Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Artçılarla Yaptığımız Kazalar/Sakarlıklar

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O depo cidden ne öyle müdür Tamam insan motorunu sevgilisi gibi görmeli, sevmeli ama...
    Arkadaşta Fazlası var Hey Maşallahhhhh Analar ne yiğitler doğuruyor

Bak bak bakta gör

Aykut009 ve burakragaa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı J3ASKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusyaya gelmek istiyorum ;)
    oralar şimdi soğuktur hacı... 2 metre de kar yağmıştır herhalde...
    onun yerine kıbrısa gel kıbrısa.. hava çok güzel... gündüzleri sıcaklık 10 derece altına bile düşmüyor

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oralar şimdi soğuktur hacı... 2 metre de kar yağmıştır herhalde...
    onun yerine kıbrısa gel kıbrısa.. hava çok güzel... gündüzleri sıcaklık 10 derece altına bile düşmüyor
    bana iş bulun ben geleyim hem de koşa koşa geleyim
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana iş bulun ben geleyim hem de koşa koşa geleyim
    turist olarak 1 ay kalma hakkın var... meslek varsa buyur gel birlikte arayalım...
    isamilx bunu beğendi.

Motoru aldığım ilk gün 95 kiloluk artçıyla istemsiz tek teker yapıp düşmeyince sevinç naraları atıp eve kadar bağırıp çığlık atarak geldim bu sakarlıktan sayılabilir Bide ilk kazamda artçıyla olduda onu düşününce bile yüzüm kızarıyo Arkadaş ortamında tanımadığım bi kız binmek istedi.Canıma minnet attım kızı arkaya, sonra biraz apaçilik biraz cahllik bide yokuş aşşağı yerler yaş olunca kızı perişan hale getirdik
    Palakadir, elantronikçi ve isamilx bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Artçının vebali boynuma olduğu için artçı almıyorum

HuSRaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mg sport 125
    bende 150 cc kanuni trex 150 var arkadaşimi arkaya aldım neyse tam hareket etces ıslık caldı birisi bizi lafa tutdu neyse artcı lafa daldı sırtını cantaya yaslamiş bende farkına varmadım sanırım biraz fazla gaz verdım ne oldugunu anlamadım sadece kendimi ve arkadaşimi yerde buldum ayaga zor kaktım motor ayagımın üstüne düştü ayagım şişti sonra ödem oluştu ama şüan iyim bir daha arkadaş markadaş almam artık tek tabanca

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    En son bir ay kadar önce "kadıköyde miting var idi . Fenerin maçı var arkadaş ile ayrı ayrı gidiyorum . O araba ile olunca kadıköye giremedi . Mecbur artçı olarak aldım . 140 KG artçımı olur layn Sakin sakin gidince sorun olmadı ama arkadaş arada bir gazlamam sonucu heyecan ile ayağı egsoz'a bastığı için ayakkabı pert oldu ..
    Siz siz olun racing motora 100 kg üstü artçı almayın istemsiz kafa dikiyo )

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    grup sürüşündeydik, anayol bağlantısından tali yola geçiyorduk. bir karış yüksekliğinde asvalt olan yerde çizgiyle banket arasından gidiyordum. asvalt çöktü bankete indim. biraz sarsıntı dışında kontrolü hiç kaybetmedim ama artçı tırsmış heralde motordan attı kendini. aslında tam atamadı da bacaklar selede kaldı hemen durdum zaten. salak beni de düşürecekti durduk yere :D

isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    Baştan sona hepsini okudum öldüm gülmekten

Maalesef başımıza geliyor bende yaptım bi kaza ama ben artçıydım

Şehir içi fazla hız ve önümüze aniden fırlayan bir koyun filmi başlattı D:

Sağolsun arkadaşımın ön freni köklemesi sonucu yaklaşık 20 metre sürüklendikten sonra durabildik. Tabi ben ön tarafın kayıp motorun düşmeye başlamasıyla beraber attım kendimi yoksa ayağım motorun altında kalacaktı

