Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

JAWA..JAWA..nerdesiniz jawacılar??

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostum motorunun memelerini düşülttügün zaman 100-110'dan yukarı çıkmaz.Ancak orginal halinde açılmış yani rodaj dönemini iyi doldurmuş bir jawa hertürlü yolda rahat 160-170 km hıza ulaşabiliyor.
    100 km yoldada tahmini olarak 6,5-7,0 litre benzinle gider heralde.Tam olarak bilmiyorum tahmini rakamlardır söylediklerim.Bak aşagıda Jawa 350 cc'nin teknik özelliklerini yazdım okursan anlarsın zaten

Model : Jawa 350 Style
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 17,0 Lt.
    Yedek : 2,8 Lt
    Motor : 2 Zamanlı, Hava Soğutmalı .
    Silindir : 2
    Çap X Stok : 58 X 65
    Hacim : 343,5 cm3
    Jantlar : Telli
    Lastikler Ön : 3,25 X 18
    Lastikler Arka : 3,5 X 18
    Sıkıştırma Oranı : 9,8 :1
    Süspansiyon Ön : Teleskobik Furş 150 mm
    Süspansiyon Arka : Teleskobik Ünite 80 mm
    Maximum Güç : 22,8 HP / 5250 dd.
    Maximum Tork : 32 Nm / 4750 dd.
    Frenler Ön : Disk 265 mm
    Frenler Arka : Tanbur 160 mm
    Ateşleme : Ayaktan
    Transmisyon : 4 Vites
    Kuru Ağırlık : 149 Kg
    Aks Arası Mesafe : 1370 mm
    Maximum Hız : 180 km/saat
    Sele Yüksekliği : 820 mm
    [COLOR="Red"]:):):)KARA YOLLARINDA DEGİL!! sENİN KOLLARINDA ÖLEYİM.ÖLÜMLE DANS EDEN ŞÖFÖR YAMAHA R6..):):)[I][B][/B][/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    java+java=javasaki

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25
    arkadaşlar bendede bir jawa var kendimi yalnız hissediyordum sitede meğer azda olsa jawacı varmış. buda benim makina

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jawa Lazer dimi bu. bunlar çok hoşuma gidiyo benim Kaç model_?_?-

Motosikleti
    kuba 165-25
    94 model kendim topladım sorunsuz bi motor

Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO 535
    vay kardeşlerim benim bende jawa hastasıyım 93 yılından beri jawa style 350/640'ım vardı babadan oğula geçti tabii en son sattım 1 ay önce çok üzüldüm tabii

Bu nedir kardeşim gelen vuri giden vuri :D yıkılmadık ayaktayız babaya selammmmm :D

Alıntı SELÇUK ASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    java+java=javasaki
    aynen öyle arkadaşım :D

AL BİR JAWA HAYATINI YAŞA
    [COLOR="Red"]:):):)KARA YOLLARINDA DEGİL!! sENİN KOLLARINDA ÖLEYİM.ÖLÜMLE DANS EDEN ŞÖFÖR YAMAHA R6..):):)[I][B][/B][/I][/COLOR]

Motosikleti
    kuba 165-25
    350 jawa nın egzozları güzelmiş acaba nerden bulabilirizki ?

Lazer
    Sarı sytell benim.Bende merak ediyorum şu bordo rengi olan sytell'in egzoslarını nerden buluruz kaça mal olur diye ama
    Bilgisin olan varsa paylaşabilirmi arkadaşlaR.....

Motosikleti
    kuba 165-25
    canerefe senin jawa da elektronik ateşleme varmı yosa platin limi eğer lazım sa sana bi devre şeması gönderiyim işine yarar yaptırır takarsın yakıtta çok farkediyo bide platin eskitme derdi ortadan kalkıyo.

Vallahi dostum benim motor platinli.bende elektronik ateşleme yapmayı düşünüyordum ama hiç maliyet veya devre araştırması yapmadım.en zaten elektrikçiyimDevreden falan anlarım yani varsa bi zamet yollarmısın dostm.Çok makbule geçer.Sen devreyi denedin mi?Randımanlı çalışıyormu peki??

Motosikleti
    kuba 165-25
    ben kendim elektronikçiyim devreyi kendim yaptım 3 yıldan fazla oldu kullanıyorum bi sorun çıkmadı çok randımanlı çalışıyor maliyeti ise 15 ytl yi geçmez parçaları alıp orda bi elektronikçiye yaptırırsın basit yani yapması.

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...evresi-10.html
    foruma göndermiştim devreyi bi incele bak istersen.

eywallah kardeş bu iş kafama yattı devreyi en kısa zamanda yapmayı düşünüyorum.Tekrar haberdar ederim seni kib. iyi akşamlar...

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lazer;

JAWA lazerin 350 ts ye göre yakıtı nasıl bi söylermisiniz.....????

Motosikleti
    kuba 165-25
    ben silindir ve pistonu yeni olarak yani sıfır taktım rektefe değil yani şu an 10 000 km oldu,tam olarak şehir içi 130 ykr yakıyor.

Alıntı CanerEfe22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eywallah kardeş bu iş kafama yattı devreyi en kısa zamanda yapmayı düşünüyorum.Tekrar haberdar ederim seni kib. iyi akşamlar...
    güç transistörünü bux 37 olarak takman lazım muadilini kullanma birde 150 volt luk zener yerine 120 voltluk takman lazım devre araba için taşarlanmış çünkü.

Motosikleti
    1965 JAWA

Merhaba arkadaşlar

Yaşım 54 ama motor hastasıyım şu anda bir 65 model jawa aldım onu toplacama ama nikalej işlerini nerede yaptırabilirim yardımcı olursanız sevinirim

slm yanlız kurt nikelaj manisanın turgutlu ilçesinde var tabi masraf edecem diyosan nikelaja taş çatlasın 150 milimum 200 verirsin boyayıda yaparsın ok gibi motor binersin tabi kazlı değilse motorun ok...

kartalizma sen kaç senedir motor biniyosun okadar mz güvenme 252lik değil 301 lik olsa ne yazar burda yolların kabadayısı var benim motorum EŞŞİZ 90 akrelik siyah jawa 350 istediğin yolda istediğin avansı veririm sana birde sana 220 sürat garantisi veririm...

mzcı biz ne kır şehir nede adana dinleriz bizler MANİSALIYIZ motorun hası burdan façanın kralı burdan süratin agası burdan çıkar başkalarının malını öveceğini kendininkine bak sen...

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı kartalizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jawanın neresi efsane öncede sevmezdim yeni çıkanıda sevmem kalite yok bi kere motorda ne yapayım eskisini yenisini:d
    Bu MZ sahipleri JAWA motorsikletleri niye sevmez orasını hiç anlayamadım

BAK BU BENİM MOTORUM 44 YAŞINDA BİR TANEDE SEN 44 YAŞINDA MZ GETİRDE BAKALIM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler