Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kapalı kaskta gözlük sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Herkese selamlar. Yeni motorumla birlikte Marushin kapalı kask aldım. Kasktan çok memnunum ancak gözlük kullandığım için vizörü kapattığımda gözlük hemen buğulanıyor. Buğu önleyici sprey sıkıyorum ama nafile. Uzağı görmede zorluk çekiyorum ve masa başı çalışıyorum bu yüzden de lens kullanmıyorum. Gözlük kullanan arkadaşlar bu sorunu nasıl çözüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Lens kullanıyorum da masa başı çalışmaya ne zararı varmış lensin? Bilmediğimden soruyorum..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Uzak gözlüğü kullanıyorum. Sürekli dosya incelediğim, pc başında olduğum için çok yoruyor gözlerimi yakın mesafelere baktığımda.Bu yüzden de gözlüğü motora binerken takıyorum sadece.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Lensi gözümden hiç çıkarmıyorum, 30 kişilik sınav notu veriyorum, pc'de ise 2-3 saat oyun oynuyorum. sadece yatarken çıkarıyorum. ben işin açığı bi zararını görmedim liseden mezun olduğumda(2005) 1.00 miyoptu gözler, şu an 1.75..

lensi de motora binerken tak o zaman sadece
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Uzağı görmede büyük sıkıntım var. Bu yüzden de motora her bindiğimde takmam gerekecek. Gözlükle ilgili bi çözüm arıyorum belki üstesinden gelen arkadaşlar olmuştur. Olmadı mecburen düşünücem lensi. Kapalı kask aldım bi kere vizör kapalı gezemedim :D

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    İşin kolayı varken.. Sen bilirsin, bol şans..

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben vizörü hafif aralıyorum. Soğuğu içimde hissettiriyor. Fakat adrenalinyükselip ( bkz. sıkıştıran dallama taksici) ağızdan nefes alıp vermeye başlayınca buğu yine oluyor.
    Buğu önleyici spreyler var fakat organik gözlük camlarının üzerindeki kaplamaya zarar verebilir diye açıkçası kullanmadım.
    Biraz uyduruk sitil motorsiklet için gözlük edinip buğu önleyiciye daldırmak yakın zamandaki hedefim benim de.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı loop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vizörü hafif aralıyorum. Soğuğu içimde hissettiriyor ve adrenalin yükselip (bkz. sıkıştıran dallama taksici) ağızdan nefes alıp vermeye başlayınc buğu yine oluyor.
    Buğu önleyici spreyler var fakat organik gözlük camlarının üzerindeki kaplamaya zarar verebilir diye aaçıkçası kullanmadım.
    Biraz uyduruk sitil motorsiklet için gözlük edinip buğu önleyiciye daldırmak yakın zamandaki hedefim benim de.
    Ben kullandım gözlüğüme buğu önleyiciyi ama etkisi normale göre çok kısa sürüyor. Camla ilgili bişey heralde

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gözlük buğusuna bir çözüm yok. Vizörü hafif açıp yüzünün donmasına katlanacaksın. Dalış yapan arkadaşlar buğu olmasın diye tükürürler deniz gözlüğüne. Ben onu denemedim, bi ara tükereyim bakalım
    MotorKafa, cbr1907 ve ozwizard bunu beğendiler.

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ürünler arasında fark olduğunu okumuşturm. Kimyasal yapıları sebebiyle. Bir kaç marka model denenebilir.
    Maalesef tabi toplam sürüş zamanımın %80'ninde ben de vizör açık gidiyorum bu sebeple.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Sürekli olarak gözlükle kask takıyorum (agv skyline) . Gözlüğüm hiç buhar yapmıyor hatta 2 farklı gözlük kullanıyorum , sadece vizör camında buğu oluşuyor. Havalar soğuduğu için daha çok buhar oluşuyor kışın.Kaskın ön havalandırmalarını aç öyle dene . Yada bir optisyene danış.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli olarak gözlükle kask takıyorum (agv skyline) . Gözlüğüm hiç buhar yapmıyor hatta 2 farklı gözlük kullanıyorum , sadece vizör camında buğu oluşuyor. Havalar soğuduğu için daha çok buhar oluşuyor kışın.Kaskın ön havalandırmalarını aç öyle dene . Yada bir optisyene danış.
    Ön kısımda ve üst kısımdaki havalandırmaları açıyorum ama havaların soğuk olmasından dolayı fayda etmiyor. Dediğim gibi vizörde problem yok kasktan çok memnunum. Yorumlara bakınca vizörü açmaktan başka çare görünmüyor. Sanırım en uygunu lens.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Yeni motorumla birlikte Marushin kapalı kask aldım. Kasktan çok memnunum ancak gözlük kullandığım için vizörü kapattığımda gözlük hemen buğulanıyor. Buğu önleyici sprey sıkıyorum ama nafile. Uzağı görmede zorluk çekiyorum ve masa başı çalışıyorum bu yüzden de lens kullanmıyorum. Gözlük kullanan arkadaşlar bu sorunu nasıl çözüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Gözlük kullanmaya devam etmek istiyorsanız, camlarınızı değiştirebilirsiniz. Buğu yapmayan gözlük camları var. sanıyorum silikon kaplı oluyor. Bunun için yeni bir spor gözlüğü yaptırabilirsiniz. çerçeve esnek plastikten, camlar kırılmaz oluyor.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük kullanmaya devam etmek istiyorsanız, camlarınızı değiştirebilirsiniz. Buğu yapmayan gözlük camları var. sanıyorum silikon kaplı oluyor. Bunun için yeni bir spor gözlüğü yaptırabilirsiniz. çerçeve esnek plastikten, camlar kırılmaz oluyor.
    Bunu bilmiyodum. Tam aradığım çözüm. Çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Biraz araştırdım Antifog diye bir ürün varmış 15 lira civarında. buyrun...

http://www.youtube.com/watch?v=JCaboQz5apU

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Vizörü bir iki milim kadar açtığımda sorun yaşamıyorum ben genellikle.
    Ama yine de buğu yaptığı zamanlar oluyor.
    Bu durumda da burnumdan değil ağzımdan nefes alrsam sorunu çözmüş oluyorum

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    arkadaşlar geçenlerde bir proğramda görmüştüm eczanelerde satılan gliserin diye bir malzeme varmış bunu suya bi miktar katıp gözlüğüde bu gliserinli suya atıp kurlarsanız buğlanma olmaz falan demişti kadın atv de saat 17:30 gibi bir proğram çıkıyor orada izlemiştim ama kadının adı falan ne bilmiyorum istersen araştır derim

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Bi kaç video buldum birazdan bunu alıp denicem sonuçlarını yazarım

http://www.youtube.com/watch?v=iFbi9z1ARFg

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gözlüğün buğulanmasının sebebi camının iki tarafındaki sıcaklık farkı, yani kaskın için fazla soğuk. Alttan fazla hava giriyorsa bunu engelleyerek buğulanmanın önüne geçme ihtimalin var.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    bende gözlükle kullanıyorum

ilk bindiğimde 1 tık aralık geziyorum,2-3 km sonra kapatıyorum,biraz buhar yapıyor gene aralıyorum buhar geçtiği gibi kapatıp buhar olunca gene aralıyorum en sonunda kapatınca buhar olmuyor.5km mesafede hallolmuş oluyor sorun.birde nefesi ağızdan hoh diye vermiyorsan sorun yok.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    deflektör ile çözülebilir. deneyen oldu mu? nefesinizi doğrudan aşağıya itiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)