Emanet motordu ona daha çok üzüldük. Ekipman yoktu elimiz,kolumuz bacaklarımız soyuldu...

motorda skuter rally 100 cc bişeydi 60 la giderken düştük ama yine de yetti yani

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşta Fazlası var Hey Maşallahhhhh Analar ne yiğitler doğuruyor

Bak bak bakta gör

Anıra Anıra gülmek vardır ya heh işte öyle oldumm Kahkahaya boğuldum hahha :D Herkese geçmiş olsun yazanlara ve yazıcakta olanlara, teşekkürler

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı woxow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grup sürüşündeydik, anayol bağlantısından tali yola geçiyorduk. bir karış yüksekliğinde asvalt olan yerde çizgiyle banket arasından gidiyordum. asvalt çöktü bankete indim. biraz sarsıntı dışında kontrolü hiç kaybetmedim ama artçı tırsmış heralde motordan attı kendini. aslında tam atamadı da bacaklar selede kaldı hemen durdum zaten. salak beni de düşürecekti durduk yere :D
    o nasıl birşey abi yaa

UgurCanSoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim artçıyla yaptığım kaza falan yok ama yakındır olacak...babamla çıktığımız zaman tanıdık herhese selam veriyor ama nasıl selam kolunu kaldırarak kendini yırtıyor...hele virajda sola yatıyoruz sağda selam verecek biri varsa motoru sağa yatıracak kadar dikeliyoruz..ne kadar anlattıysamda çözemedik bu işi
    hocam senın cok durumun sakat aman diyim. kle 500 inşallah ilerde sahip olmayı düşündüğüm motorlardan biri.
    "Yasamayan cesaretiyle bir kösede öyle ölür esaretiyle..."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Düsündüm biraz da galiba arkama en son 25 yil kadar önce yolcu bindirmisim.
    O zamandan beri bir kaç küçük istisna hariç kimseyi bindirmedim.
    O istisnalar da pistte oradan oraya giderken scooter kullaniriz.
    O zamanlar olan seyler.
    Benimde o sekilde scooter arkasina oturmuslugum vardir.
    Hatta bunlarin çogu Kenan'in yarislarina gittigimiz pistlerde gerçeklesmistir.
    Neyse anlatayim bir rezilligimi ben de.
    25-30 yil kadar önce olan bir olay bu detaylari çok hatirlamiyorum.
    Bir aksam dükkan komsumuz olan bir abi ki kendisi o zamanlar yaklasik 50 yaslarinda,
    Benim araba çalismadi deyip bana geldi.
    Arabasi kartal ama hangi yil hangi model hatirlamiyorum.
    Ben seni birakayim abi dedim.
    Birakacagim da,
    ben de motosiklet var.
    Isin pok tarafi daha bir gün önce almisim ve benim kapasitemi asan bir motor.
    Yavas yavas alismaya çalisiyorum.
    Ama daha önce onlarca degisik motosiklet kullanmisim ve onlarca yolcu tasimisim yani acaip tecrubeliyim.
    Yani adami eve birakmak bana göre siradan bir olay.
    Ona göre de öyleymis ki hiç yorum yapmadan arkaya oturdu.
    Neyse efendim biz yola çiktik.
    Bizim memlekette bir rampa var,
    onu çikar çikmaz saga hastane yoluna dönüyorsun ve o döndügün yol resmen düz duvar gibi bir baska rampa.
    Komsu da o rampanin sonunda oturuyor.
    Ben hastane yoluna normal döndüm.
    Fakat motor yokusu yemedi.
    Ben de dogal olarak bir alt vites yaptim.
    Ne olduysa o zaman oldu.

