Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Orta Seviye Korumaları Fulledim Artık Kafam Rahat

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu gün merak ederim kask ile başlayan motor güvenlik ekipmanlarına mont ekleyerek korumaları tamamladı 100 cc motor.

üstümdekiler

Ls2 ff 351 100 lira

Prohell mont(sırt omuz dirsek korumalı) 120 lira

Masfallı dizlik (40 tl ) sanırım prohell.

Korumalı eldiven (25 tl)

El kılıfı(soğuktan koruyor) (35 tl)

Bot dunlop lastik bot(bu koruma sayılmaz 25 tl ama baya kalın 3 mm kadar sert kauçuk metehan abi bu konuda otoritedir kendisi sarı çizme forever)

300 lira gibi bir paraya kış vakti üşümeden düşünce kol bacak hasar almadan keyifli keyifli motor sürülebilir benim motor 100 cc yaptığım max hız belli orta seviyeli ekipmanlarla milyarlar harcamadan çok rahat giyinilebiliyor bu korumalarla -10 derecede gece ayazında hiç üşümeden motor kullandım.

Çok fazla adres soran oluyor ıspartada fazla korumalı motor süren yok sadece kuryeler ve motora zorunlu binenler koruma kullanıyor.

Eczaneye girdiğimde biz kurye çağırmadık diyorlar

Yalnız şunu fark ettim koruma aldıkça sürüşüm agresifleşti ilk motor aldığımda sadece kaskım vardı serçe gibi ürkek panikle sürerdim şimdi kafam rahat rahat rahat sürüyorum kask varken 30 la gittiğim yolu 60 km hızla gidiyorum yanımdan bu hızla kuryeler geçerken lan nasıl gidiyor diyordum

Korumaların yan etkisi

Kask: sesi ve rüzgarı kesiyor hızı fark etmiyorsunuz motor bağırıyor size o ses ulaşmıyor

El kılıfı/eldiven: Rüzgarı engelliyor ve titreşimi azaltıyor bunlar yokken 30 km hızla ellerim üşür gidon titrer yavaşlardım şimdi gazı fazla çeviriyorum

Dizlik aynı şekilde rüzgarı engelliyor hızı arttırıyor.

Yani benim gibi acemi iseniz korumalar motoru hissetmenizi engelliyor 30 u geçmediğim yolda ibreye bir bakıyorum 50-60 olmuş ibreye dikkat etmek gerek
    cousinecruis ve phradrel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Ketifli sürüşler dilerim

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Açtığın 3-4 saçma konudan dolayı seni pek sevmem açıkcası ama senin adına sevindiğimi söyleyebilirim...
    Yerler ıslak, korumalıklara güvenip-gaza gelip fazla hız yapma...

Dün kuryeyi servis aracının altından çıkardım. Kaza 1 metre önümde oldu ve oda gaza gelip 100cc scooter ile şekil yapmaya çalışıyordu..

Bu yüzden dikkat
    kefeeee, felix_bjk1903 ve soycan bunu beğendiler.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    bu havalarda pantalonu da ekipmanların arasına katmaya bak. 60la yerde suruklenirken kot yırtılır gider. 2. el pantolonlar uygun fiyatla bulunabilir.

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu havalarda pantalonu da ekipmanların arasına katmaya bak. 60la yerde suruklenirken kot yırtılır gider. 2. el pantolonlar uygun fiyatla bulunabilir.
    Onu yazmayı unutmuşum mont ve pantolonu beraber aldım 70 liraya ama onun korumasına güvenemedim ince geldi fazla korumanın zararı yok diye üstüne dizlik takıyorum

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı merak ederim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu yazmayı unutmuşum mont ve pantolonu beraber aldım 70 liraya ama onun korumasına güvenemedim ince geldi fazla korumanın zararı yok diye üstüne dizlik takıyorum
    Kevlar pantalon satılıyor motomaxte bakmanızı tavsiye ederim
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    dostum yanlış anlama yaş ufakmı, yani yazından sanki ufak yaşlı bir kardeşimiz bişiler yazmak istemiş gibi geldi, yani 30 km 100 cc motor full koruma ilginç, korumalarda baya ucuzmuş.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şöyle bi resim atta biz de görek
    cenkito bunu beğendi.

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yanlış anlama yaş ufakmı, yani yazından sanki ufak yaşlı bir kardeşimiz bişiler yazmak istemiş gibi geldi, yani 30 km 100 cc motor full koruma ilginç, korumalarda baya ucuzmuş.
    Bisikletle Çok kaza yaptım 17 yaşında 30 km hızla sağ diz üstünde sürüklendim diz kapağım koptu bir nevi ,çapraz yan bağlar harap oldu 3 ay yürüyemedim tamamen düzelmedim sağ dizim hala tık tık ses yapar arada(yılda 2 -3 kez) kilitlenir tamamen, yürüyemem 3-4 saat kadar.

Daha 2 ay kadar önce motorla kaza yaptım arkadan bayan sürücü çarptı masfalsız dizliğim korusu bu sefer dizlik olmasa sağ dizi elime alırdım zaten canı bir yerinde çalışıyor

Korumanın cc ile alakası yok 20 km hız beni sakatladı bu yüzden 30 km hızı geçmeye çekindim psikolojik sınır korumasız ort hızım 50-60 km kuryelerde korumayla geziyor 125 cc motorla .

Korumalar ucuz çünkü şehiriçi düşük hızda korur belki 60 km hızda korur 120 liralık mont 150 km hızla giderken korumaz o zaman 30 bine motor alıyorsan 3 bin lira korumaya vermek lazım yani bütçeye göre herşey çünkü can heryerde aynı maddi değeri yok bu yüzden tehlikeye oranla koruma almak lazım bana 1000 liralık kask fazla gereksiz 100 liralık ls2 de beni korur bir yere kadar kaza yapınca at çöpe hadi aldım diyelim pahalı kask nasıl çöpe atayım onu atamam ki .

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    bende korumaları arttırdığımda daha riskli hareketler yapıyodum. viraja hızlı girmeler daha fazla yatmalar gereksiz makaslar filan. sonra dedim noluyo lan kendine gel dedim. şuanda 70 i bazen geçiyorum oda en fazla 80 filan. gayet sakin gidiyorum. motor cbf 150 koruma ekipmanı toplamı 3bin lira. senin ki pek orta seviye değil. benimkiler orta seviye. durumumu düzelttikçe yükselticem. sonuçta her motorcu kendi hatasından dolayı kaza yaşamıyor...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskın pahalısı ucuzu olmaz bütçen neye yetiyorsa onu alır bütçe ilerledikçe durumu düzeltirsin

metin_006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100ugk + jawa cz180

arkadaşlar dizlik +5 hp güç kazandırıyormuş ahahahah

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açtığın 3-4 saçma konudan dolayı seni pek sevmem açıkcası ama senin adına sevindiğimi söyleyebilirim...
    En az 10 karakter.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Alıntı metin_006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar dizlik +5 hp güç kazandırıyormuş ahahahah
    zaaa çok komik arkadaşlarla çok güldük size

apaçi mantığı ile düşünmeyin dizliksiz tamamen çıplak motorda hava -10 derecede dizleriniz direk rüzgar yer bir süre sonra ağrı ve üşüme yapar hatta soğuk yakar dizinizi hızı kesersiniz dizlik olunca dizleriniz direk rüzgar yemediği için üşümeden kaynaklı hız kesmiyorsunuz

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    hacı bir arkadaşın da dediği gibi bunlar pek orta seviye sayılmaz, dikkat et yine de pek güvenme ekipmanlara..
    SULH bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)