Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked Kask Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Bu konuda benden daha tecrübelilere bir sorum var.Tanıyan arkadaşların bildiği gibi,Supersport'dan Naked'a geçiş yaptım.Haliyle tüm kıyafetleri değiştirdim.Şu an giyim konusunda bir sorunum yok fakat şu rüzgar sesi ve kafamın sallanması ah...

Shoei Raid 2 - Ls2 FF396Ft2 ve Nolan N86 rüzgar gürültüme pek çare olamadı.En başarısız olanı Ls2'iydi.Nolan geçer not aldı fakat vizör kısmı pek sağlam değil.2. değişimden sonra para iadesi aldım.

Shark Speed-R bu iş için yapılmış fakat Sodalimon'da şahit olduğum spoiler uçması problemi diğer ecnebi sitelerde de hayli dile getirilmiş.

Sizden ricam yüksek hızlarda kafamın savrulmasını engelleyecek ve beni sağır etmeyecek güneş vizörlü kullandığınız veya bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ?

Ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Arai Rebel naked kullanımı için özel olarak tasarlanan bir kask. Bir incele istersen.
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai Rebel naked kullanımı için özel olarak tasarlanan bir kask. Bir incele istersen.
    Teşekkür ederim.Fakat 2 mağazanın elinde var.Birisi kara borsa 2600tl'ye satıyor.Diğer piyasa değerinde ve onda da benim ölçülerim malesef yok :(
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda benden daha tecrübelilere bir sorum var.Tanıyan arkadaşların bildiği gibi,Supersport'dan Naked'a geçiş yaptım.Haliyle tüm kıyafetleri değiştirdim.Şu an giyim konusunda bir sorunum yok fakat şu rüzgar sesi ve kafamın sallanması ah...

Shoei Raid 2 - Ls2 FF396Ft2 ve Nolan N86 rüzgar gürültüme pek çare olamadı.En başarısız olanı Ls2'iydi.Nolan geçer not aldı fakat vizör kısmı pek sağlam değil.2. değişimden sonra para iadesi aldım.

Shark Speed-R bu iş için yapılmış fakat Sodalimon'da şahit olduğum spoiler uçması problemi diğer ecnebi sitelerde de hayli dile getirilmiş.

Sizden ricam yüksek hızlarda kafamın savrulmasını engelleyecek ve beni sağır etmeyecek güneş vizörlü kullandığınız veya bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ?

Ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkürler...
    Dostum Shoei x-spirit(x-11)kullanıyorum-memnunum...eldeki diğer 5 kask(lazer,ls2,nitro,agv,suomy-sessiz fakat türbülans oluşuyor...)Shoei'de ne ses,ne türbülans...tavsiye olunur....
    flame bunu beğendi.

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu tuhaf kaska bende bayılıyorum.Çok transformers Kullanıcı yorumları da müthiş ama Türkiye'de yok lanet olsun.

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Shoei x-spirit(x-11)kullanıyorum-memnunum...eldeki diğer 5 kask(lazer,ls2,nitro,agv,suomy-sessiz fakat türbülans oluşuyor...)Shoei'de ne ses,ne türbülans...tavsiye olunur....
    Shoei x11 listeye eklendi deneyeceğim en yakın zamanda
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

culers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    agv ax-8 dual evo mototaş'ta var..

bilginize

ben de arıyorum ne zamandır ama bedeni yok..
    flame bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Rüzgar sesi için kulak tıkacı kullanmanızı tavsiye ederim.
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar sesi için kulak tıkacı kullanmanızı tavsiye ederim.
    Kullanıyorum zaten.Bahsettiğim standart rüzgar sesi değil.Fazla gürültü.Kafam şişiyor düpedüz...Egzoz bile sesi duyamıyorum...

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

Alıntı culers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv ax-8 dual evo mototaş'ta var..

bilginize

ben de arıyorum ne zamandır ama bedeni yok..
    Malesef o kask değil...O offroad için olanı

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    sessizlik istiyorsan schuberth bir numara ben çene açılır c3 pro kullanıyorum dünyanın en sessiz kaskı..gayet memnunum...full face modelleri de sessizlikte iddalı...c3 pro 100 km hızda giderken kask içinde 82 db...full face s2 85 db..
    flame bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    schubert s2 kafa sallama olayı yok gibi.
    aerodinamik gerçekten başarılı.
    malzeme kalitesi de başarılı.
    gúneş vizörú çok îşlevsel.
    yol ve motor sesini ciddi oranda kesiyor.
    rúzgar sesi için kulak tıkacı kullanmak şart.
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Schubert SR1 en saglami gibi.. Biraz tuzlu ancak canimizdan daha onemli degil.
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    Son mesajlar için teşekkür ederim.

Schubert S1 Pro deneyip hiç beğenmemiştim.Çok güvenli güzel kask diyorlar-diyorsunuz bunuda yazıyorum listeye

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    schubert s2 kafa sallama olayı yok gibi.
    aerodinamik gerçekten başarılı.
    malzeme kalitesi de başarılı.
    gúneş vizörú çok îşlevsel.
    yol ve motor sesini ciddi oranda kesiyor.
    rúzgar sesi için kulak tıkacı kullanmak şart.
    Özellikle sizin tavsiyeniz önemli.Naked kullanıcısı olduğunuz için...Yalnız bahsettiğim sıradan rüzgar sesi değildi.Egzoz duymuyorum cidden

S2 pro kullanan bir arkadaşımız varmış.Ölçülerimizde tutuyor onu bir deniyeceğim.Denemeden almak istemiyorum hayli pahalı çünkü...

Azıcık araştırınca spoyler olmalı gibi yorumlar buldum.Agv ve Shark speed R gibi.Agv'nin 2 modeli var birisi Türkiye'de satışta diğeri ise gelmemiş.

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Arai'nin Rebel ve Axces 2 serilerine bakmanızı tavsiye ediyorum bu ara mototas ' a gidip bütün serileri görmeniz lazim onlar bizden daha iyi bilgi verebileceklerini düşünüyorum.

Ben Arai Quantum Dawn kullanıyorum pek ses almıyor içeri 140 dan sonra pek uğultu felan duymuyorum normal sanki 60-80 arası gidiyor gibi önerim AMA GİT Bİ DENE belki beğenmessin çünkü herkezin zevki farklı bakış açısı farklı. Şimdi süper derim gider denemeden alırsınız sonra bu kask tırt felan dersiniz başıma geldi 1 kaç kere ondan diyorum neyse İyi Forumlar İnşallah yakın zamanda bulursunuz uygun kaskı
    flame bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schubert SR1 en saglami gibi.. Biraz tuzlu ancak canimizdan daha onemli degil.
    bir kere kullanma şansım oldu bu kaskı.
    bu kadar sessiz olacagını hiç aklım kesmiyordu.
    harbiden cok az bir ses alıyor içeriye.
    kesinlikle uzun yolda kullanılıcak touring kaskı
    flame bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Yakin bi abimde var ciddi anlamda mukemmeldi. SR1 ile S1 arasinds farklar vardir heralde. Arai RX-7 GP dusunebilirsin malum Barkin abinin kaski.
    flame bunu beğendi.

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kere kullanma şansım oldu bu kaskı.
    bu kadar sessiz olacagını hiç aklım kesmiyordu.
    harbiden cok az bir ses alıyor içeriye.
    kesinlikle uzun yolda kullanılıcak touring kaskı
    Sr1 teknik verisi 88db varın 82db olan c3pro yu siz düşünün...
    flame bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    kask üzerindeki spoiler sonradan ek olarak montajlanmışsa düşmesi, uçması gibi durumlar olabilir.
    s2 de kaskın şekli arka tarafta spoiler olacak biçimde yapılmış.
    daha önce marushin kullanırken arka taraftaki yapıştırma olan spoiler zamanla açılmıştı.
    genel olarak schubert modelleri sessizlikleriyle ünlü.
    fiyat alman malı ve euro nedeniyle maalesef oldukça yüksek.
    s2 yi takınca eski kaskımın konfor ve ses yalıtımı olarak ne kadar yetersiz olduğunu farketmiştim.
    naked sürücüleri motordan ve egzostan gelen sesi dinleyerek sürüş yapmayı sever ancak uzun yol için tam bir işkence olabilir bu durum.
    ayrıca sessiz kaskla sürüşe daha iyi konsantre olunuyor.
    porsuk_y ve flame bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask üzerindeki spoiler sonradan ek olarak montajlanmışsa düşmesi, uçması gibi durumlar olabilir.
    s2 de kaskın şekli arka tarafta spoiler olacak biçimde yapılmış.
    daha önce marushin kullanırken arka taraftaki yapıştırma olan spoiler zamanla açılmıştı.
    genel olarak schubert modelleri sessizlikleriyle ünlü.
    fiyat alman malı ve euro nedeniyle maalesef oldukça yüksek.
    s2 yi takınca eski kaskımın konfor ve ses yalıtımı olarak ne kadar yetersiz olduğunu farketmiştim.
    naked sürücüleri motordan ve egzostan gelen sesi dinleyerek sürüş yapmayı sever ancak uzun yol için tam bir işkence olabilir bu durum.
    ayrıca sessiz kaskla sürüşe daha iyi konsantre olunuyor.
    O kadar güzel övdünüz ki gidip direk alasım geldi Fiyatı hayli yüksek bu sebeple deneyeceğim ilk önce...

Nasıl bir model kullanmam gerektiği,yorumlarınızla ufaktan kafamda şekillendi.Aklım hala Agv'de fakat S2'yi denemeden almayacağım...

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Speed-r'ı ben kullanıyorum bir yeri uçmadı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)