışma imkanı bulmuştum.İyi niyetli bir adama benziyor ve yurtdışıyla rekabet edecek düzeyde ve kalitede ürünü var destek vermeliyiz bence.
    mehmetenis, Oguz K. ve UkalaReis bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    http://www.tech90.com.tr/Sayfa.php?Git=Collection

sitedeki mail adresine mail attım. indirim istedim. bana kadıköy teli gönderdiler

"Merhaba Caner Bey,

Kadıköy’de satış mağazamıza giderseniz arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
    Tel: 0216 4149373

Iyi günler dileriz,
    BAHADIR İMREHAN DIRECTOR, TECH90 TEKS. LTD.
    +90 212-438-2882 (w) | +90 533-468-4275 (m)
    Peyami Sefa Cd. Gökmen Sk. No:6/1
    34217 Mahmutbey Bağcılar/İstanbul
    www.tech90.com.tr"

Dükkana telefon açtım. 200-240 TL arası fiyatlar. Diz korumalar dahil yan korumalar hariç. Onlarda 25.-TL imiş.
    King diye bir modelleri varmış full kevlarlı. O da 350TL imiş.
    1 kuruş da indirim yapmam dedi.
    kemboo, Palakadir, halilom ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her tarafında kevlar olursa bence motorda hakimiyet zorlaşır
    OnurTr bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Evet arkadaşlar konuya ilgi duyanlara ve cevap yazanlara teşekkürler. Korumanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde sanırım herkes. Benim takıldığım noktalar, üretilen kumaşın kalitesi nedir ? kevlar diye satılan çoğu ürün aslında normal denim kumaş, tech90 inceleme fırsatım olmadı, izmir de satan yer yok, varsa da ben bulamadım sanırım. Yerli bazı firmalar kevlar kumaş üretiyorlar ancak bunların hakiki dupont kumaş ile farkları ve kaliteleri nedir incelemek lazım. benim takıldığım noktalar bunlardı. yoksa piyasada satıldıklarını bende biliyorum. ama inanın bana güven vermiyorlar. youtube'ta bol miktarda inceleme görüntüleri var. İzlerseniz 5-6 metrede parçalanan kumaş da var. Barkın beyin testini de daha önce izlemiştim. en fazla 10 metre bile sürmedi parçalanması. İş yerinde dupont kevlar kumaşı ile yapılmış eldiven vardı. denemek için üzerinde yapmadığımız atraksiyon kalmadı banamısın demedi. o kadar sağlamdı yani. onu görüp diğer ürünleri de görünce kafamda bol miktarda soru işareti oluştu. Ayrıca bir arkadaş kevlar kumaştan üretilen malzeme motor hakimiyetini zorlaştırır demiş. ona katılmıyorum. kışın lahana gibi kat kat giyiniyoruz ama motor hakimiyetini bunlar engellemiyor.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Arkadaslar vücudumu komple kevlar kaplattim ve kendime CE onayi aldim. Gecen denemek icin araba arkasina ellerimden baglatip cektirdim sadece saclarim yandi, başka hiçbir hasar olmadi.

Tek dezavantaji biraz zor hareket ediyorum cok gerekmezse yerimden kalkmiyorum, durum acilse de dedigim gibi bir araçla cektiriyorum. Ama cok guven veriyor sırf bu güven icin bile değer, guvenlige onem veren herkese tavsiye ediyorum.
    khayyam, OnurTr, mehmetenis ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tech90 marka kullanıyorum. barkın bayoğlu(altın elbiseli adamın) kullandığı, çoğu videoda üstünde ki kot pantolon tech90dır.
    kalça kısmında belden bacak arasına kadar her yer kevler. belden dizkapağına kadar yandan kevlar. diz bölümüde büyükçe kevlar.
    ayrıca paça boyu yaptırdığımda, terzi demişti ki bu nasıl kot böyle neredeyse iğne kırılıcaktı. yani kot yeride normal kotlardan daha sıkı ve dayanıklı.
    Nerden aldiniz siz pantalonu?

Cbr 250 alirim sikinti cikmaz nasil olsa diye dusunup almistim tec90 i geçen sene agustosta Hudson deriden.nasip nostaljiye imis neyse bunu kullanirkende giyiyorum ara sira. Ben 200 liraya almıştım ne kadar artmis fiyatlari.yukarida arkadasin dedigi gibi heryeri kevlarla kapli. Gunluk kullanabilirsin ben top oynadigimi biliyorum o pantolonla birazcik sicak oluyor icerisi ona dikkat. Alacaksaniz cok saglam pazarlik yapin derim.cunku yurtdisindan gelmiyor neticede yerli mali.

seerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Arkadaslar full kevlar pantolonun yazın deri tulumdan farkı yok. Felaket ötesi sıcak yapıyor ve terletiyor. Kışın için uygun ama yazın belli kısımları koruyan tech90 kevlar iyi bir pantolondur. 1 bucuk senedir kullanıyorum. Dizde ve bel bölgesinde sastec diye koruma pedleri var. Ayrıca carpışma bölgeleri kevlar ile takviye edilmiş. Kızıltoprakta operin arkasındaki sokakta ufak bir dükkan var. Sadece tech 90 satıyor çok ilgili bir arkadastı. Herkese tavsiye ederim

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Aynen öyle.
    Bir tane kışlık var bende full kevalr full mebran, bir tane de yazlık var sadece sürtünme bölgeleri kevlarlı.
    Her zaman bunları giyiyorum.

Yalnız içi mavi astarlı olanlar eski üretim kırmızı olanlar yeni üretim. Eskilerin düğmeleri kopuyor. içi kırmızı olanlardan alın.

Alıntı seerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar full kevlar pantolonun yazın deri tulumdan farkı yok. Felaket ötesi sıcak yapıyor ve terletiyor. Kışın için uygun ama yazın belli kısımları koruyan tech90 kevlar iyi bir pantolondur. 1 bucuk senedir kullanıyorum. Dizde ve bel bölgesinde sastec diye koruma pedleri var. Ayrıca carpışma bölgeleri kevlar ile takviye edilmiş. Kızıltoprakta operin arkasındaki sokakta ufak bir dükkan var. Sadece tech 90 satıyor çok ilgili bir arkadastı. Herkese tavsiye ederim
    === Eğitim Şart ===

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alman Büse kullanıyorum Sas-Tec korumları ile..tavsiye ederim..
    osis bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    bu tip pantolonlar sadece sürtünme ve yere düşünce oluşan hafif darbelere karşı korur. Bende tech 90 motosiklet kotu vardı. Araba yandan çarpınca femur kemiğim kırıldı.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Bende konuyu dikkatle takip ediyorum.
    Normalde bir adet SPIDI HURRICANE H2OUT pantolonum var. Kışda içine bir termal içlik ile gayet başarılı, yazda ise astarını çıkardım gayet rahat korumaları da spidi kalitesinde ama günlük giyim için uygun değil daha çok seyahat amaçlı kullanılabilir.

Günlük giyilebilir gittiğin yerde göze batmayacak korumaları yerli yerinde kaliteli bir kevlar pantolon arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı chcts1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip pantolonlar sadece sürtünme ve yere düşünce oluşan hafif darbelere karşı korur. Bende tech 90 motosiklet kotu vardı. Araba yandan çarpınca femur kemiğim kırıldı.
    Hocam geçmiş olsun benim şahsen pantolondan beklentim doku kaybını önlemesi araba çarpmasına önlem olması çok zor.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Arabanın yandan çarpmasına karşı koruyacak bir pantolon var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Arabanın yandan çarpmasına karşı koruyacak bir pantolon var mıdır?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)