Motor bir kafa kaldirdi.
    Kaldirmasi ile beraber komsu ve benim ayaklar yere indi.
    Indi ama motor gayet stabil.
    Ne ön taraf yere iniyor, ne de geriye dogru bir takla olayi söz konusu.
    Yani olayi akisina biraksak hiç bir sey olmayacak ama biz olacak diye hiyar gibi hareket edince motorun da dengesini bozduk ve geriye dogru hep beraber kapaklandik.
    50 metre önümüz hastane.
    Sansimiz varmis.
    Ambulans 45 dakkada yetisti.
    CEM., ea1925 ve esc bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düsündüm biraz da galiba arkama en son 25 yil kadar önce yolcu bindirmisim.
    O zamandan beri bir kaç küçük istisna hariç kimseyi bindirmedim.
    O istisnalar da pistte oradan oraya giderken scooter kullaniriz.
    O zamanlar olan seyler.
    Benimde o sekilde scooter arkasina oturmuslugum vardir.
    Hatta bunlarin çogu Kenan'in yarislarina gittigimiz pistlerde gerçeklesmistir.
    Neyse anlatayim bir rezilligimi ben de.
    25-30 yil kadar önce olan bir olay bu detaylari çok hatirlamiyorum.
    Bir aksam dükkan komsumuz olan bir abi ki kendisi o zamanlar yaklasik 50 yaslarinda,
    Benim araba çalismadi deyip bana geldi.
    Arabasi kartal ama hangi yil hangi model hatirlamiyorum.
    Ben seni birakayim abi dedim.
    Birakacagim da,
    ben de motosiklet var.
    Isin pok tarafi daha bir gün önce almisim ve benim kapasitemi asan bir motor.
    Yavas yavas alismaya çalisiyorum.
    Ama daha önce onlarca degisik motosiklet kullanmisim ve onlarca yolcu tasimisim yani acaip tecrubeliyim.
    Yani adami eve birakmak bana göre siradan bir olay.
    Ona göre de öyleymis ki hiç yorum yapmadan arkaya oturdu.
    Neyse efendim biz yola çiktik.
    Bizim memlekette bir rampa var,
    onu çikar çikmaz saga hastane yoluna dönüyorsun ve o döndügün yol resmen düz duvar gibi bir baska rampa.
    Komsu da o rampanin sonunda oturuyor.
    Ben hastane yoluna normal döndüm.
    Fakat motor yokusu yemedi.
    Ben de dogal olarak bir alt vites yaptim.
    Ne olduysa o zaman oldu.

Motor bir kafa kaldirdi.
    Kaldirmasi ile beraber komsu ve benim ayaklar yere indi.
    Indi ama motor gayet stabil.
    Ne ön taraf yere iniyor, ne de geriye dogru bir takla olayi söz konusu.
    Yani olayi akisina biraksak hiç bir sey olmayacak ama biz olacak diye hiyar gibi hareket edince motorun da dengesini bozduk ve geriye dogru hep beraber kapaklandik.
    50 metre önümüz hastane.
    Sansimiz varmis.
    Ambulans 45 dakkada yetisti.
    Artçıyla kaza yapmak başka..

Artçıyla geriye dogru motorla birlikte takla atmak bambaşka hocam

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçıyla geçen hafta çarşamba günü mecdiyeköy köprünün altında Jetta'nın arka tampununu öptüm yanii.. iyiydi güzeldi tatlydı depoya dikkatli bakarsanız itiş gücümü anlar ve o ruslarla beni tanıştırabilirsiniz...... ))
    Çarpmanın etkisiyle artçı benim önüme uçtu Allaha şükür ona bir şey olmadı bende hala ürologlarda sürünüyorumm...
    http://i.hizliresim.com/K6Rlo3.jpg

(kaza lastiklerin berbat olmasından kaynaklı çok deli kayarak vurdum yanii.. )

Çok büyük geçmiş olsun. Hyosung'un lastikleri gerçekten berbat. Aynı bela bende de var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Gerçekten çok güldüm. Ya biz neler yaşamışız da farkında değiliz. Bir tane de ben yazayım.

Hyosung Gt250r ile 1,5 yılda yaklaşık 10000 km uzun yok yaptım. Çoğunda kardeşim artçımdı. İsteristemez kendimize bir işaret dili geliştirdik. Sağ bacağıyla kalçama dokunursa, sağa dön. Kaskıma hafifçe vurursa radar var, yavaşla! Sol omzuma iki kere tıklarsa radarı geçtik ne duruyorsun gazlasana gibi...

Yine böyle bir gün radar sonrası omzuma dokundu. Ama ne dokunma resmen omzuma balyozla iki kere vurdu. Tabi katı maddeler kuvveti aynen iletir prensibine göre istemsiz olarak sol gidon resmen 90 derecelik açı yaptı.

Sonuç mu? Motor 2 takla attı ben beş takla attım artçı ise nasıl olduysa iki ayağının üstünde!:D
    burakragaa bunu beğendi.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    İlk artçılı kazam (Başkada artçıyla kazam olmadı şükür)
    12-13 lü yaşlardayken babamın honda c70 ile köye gidiyoruz.Tabii bende 9 yaşından beri motosiklet kullanıyorum güveniyorum ya kendime neyse ısrar ettim tehna bir yerde babam durdu motoru bana verdi arkamada bindi köye doğru gidiyoruz her şey çok güzel.Hızımız ortalama 60 km sakin sakin gidiyoruz ve aniden önüme atlayan bir köpek nedeniyle panikliyorum(o yaşlarda köpeklerden de çok korkardım) ve çart diye ön freni asılmamla asfaltı öpmemiz bir oluyor.Sonuç babamda ufak tefek sıyrıklar benim dizime 7-8 dikiş 1,5 ay topal gezmek oldu.
    O olaydan sonra nerdeyse 5 sene motosiklete binemedim sonra ne hikmetse esti ufak ufak sürmeye başladım sürdükçe eski günlerim aklıma geldi ve 2012 de de kendi motorumu aldım mutlu mesut yaşıyoruz kendisiyle

Ha birde geçen sene de artçı olarak geçirdiğim bir kaza var onuda anlatayım.
    Kuzen işyerime geliyor hadi gel motosikletle gezdireyim seni diyor.Bende işyerinde olduğum için ekipmanlarım evde başta çekiniyorum ama ısrar edince kıramıyorum kendisini atlıyorum arkasına.Bu arada kendisinde kymco agility var lastikleride michelin city grip.Neyse Kahramanlardan Bornova'ya gidiyoruz ve Ankara Caddesinde kuzenin farkedemeyip mazot birikintisine girmesi ile arka teker 1 2 yalpalıyor sonra yere düşüp baya bir sürükleniyoruz ve nasıl oluyorsa ben soğukkanlılıkla hemen kuzeni yolun kenarına çekiyorum hemen ardından motosikleti kenara alıyorum toplasan 10 sn sürmüyor ikisinide kenara almam.İzmir'de yaşayanlar bilir o yolda araçların ne kadar hızlı seyrettiğini.Hani bize çarpsalar hakkkaten ordan sağ çıkamazdık veyahut bariyerlere çarpsaydık
    Sonuç kuzen omzunu kırıyor ben şükür ufak dirsek sıyrıklarıyla atlatıyorum.Allahtan sırt çantamın üstüne düştüm yoksa bi kaç kaburga kemiğimi kırmıştım.
    burakragaa bunu beğendi.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    geçmiş olsun hocam aynen sakat bir motor hele ki lastikleri, bu arada bana sağlam bir gtr için lastik önerirseniz sevirim...
    esc bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam aynen sakat bir motor hele ki lastikleri, bu arada bana sağlam bir gtr için lastik önerirseniz sevirim...
    Michealin veya Pirelli iyidir. Lastik tarihine dikkat et yanlız. Bir de orjinal ölçülere...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)