Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 600 lük bi motor almak üzereyim. İkinciel düşünüyorum. CBR 600f ler çok hoş duruyor. 2002 model var bir tane nette buldum 18.000 km de. 11250 istiyor. Parası üçaşağı beşyukarı önemli değil. Bi tane daha var 2003 model 8.000 km de. 12000 ytl istiyor. Birinci sorunum herhangi bir modelden günümüze kadar; bir motor normal şartlarda kaç km de olmalı ki alınır binilir olsun. İkinci sorunum bunların km sini digital olmasına rağmen sıfırlayabiliyorlarmı bir kelek yer miyiz yani ben Antalya'dayım. Sahibiyle telefondan anlaşacam gidip alacam sonuçta motorun iyi kullanıldığını falan nerden anlayacam abi. Yanımda götürecek bu işten anlayan bir arkadaş falan da yok hepsi arabasının bagaj kapağına kanat takıp bu kanadın sayesinde uçma süratine ulaşmayı; tam o anda da aslında uçmamış olmayı hedefleyen tipler.
    Sonuçta arkadaşlar; çok kötü kullanılsa dahi bana sorun yada masraf çıkarmayacak bir 600f en fazla kaç km de olmalıdır ve kaç modelde olmalıdır sizce? Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın hem çok doluyum bunaldım hem başka fikir alabileceğim kimsem yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motoru servise baktır,servisten temiz onayı alırsan alabilirsin.
    fiyat konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır
    şimdiden hayırlı olsun

Sağol arkadaşım. Bu kadar çabuk beklemiyordum doğrusu.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    daha erken açsaydın daha fazla yardımcı olacak arkadaş çıkardı,yarına kafanda daha net bi fikir oluşacak kadar tavsiye alırsın
    bu arada nezamandır motor kullanıyosun,varsa önceki motorların nelerdi yazarsan bu yönde başka tavsiyelerde alabilirsin

Cevaben

Birden karar verdim ben motor almaya. Hep aklımın bi köşesinde vardı bu konu. Seneye evlenmeyi planlıyorum. Enazından bi sene binerim tadını çıkarıyım bu sezonun diye düşünüyorum.
    Daha önce kullandığım en büyük motor 100 ya da 150 cc lik scooter idi kiralıyordum. Yavaş yavaş buna da binerim hesabındayım.

ferni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım hoşgeldin ama önce bir 600lük motoru altına alıp kullanmayı dene ve oyle karar ver-özellikle race- derim!
    hatta bir çok arkadaş boyle bir motoru, bu kadar erken dusunmemeni onerecek-haklı değiller diyemem!- race deneyim isteyen bir tür.
    bu arada seneye evlenince motordan vaz gecebileceğini sanıyorsan kesinlikle yanılıyorsun! motor askı biraz arabesk olacak ama bence mezarda biter! virüsü birkez kaptın mı tedavisi yoktur
    ama sectiğin motor kesinlikle benim de istediğim bir motor kutluyorum -yine de azıcık erken sanki!hı? ne dersiniz arkadaşlar?-

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    km önemli tabi. ama 10000km de çok yıpranıp rektefiye gören motorlar var. RR modelleri daha çabuk yıpranıyor. F modelleri biraz daha sport turing gibi olduğundan şanzımandan kaynaklanıyor bu genelde, daha az yıpranıyorlar
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "janus" arkadaşım,600f racing bir makina olarak vitesli deneyimi olmayan bir kullanıcıya kontrol problemi yaşatabilir.Bu tarz makinaları kullananların söylediği birşeyde yavaş giderken hararet yaptığı.Seninde belirttiğin gibi kendi isteğinle yavaş gidemezsin.Motrun isteği üzerine kullanmak zorundasın.Konuyla ilgili bir sürü topic var.Bugününü buna vakfet bence.Hayati öneme sahip bir kara vericeksin çünkü.

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Motor temizse al tabii bilen biriyle gidersen daha iyi olur 0 km alabilecek durumdaysan 0 km al bana göre FB 4 : 0 GS ___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    janus makineyi kontrol ettir yorgun makine alma illede racing alacaksan çok dikkatli karar vermen lazım makinenin yaşı küçük olabilir blok çatlak oolmadığını nerden biliyorsun,racing makineler diğer türlere göe daha çabuk yıpranırlar devirden dolayı ama makinenin grenagında çizik yoktur grenaj önemli değil motor önemli iyi bir ustanın görmesi gerekir az para değil çünkü
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

cevaben

Evet bu hararet konusunu bugün bir yerde daha duymuştum DARKDIAMOND. 600 f lerin çift fanlı olduğu geldi kulağıma. Nette de aramama rağmen yeterli detayda bilgi bulamadım. Bunu söylemen zamanlama bakımından isabet oldu. Pazartesi Honda bayiine gidip aslını astarını araştıracağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler