Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce Hangi Motoru Alsam ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    ..Gibi bi konu açmıcam tabiki de :D Sadece küfür etmek için gelenlerinde görüşlerini almak için
    Aklımda düzünelerce soru var bu soruların çoğu kısmını araştırdım öğrendim fakat şahsıma göre değişecek sorularım var bunlarıda cevaplarsanız çok sevinirim ailemi motor almakta ikna ettim martta da İnşallah ehliyetimi alıcam velhasıl.

1.İstanbul da oturuyorum burda motor kazaları çok olur 2.el motor almak mantıklı mı ? Bu zamana kadar hiç izin verilmediği için motor kullanmakla alakalı hiç bir şey bilmiyorum şuan , o yüzden hani en azından olduğum yerde motoru mutlaka düşürürüm o derece sakarlık var ?

2.Motora hız limiti konur mu ? Cbr 125 alıcam bizimkiler 100 sınırı koydurtucaz dediler böyle bir yöntem var mı fiyat olarak ne kadara patlıyor ?

3.Emniyet şeritlerinde ki eds ler motorları da kapsıyor mu ? Yani Emniyet şeridinden yardırıp gidebiliyor muyuz

4.Boyum 1.92 kilo 110 amatör kick bokscuyum yani birazcıkda şişkoyumdur ama olsun neyse alacağım motor cbr125 bu motor küçük veya büyük gelir mi ? Henüz gidip canlı göremedim hiç motoruda

5.2. el motor alırsam rodaj ayarlı çok mu önemli ? İnternetten biraz baktım herkes açıklamış ne olduğunu ama düzgün yapılmassa neler olacağı hakkında birşey yok .

Daha bir sürü sorum vardı ama unuttum :S artık sonradan gelenleri araştırıcam bulucam.
    Şimdiden herkese teşekkürler , bizim forumda arama yapmak biraz zor modeller bölümünden cbr a giriyorum 2006 da açılmış konu 2.000 sayfa adamlar geyik yapmışlar orda pek araştırma yapmak mümkün olmuyor da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1-Allahin emri o zaten.
    2-Koyulur...
    3-%98 hayir.
    4-Biraz sırıtabilirsin boydan dolayi. Daha motosikleti görmeden tavsiye isteyenlere ne denirki arkadaş?
    5-Rodaj ?? Saniyorki herkes rodaj uzun yolda yapilir? Daha millet rodaj ne bilmiyorken böyle bi soru sorma bence Alicağin başlangiç motoru olucak zaten. 1- seneye kadar saticaksin...

Anasayfadaki ilk konu; tavsiye istemeden oku yaziyor. Alttada senin konu.. Ben yinede küfür ettim hepsi forumda yüzlerce kez konuşuldu.

Bir daha aklina bir sey takilirsa konu acma, bana mesaj at aklina takilanlari. Konuşulan şeyler için tepki alma.. Mesaj at, Yardimci oliyim tamam.

Mobilim türkceyi katlettim.
    Pasali1921 ve Nomad_41 bunu beğendiler.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    2. el le rodaj konusu aynı cümlede olmamış. sıfır motosiklette rodaj sözkonusu.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    rodaj olayı önemli ama iyi yapılmadı diye motoru al çöpe at diye birşey yok. Ben ikinci el aldım aldığım çocuk kendi halinde bir öğrenciydi rodajdan falan bir haber. ama motorla ilgili bir sıkıntım olmadı.

Bunun dışında motora hız sınırı koymak bir saçmalık zaten alacağın motor anca 120 yapar sen üstündeyken 100 sınırı koyarsanız çevre yolunda hızlı giden arabaların kamyonların arasında kalırsın 20 km için bence değmez benim gözümde bir saçmalık.

Motorsiklette bir araçtır trafik kurallarına uyması gerekir!

Motorun üstünde senin nasıl durduğun değil motoru nasıl taşıdığın önemlidir. Sen motorun üstünde büyük görünsen de ilk kez kullanacaksın ve 145 kg bir makineyi kontrol etmekten bahsediyoruz. Bisiklet değil bu, başlangıç motoru ne kadar ufak olursa o kadar iyi ki trafikte çevirirken kullanırken zorlanmayasın. Benim 184 cm boyum 80 kg ağırlığım var motorun altımda ufak görünüyor biliyorum ama onun beni nasıl taşıdığı değil benim ona nasıl hakim olduğum önemli!

Temiz bulursan bence 2. el al düşürürsen için acımaz en azından...

İnşallah istediğin gibi olur biraz karışık cevapladım ama idare et. İyi forumlar.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    forumu araştır

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    1. Para sıkıntın yoksa 0 da olabilir , motoru düşürdüğün zaman nasıl yaptırcam sorusu varsa aklında 2. el daha iyi olur.
    2. Motora hız limiti konur ama bence herşeyden önce aklına hız limiti koy yoksa 100 km yide olup olmadık bir yerde yaparsan gene sonuç değişmez.
    3. Emniyet şeridinde şimdilik bize ceza kesmiyorlar ama genede yardırıp gitmeyi unut , istanbul trafiğinde sağ ayna kontrol oranı yok denecek kadar az, yardırırsan çok geçmeden kafan gözün yarılabilir.
    4. hiç bir fikrim yok hep 2. el motorum oldu
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bişey alma sen dostum. biraz daha biriktir araba falan al senin için daha iyi olucaktır

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    sevgili dostum ailen seni seviyor koruyorsa bir takım tedbirler alıcağına önce sana motosiklet eğitimi aldırmalılar.100 km limit ne demek zaten o motorun çapı neki:S
    eğitim+ekipman+tecrube+yaş olgunluğu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)